Συζήτηση για το "Πάμε για ψάρεμα "

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Persa*, 26/6/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Λοιπόν σήμερα έβαλα στάβλους μόνο στο δάσος και στο νησί - όσο γίνεται εκει!!!- μεγάλους σε πε και χρονική διάρκεια! θα δω το απογευματάκι πως θα πάει!!!

    Τελικά το έτυχα και εγωτο χρυσό και ήρθε και σε μένα φασολιά!!!
     
  2. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    καλημερα, οντως υπαρχει αρκετη δυσκολια στην ευρεση φτερων, για αυτο το λογο ,προσωπικα ,προτιμω κλασικο δολωμα αφου ετσι και αλλιως δινει και απτα 4 ειδη ψαριων.
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, ioanna6929, kolokythopitas και 2 σε άλλους.
  3. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    Πολύ άγχος έπεσε από ότι διαβάζω, μήπως είναι καλύτερα αν τη μια μέρα κυνηγούσατε φτερά και την άλλη σκουληκάκια? Θα βελτίωνε και τη χρήση βιοτεχνικών, φασολιάς, κατοικίδιων. Εγώ τουλάχιστον μάζεψα τα δέντρα στην εκκίνηση, πήρα 230 περίπου σκουληκάκια και μετά το έριξα στους στάβλους (και μην φαντάζεστε μεγάλους τα μικρά επίπεδα, κίτρινα κοτέτσια στη φάρμα και παπαγάλους στο νησί, περίπου 11 φτερά την ώρα, το βράδυ φυσικά μεγαλύτερους και καλύτερους αλλά τα αποτελέσματα τα ίδια). Ήδη τα 2 αναδυόμενα ζευγαρώθηκαν, περίπου στα 270 από το κάθε ένα καθώς είχα και τα δεντράκια στις άκρες, πολλά ή λίγα δεν ξέρω αλλά ικανοποιητικά μου φαίνονται, θα συνεχίσω σήμερα με στάβλους και μετά ανάλογα με τα αποτελέσματα θα δω αν αξίζει να ξοδέψω σούπερ λιπάσματα με εξευγενισμό (λιπάσματα τουλάχιστον υπάρχουν). Τώρα το γέμισα με κίτρινες χήνες ... δύσκολο να ξεπεράσουν τα αναδυόμενα από τις κότες ... αλλά έχουμε και δουλειές χαχα.
     
    Αρέσει σε sousouradaki, βιβη.2003, ioanna6929 και 3 σε άλλους.
  4. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Φίλε As μη μιλάς για τα μικρά επ. γιατί μάλλον έχεις πολλά κατοικίδια και δεν ξέρω τι άλλο για να έχεις τέτοια αποτελέσματα. Εγώ 87 σχεδόν ολοκληρωμένο, θρύλο επίσης, δρακοφωλιά και όλα τα σχετικά βιοτεχνικά και κάτι σύννεφα για πόντους στα δέντρα κ.λ.π. ,τα δέντρα δίνουν πολύ λίγα [ και έχω μόνο τα καλά μου]. Κοτέτσια,χήνες, παπαγάλοι, μαιμούδες ξηλώθηκαν γιατί δεν έδιναν τίποτα.
    Και γω μόνο σταύλους σχεδόν έχω τώρα.Για τα άλλα ξόδεψα πολλά σ.λ. σε εξευγενισμένο τριαντάφυλλο και πάλι δεν είχε καλά αποτελέσματα. Όσο για τις ψαριές εκνευριστικες. Τις χρυσές τις έπιασα με τις εντελώς αποτυχημένες προσπάθειες. Τις περισσότερες φορές οι κύκλοι εφάπτονται και παίρνω τα δυο τελευταία. Αλλά και με τα καλά ψάρια παίρνω π.ε. και σ.τ.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 30/6/15
    Αρέσει σε psipsi1978, kitsena, βιβη.2003 και 5 σε άλλους.
  5. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλησπέρα.
    Η φασολιά θα έρθει σε όλους. Για τα διακοσμητικά της αμφιβάλω.
    Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, yelander10, βιβη.2003 και 3 σε άλλους.
  6. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα σε όλους,αυτό το εβεντ είναι λες και ψαρεύεις πραγματικά,δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να συμπίπτω τους κύκλους ,δοκίμασα και τα δυο δολώματα και δεν έκανα τίποτα:oops:,μάλλον πρέπει να βάλω φαραώ(δόλωμα για αληθινές τσιπούρες) :):):)αλλιώς μας βλέπω όχι γραμμή φασολιάς να γεμίζουμε,άλλα σαν το καλάθι του ψαρά θα πάμε,που μια φορά είναι γεμάτο και δέκα αδειανό...τι να πω δεν ξέρω,θα το προσπαθήσω και όπου βγει.να είστε όλοι καλά.
     
    Αρέσει σε megakanoni, βιβη.2003, natalia_prod72 και 4 σε άλλους.
  7. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Συμφωνώ απολύτως μαζί σας
    και εξηγούμε όταν πετυχαίνω τους κύκλους ακριβώς μου δίνει φοξίνους , ενώ όταν απέχουν μου έδωσε χρυσή πέστροφα
    καλά για τα σκουλήκια δεν το συζητώ περιμένω ώρες να γίνουν οι μεγάλοι στάβλοι και πολλές φορές αρνούνται να μου δώσουν
    μάλλον δεν τους αρέσουν !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    όσο για τα δώρα έχω μαζεψει 11 μ. σ . και 4 ανοιξιάτικα στεφάνια , και κάτι Π.Ε που δεν θυμάμαι πόσοι ήταν
    και την σειρά , όπως όλοι
    Ισως απο τα πιο βαρετα ιβεντ που έχω πάρει μέρος
     
    Αρέσει σε sousouradaki, kolokythopitas, tempelxanas και 7 σε άλλους.
  8. Φριφρί

    Φριφρί Νέος ειδικός

    Καλησπέρα σας!
    Απ το πρωί εγώ είμαι έτοιμη!
    :D

    [​IMG]

    Και το αυτοκολλητάκι! :inlove:

    Και στα δικά σας!


    ΥΓ. Επρεπε να γυρίσει και για μένα μετά από απανωτές ήττες!
     
    Αρέσει σε psipsi1978, rafaelos2011, sousouradaki και 11 σε άλλους.
  9. mariavet

    mariavet Προχωρημένος

    Απλό δόλωμα, οι κύκλοι απείχαν μεταξύ τους κι έπιασα χρυσή πέστροφα! Υπάρχει ελπίδα τελικά! :D
     
  10. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    μπράβο φρι-φρι
    δεν μας λες και μας πως τα κατάφερες ? και πήρες όλα τα διακοσμητικά
    περιμένουμε τα φώτα σου .ειδικά εγώ καθότι καμπίσια δεν έχω ιδέα από ψάρεμα
     
    Αρέσει σε kitsena, kolokythopitas, ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ και 3 σε άλλους.
  11. ste007

    ste007 Επαγγελματίας του φόρουμ

    οπότε ο σκοπός ειναι να αποκλίνουν οι κύκλοι
    επαιξα 2 φορες τωρα με εκλεκτό ,οι κύκλοι εφάπτονταν και επιασα 2 *φοξινος
    τεεελεια
     
    Αρέσει σε sousouradaki, kolokythopitas, βιβη.2003 και 3 σε άλλους.
  12. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    με ακριβως την ιδια αποσταση αναμεσα στους κυκλους πηρα ιριδιζουσα και πεστροφα, απο το εκλεκτο με τους κυκλους να εφαπτονται πηρα φοξινο και με το κλασσικο με αποσταση μεταξυ των κυκλων πηρα ιριδιζουσα, πως ειναι δυνατον?!
     
  13. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    όλα ειναι δυνατόν να γίνουν οταν παίζεις farmerama;)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, yelander10, Stefoulini και 4 σε άλλους.
  14. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Για τα αναδυόμενα: Ανοίγω τους σταύλους έναν έναν για να δω τι δίνει ο καθένας. Λοιπόν, με πασχαλινή, 3 δέντρα κουκουβάγιας, σχεδόν όλοι οι θρύλοι, πήρα από ροζ σταύλο λαγού και ροζ σταύλο κατσίκας μηδέν (0) φτερά..
    Αντίθετα, από 3 μηλιές χχλ πήρα δύο (2) σκουλήκια.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Stefoulini, βιβη.2003 και 3 σε άλλους.
  15. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    καλησπέρα κι απο μένα!Καλή επιτυχία σε όλους! (όχι σαν την δική μου)
    Είπα να μην γράψω τίποτα αλλά δεν κρατήθηκα...Από 4 στάβλους πλατύποδα κ 2 βατράχων (που είναι πολύωροι) =3 φτερά...:cry:
    4 Ποντίκια , 11 τυφλοπόντικες,6 πεταλούδες , 3 στρουθοκάμηλοι,7 τάρανδοι , + Ροζ γαιδάρου (που και αυτοί είναι πολύωροι) =9 φτερά :cry:
    Α π ε λ π ι σ τ η κ α!!!!
    Μόνο το ...σύννεφο θα μου μείνει για προίκα :wuerg:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 30/6/15
    Αρέσει σε sousouradaki, kolokythopitas, ioanna6929 και 7 σε άλλους.
  16. renalian

    renalian Ενεργός συντάκτης

    το ιδιο και σε μενα.επιπεδο 97 αλλα παραιτουμαι.και μενα θα μεινει προικα η φασολια
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, .eugenaki. και 2 σε άλλους.
  17. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    αρχισα και εγώ το ξηλωμα των χωραφιών, έβαλα ότι κόκκινους και ροζ στάβλους έχω μήπως και αυξήσω τα φτερά. Τα κερδη λίγα και προβλέπω ότι η γραμμή φασολιάς θα μείνει γκρι και άδεια. Πήρα βέβαια το αυτοκόλλητο, 2 κουπόνια και 2 δεντρύλλια αλλά τα διακοσμητικά που θέλω πάνω από όλα αφαντα !
     
    Αρέσει σε sousouradaki, kolokythopitas, ioanna6929 και 2 σε άλλους.
  18. zoyzoyni1971

    zoyzoyni1971 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    ολα ωραια αλλα δεν βλεπω να δινει πολλα φτερα δωλοματος
     
  19. Φριφρί

    Φριφρί Νέος ειδικός

    Δεν υπάρχει ιδιαίτερο κόλπο.
    Είναι θέμα τύχης μάλλον.
    Βέβαια εγώ παίζω κυρίως με το μεγάλο δόλωμα.
    Και παίζω όλα τα δολώματα μαζί. 2 φορές τη μέρα δηλαδή που μαζεύω τους στάβλους μου.
    Έχω κανονίσει να έχω στάβλους κάτω από 12 ώρες.
    Καλή επιτυχία και πάλι σε όλους.
    :)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, 2014chr και 3 σε άλλους.
  20. pan15200188

    pan15200188 Γνώστης του φόρουμ

    Επεστρεψα στο παιχνιδι την καταλληλη στιγμη νομιζω...Πολυ ωραιο δρωμενο αλλα θα συμφωνησω πως το γεγονος το οτι υπαρχει η πιθανοτητα να τυχουμε τη φασολια και οχι τα διακοσμητικα ειναι τραγικο. Εγω με την 2η μου ψαρια ετυχα χρυση πεστροφα και αμεσως μου εδωσε τη φασολια!Ομως,φοβαμαι πως χαμενη θα παει καθως ναι μεν θα αργησω να ανοιξω το εναεριο λιβαδι,αλλα και επειδη δεν εχω ορεξη να ανασυνταξω την φαρμα μου δεν νομιζω πως θα καταφερω πολλα σ'αυτο το ιβεντ,αρα μπορει να μην παρω τα διακοσμητικα.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, Stefoulini και 2 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.