Συζήτηση για το "Πάμε για ψάρεμα "

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Persa*, 26/6/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    Αυτό το ιβέντ μου ...έκοψε τα φτερά:sleepy:
    Τα 'βαλα κι αυτά για δόλωμα και τώρα ποδαράτο...xD

    (ευχαριστώ fisherman)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/6/15
    Αρέσει σε megakanoni, βιβη.2003, kolokythopitas και 15 σε άλλους.
  2. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    μόλις και μετά βίας έφτιαξα απ' ένα εκλεκτό και κλασσικό δόλωμα .
    Τα φτερά έχουν κάνει φτερά και τα ζωντανά μου μ' απογοήτεψαν. Μ' αυτό το ρυθμό βλέπω 1-3 ψαριές τη μέραxD
     
    Αρέσει σε megakanoni, kitsena, βιβη.2003 και 17 σε άλλους.
  3. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    Η κατασταση ειναι για κλαματα, μεχρι τωρα σε κανενα ιβεντ δεν ειχα προβλημα με τα αναδυομενα, αυτα τα φτερα ομως θα μας βγαλουν την ψυχη :mad:, μετα που ορεξη για ψαρεμα?
     
    Αρέσει σε pinelopi55, kitsena, βιβη.2003 και 14 σε άλλους.
  4. mimara

    mimara Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    απογοήτευση στο παιχνιδιού όπως και ............................
     
    Αρέσει σε kitsena, βιβη.2003, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
  5. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Μέχρι στιγμή έκανα μόνο 2 ψαριές!!! η 1η με εκλεκτό και ζουμ και οι κύκλοι να εφάπτονται!!!
    το 2ο με κλασικό ξεχνώντας να κάνω ζουμ να δω αν θα τα κατάφερνα το ίδιο...και οι κύκλοι δεν εφάπτονται!
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, kolokythopitas, SofiaXnd και 3 σε άλλους.
  6. jojoSilver

    jojoSilver Αρχάριος στο φόρουμ

    το ψαρεμα καντο με κλιστα τα ματια και διασκεδασετο σαν να ειναι ενα παιχνιδι:music::)[​IMG]
     
    Αρέσει σε Stefoulini, kolokythopitas, elenigri και 2 σε άλλους.
  7. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    εκεί έχει βιοτεχνικά α)για μείωση χρόνου ;)

    πειράζει παρόλο που είπαν ότι θα είναι το 1ο που θα κερδίσουμε; να πω ότι δεν την κέρδισα;
    τι κέρδισα; αυτό:

    [​IMG]


    υ.γ πριν απο κανα 20λεπτο έκανα με ζουμ, 3 προσπάθειες το κλασικού και στην 3η πέτυχα τους κύκλους στην ίδια ακριβώς θέση...άρα η γνώμη μου το κλασικό μπορει να θέλει λιγότερα, αλλά είναι πιο δύσκολο να το πετύχεις ;)

    έχεις κι εσύ τα δίκια σου, αλλα μου άρεσε που το κάθε αναδυόμενο βγαίνει απο διαφορετικό σημείο διότι βλέπεις π.χ. πόσα αναδυόμενα θα βγάζεις συνήθως απο τους στάβλους σου! ;) (με ή χωρίς βιοτεχνικό μμμ... λέω αυριο να παίξω και με αυτά!!! ;) ) Α! μην ξεχνάμε και την φασολιά που επίσης έχει μείωση χρόνου σε στάβλους! ;)
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, kolokythopitas, SofiaXnd και 5 σε άλλους.
  8. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    Αννα εσυ δεν πετυχες ομως την χρυση πεστροφα.;)

    η συμβουλη μου ειναι γεμιστε το ολο με σταυλους περιπου 150 θα τους θεριζετε 2 φορες την μερα και ετσι θα περνετε 100 φτερα αν βαλετε και κανα βιοτεχνικο εγω ετσι θα κανω θα αλω και 4-5 εξευγενισμους για να μην εχω θεμα απο τα αλλα και ειμαι ετοιμος
    Καλη Συνεχεια σε ολους!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, nana και 3 σε άλλους.
  9. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλησπέρα κι από εμένα.
    Ένα διαφορετικό δρώμενο, σπασμένο σε 4 κατηγορίες, με 4 είδη ψαριών και τα αντίστοιχα δώρα ανά κατηγορία.
    Διαβάζοντας τις ΣΕ του δρώμενου, είναι εύκολο να καταλάβουμε όλοι, ότι τα δώρα που αξίζουν βρίσκονται στις κατηγορίες Ιριδίζουσα και Χρυσή Πέστροφα. Σ΄αυτές βρίσκονται και η σειρά της μαγικής φασολιάς, μαζί με τα διακοσμητικά της. Αυτό σημαίνει ότι αν θέλουμε να την αποκτήσουμε, θα χρειασθούμε πάρα πολλά αναδυόμενα για να φτιάξουμε δολώματα, εκλεκτά και μη, και να κάνουμε την προσευχή μας, όχι μόνο για να "πετύχουμε" Πέστροφα, Χρυσή ή Ιριδίζουσα, αλλά και να μας κάτσει το διακοσμητικό που μας ενδιαφέρει.
    Το έχω πει στο παρελθόν, το ξαναλέω και τώρα. Δρώμενα που πατάνε μόνο στην τύχη, δεν με ενδιαφέρουν.
    Για φανταστείτε λοιπόν, να σας τύχει η σειρά της μαγικής φασολιάς και από τα διακοσμητικά της, έστω κι ένα, να μην έρχεται με τίποτα. Με πόση ικανοποίηση θα αποχαιρετίσετε το δρώμενο; Άνθρακες ο θησαυρός;
    Και κατά πως λένε οι ΣΕ, μόνο με "εκλεκτό" δόλωμα έχεις ευκολότερη ψαριά και αυξημένες πιθανότητες να πετύχεις τα δύο μεγάλα ψάρια, Ιριδίζουσα και Χρυσή Πέστροφα.
    25 φιορίνια το 1 εκλεκτό δόλωμα, αν δεν έχεις αρκετά αναδυόμενα και που να τα βρεις τόσα, για να τα φτιάξεις μόνος σου.
    Όχι. Με το δρώμενο, δεν θα ασχοληθώ.
    Καλή τύχη σ΄αυτούς που θα "ποντάρουν".
     
    Αρέσει σε megakanoni, βιβη.2003, natalia_prod72 και 10 σε άλλους.
  10. paokaki02

    paokaki02 Ανερχόμενος συντάκτης

    Nα κάνω μία ερώτηση ρε ψαράδες... Δυο πετονιές με εκλεκτό έριξα & έπιασα... μπαρμπούτσαλα:p μου έγραψε ένα ''Ωραία'' & τπτ από δώρο... συμβαίνει & αυτό;;;
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, elenigri, SofiaXnd και 3 σε άλλους.
  11. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλησπερα παιδια. τελικα το εβεντ, αποδεικνυετε πολυ δυσκολο σε σχεση με αυτο που περιμεναμε!! για αυτο και εγω χαλαρωσα, κανω την πλακα μου και οτι ψαρια πιασω!! δεν θα βαλω και καημο. ουτος ή αλλος δεν εχω αλλαξει και τιποτα στην φαρμα μου, ισως λιγα δενδρα επιπλεον και σταβλοι αντι εργαστηρια. οτι δωρο παρω κερδος θα ειναι!! χαλαρα!!!!

    μηπως δεν εχει συμπληρωθει ο απαιτουμενος αριθμος ψαριων, που χρειαζετε για να παρεις δωρο???
    καλο ξημερωμα και καλες ψαριες!!!
     
    Αρέσει σε sofouladim, kitsena, βιβη.2003 και 10 σε άλλους.
  12. paokaki02

    paokaki02 Ανερχόμενος συντάκτης

    μηπως δεν εχει συμπληρωθει ο απαιτουμενος αριθμος ψαριων, που χρειαζετε για να παρεις δωρο???
    καλο ξημερωμα και καλες ψαριες!!![/QUOTE]
    Eυχαριστώ πολύ, τώρα πρόσεξα οτι στην μπάρα βλέπω τί έχω πιάσει...
    Καλό ξημέρωμα επίσης!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/6/15
    Αρέσει σε βιβη.2003, ioanna6929, kolokythopitas και 3 σε άλλους.
  13. nana

    nana Γνώστης του φόρουμ

    Φιλεναδα εριξα 2 ψαριες με εκλεκτο δολωμα και μου εδωσε λαβρακι και φοξινο ενω με τα απλα δολωματα πηρα και χρυση και ιριδιζουσα πεστροφα Μονο με απλα ψαρευω τωρα > Καλη τυχη σου ευχομαι !!! nanamama
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, ioanna6929, Stefoulini και 6 σε άλλους.
  14. rafaelos2011

    rafaelos2011 Τακτικός στο φόρουμ

    2 κλασικά δολώματα. Το πρώτο ακριβώς πάνω στον κύκλο και κέρδισα λαβράκι, ενώ το δεύτερο με αρκετή απόκλιση από τον κύκλο και κέρδισα χρυσή πέστροφα. Δεν ξέρω πώς έγινε αυτό, πάντως κέρδισα τη σειρά της φασολιάς.
     
    Αρέσει σε kitsena, βιβη.2003, pan15200188 και 9 σε άλλους.
  15. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Ραφαέλο ακριβώς το ίδιο. Ποια δεινότητα του ψαρά και κουραφέξαλα; Και πάλι τύχη .Σήμερα αν και οι κύκλοι ακουμπούσαν έπαιρνα έως και φοξίνους, ενώ τη φασολιά την πήρα με μεγάλη απόκλιση. . Πήρα τη φασολιά και το τέρας της λίμνης. Όσο για τα αναδυόμενα δεν έχει ξαναγίνει. Εξευγενισμένο τριαντάφυλλο σε άνετα χωράφια με ξυνή κρέμα και ψωμί καρότου [360 περίπου π.ε.] πολλές φορές μου έδινε 1 στα 2.
    Επίσης σε αυτά τα δρώμενα είναι πολύ κακό που δεν μπορούμε πουθενά να δούμε τι κερδίσαμε. Νόμιζα ας πούμε τώρα ότι κέρδισα μυστηριώδη δενδρύλια, δεν τα βρίσκω όμως πουθενά, Πήρα και 4 μ. σταύλους .
     
    Τελευταία επεξεργασία: 30/6/15
    Αρέσει σε sofouladim, βιβη.2003, pan15200188 και 6 σε άλλους.
  16. panago70

    panago70 Νέος ειδικός

    Σημερα το βραδυ που θα εχω μαζεψει 300 σκουληκια,σταματαω,τα ξηλωνω ολα και βαζω σταυλους!
     
  17. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    καλημερα παιδια !.Τελικα η επιτυχια ειναι κυριως το ποσο καλος ψαρας ειναι ο καθενας ομως παρολα αυτα μπορει να ενωσουν οι κυκλοι και να μην παρεις κατι σπουδαιο-.- .....Προσωπικα μεχρι τωρα χρησιμοποιησα μονο απλο δολωμα λογω ελειψης υλικων και αυτα οχι πολλα και εβγαλα καλουτσικα δωρακια ,ομως ετυχα και τρια πολυ καλα : 5 σταυλους λυρα ,φασολια, και το μεγαλο διακοσμητικο ....τα αλλα ηταν ποντοι και το αυτοκολλητο ...ιδου:
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, ioanna6929, Stefoulini και 3 σε άλλους.
  18. jojoSilver

    jojoSilver Αρχάριος στο φόρουμ

    ;)8)[​IMG] ψαρεψτε άνετα και χαλαρά χωρίς ανχος
     
    Αρέσει στους βιβη.2003, ioanna6929 και kolokythopitas.
  19. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    λοιπον μεχρι στιγμης εχω πιασει μαγικη φασολια και ενα διακοσμητικο ποντους και χορτοταλιρα ολα αυτα με κανονικα δωλοματα:) αλλα να πω την αληθεια αρχισα να βαριεμαι λιγο γιατι να περιμενω 10 ωρες για λιγα φτερα και σκουλικια παραπαει-.- τι μου πρωτεινετε να κανω για να βγαλω πολλα αναδυομενα και απο τα 2 ειδη:p
     
    Αρέσει σε nana, βιβη.2003, ioanna6929 και 3 σε άλλους.
  20. panago70

    panago70 Νέος ειδικός

    Καλα εγω ειχα κανει και ειχα κρατησει δεξαμενη κοραλιων!
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.