Συζήτηση για το "Πάμε για ψάρεμα "

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Persa*, 26/6/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    .
    Μπράβο Κατερίνα, εγώ έχω μέλλον ακόμη, 233 πλαστικά σκουλήκια αλλά τώρα αρχίζει το κυνήγι των φτερών ... και το κυνήγι των κοτόπουλων χαχα
     
    Αρέσει σε misirli, Louisa, verybadfarmer και 6 σε άλλους.
  2. nana

    nana Γνώστης του φόρουμ

    panago70 τι ειχες στα χωραφια σου και σου πηγαν καλα τα αναδιομενα? Εγω ειχα βαλει δεντρα και αναβαθμισμενους σταυλους Τωρα τι πρεπει να βαλω?
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, jimixatz, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  3. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    [​IMG] ενταξει εκανα εξευγενισμο (γαρυφαλλο) αλλα μονο το σκουλικι και τα γραναζια βγαινουν, τα φτερα τα περνουμε με τους σταυλους αλλα εκει δεν εχει εξευγενισμο μηπως να το λαβουμε υποψη;
     
    Αρέσει σε SofiaXnd, [stsimpouklis], psipsi1978 και 8 σε άλλους.
  4. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    παιδια νταξει την μαγικη φασολια την πειρα και εγω αλλα εχω ελλειψη φτερων δεν βγενουν ευκολα μονο σκουλικια γεμισα
     
    Αρέσει σε .eugenaki., kolokythopitas, verybadfarmer και 2 σε άλλους.
  5. GeorgeK76

    GeorgeK76 Προχωρημένος

    Τα σκουλήκια και τα μηχανικά εξαρτήματα βγαίνουν σχετικά εύκολα, ιδιαίτερα εάν κάποιος κάνει συγκομιδές με εξευγενισμένο τριαντάφυλλο. Το πρόβλημα είναι τα φτερά. Με εξαίρεση την πρώτη συγκομιδή που έκανα, όπου είχα βάλει από εχθές όλους τους μεγάλους στάβλους μου και πήρα περίπου 130 φτερά, από τη δεύτερη συγκομιδή όπου έβαλα κίτρινα κοτέτσια σε όλη τη φάρμα (πλην νησιού), πήρα....7 όλα κι όλα.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, misirli, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
  6. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    για τη φασολια θα συμφωνησω και εγω. αφου ειπαν οτι θα ειναι το πρωτο που θα παρουμε γιατι το πανηγυριζετε?α ψαρια που επιασα ηταν
    το θεμα ειναι τα διακοσμητικα.τα φτερα βγαινουν με το σταγονομετρο εγω μολις που εφτιαξα 2 εκλεκτα δολωματα και 1 κλασικο τα ψαρια που επιασα ηταν 2 απο το πρωτελευταιο και ενα απο το τελευταιο.οποτε προβλεπονται κλαμματα απο μενα!!χαχαχα
     
    Αρέσει σε SofiaXnd, ioanna6929, .eugenaki. και 10 σε άλλους.
  7. alexandrosa

    alexandrosa Ενεργός συντάκτης

    Ληστρικο το ζητημα κατα τη γνωμη μου.Αυτοι οσο πανε βαζουν και πιο βαθια το χερι τους στη τσεπη μας. θεωρω ανιση την αναλογια των αναδυομενων.
     
    Αρέσει σε megakanoni, ioanna6929, [stsimpouklis] και 14 σε άλλους.
  8. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    παιδια αν θελετε βαλτε στους σταβλους (εκτος απο την γραμμη φασολιας για μειωση χρονου), γλαστρουλες του ερωτα για τον χρονο και μαρμελαδα λαγοκερασο ή πασχαλινη ή μαρμελαδα τριανταφυλλο για παραπανω πε.
     
    Αρέσει σε SofiaXnd, ioanna6929, [stsimpouklis] και 9 σε άλλους.
  9. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Παιδια δεν μπορω αλλο θα εκφρασω το παραπονο μου γιαυτο το ιβεντ τα φτερα βγενουν με το τσιγκελι-.- 5 σταβλοι τυφλοποντικες 2 φτερα:sleepy:
     
    Αρέσει σε SofiaXnd, ioanna6929, kolokythopitas και 4 σε άλλους.
  10. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    μηπως ξερει κανεις να μου πει που μπορουμε να πετυχουμε καλυτερη ψαρια?
    εγω πατησα 3 φορες .οι 2 ηταν πανω στην κιτρινη γραμμη και ετυχα λαβρακια και η αλλη ηταν κοντα στη φωτο του δολωματος και ετυχα φοξινο??
     
    Αρέσει σε pan15200188, ioanna6929, kolokythopitas και 2 σε άλλους.
  11. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    εγω αρχισα να βαριεμαι.....μια ψαρια καθε 3 ωρεσ σχεδον ε ειναι βαρετο..και αυτο γιατι τα φτερα βγαινουν με το σταγονομετρο....καλυτερα τα αναδυόμενα να βγαινουν ολα μαζι απο παντου μονο ετσι θα ειχε ενδιαφερων....στο κατω κατω δεν εχουν ολα τα επιπεδα μεγαλουσ σταυλουσ με πολλα π.ε. αν και αυτοι οι σταυλοι θελουν ενα 24ωρο για να γινουν! καλα κρασια δηλαδη!!!
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, ioanna6929, [stsimpouklis] και 9 σε άλλους.
  12. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    τα φτερα απλα δεν αναδυονται! ειχα γεμισει απο χθες ολο το αγριο λιβαδι με Μ.Σ. και πορτοκαλι αναβαθμισεις και μαζεψα γυρω στα 20! μπορεσα κι εφτιαξα 5 απλα δολωματα και τα αποτελεσματα ηταν πολυ καλα 2 ιριδιζουσες 2 πεστροφες κι 1 φοξινο! κι απο τις ιριδιζουσες ετυχα το αυτοκολλητο και 4 σταυλαρχες Λυρα! :))

    και κατι ακομα: η μαρμελαδα λαγοκερασο δεν ειναι για τα εργαστηρια?
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, ioanna6929, graganta και 4 σε άλλους.
  13. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    εγω ειχα περιπου 90 σταυλους σε νησι και φαρμα οπου το εν τριτο ηταν αναβαθμισμενοι και πηρα 70 φτερα!
    εκανα 4 κλασσικα και 4 εκλεκτα στα κλασσικα ηταν χαλια τα αποτελεσματα ενω στα εκλεκτα ηταν 2 χρυσες και 2 ιριδουσες το ενα ηταν π.ε και το αλλο φασολια και 5 μ.σ. σταυλοι.
    Θα συμφωνησω με ολους σας πως και εμενα δεν μου αρεσει το οτι τα φτερα βγαινουν απο ζωα θα μου αρεσε καλυτερα αν ηταν το ενα απο δεντρα και το αλλο απο φυτα.
    Καλη επιτυχια σε ολους!
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, ioanna6929, .eugenaki. και 4 σε άλλους.
  14. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Βιβη ακου οσο πιο κοντα ειναι οι δυο κυκλοι τοσες περισσοτερες πιθανοτητες εχεις να τυχεις καλο ψαρι και απο τα 2 δωλοματα εαν εσυ τον εναν κυκλο τον εστειλες στο πατο του ποταμου και τον αλλο στην στερια και σου ετυχε φοξινος τοτε απλα εισαι πολυ τυχερη συνεχισε να παιζεις
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/6/15
    Αρέσει σε dora196501, βιβη.2003, SofiaXnd και 5 σε άλλους.
  15. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    Εγώ είμαι αντίθετος δεν έχω σκουλήκια και έχω φτερά!:p
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, kolokythopitas, xristos-ale3andros και 4 σε άλλους.
  16. gagalia

    gagalia Νέος ειδικός

    με το ρυθμο που βγαινουν τα φτερα...βαρεθηκα ηδη
    δεν το βλεπω για συννεφα γεματα, αν τα παρω κι αυτα :sleepy:
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, kolokythopitas, xristos-ale3andros και 5 σε άλλους.
  17. alexandrosa

    alexandrosa Ενεργός συντάκτης

    για να πω την αληθεια και εγω εχω βαρεθει δε μου δινει καμια ικανοποιηση ο τροπος διεξαγωγης του παιχνιδιου.Ειπα "ζησε μαυρε μου να φας το Μα τριφυλλη" Δεν εχει καμια δραση, αναμονη με το κανταρι.Χαρισμα σας τα δωρακια παω να παιξω σκραμλ,σεβεν σταυρολεξιες οτι βρω να περασει ευχαριστα η ωρα μου.ciaoooooo
     
    Αρέσει σε megakanoni, βιβη.2003, kolokythopitas και 13 σε άλλους.
  18. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    ακόμη δεν άρχισε το event και βαρεθήκατε ? o_O
    [​IMG]
    τώρα αρχίζει το γλέντι :p
    [​IMG]
    xDxD
    [​IMG]
    :):)
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, heavymetal7, kolokythopitas και 9 σε άλλους.
  19. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Όντως αυτό το ιβέντ αντί να σε κρατήσει κολλημένο στη φάρμα σε διώχνει. Αν έβγαιναν τα φτερά με το ρυθμό που βγαινουν συνήθως τα αναδυόμενα θα ήταν πολύ ευχάριστο Τώρα πολύ βαρετό. Έκανα μόνο 4 απλά, έπιασα 3 ιριδίζουσες και 1 λαβράκι και πήρα όπως πάντα Π.Ε. [60000 νομίζω]. Πάω και γω να παίξω τίποτα άλλο και το πρωί με το καλό που θα βγουν οι σταύλοι, βλέπουμε.
    Καλά είναι φοβερό! Ούτε η κόκκινη νυχτερίδα των 380; Π.Ε δεν έδωσε φτερό!
    Αυτό το ιβέντ είναι για λίγους. Θέλει μεγάλο πακέτο!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/6/15
    Αρέσει σε βιβη.2003, kolokythopitas, SofiaXnd και 13 σε άλλους.
  20. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Γεια σας φίλοι.
    Εδώ όντως μετράει η πείρα του ψαρά! Με κλασικό δόλωμα, πρώτη ριξιά κ ήρθε η χρυσή πέστροφα.
    Η αλήθεια είναι ότι κάποτε πιάναμε ψάρια, κέφαλους συνήθως, με ψωμί. Τώρα τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα, τα ψάρια τα έχουν εξολοθρεύσει αλλά ας γυρίσουμε στο παιχνίδι.
    Το τυχαίο των επάθλων είναι δίκοπο μαχαίρι. Μπορεί να ευνοήσει αλλά και να καταστρέψει δύο παίκτες που έχουν χρησιμοποιήσει ακριβώς τα ίδια δολώματα επομένως έχουν καταβάλει τον ίδιο κόπο . Αρα καλό θα ήταν να υπήρχαν κάποια στάνταρ δώρα και τα υπόλοιπα να ήταν τυχαία. Για ευκολία στην ταύτιση των κύκλων, κρατάω πατημένο το πλήκτρο του ποντικιού και το αφήνω όταν νομίζω ότι ταυτίζονται οι κύκλοι.
    Καλή διασκέδαση!
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, megakanoni, βιβη.2003 και 18 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.