Συζήτηση για το "Πάμε για ψάρεμα "

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Persa*, 26/6/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    Καλημέρα και καλή επιτυχία σε όλους!
    Πολύ ενδιαφέρον το παιχνιδο-δρώμενο!
    Ειδικά για αυτό ιβέντ ψαρέματος θα ήθελα έναν σχολιασμό από τον fisherman... :D
     
    Αρέσει σε megakanoni, psipsi1978, jimixatz και 10 σε άλλους.
  2. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    εγω δεν σκοπευω να τα χαλασω ολα θα φτιαξω και απο τα 2 και οποιο μου φερνει μεγαλυτερη τυχη θα επενδυσω σε αυτο;)εσεις τι λετε?
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, kolokythopitas, xristos-ale3andros και 3 σε άλλους.
  3. ΓΙΑΝΝΗΣ19711971

    ΓΙΑΝΝΗΣ19711971 Αρχάριος στο φόρουμ

    Προτεινετε στους γειτονες σας να σας στελνουν ως δωρα καθ ολη τη διαρκεια του ιβεντ εργαλειοθηκες.Ανοιγοντας τες θα βρειτε καποια μεταλικαεξαρτηματα
     
    Αρέσει σε jimixatz, βιβη.2003, kolokythopitas και 4 σε άλλους.
  4. ste007

    ste007 Επαγγελματίας του φόρουμ

    σήμερα είναι μια καλή μέρα να στείλετε εργαλειοθηκες γιατί από αύριο θα έχουμε ακόμα 2 αναδυόμενα που θα είναι και σαν δώρα όποτε...
    έχει ακόμα ένα καλό το ιβεντ που δεν το είπα χθες ότι το ένα αναδυόμενο είναι από στάβλους οπότε όσοι δεν τους χρησιμοποιουν (όπως εγώ) ήρθε η ώρα να γίνει!!!από χθες φτιάχνω σαν τρελός τροφές
     
    Αρέσει σε jimixatz, βιβη.2003, kolokythopitas και 5 σε άλλους.
  5. nana

    nana Γνώστης του φόρουμ

    καλησπερα και απο μενα Ευχομαι σε ολους καλη τυχη Εμενα προσωπικα με φοβιζουν τα σκουληκια και τα φτερα γιατι δεν ξερω αν θα ερχονται αρκετα κατα τη συγκομιδη Εξαρτηματα εχω αυτη τη στιγμη 1025 Οταν αρχισει θα δοκιμασω, και αναλογα με το βαθμο δυσκολιας θα αποφασισω τι ψαρια θα κανω Παντως θα προσπαθησω χρυση πεστροφα και ιριδιζουσα , και βλεποντας και κανοντας Καλη τυχηηηηηηη!!!!!
     
    Αρέσει σε psipsi1978, jimixatz, βιβη.2003 και 4 σε άλλους.
  6. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    γεια χαρα σε ολουσ....εγω ελπιζω να αλλαξει αυτο το 'τυχαιο' γιατι βλεπω να την παταμε οπωσ παλιοτερα που δεν ερχοντουσαν τα διακοσμητικα με τιποτα και τελικα στο τελοσ αν θυμαμαι καλα μασ τα εδωσαν .....εγω προσωπικα εχω πολλα απο το μηχανικο εξαρτημα αλλα αν δω οτι δεν ερχοντε τα δωρα θα σταματησω να παιζω!
     
    Αρέσει σε .eugenaki., psipsi1978, jimixatz και 6 σε άλλους.
  7. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    μερικοι μπορει να γκρινιαζουν για το "τυχαιο" παντως αυτο ειναι που με ενθουσιαζει εμενα! η προκληση, η τυχη, το αναπαντεχο! ε βεβαια, μπορει μετα την εναρξη του δρωμενου να χρειαστει να γκρινιαξω κι εγω λιγο :p
    παντως αν καποιος δεν τυχει τα διακοσμητικα, θα υπαρχουν μερικοι που μπορει να τα τυχουν απο 2 και 3 φορες και στο επομενο παρε-δωσε να γινουν ανταλλαγες :)
     
    Αρέσει σε pan15200188, SofiaXnd, .eugenaki. και 7 σε άλλους.
  8. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    αρκει να είναι μετα την πάρδο 4 μήνών, αλλιώς στο μεθεπόμενο ;)
     
    Αρέσει σε SofiaXnd, jimixatz, βιβη.2003 και 4 σε άλλους.
  9. Louisa

    Louisa Κόμης

    ελπίζω πως τα εργαλεία θα αναδύονται με καλό ρυθμό, αλλιώς εμείς οι νέοι στο παιχνίδι δεν θα έχουμε ελπίδες...
     
    Αρέσει σε psipsi1978, jimixatz, βιβη.2003 και 4 σε άλλους.
  10. panago70

    panago70 Νέος ειδικός

    Στα διακοσμητικα δεν ισχυει αυτο ακριβως μετα απο αυτο το εβεντ αμα βαλλουν παρε-δωσε θα γινεται να τα ανταλλαξεις.;)
     
    Αρέσει σε SofiaXnd, .eugenaki., Stefoulini και 5 σε άλλους.
  11. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Το συγκεκριμένο εβέντ διαφέρει σημαντικά απο τα συνηθισμένα.
    Εδώ μπαίνει και το προσωπικό στοιχείο της "ικανότητας" του καθενός στο ψάρεμα....όπως στα παιχνίδια στο Ρέντζο.
    Ορισμένοι πιο "τσαχπίνιδες" παίκτες θα δούν οτι καταφέρνουν να πάρουν "καλές" ψαριές με το κλασσικό δόλωμα.:D
    Ορισμένοι θα δούν οτι δεν τα καταφέρνουν με το κλασσικό δόλωμα και θα χρειαστούν εκλεκτό δόλωμα.........:cry:

    Εγώ θα ξεκινήσω με κλασσικό δόλωμα (τουλάχιστον 10-15) για να δώ τι "ψάρια" πιάνω..
    Αν δε μου βγαίνουν ικανοποιητικά αποτελέσματα, τότε υποχρεωτικά θα προχωρήσω με εκλεκτό δόλωμα.
    Στην πορεία αυτό μπορεί να ξαναλλάξει... ανάλογα με τις επιδόσεις, την επιτυχία και τα αποθέματα σε αναδυόμενα και εργαλεία.

    Εύχομαι σε όλους καλές ψαριές και καλή τύχη στα δώρα.
     
    Αρέσει σε megakanoni, SofiaXnd, tempelxanas και 9 σε άλλους.
  12. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλημέρα και από εμένα,στο ψάρεμα είμαι άσσος:):):),αλλά σ' αυτό το ψάρεμα δεν ξέρω τι θα κάνω...επίσης σ' έναν ψαρά δεν λες ποτέ μα ποτέ καλή ψαριά!!!!!!!!!καλή παρέα σε όλους( είναι μια από τις ευχές).για μένα θα είναι δύσκολο το εβεντ,γιατί πάλι δεν θα έχω χρόνο,λόγο υποχρεώσεων .τα εξαρτήματα θα είναι αναδυόμενα άρα δεν χρειάζεται να ανησυχούμε ιδιαίτερα,βέβαια υπάρχει και η αποθήκη μας και όσοι έχουμε αποθέματα ακόμη καλύτερα. όσο αφορά τα δολώματα,ακριβό δόλωμα, ακριβό ψάρι,φτηνό δόλωμα, φτηνό ψάρι ,αν είναι όμως να τσιμπήσει το ψάρι και απλό ψωμάκι να βάλεις για δόλωμα πιάνεις...αυτό που δεν φαντάζεσαι;););).το έχω νιώσει στην πραγματικότητα χα!χα!χα!.να είστε όλοι καλά,κι ας επιλέξει ο καθένας αυτό που του ταιριάζει καλύτερα.
     
    Αρέσει σε megakanoni, kitsena, pan15200188 και 14 σε άλλους.
  13. osakis

    osakis Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Σκέφτομαι να μην ξεκινήσω αμέσως το ψάρεμα γιατί θέλω να δω τα αναδυόμενα πως έρχονται,με 60 την ημέρα από το καθένα θα έχω 5 ψαρέματα την ημέρα,θα προσπαθήσω να πιάσω αυτά τα νούμερα τουλάχιστον αλλιώς θα πάω με κλασικό,εδώ να σημειώσω πως έχω αρκετά μηχανικά εξαρτήματα 600+ οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα σε αυτά.Αν τα αναδυόμενα πέφτουν βροχή και μαζεύονται εύκολα εκεί τότε θα μιλάμε για άλλο επίπεδο.
     
    Αρέσει σε tempelxanas, Stefoulini, jimixatz και 4 σε άλλους.
  14. Myrto8

    Myrto8 Αρχάριος στο φόρουμ

    Πρωτότυπο το ιβεντ και ωφέλιμο..... Μ' αρέσει!! ;)
     
    Αρέσει σε Stefoulini, jimixatz, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  15. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    περίμενα να ξεκινήσει το ιβέντ για να κάνω μια εκτίμηση, είναι σίγουρα πρωτότυπο και με καλά δωρα. Στην πρώτη συγκομιδή όμως μάζεψα 63 σκουλήκια και μόλις 17 φτερα δολώματος. Νομίζω ότι τα ζητούμενα φτερα είναι πολλά, με αυτόν το ρυθμό αν καταφέρω 2 ψαρέματα την μέρα θα είναι θαύμα. :sleepy:
     
    Αρέσει σε Stefoulini, jimixatz, βιβη.2003 και 5 σε άλλους.
  16. -athena123-

    -athena123- Ενεργός συντάκτης

    Απιστευτο! !!!!!!!!!!!!!!Πρωτη ψαρια και κατευθειαν η γραμμη φασολιας!

    και ομως δευτερη ψαρια το πρωτο διακοσμητικο.Παιδια προσπαθηστε φαινεται ευκολο.

    Συγχώνευση απο διπλοποστάρισμα
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 29/6/15
    Αρέσει σε SofiaXnd, misirli, jimixatz και 5 σε άλλους.
  17. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    [​IMG] , μια πρωτη εικονα απο εμενα
     
    Αρέσει σε pinelopi55, xristos-ale3andros, SofiaXnd και 8 σε άλλους.
  18. katerina14450

    katerina14450 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Καλησπερα..μολις ηρθε η γραμμη της φασολιας και σε εμενα .Στα πρωτα 10 δολωματα..και μαλιστα απλα δολωματα!!!Καλη μας συνεχεια ευχομαι .
     
    Αρέσει σε SofiaXnd, jimixatz, βιβη.2003 και 4 σε άλλους.
  19. panago70

    panago70 Νέος ειδικός

    Τα αναδυομενα βγηκαν τοσο ευκολα!
     
    Αρέσει σε misirli, jimixatz, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  20. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    Τα εύκολα αναδυόμενα που τα είδατε αλήθεια ??? Μόλις 7 φτερά !!! -.-:(:mad:

    Οσο για τη φασολιά μην πανηγυρίζετε γιατι μάλλον δεν προσέξατε τις Σ.Ε «Ανα 1 χρυσή πέστροφα θα παίρνετε ένα τυχαίο έπαθλο από το παραπάνω πίνακα. Την 1η φορά, θα κερδίσετε την σειρά σύννεφων.»
     
    Αρέσει σε Louisa, jimixatz, βιβη.2003 και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.