Συζήτηση για το "Πάμε για ψάρεμα "

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Persa*, 26/6/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    [​IMG]

    [​IMG] [​IMG] Γεωργια, δεν λες στην μαμα σου να με ξεματιαξει και εμενα, μπας και παρω και τα αλλα!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, FARMERLENA65, [stsimpouklis] και 4 σε άλλους.
  2. GeorgeK76

    GeorgeK76 Προχωρημένος

    Ο πρωινός απολογισμός ήταν μέτριος για 2 λόγους. Έχοντας βάλει από το βράδυ στάβλους πάντα στο νησί, γαιδουρόσταβλους, στρουθοκαμήλους και μερικές πορτοκαλί αγελάδες στη φάρμα (σε όλες τις εκτάσεις), τα μάζεψα το πρωί έχοντας ενεργοποιήσει όλα τα κατοικίδια που διαθέτω μαζί με ανοιξιάτικο στεφάνι, μαρμελάδα λαγοκέρασο και +200%ΠΕ που κέρδισα στον μύλο. Με όλα αυτά πήρα 100 σκουλήκια (αν θυμάμαι καλά) όλα κι όλα. Έφτιαξα 20 απλά δολώματα (είχα και 4-5 σκουλήκια απόθεμα) και πέτυχα 3 χρυσές πέστροφες, 2 ιριδίζουσες, 5 λαβράκια και 10 φοξίνους. Δηλαδή, με τα απλά δολώματα, είχα 25% επιτυχία στα 2 κορυφαία ψάρια μαζί, 25% στο τρίτο και 50% στο τελευταίο. Το μόνο καλό είναι ότι πέτυχα και το τελευταίο διακοσμητικό και έκλεισα τη φασολιά μου και έχω καβάτζα και 3 από τα υπόλοιπα που δίνουν καλούς ΠΕ. Όσοι δεν πετύχουν όλα τα διακοσμητικά μπορούν να ελπίζουν ότι θα τα βρούν σε κάποιο μελλοντικό πάρε-δώσε, οπότε δεν θα πάει χαμένη η φασολιά που κέρδισαν.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 2/7/15
    Αρέσει σε ioanna6929, pan15200188, gtrullis και 4 σε άλλους.
  3. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι! Είναι πράγματι εκτός από βαρετό και το πιο άδικο ιβέντ.Άλλοι παίρνουν πολλά και άλλοι καθόλου και θα πρέπει μετά από ποιος ξέρει πόσο καιρό να τα ακουμπήσουν στους τυχερούς για να τα πάρουν. Ποιος είπε ότι το φαρμεράμα δεν είναι τυχερό παιχνίδι, αλλά στρατηγικής; Αυτό είναι το λιγότερο που μετράει.
    Γεωργία και γω τα ίδια έχω. Το μεσημέρι πήρα το μικρό διακοσμ. και ελπίζω και για το άλλο. Έχουμε μέρες.
    Μέχρι τώρα έχω πιάσει 7 χρυσές, 19 ιριδίζουσες, 29 λαβράκια και 29 φοξίνους. Εχω ξοδέψει περισσότερα σ.λ. από κάθε άλλο ιβέντ .Οι 4 σταύλοι που άνοιξα αποτυχία. Έχω ακόμα κάτι σταύλους και δέντρα [ ψιλολιγμένα], και πήρα και 250000 χτ.

    υσ. Και κάτι που μου έκανε έντύπωση και θα ήθελα αν το προσέξει κι άλλος να μου πει. Πρόσεξα ότι οι ροζ σταύλοι που είχα [ λαγός, πάπια, κατσίκα, πρόβατο, γουρούνι] δεν έδιναν καθόλου φτερά και τους έβγαλα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 2/7/15
    Αρέσει σε ioanna6929, psipsi1978, pan15200188 και 7 σε άλλους.
  4. zoyzoyni1971

    zoyzoyni1971 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    και εγω πιστευω οτι ειναι τυχαια τα δωρα και λιγα τα φτερα ειναι κριμα να εχουμε τι φασολια και οχι τα διακοσμιτικα
     
  5. helgahaflpafl

    helgahaflpafl Ανερχόμενος συντάκτης

    Το δρώμενο είναι κατά τη γνώμη μου, ένα από τα καλύτερα εδώ και ένα μήνα. Παρόλα αυτά, πιστεύω πως κατά τον θερισμό, οι παίκτες παίρνουν πολύ περισσότερα πλαστικά σκουλήκια απ' ότι φτερά δολώματος. Υπάρχει δυνατότητα να αυξηθεί ο αριθμός των φτερών;
     
    Αρέσει σε ioanna6929, lolami4, [stsimpouklis] και 2 σε άλλους.
  6. t.n.s

    t.n.s Προχωρημένος

    αν και μεχρι σημερα ειχα απογοητευτικοτατα αποτελεσματα, ετυχα 2 φορες τους 250.000 πε νησιου και περασα 3 επιπεδα! το χειροτερο που ετυχα δωρο ειναι απο 2 ιριδιζουσσες 4 σουπερ λιπασματα!!!!! ελπιζω συνεχιζωντας να πετυχω και κανα διακοσμητικο αλλα και οι ποντοι δεν με χαλανε!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, [stsimpouklis], elenigri και 3 σε άλλους.
  7. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    μου φαίνεται πως θα μας μείνει η φασολιά!!ετυχα και εγω το τερας τησ λίμνης και αυτο ηταν!!τοσα δολώματα και πουθενα διακοσμητικά!!θα πρέπει να ξανασκεφτεί η εταιρεία το θέμα ή να δωσει τα διακοσμητικά ή να αφήσει τα συννεφάκια ελεύθερα και να βάλουμε εμείς ότι θελουμε.ειχε ξαναγίνει και στο παρελθόν με κάποια γραμμή.εγω ετυχα συνεχώμενα 2 χρυσές και μου ήρθαν και τισ 2 φορες 5 στάβλοι!!!! εεεεεε ειπαμε να ερχονται τυχαία οχι τα ιδια και τα ιδια την ίδια στιγμη!!!
    και εμενα τα ροζ δεν μου εδωσαν φτερα.αλλη φορα ομως μου εχουν δωσει.δεν μπορω να καταλαβω με τι λογικη βγαινουν!!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, [stsimpouklis], elenigri και 5 σε άλλους.
  8. papatas

    papatas Αρχάριος στο φόρουμ

    καλησπέρα νομίζω ότι υπερέχει η λογικη του παραλόγου
     
    Αρέσει σε ioanna6929, LILA413, [stsimpouklis] και 4 σε άλλους.
  9. pepi1973

    pepi1973 Προχωρημένος

    καλησπερα συναγροτες μακραν το χειροτερο ιβεντ και αυτο γιατι οι αμοιβες δεν ειναι ισοτιμες για ολους κουραστικα να τζογαρω τζογος για νεα δεντρα(μδ)τζογος για νεα ζωα(μσ)μεχρι εδω για μενα καλο απογευμα και καλο κουραγιο σε ολους για την τρελα που ζουμε.ελπιζω να νην τιμωρηθω για την αρνητικη κριτικη μου
     
    Αρέσει σε ioanna6929, LILA413, [stsimpouklis] και 6 σε άλλους.
  10. billoulakos

    billoulakos Ανερχόμενος συντάκτης

    Πολυ καλο το δρωμενο, αλλα κατα τη γνωμη μου ειναι σπαστικη η τυχαιοτητα των αποτελεσματων του ψαρεματος.
    Θα επρεπε να ειναι το αποτελεσμα, ακριβως αναλογο της επιτυχιας. Οσο δηλαδη πιο καλα πετυχαινεις τους κυκλους, τοσο πιο καλα ψαρια να πιανεις. Αλλιως δεν εχει νοημα η προσπαθεια... :(
    ΥΓ. και εγω παντως εχω μεγαλο προβλημα με τα φτερα...
     
    Αρέσει σε ioanna6929, [stsimpouklis], elenigri και 4 σε άλλους.
  11. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Το πήρα! Το πήρα! Συμπλήρωσα τη φασολιά. Τελικά μου αρέσει. Μου αρέσει που μπορώ να κερδίσω κι άλλα διακοσμητικά, αλλά δεν παίρνω πίσω αυτό που είπα, ότι είναι άδικο για όσους δεν το πάρουν. Γεωργία σε πέρασα! Παιδιά, αφού το πήρα ακόμα κι εγώ, υπάρχουν πολλές ελπίδες. Καλή συνέχεια.

    υσ. Δεν έχω κάνει κανένα εκλεκτό δόλωμα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 2/7/15
    Αρέσει σε ioanna6929, psipsi1978, VeraNikol και 7 σε άλλους.
  12. panago70

    panago70 Νέος ειδικός

    Το τερας της λιμνης ηρθε στην φαρμα μου μετα απο 20 ψαριες αυτη την ημερα!:)
    Ηρθε και το καλυτεροι φιλοι πριν απο λιγο !!! Τελικα το ξεματιασμα επιασε για ολους!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 2/7/15
    Αρέσει σε ioanna6929, Stefoulini, FARMERLENA65 και 4 σε άλλους.
  13. picantinio2012

    picantinio2012 Προχωρημένος

    χαλια η κατασταση, εχω πιξει στα μικροτερα , 6, 8 στη σειρα με την καλυτερη ευθυγραμμιση, χαλια, να βρασω τη φασολια που ολος τυχαιως πεφτει στον καθ'ενα απο την αρχη...
     
    Αρέσει σε ioanna6929, .eugenaki., [stsimpouklis] και 2 σε άλλους.
  14. ..MANOS..

    ..MANOS.. Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    το ιδιο κι εγω ουτε ενα διακοσμιτικο αδεια η φασολια
     
  15. pinelopi1983

    pinelopi1983 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    εγω πηρα μονο το τερας της λιμνης
     
    Αρέσει στους ioanna6929, graganta και xristos-ale3andros.
  16. GeorgeK76

    GeorgeK76 Προχωρημένος

    Έβγαλα 10 εκλεκτά δολώματα το βράδυ, για να συγκρίνω με τα απλά που έβγαλα το πρωί. Τα αποτελέσματα; 1-2-7-0 από το καλύτερο προς το χειρότερο. Όσο για τους κύκλους, σε όλες τις περιπτώσεις το πετύχαινα να εφάπτεται. Ακόμα και το πρωί με τα απλά δολώματα, μόνο 2 φορές μου ξέφυγαν ελάχιστα, οπότε οι όποιες διαφορές δεν βρίσκονται εκεί. Με αυτό το μικρό δείγμα, θεωρώ ότι συμφέρει το απλό δόλωμα. Μπορεί να πετυχαίνεις περισσότερα μικρά ψάρια με το απλό, αλλά μόνο και μόνο ότι βγάζεις διπλάσια δολώματα με τα ίδια υλικά συμφέρει εν τέλει.
     
    Αρέσει στους ioanna6929 και xristos-ale3andros.
  17. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    ακόμα ψάχνομαι μ' αυτά τα αγνώμονα ζωντανά, (τι κίτρινα δοκίμασα, τι κόκκινα, τι χρυσαφί) έτσι μου έρχεται να τ' αφήσω νηστικά ή στην καλύτερη να τα ξεπουπουλιάσω μπας και μαζέψω κανένα φτερό.
    ευτυχώς σταμάτησα και γω έγκαιρα τα εκλεκτά δολώματα.
     
  18. afro1231

    afro1231 Μόνιμος στο φόρουμ

    xDxDπαιδιάαα τα κατάφερα!!!
    [​IMG]

    (δε μπορώ να κάνω crop στην εικόνα)
    καλή τύχη σε όσους συνεχίζουν
     
    Αρέσει στους ioanna6929 και georgia469.
  19. GeorgeK76

    GeorgeK76 Προχωρημένος

    Δεν ξέρω τι γίνεται με τα φτερά. Με τους ίδιους στάβλους που μάζεψα το πρωί, το βράδυ έβγαλα περισσότερα φτερά παρόλο που δεν είχα ούτε το +200%ΠΕ, ούτε ένα από τα κατοικίδια ενεργοποιημένο και αντί για ανοιξιάτικο στεφάνι είχα μαρμελάδα τριαντάφυλλο που δίνει +20% αντί για +30%.
     
    Αρέσει στον/ην ioanna6929.
  20. .pinelopi1983.

    .pinelopi1983. Νέος ειδικός

    οταν εφαπτονται οι κυκλοι εμενα μου βγαζει μονο μικρο πηρα μονο το τερας της λομνης δοκιμασα και τα δυο δολωματα
     
    Αρέσει στον/ην ioanna6929.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.