Feedback Συζήτηση για το Νέο περιεχόμενο στο Bahamarama

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 13/3/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το

    Νέο περιεχόμενο στο Bahamarama


    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Νέο-περιεχόμενο-στο-bahamarama.20432/

    Σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!
     
    Αρέσει στον/ην jimixatz.
  2. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Πρωτα από όλα Καλημέρα σε ολους
    δευτερον θα πω ημαρτον Παναγια μου
    που θα τα βαλουμε όλα αυτά τα δεντρα ζωα
    αυτό είναι που μας λειπει νεα δεντρα και ζωα ??
    τι να πω αγανακτησα πια καλη μας εταιρια :mad:
     
    Αρέσει σε takis.00, LILA413, GaTe987 και 12 σε άλλους.
  3. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Ααα τι ωραία, μπήκαν νέα φυτά, δέντρα και ζώα στο bahamarama!
    Oυπς, ξέχασα ότι δεν έχω ξεκλειδώσει ακόμα όλα τα παλιά...

    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 13/3/17
    Αρέσει σε Gulit1, dora196501, IreneTR και 25 σε άλλους.
  4. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπερα θα προσπαθησω να ειμαι οσο γινεται πιο ευγενικη.Ειμαι 318 επιπεδο και με πολυ κοπο ξεκλειδωσα τα παλια φυτα, δεντρα, ζωα.Ποιος τους ειπε πως πρεπει να ξαναγυρισουμε πισω?Καλα το θεμα χωρος δεν το πιανω καθολου, μου τελειωσαν και τα υπογλωσια!
     
    Αρέσει σε Gulit1, IreneTR, LILA413 και 6 σε άλλους.
  5. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    παιδιά μην μπερδεύεστε δεν είναι ανάγκη επειδή βγάζουν κάτι νέο πρέπει να το αποκτήσουμε αμέσως το παιχνίδι πάει σιγά-σιγά επίπεδο επίπεδο, δεν μπορεί όλοι να είμαστε ίση από την μια μέρα στην άλλη, ο καθένας όσο μπορεί και <<αύριο>> μέρα είναι
     
    Αρέσει σε TANGRA, sofiber, graganta και 15 σε άλλους.
  6. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Η πρώτη εντύπωση μου δεν είναι κακή. Λίγες οι μπανάνες που ζητά -τελευταάι ζητούσαν 30-35-40 για νέα φυτά και ζώα.
    Επίσης μου άρεσε που έβαλαν υπαρκτά φυτά και ζώα.
    Το βασικό πρόβλημα της πορείας του φαρμεράμα φυσικά παραμένει και προαναφέρθηκε από συναγρότες παραπάνω. Ειδικά για το μπαχαμαράμα νομίζω ότι ατομικά δεν θα ΄χω πρόβλημα χώρου για τα δένδρα και τα φυτά. Για τα ζώα και τα προϊόντα πάντα έχω πρόβλημα παντού. Καλό ήταν που μας έχουν αφήσει χωρίς φυτό δρώμενου αρκετές μέρες τώρα -κάτι αναπλήρωσα...
    Νέα έκταση; Δεν έχει και πολύ νόημα. Καλύτερα θα ήταν να ανοίξουν τα ζωοκομεία- φυτοκομεία, να τα κάνουν όπως τα εκτροφεία, να χωρούν ικανό αριθμό -π.χ. όσο μια ολόκληρη έκταση...
     
    Αρέσει σε IreneTR, thanasis80, graganta και 9 σε άλλους.
  7. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Προσωπικά δεν με πειράζει που τα βάζουν όλα μαζί... αυτό που γενικότερα με πειράζει εδώ και αρκετό καιρό είναι ότι δεν δίνουν δυνατότητες απόκτησης χρυσών μπανανών μέσω αποστολών που θα έπρεπε να υπάρχουν.
    Ωραίο το Κοάλα, ωραία και τα πολλά φυτά απλά πρέπει να μπουν αποστολές για όλα εκείνα που δεν έχουν μπει με αμοιβές χρυσές μπανάνες.
    Όσο για την ποσότητα των νέων φυτών - δέντρων και ζώων... θα συμφωνήσω με τον heavymetal7 ότι δεν μας επιβάλει κανείς να ανοίξουμε αμέσως όλα αυτά - άλλωστε δεν θα έχουμε και κάποιο κέρδος αν το κάνουμε.
     
    Αρέσει σε graganta, sofiapao76, GaTe987 και 3 σε άλλους.
  8. kaltsula

    kaltsula Ανερχόμενος συντάκτης

    καλησπερα σε ολους. ειμαι στο 307 επιπεδο και ακομα δεν εχω ξεκλειδωσει τα ηδη υπαρχοντα. Για να τα ξεκλειδωσω χρειαζομαι ακομα 62 επιπεδα, δηλαδη να φτασω το 369. τα καινουρια μπορει να μην ζητανε πολλα, αλλα δυστυχως ζητανε... οποτε μεχρι το 400 επιπεδο ελπιζω να τα εχω ξεκλειδωσει ολα. απο κει και μετα οταν βγαλουνε και αλλα θα πρεπει να φτασουν τα επιπεδα στο 600 για να μπορουμε να ξεκλειδωνουμε...
     
    Αρέσει σε skareleni, sofiapao76, ESABA και 3 σε άλλους.
  9. markos5560

    markos5560 Τακτικός στο φόρουμ

    δεν μου αρεσει που θα αναγκαστω να γυρισω πισω!!
     
  10. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Αυτό δεν ισχύει απόλυτα. Εγώ είμαι επίπεδο 306 στο νησί και σχεδόν όλα εκτός από ένα τα έχω ξεκλειδώσει (ακόμη και τις εκτροφές που δεν θεωρώ σημαντικές).
    Το θέμα είναι να ξεκλειδώνονται τα επίπεδα με σύνεση και πάνω απ' όλα μετά από πολύ σκέψη γιατί πολλά από αυτά που προσφέρονται δεν αξίζουν τις χρυσές μπανάνες.
    Τέλος μην ξεχνάς ότι οι χρυσές μπανάνες δίνονται από επίπεδα του νησιού, αποστολές της λαχαναγοράς και από τα δρώμενα - τα οποία το τελευταίο διάστημα δίνουν αρκετές.
     
    Αρέσει σε markos5560, sofiapao76, Bambalines και 2 σε άλλους.
  11. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερα απλα βαρεθηκαμε συνεχεια νεα ζωα νεα φυτα δεν ειναι ασχημα απλα ειναι κουραστηκο αλλος ειναι μικρο επιπεδο δεν εχει χρυσες μπανανες αλλος ειναι μεγαλο επιπεδο εχει χρυσες μπανανες απλα κουραστηκαμε αυτο ειναι ολο σε γενικες γραμες παντα ειναι ευπροσδεκτο το κατι νεο παντα χρειαζεται καποια ανανεωση ιδωμεν.
     
    Αρέσει στους markos5560, kaltsula και jimixatz.
  12. kaltsula

    kaltsula Ανερχόμενος συντάκτης

    συμφωνω οτι χρυσες μπανανες μεχρι τωρα δινονται και απο τα δρωμενα. μας διαβεβαιωνει ομως καποιος οτι θα συνεχισουν να δινουν χρυσες μπανανες στα δρωμενα; μπορει να συνεχισουν να δινουν μπορει και οχι. το σιγουρο ειναι οτι θα δινονται απο τα επιπεδα του νησιου.οσο για τις αποστολες τις λαχαναγορας ζητανε παρα πολλα για μια μπανανα.εκει πιστευω οτι δεν αξιζει να παραδωσεις τα ζητουμενα.
     
  13. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Νομίζω ότι ειδικά αυτοί που είναι σε μεγάλο επίπεδο πρέπει να καλοδεχτούν τα νέα προϊόντα γιατί πιστεύω ότι αλλιώς το παιχνίδι θα είναι βαρετό. Σε όλα τα δικτυακά κρατούν τους παίκτες με αναβαθμίσεις και δρώμενα για να ανανεώνεται το ενδιαφέρον και να μην παρατάνε οι παίκτες το παιχνίδι. Κάθε καινούργιο ευπρόσδεκτο λοιπόν αν και εμένα προσωπικά οι μπάμιες δεν μου αρέσουν. Να προτείνω στους υπεύθυνους μετά από το γαλατόδεντρο, το αλατόδεντρο και το αυγουλόδεντρο να κάνουν και την λουκανικιά !!! (το παιδικό μου όνειρο, το δέντρο που θα βγάζει λουκάνικα... κατά προτίμηση έτοιμα βρασμένα ή τηγανιτά).
     
    Αρέσει σε graganta, mmixail, LILA413 και 7 σε άλλους.
  14. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Έχεις απόλυτο δίκαιο... και που να δεις όταν μας ανακοινώσουν σήμερα ότι οι νέες αποστολές του νησιού θα δίνουν αποκλειστικά αστεράκια.... o_O:mad::oops:

    Δεν ξέρω τι να πω και πως θα "ανοίξουν" όλα αυτά για τους παίκτες που δεν έχουν την δυνατότητα να το παίζουν πολλές φορές την ημέρα το παιχνίδι - ώστε να μαζεύουν όλα αυτά που χρειάζονται για να αναίβουν επίπεδο... τουλάχιστον στο νησί.

    Όπως και να έχεις όμως, παιχνίδι είναι και το παίζουμε για να περνάμε την ώρα μας ευχάριστα και ξεξούραστα. Άλλωστε στο νησί δεν υπάρχει κάποια βιασύνη ούτε και προθεσμία ώστε να φοβόμαστε να μην χάσουμε κάτι... ας το πάμε σε ρυθμούς χαλαρούς.:p

    Μήπως εννοείς το hotdogόδεντρο;;;

    Αν ναι... συμφωνώ μαζί σου. :inlove::inlove::inlove:

    συγχώνευση απο διπλοποστάρισμα
     
    Αρέσει σε jimixatz, pap100, kaltsula και 3 σε άλλους.
  15. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα!
    Εμένα μου άρεσε το νέο περιεχόμενο!
    Βέβαια έχω αρκετές μπανάνες και θα τα ανοίξω όλα από την αρχή!
    Το πιο εντυπωσιακό είναι οι νέες συνταγές -αυτές θα προσπαθήσω να πάρω πρώτα, από τα παλιά φυτά έχω μεγάλο απόθεμα- που δίνουν για 1η φορά +1 σε ζώα (στο κοάλα και τη σκοτεινή πυγολαμπίδα). Από καιρό αναρωτιόμουνα γιατί να μην έχουμε βιοτεχνικό που να αυξάνει την παραγωγή των στάβλων.
    Μια παρατήρηση μόνο. Θα προτιμούσα τα νέα φυτά και δένδρα να εντάσσονται σε αποστολές της λαχαναγοράς με άλλα παλιότερα φυτά, ώστε οι νέοι παίχτες που βρίσκουν τα πάντα μπροστά τους να κατευθύνονται σε μια σειρά ανοίγματος φυτών και στάβλων, όπως είναι με τα επίπεδα στη φάρμα και όπως ήταν παλιότερα στο νησί (προ χρυσών μπανανών).
    Καλές καλλιέργειες σε όλους!
     
    Αρέσει σε Gulit1, jimixatz, heavymetal7 και 6 σε άλλους.
  16. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    οσο δυσκολα μαζευουμε τις μπανανιτσες με τοσο ευκολο τροπο μας παρουσιαζουν καθε λιγο και λιγακι κατι καινουριο που εχουμε χασει την μπαλα.καλη συνεχεια σε ολους!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει στους jimixatz, mmixail και sofiapao76.
  17. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Κάτι που είδα μόλις τώρα και για να μην την πατήσετε όπως κι εγώ...

    Όποιος θέλει να πάρει το Κλουβί Κοάλα θα πρέπει να έχει απόθεμα 12 χρυσές μπανάνες για να ξεκλειδώσει και το δέντρο ευκάλυπτος που χρειάζετε για τις τροφές του... αλλιώς καλές αγορές από την λαϊκή....!!!!
     
    Αρέσει σε misirli, sofiapao76, jimixatz και 2 σε άλλους.
  18. viktoria170903

    viktoria170903 Ανερχόμενος συντάκτης

    γιατι μονο αυτο το λαθος εκαναν? η αναβαθμιση του κοαλα στην ανακοινωση του μινι εβεντ λεει οτι κοστιζει 77 φιορινια αλλα οταν πας να το αγορασεις γραφει 143 πιο ειναι το σωστο? το διορθωσαν καλα γατακια ήμαστε
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/3/17
    Αρέσει στους sofiapao76, jimixatz και mmixail.
  19. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερα ειχα 90 χρυσες μπανανες και τα ανοιξα ολα πολυ ωραια τα φυτα και το κλουβι κοαλα μπηκαμε σε νεες περιπετειες.
     
    Αρέσει στους sofiapao76, jimixatz και graganta.
  20. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Και μένα μου άρεσαν πολύ τα νέα, ιδιαίτερα επειδή κοστίζουν πολύ λιγότερο σε μπανάνες απο τα προηγούμενα. Ήταν πολύ ευχάριστη έκπληξη, το ότι μπόρεσα και τα ξεκλείδωσα όλα αμέσως, και μου έμειναν και ρέστα. Ειδικά οι συνταγές, πολύ καλές, κυρίως για το κοάλα, που μου αρέσει και πολύ ως ζώο.Οι καινούριες συνταγές είναι απαραίτητες, για να μας δίνουν κίνητρο να ασχολούμαστε με τη βιοτεχνική περιοχή.
    Είναι πολύ καλό που η πιο χρήσιμη συνταγή είναι στο 4ο επ. του σπα, γιατί δεν είχε τίποτα ενδιαφέρον και αναγκαζόμουν να κάνω συνταγές απο μικρότερα επ. και κυρίως απο το 1ο.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 16/3/17
    Αρέσει σε ESABA, sofiapao76, Gulit1 και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.