Feedback Συζήτηση για το Νέο περιεχόμενο Πανσελήνου

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 8/10/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Παιδια,το ''τσατνι'' μπηκε από λαθος, στην πρωτη παραγραφο της αναρτησης μου..
    Αφορουσε τα χωράφια ,στις εκτασεις πανσεληνου, και το ανεφερα για τους νεους παικτες , που ισως δεν ξερουν ότι ισχυει το τσατνι και εκει..
    Ως αναφορα τωρα τα καντηλια, από το δεντρο μου, αυτή την στιγμη παιρνω 12 καρπους-καντηλια..
    Ανεφερα παραπανω τι χρησιμοποιησα ..
    Θα τσεκαρω και θα σας πω, πως ακριβως βγαινουν τα 12 καντηλια..
     
  2. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Μηπως εχεις ενεργοποιημενο καποιο αλλο μπονους;
    Εχω και τα 2 λιπασματα (σουπερ ζωζω+τουρμπο ζωζω) και μου δινει μονο 8 καντυλια
     
  3. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Φιλοι μου, τσεκαρα τον καντηλοκακτο μου.. Εχω ΧΧL.. Εκει οφείλονται τα 12 καντηλια..
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  4. anastz

    anastz Νέος ειδικός

    Καλημερα ο καντηλοκακτος χχλ δινει 12 καντηλια και ο απλος 8, παντα με λιπασματα της Ζωζως.
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  5. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Το δέντρο που κοιτάς μάλλον είναι καντηλοκάκτος XXL :).
    Σου δίνει 8 καντήλια και με το λίπασμα της Ζωζός πάει στα 12.
    Ο καντηλοκάκτος δίνει 4 καντήλια χωρίς μπόνους παραγωγής,
    Ο καντηλοκάκτος XL δίνει 6 καντήλια,
    και ο καντηλοκάκτος XXL δίνει 8 καντήλια.
     
    Αρέσει στους toylaaaaa, αμφιθεα και sofiapao76.
  6. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Ηδη πηρα (απο το μπαρμπα Γιωργη) τη φωλια του σκυλου της κολασεως και εχω και το πρωτο σκυλακι της κολασης!!!
    Με την πανσεληνο ανοιχτη ολο το μηνα ευχομαι ολοι να αποκτησετε οτι δεν εχετε.
    Η αποστολη ζηταει παρα πολλα και δε με συμφερει καθολου να ασχοληθω.
     
    Αρέσει σε yelander10, maria_palou, GEPPO1 και 8 σε άλλους.
  7. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ειλικρινα δεν μπορώ να κατάλαβω πότε θα μαζέψουμε 240 καντηλόκακτους στην αποστολή του κέρβερου... αυτό το δένδρο ειναι απαράδεκτο... θα γεράσουμε μεχρι να βγάλει καρπούς...
     
  8. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Η τριτη αποστολη 18/10-21/10 <προσεληνωση> στη 2η εργασια στη διαμαντενια δινει ενα καντηλοκακτο.
    Οποτε μετα την ασημενια της 1ης εργασιας , πρεπει να κανουμε ολοκληρη τη 2η εργασια και να βαλουμε τον καντηλοκακτο με τα 2 λιπασματα να κερδισουμε χρονο , δεν μετρησα βεβαια το χρονο που θα εχει απομεινει , αν προλαβουμε και θερισουμε εστω και την τελευταια στιγμη πριν κλεισει η πανσεληνος θαναι καλα κι ακομη καλυτερα για οσους εχουν ηδη ενα , δυο ή και xxl δεντρακια.
    Ομως παρ΄ολα αυτα οι ποσοτητες ειναι παρα πολλες.