Feedback Συζήτηση για το Νέο περιεχόμενο Πανσελήνου

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 8/10/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας, για
    το
    Νέο περιεχόμενο
    Πανσελήνου


    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Νέο-περιεχόμενο-Πανσελήνου.27452/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG] [​IMG]

    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Χαιρετε. Καλες οι αποστολες και ο νεος σταβλος, αλλα....!!!! το καρβουνοφυλλο ανυπαρκτο μια και δεν εχω το δεντρο. Ισως το αποκτησω στο επομενο παρε-δωσε, η αν δωθει απο καποιο αλλο δρωμενο.
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, -sia1971-, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  3. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Θα έχεις τη ευκαιρία σου για την καρβονοξιά στην Τυρένια προσελήνωση 4 που θα παίξει απο 25-10-2019 μέχρι 28-10-2019.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, Panagiwtena, Coinhunter01 και 6 σε άλλους.
  4. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Δεν το ειχα δει, το πιο ωραιο νεο που εμαθα. Ευχαριστω για την πληροφορια.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, -sia1971-, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  5. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Αν δεν κανω λαθος υπαρχει και στην αποστολη θριλερ στο φεγγαροφωτο στο 5ο βημα στη διαμαντενια. Ειναι μια καλη ευκαιρια να το αποκτησεις τωρα που θα κρατησει τοσες μερες η πανσεληνος.
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, -sia1971-, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  6. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Ευχαριστω Αμφιθεα μου.
     
    Αρέσει στους -sia1971- και αμφιθεα.
  7. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    oι νεες αποστολες αδιαφορες και το διακοσμητικο για κλαμματα,θα κρατησω τα φυτα μου για τιποτα καλυτερο!!!
     
    Αρέσει στους -sia1971-, αμφιθεα και xristos-ale3andros.
  8. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα, οι αποστολές δεν είναι κακές, δίνουν τουλάχιστον και λίγα κουπόνια που έχουν γίνει ακριβοθώρητα, αυτό που ειναι απαράδεκτο ειναι το διακοσμητικό το οποίο θέλει μια βδομάδα και δίνει ελάχιστους π.ε και τ.π.ε. Εχει νομίζω περιθώρια για βελτίωση.
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, αμφιθεα, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  9. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Το νέο περιεχόμενο Πανσελήνου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον!:) Πολύ όμορφος ο νέος στάβλος του Κέρβερου!:inlove: Μακάρι κάποια μέρα και είναι η τελευταία φορά που το γράφω να βάλουν επιτέλους και τους μυθικούς δράκους.-.-:sleepy: Καλή τύχη με τις νέες αποστολές Πανσελήνου!;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/10/19
    Αρέσει σε nota.dim1802, -sia1971-, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  10. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαίρετε. Μου είναι αδύνατο να αποκτήσω τον νέο στάβλο (πάλι). Χρειάζεται λέει 30 λάσπη, ούτε καν λασπόμυλο έχω. Πολύ δύσκολο να μαζέψω όλα αυτά που χρειάζονται για τους στάβλους και τα εργαστήρια. :oops:
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, Coinhunter01, -sia1971- και 2 σε άλλους.
  11. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Θυμησε το μου φιλεναδα να σου στειλω στο επωμενο παρε-δωσε.
     
  12. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Αν θα μπορούσες και δεν σε βάζω σε κόπο θα χαιρόμουν πολύ να μου στείλεις. Σ'ευχαριστώ πολύ! :D
     
  13. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    ...και καλα το καρβουνοφυλλο, ας πουμε οτι θα καταφερουμε να μαζεψουμε και τις 30 λασπες που εχουν σχετικα μικρους χρονους, μας ξεφυγαν τα καντυλιαααα ... ουτε ολα τα λιπασματα μας σωζουν....:oops::cry: ουτε 10 ουτε 100 , 245 για να παρουμε τα κουπονια,
    πως;; ελατε βρε παιδια, εδω θα ειμαστε για πολλα χρονια ακομη :p θα τα παρουμε κι αυτα:D
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, sofiapao76, Dr.Kelly και 2 σε άλλους.
  14. sgr5081

    sgr5081 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλησπερα σε ολες και ολους
    μιας και ο καντηλοκατος ειναι το πιο χρονοβορο, και σχετικα σπανιο δεντρο και η εκταση της πανσεληνου δεν ειναι παντα ανοιχτη σε καθε μα σε ΚΑΘΕ συγκομιδη του λιπασμα και αερπλανακι ωστε στο επομενο ανοιγμα να παρουμε 8 και οχι 4.
    ευχαριστω πολυ τα παιδια που καθε καθε με καθε φορα υπολογιζουν τις ποσοτητες
    καλο ξημερωμα και καλη συνεχεια
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, Coinhunter01, toylaaaaa και 4 σε άλλους.
  15. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Ευτυχως καντηλοκακτους εχω 2, που μου εχουν δωσει μεχρι τωρα περιπου 300 καντηλια (μην ρωτησετε ποσο καιρο εκαναν να μαζευτουν) και πετυχα και 2 ακομη + 2 XL στο δενδροπαραληρημα.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, -sia1971-, sofiapao76 και 5 σε άλλους.
  16. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Εχω να προσθεσω κατι, ως αναφορα τους καντηλοκακτους..
    Με σ. λιπασμα της ζωζως εχουμε +4 και με τσατνι ,παιρνουμε 12 κάθε φορα..
    Εγω μονο για αυτην την φορα ,χρησιμοποιησα και τούρμπο λιπασμα που δινει 35% γρηγοροτερη παραγωγη, ώστε μεχρι το τελος της Πανσεληνου να είναι ετοιμα..
    Για να μαζευτουν βεβαια 45 καντηλια , αν δεν κανω λαθος, που χρειαζομαστε για την αποστολή, είναι εφικτο ,αν προσπερασουμε τα βηματα και κανουμε μονο από την εργασια 2/3 την ασημενια ,και ολες φυσικα στην 3/3, ώστε να φτασουμε στην διαμαντενια που δινει τον σταβλο ..Απαραιτητη προϋπόθεση ,να εχουμε λασπομυλο..
    Εχουμε ασφαλως και την εναλλακτικη λυση , να φτιαξουμε τον σταβλο ''σκυλο της κολασεως'' στο μαγαζακι του Γιωργη, οσοι από εμας εχουμε ,μαζεμένες τις λασπες ..
    Μπορούμε βεβαια να αγοράσουμε τον σταβλο, από το πακετο ''παραξενα κουταβια'',
    με 3,79 ευρω..
    Φιλικα Βικυ.. :inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 10/10/19
    Αρέσει στους ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και αμφιθεα.
  17. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Και που ακριβώς σε βοηθάει το τσάτνι για να παίρνεις 12 καντήλια;;Είμαι πολύ περίεργη να μάθω.
     
    Αρέσει στους annagiannis, Megas_kokoriko και αμφιθεα.
  18. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Εγω αυτή την στιγμη αν πατησω πανω στο καντηλοκακτο που δειχνει 12 φυτα.
    Και στα φυτα που εχω φυτεμενα,στις εκτασεις πανσεληνου, σε μικρα χωραφάκια αντι για 2, παιρνω 4 φυτα ,με ενεργοποιημενο τσατνι..
    Αν μπορουσα να βγαλω φωτο, θα στο εδειχνα και στην πραξη..
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  19. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Χριστέ μου τι ακούμε.Το τσάτνι σου δίνει +2 στα φυτά.Μόνο στα φυτά.Βάλε το βελάκι σου πάνω στο τσάτνι και θα δεις τι ακριβώς σου δίνει.Στα δέντρα στα δίνει η Ζωζώ μόνο.Και ο καντηλοκάκτος δεν σου δίνει φυτά,καντήλια σου δίνει.Δηλαδή καρπούς δέντρου,γιατί είναι δέντρο,στη δική μου φάρμα τουλάχιστον.






    =
     
    Αρέσει σε annagiannis, jimthrilosgate7, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  20. doctor.k

    doctor.k Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Με ποιο τσάτνι ακριβώς, παίρνουμε άλλους 4 καρπούς από τα δέντρα; Φιλικά Κώστας.
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.