Feedback Συζήτηση για το Δρώμενο "Το- τέλειο- Μπιζέλι"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 26/5/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. mara_libra

    mara_libra Στρατηγός του φόρουμ

    Καλησπέρα! Τέλειωσα σήμερα το πρωί το δρώμενο, γιατί όπως λέει και η Εύη παραπάνω, έχω κι εγώ το κόλλημα, να κάνω κάθε δρώμενο...
    Με κούρασε όμως πολύ η διαδικασία, ζαλίστηκα με τα μικρά, μεγάλα, απλά
    και χρωματιστά μπιζέλια ...
    Ακόμα περισσότερο, απογοητεύτηκα με τα αποτελέσματα των "κόπων μου". Αυτό το τυχαίο, άλλη μια φορά, με τα δενδρύλλια και τους στάβλους, πραγματικά χάλια.
    Το μόνο σίγουρο ήταν η φασολιά που κλειδώσαμε, τ'άλλα τελείως φλου... :(
    Πιστεύω πως θα έπρεπε να ξέρουμε για τι προσπαθούμε, έτσι ώστε να παίρνουμε και καλύτερες αποφάσεις.
    Εννοείται πως... δε μου άρεσε. (Πού είναι η βασίλισσα του καρναβαλιού που μας έκανε και χαρήκαμε τόσο;;!!)
     
    Αρέσει σε markos5560, FARMERLENA65, maroula και 22 σε άλλους.
  2. LILA413

    LILA413 Διοικητής του φόρουμ

    Τέλος και το Μικρό Κίτρινο Μπιζέλι, Τέλος και το Μεγάλο Κίτρινο Μπιζέλι...
    Και φτου κι απ΄την αρχή για το Κίτρινο Μπιζέλι....:oops:
    Εμα πια !!!!! αυτό κι αν θα είναι .... το Τέλειο Μπιζέλι !!!! xD
    Αλλά τους μπιζελοπαρασκευαστές.... μήτε να τους ξαναδώ,
    ακόμα κι αν τάξουν χορτοτάλιρα:p, στην μπάρα θα πάνε..
    όπως κι αν τους παρατάξω την ίδια εντύπωση μου δίνουν...:wuerg:
    xD

    [​IMG]
    Καλή
    εβδομάδα φίλοι μου και καλή συνέχεια σ' όσους παλεύουμε ακόμη..;).
     
    Αρέσει σε foufoula, -kristian-, markos5560 και 22 σε άλλους.
  3. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Μπράβο Lila πολύ ωραία η ιδέα σου για διαδήλωση, μήπως και μας ακούσουν εκεί στην εταιρεία.
    Όσο για τα μπιζέλια,
    ψάχνω καζάνια και τσουκάλια

    [​IMG]
    να τα βράσω όλα και να μην τα ξαναδώ >:(
    Μόλις το τελείωσα ..


     
    Αρέσει σε foufoula, LILA413, markos5560 και 21 σε άλλους.
  4. -smart97-

    -smart97- Ενεργός συντάκτης

    τελειωσα κι εγω και δυστυχως δεν ετυχα ουτε το σορβον ουτε τον ασβο (τα υπολοιπα τα ειχα ηδη) αλλα απεκτησα ακομα 2 χελωνες, μια αλκυονα, ενα κοκορα, εναν λυκο, μια κιτρινη αρκουδα, και μερικους χρωματιστους καστορες για την συλλογη μου....ευτυχως, ηρθε και μια λιμνουλα βατραχου εν οψη του δρωμενου εκτροφης τους :D
     
    Τελευταία επεξεργασία: 30/5/16
    Αρέσει σε Louisa, LILA413, markos5560 και 10 σε άλλους.
  5. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    απο την πλευρα μου δεν χρειαστηκα καθολου τους παρασκευαστες για να το τελειωσω οπως βλεπω αυριο το πρωι λιγο σλ περισσοτερο ξοδεψα και τελος και αυτο καλη συνεχεια σε ολους!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε Louisa, LILA413, markos5560 και 9 σε άλλους.
  6. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Εσύ έχεις λίγα περισεύματα. Τα δικά μου να δεις!Αλλά δεν ξέρω πως να το ανεβάσω εδώ.
     
    Αρέσει σε Louisa, LILA413, markos5560 και 7 σε άλλους.
  7. jewel

    jewel Νέος ειδικός

    καλημερα....οι τελευταιοι μυστηροι εφεραν 1 ασβο!!!!!!μετα κυκνο,κιουι,ψαρια....οσο για τα δεντρα μιλαμε χαμος, μεσκουλια,μεσκουλια χλ, μεσκουλια χχλ!!!!!!!!ευχομαι να μην εχετε την τυχη μου!!!καλημερα σας;)
     
    Αρέσει σε Gulit1, Louisa, LILA413 και 10 σε άλλους.
  8. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    καλημέρα κι από μένα... γιαπωνέζικη κερασιά XL, κουμαριά XL και δαμασκηνιά XXL τα μυστήρια των Άνδεων!!! και κίτρινη παραγωγή κοπριάς νυχτερίδας, κίτρινη αρκούδα και επιτέλους ασβός! μπιζελοevent τέλος...
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Louisa, LILA413 και 9 σε άλλους.
  9. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα στην αγροτοπαρέα, τελικά το πάλεψα το παλιοδρώμενο και τα κατάφερα, τέλος για μένα και αυτό. Ελπίζω τέτοιο δρώμενο να μην ξανάρθει.... Καλή συνέχεια σε όσους το προσπαθούν ακόμη...
    Οσο για τα μυστηριώδη δέντρα: Κουμαριές xl xxl, πορτοκαλιά xxl, άρκευθος, σόρβος [αυτό το ήθελα], τα υπόλοιπα τα έχω σε αρκετές δόσεις.. Σουρβιά σε όλες τις εκδόσεις, αμυγδαλιά xxl, κ.α
    Μυστηριώδης στάβλους: Πορτοκαλί γαλακτοκομείο κατσίκας - αγελάδας, δυο στάβλοι κοκοριών, 1 κίου, 1 χελωνόσπιτο, 1 αρμαντίλο, 1 βίδρα κ.α
     
    Αρέσει σε skareleni, ioanna6929, jimixatz και 9 σε άλλους.
  10. markos5560

    markos5560 Τακτικός στο φόρουμ

    καλησπερα και απο μενα,οι μυστηριωδη σταβλοι μονο μυστηριωδη δεν ηταν.Το μονο που μου αρεσε ηταν πορτοκαλι αρκουδα -κουκουβαγια. Το δρωμενο τελειωσε και ολα καλα!!
     
    Αρέσει σε skareleni, gtrullis, ioanna6929 και 7 σε άλλους.
  11. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους και από μένα!
    Τελείωσα το δρώμενο με πολλή δυσκολία η αλήθεια...Είμαι πολύ δυσαρεστημένη με τα τελευταία δρώμενα που όλο και γίνονται πιο κουραστικά και αγχωτικά...Θέλουμε να χαλαρώνουμε με το Φαρμεραμα καλοί μου άνθρωποι εκεί στην εταιρεία!!! Ακούει κανείς; :eek: Στο παρόν δρώμενο-φαγάνα του πολύτιμου μου σούπερ λιπάσματος θύμωσα...Εύχομαι να μην ξαναδοθεί τέτοιο δρώμενο...Στους μυστήριους σταβλάρχες κέρδισα ασβό αλλά ειλικρινά δεν το χάρηκα..Εκείνο που επιδιώκουμε σαν παίχτες δεν είναι να κερδίζουμε μόνο καλές ανταμοιβές-έπαθλα αλλά ταυτόχρονα να χαλαρώνουμε και να διασκεδάζουμε με αυτό το παιγνίδι.
    Συγνώμη αν σας κούρασα.Καλό βράδυ και καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε skareleni, -foivos2000-, gtrullis και 15 σε άλλους.
  12. Louisa

    Louisa Κόμης

    Αχχχχ πήρατε ασβό και γκρινιάζετε κιόλας; Τι να πω κι εγώ που μετά από όλο αυτό το βασανιστήριο του ξαναφυτέματος στιλ "φτου κι απ' την αρχή" πήρα 1 στάβλο κόκκινο στρουθοκάμηλου κι ένα λαπάχο; Όλα τ' άλλα πήγαν στην μπάρα με μια κίνηση...
     
    Αρέσει σε skareleni, soyla74, ioanna6929 και 5 σε άλλους.
  13. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    παιδια έχω φτάσει στο τελευταίο βήμα...και δεν βλέπω να προλαβαίνω! δεν πειράζει διότι εδώ και λίγες μέρες κρατάω με νύχια και με δόντια το σούπερ λίπασμα...το γιατί; θα μάθετε όταν έρθει η ώρα χαχα :)
     
    Αρέσει σε skareleni, soyla74, ioanna6929 και 5 σε άλλους.
  14. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    τελείωσα και εγώ το ιβέντ, τα μυστηριώδη γενικά απογοητευτικά, με καλύτερο ένα πορτοκαλί και ένα κίτρινο κλουβί κουκουβάγιας.
    Οι παρασκευαστές μπιζελιών ήταν μεγάλο κρίμα. Θα μπορούσαν να αξιοποιηθούν καλύτερα και κατά την διάρκεια του ιβέντ αλλά και μετά. Έστω να μπορούσαμε να τα βάλουμε σε κάποια σειρα φασολιάς όπως τις νεκροκεφαλές ή τις μπάλες Wilson.
     
    Αρέσει σε skareleni, soyla74, Louisa και 10 σε άλλους.
  15. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    και εγω τελειωσα χθες το ιβεντ, δεν με ενθουσιασε και πολύ , αλλα παμε παρακατω..
    καλη συνεχεια
     
    Αρέσει σε skareleni, soyla74, Louisa και 5 σε άλλους.
  16. Tiravei

    Tiravei Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    324 κίτρινα μπιζέλια μου στοίχησαν την ολοκλήρωση του event... Δεν τα κατάφερα την τελευταία στιγμή....
    Θα κάνω καιρό να φάω αρακά! o_O
     
    Αρέσει σε skareleni, soyla74, Louisa και 7 σε άλλους.
  17. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    δυστυχώς έχασα τη τελευταία εργασία!!!

    [​IMG]

    υ.γ Μάθημα για τους νεότερους ακόμη και οι παλιοί δεν τα ολοκληρώνουν όλα! ;)
     
    Αρέσει σε foufoula, skareleni, Giotak80 και 7 σε άλλους.
  18. elena05091975

    elena05091975 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    και εγω δυστηχως την τελευταια αποστολη δεν προλαβα....!!!!!!
     
    Αρέσει σε skareleni, soyla74, Louisa και 3 σε άλλους.
  19. foufoula

    foufoula Νέος ειδικός

    Προλαβα και το τελειωσα.Απο σταυλους δεν πετυχα τιποτα :(, λες και δεν το περιμενα.Απο δεντρα πετυχα δευτερο λαπαχο και ενα σορβο :).
     
    Αρέσει σε elena05091975, jimixatz, skareleni και 5 σε άλλους.
  20. Giotak80

    Giotak80 Ανερχόμενος συντάκτης

    Το τελείωσα το πρωί αν και το φοβομουν λίγο οτι δεν θα προλάβω . Αν δεν ειχα κανει λαθος στην αρχη που δεν ειχα προσεξει οτι δεν χρειαζοταν να φυτέψω τα μπιζελιά που ειχαν τελειωσει την αποστολη τους θα το ειχα τελειώσει νωρίτερα !!!
     
    Αρέσει σε jimixatz, foufoula, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.