Feedback Συζήτηση για το Δρώμενο "Το- τέλειο- Μπιζέλι"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 26/5/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. powerranger91

    powerranger91 Κόμης


    μια μερα πανω-μια μερα κατω...ενταξει.δε χαθηκε ο κοσμος.λιγα τα φυτα διχως αναδυομενα.θα βγει.
    μην ξεχνας αλλωστε τα δρωμενα με τεραστιες ποσοτητες 8ωρων φυτων (που επρεπε να μαζευτουν στον ιδιο χρονο) που προσφατως προηγηθηκαν.
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, koyrsaros, Stefoulini και 6 σε άλλους.
  2. afro1231

    afro1231 Μόνιμος στο φόρουμ

    και λιγότερες μέρες και έχει βγει και το νησί εκτός, τα μπιζέλια καλλιεργούνται μόνο σε βασική φάρμα, άγριο λιβάδι, ξέφωτο του δάσους
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, powerranger91, Stefoulini και 11 σε άλλους.
  3. Tiravei

    Tiravei Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    .
    ..δυστυχώς αυτό σημαίνει ξήλωμα στάβλων και φτου και από την αρχή μετά το τέλος του event... Ποιος στάβλος ήταν εδώ? Ποια αναβάθμιση? ....και μπες υπάρχοντα και βγες και κλικ κλικ κλικ!!!
     
    Αρέσει σε gsiomos, lazaros_23, βιβη.2003 και 14 σε άλλους.
  4. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    siourdistan Καλημέρα σου
    μην κοιτάς το ημερολόγιο μόνο του Μαϊου ,μπορεί να συνεχίσει και τον Ιούνιο το ιβέντ , απλά δεν έχει ενημερωθεί
    ακόμη
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, Gulit1, Stefoulini και 7 σε άλλους.
  5. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    γι'αυτό τον λόγο κοιτάμε τις ανακοινώσεις! ;)

    Έναρξη : 27.05.2016 15:00
    Λήξη : 01.06.2016 15:00


    υ.γ. παρεμπιπτόντως αυτό αποδεικνύει ότι είναι 6 μέρες. Και αν σκεφτεις ότι η 1η και τελευταία είναι μισή μέρα, ισούται με 5 μέρες!
    υ.γ2. και απο περιέργεια μόλις κοίταξα και λίγο το ημερολογιο του ιουνίου....και το δείχνει ότι τελειώνει εκείνη την ημέρα!!! xD
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, jimixatz, Stefoulini και 7 σε άλλους.
  6. -smart97-

    -smart97- Ενεργός συντάκτης

    κι εγω το εχω αυτο το προβλημα σε πολλα δρωμενα, η λυση ειναι απλη: screenshot ;)
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, koyrsaros, Tiravei και 12 σε άλλους.
  7. siourdistan

    siourdistan Τακτικός στο φόρουμ

    ραβε ξηλωνε τις φαρμες... μ'αρεσει που ξεκινησα το παιχνιδι για χαλαρωη και θα φθασουμε για καθε εβεντ να κανουμε προετοιμασια πριν και σπαζοκεφαλια μετα που ηταν το καθε τι

    @smart

    πραγματικα εξυπνη η ιδεα σου! πολλα like
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, jimixatz, Stefoulini και 7 σε άλλους.
  8. ESABA

    ESABA Ενεργός συντάκτης

    παιδια τι γινετε??? χαθηκα στα φυτά του δρωμενου !!!!!ποιο φυτευουμε πρωτο ποιο δευτερο που προωθουμε το μεγαλο
    το μικρο, ποιοθελω ,ποσα θελω, σε τι χωραφια να τα βαλω? αντε και καλο ξεμπερδεμα>>>>>>>>>
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, ioanna6929, vaso1963 και 12 σε άλλους.
  9. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος


    Πώς μπορείς να βγάλεις τη ψυχή σε έναν αγρότη;; Δώσ' του σπόρους με το "σταγονόμετρο".
    Δεν καταλαβαίνω πού είναι το διαφορετικό, ή το διασκεδαστικό.
    Όλο το ιβέντ είναι όπως ακριβώς η αρχή όλων των δρώμενων με σπερνοθερισμό.
    Δε σκοπεύω, όμως, να χάσω ένα σωρό σούπερ λίπασμα αυξάνοντας και ξανά αυξάνοντας φυτά.
    Ας κάνουν περισσότερες ώρες. Άλλωστε αφού αναφερόμαστε στον Μέντελ,
    το φορτσάρισμα των φυτών ενδέχεται να επηρεάσει γενετικά χαρακτηριστικά.
    Πειράματα θα κάνουμε; :p
     
    Αρέσει σε ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ, Hellenagal200010, βιβη.2003 και 31 σε άλλους.
  10. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Moυ είναι κουραστικό , δεν έχω άλλη φαιά ουσία ... φαίνεται ωραίο δρώμενο , αλλά πάλι σπαζοκεφαλιά . Στα τελευταία δρώμενα φύτεψα κάτι χιλιάδες φυτά παραπάνω και σίγουρα θα το πάθω και εδω , μες στον πανικό μου ! δεν αρκεί η πρωτοτυπία , πρέπει να είναι και απολαυστικό , φιλικό σε μεγαλύτερη γκάμα ανθρώπων .
     
    Αρέσει σε Hellenagal200010, βιβη.2003, koyrsaros και 15 σε άλλους.
  11. ESABA

    ESABA Ενεργός συντάκτης

    δες την αναρτηση της Fenia233 θα σε βοηθησει πολυ στηνσελ1
     
    Αρέσει σε kitsena, sofiapao76, jimixatz και 4 σε άλλους.
  12. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    καλησπερα παιδια της αγροτιας....καλουτσικο νομιζω ειναι ,λεω να βγαλω τα πρωτα 400 αρια για να μη κανω ασκοπα φυτευματα και γενικα να το παω λιγο λιγο αν και νομιζω μονο ετσι βγαινει......καλη τυχη σε ολουσ μας!!
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, ioanna6929, LILA413 και 6 σε άλλους.
  13. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    ευτυχως που υπαρχουν και αυτοι που κανουν τους υπολογισμους αλλιως θα χανομαστε!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, ioanna6929, vaso1963 και 5 σε άλλους.
  14. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Έναρξη : 27.05.2016 15:00
    Λήξη : 01.06.2016 15:00
    Αυτό είναι 5 πλήρεις ημέρες:
    1η μέρα: 27.05.2016 15:00 μέχρι 28.05.2016 15:00
    2η μέρα: 28.05.2016 15:00 μέχρι 29.05.2016 15:00
    3η μέρα: 29.05.2016 15:00 μέχρι 30.05.2016 15:00
    4η μέρα: 30.05.2016 15:00 μέχρι 31.05.2016 15:00
    5η μέρα: 31.05.2016 15:00 μέχρι 01.06.2016 15:00
    5 εικοσιτετράωρα
     
    Αρέσει σε ioanna6929, kitsena, siourdistan και 10 σε άλλους.
  15. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    πολυπλοκο μου φαινεται.... θα το προχωρησω βημα βημα. εβγαλα 90 απο καθε φυτο. περιμενω να τα θερισω κι αυριο θα φυτεψω μονο αυτα που χρειαζονται για να παρω τους δυοπρωτους παρασκευαστες.
    η μηπως ακολουθω λαθος πορεια? :sleepy:
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, ioanna6929, skareleni και 6 σε άλλους.
  16. pdiamandis

    pdiamandis Τακτικός στο φόρουμ

    Άλλοι το λένε εύκολο, άλλοι μετράνε πόσες μέρες έχουμε... εδώ ρε παιδιά παίρνουμε τον παρασκευαστή κίτρινου μπιζελιού στο τέλος του 7ου βήματος - μετά από πόσες μέρες δηλαδή? - και στο επόμενο βήμα θέλει 3250 κίτρινα μπιζέλια για να συμπληρώσεις τη φασολιά! Και ξεκινάς με 3... και σου δίνει 3 (να μη σχολιάσω τί μου θυμίζει αυτό ...) κάθε 2 ώρες. Και πρέπει να μπαίνεις κάθε 2 ώρες στον παρασκευαστή και να τα μαζεύεις, προκειμένου να ξεκινήσει να παράγει τα επόμενα 3. Μ' άλλα λόγια... με τις υγείες μας!
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, ioanna6929, skareleni και 9 σε άλλους.
  17. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    [​IMG]
    Καλή επιτυχία !!
     
    Αρέσει σε Hellenagal200010, thena, vagelis1968 και 32 σε άλλους.
  18. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    γιατι ξεχνας τους σπορους στα προηγουμενα βηματα-καμπανιες;εγω μπορει να μην τοποθετησω καν τους παρασκευαστες.3 σποροι αρκουν.τοσες μερες εχουμε μπροστα μας.
    εχουμε περασει τοσα.σε αυτο θα κολλησουμε;:p;)
     
    Αρέσει σε beba6969, ioanna6929, kitsena και 10 σε άλλους.
  19. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Έκανα κανά δυο βήματα της αποστολής, αλλά δε νομίζω να το συνεχίσω, η λαχαναγορά είναι άθλια, οπότε με μπερδεύει κάθε φορά που πάταω εκείνο το κουμπάκι των αποστολών, και επειδή τα νεύρα μας τελευταία δεν είναι στα καλύτερα τους, λεω να σταματήσω τελείως το δρώμενο... Καλή σας επιτυχία και υπομονή.. γιατί οι αλλαγές είναι άκρως οι χειρότερες που μπορούσαν να γίνουν....
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, gtrullis, ioanna6929 και 10 σε άλλους.
  20. Φριφρί

    Φριφρί Νέος ειδικός

    Καλησπέρα σας!

    Επείδη πάντα και πάνω από όλα είμαι μια παίκτρια 6ετίας και αγαπώ το παιχνίδι..... θέλω να πω την άποψή μου γι αυτό το ιβεντ.
    Τραγικό. Για μένα είναι τραγικό.
    Ένα σώρο σλ σε ένα βουνό μικρά- μεσαία- μεγάλα- πράσινα- κόκκινα- κίτρινα- και ότι να είναι άλλα....μπιζέλια.

    Αλίμονο! Αλίμονο... πιάσαμε τη βιολογία σε ένα παιχνίδι φάρμας.... που για μένα έχει πλέον χάσει, τη χαλάρωση που μου προσέφερε!
    Αν το τελειώσω αυτό το ιβεντ....από τύχη θα είναι σας το υπογράφω.

    Αντε με το καλό το επόμενο ιβεντ να έχει και αλγόριθμους! Ευκολάκι! 8)
     
    Αρέσει σε ath, GREECE81, Hellenagal200010 και 31 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.