Feedback Συζήτηση για τους Αποθηκευτικούς Χώρους

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 14/6/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. pontikosalex

    pontikosalex Ανερχόμενος συντάκτης

    *As*

    Εχω κάποιες απορίες σχετικά με τον εξευγενισμό για την ξυλόσφυρα. Πόσους εξευγενισμούς έχεις βάλει; Εχεις γεμίσει όλες τις θέσεις με την συγκεκριμενη επιλογή; Επίσης τί φυτό βάζεις και σου δίνει τόσες ξυλόσφυρες; Κουνουπίδι ή οποιοδήποτε άλλο; Εγώ έβαλα έναν εξευγενισμό για ξυλόσφυρα και ακόμα δεν μου έδωσε τίποτα εδώ και κανένα μήνα. Μήπως κάνω κάτι λάθος; :sleepy:
     
    Αρέσει στον/ην sofiapao76.
  2. K_K__D

    K_K__D Τακτικός στο φόρουμ

    Πιστευω να μην σε πειραζει να σου απαντήσω εγω, χαζέυω στο φόρουμ και ειδα την απορία σου.
    Δεν χρειάζεται να γεμίσεις όλες τις θέσεις. Ο εξευγενισμός λειτουργεί για το φυτό απο το οποίο προέρχετε. Αν είναι απο το κουνουπίδι θα φυτέψεις κουνουπίδι, άν είναι απο την 'ιριδα θα βάλεις ίριδα για να δεις τα οφέλη του.
     
    Αρέσει στους pap100, LILA413, sofiapao76 και σε ακόμα ένα άτομο.
  3. pontikosalex

    pontikosalex Ανερχόμενος συντάκτης

    Φυσικά και δεν με πειράζει φίλε μου , ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες , το λάθος μου ήτανε ότι δεν έβαζα κουνουπίδι . Ελπίζω απο εδώ και πέρα να πάρω καμιά ξυλόσφυρα για να αναβαθμίσω το ζωοκομείο μου στο μπαχάμα επιτέλους !!! :);)
     
    Αρέσει στους LILA413 και sofiapao76.
  4. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Αν έχεις κερδίσει και τον εξευγενισμό "τυχερό νερο" και "τυχερό λίπασμα" στο κουνουπίδι, θα σου πρότεινα να τα ενεργοποιήσεις και αυτά.
    Θα έχεις, επιπλέον της ξυλόσφυρας, 100 φορές περισσότερες πιθανότητες να κερδίσεις φτυάρι και μηχανικό εξάρτημα με το θέρισμα του κουνουπιδιού.
    Οτι μαζέψεις παραπάνω είναι χρήσιμο.
     
    Αρέσει στους LILA413, sofiapao76 και pontikosalex.
  5. pontikosalex

    pontikosalex Ανερχόμενος συντάκτης

    Ευχαριστώ πολύ για την χρησιμη πληροφορία σου , όμως κέρδισα μονο τον εξευγενισμο με την ξυλόσφυρα . Η αλήθεια είναι οτι τώρα ξεκίνησα να ασχολούμαι με εξευγενισμούς και είναι πολύ βοηθητικοί . Ειδικά στο θέμα των εργαλείων. Νομίζω οτι οι παίκτες δεν πολυασχολούνται γιατί το ξεχνάνε αλλά όταν το ανακαλύψουν θα καταλάβουν ότι είναι πολύτιμη βοήθεια για το παιχνίδι !!
     
    Αρέσει στους LILA413, sofiapao76 και xristos-ale3andros.
  6. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση αλλά τώρα πρόσεξα την ερώτηση pontikosalex, όπως πολύ σωστά είπαν και οι συναγρότες μας αν την κέρδισες στο κουνουπίδι πρέπει να βάλεις κουνουπίδι ... στις υπόλοιπες θέσεις βάζω πρώιμο, αγάπη νερού (που δεν είναι και τόσο βασικό), τυχερό λίπασμα και τυχερό νερό (αν έχω τόσες ελεύθερες) και μάλιστα όταν μπορώ το τυχερό ξύλινο σφυρί το ενεργοποιώ μετά την σπορά και σίγουρα πριν τη συγκομιδή (ώστε να πάρω το Χ1000 ξυλόσφυρες χωρίς να αυξηθεί ο χρόνος ανάπτυξης κατά 15% ... αν κάνεις απανωτές σπορές βέβαια δεν γίνεται αλλά αν σπέρνεις μόνο το βραδάκι ...
     
    Αρέσει στους sofiapao76, toylaaaaa και LILA413.
  7. .selia.

    .selia. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Σας ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.

    Το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.