Feedback Συζήτηση για τους Αποθηκευτικούς Χώρους

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 14/6/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    αυτα τα εχουμε πει πολλακις.οσοι πηραμε τους χωρους πορευομαστε με τα τωρινα δεδομενα εχοντας στο μυαλο μας αυτα.προσωπικα θα χαρω πολυ αν στην πορεια προστεθουν επιπλεον θεσεις.τις εχουμε ζητησει απο την αρχη και δε δοθηκαν.
    βιαστικος ως προς τι;και νεες θεσεις να προστεθουν τι θα αλλαξει αν ακολουθησω διαφορετικη πορεια;o_O
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, sofiapao76, skareleni και 2 σε άλλους.
  2. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    χαχαχαχ δε σε φοβάμαι εσένα, εσύ θα βρεις και ζώα και εργαλεία αν χρειαστεί να κάνεις κι άλλη αναβάθμιση.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, sofiapao76 και powerranger91.
  3. sofiapao76

    sofiapao76 Επιφανής του φόρουμ

    Πήρα το ζωοκομείο και το εργοστάσιο στο νησί που είχα μπανάνες(στη φάρμα ακόμα όχι γιατί δεν έχω τα αστεράκια) μόλις πριν από μία βδομάδα(αν θυμάμαι καλά την προηγούμενη Κυριακή) και μέσα σε 7 μερούλες πήρα [​IMG] .Άρα άρχισαν να έρχονται με καλό ρυθμό τα τρυπάνια.Δεν βιάζομαι κιόλας γιατί πού να βρεθούν και τα υπόλοιπα που ζητάει για αναβάθμιση?!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, mpimpilas, *ΜΑΜΑ* και 5 σε άλλους.
  4. deppy1970

    deppy1970 Ανερχόμενος

    Ναι , κάτι αλλαξε στη συχνότητα. Εγώ της φάρμας τα χω απ΄την αρχή και μέχρι πριν 10 μέρες δεν είχα ούτε ένα τρυπάνι, τωρά εχουν έρθει 3.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, skareleni, jimixatz και 2 σε άλλους.
  5. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    5 τρυπανια και σε λιγο θα μεινω χωρις ζωα εκτροφης και χωρις υλικα γι αμια αναβαθμιση!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, *ΜΑΜΑ*, misirli και 2 σε άλλους.
  6. elivfarm

    elivfarm Αρχάριος στο φόρουμ

    Συγνώμη! Τα έχω χάσει λίγο φαίνεται με τους χρόνους σας. Αλλά έστω και 2 - 3 μήνες σας φαίνονται φυσιολογικοί?
    Μήπως χάνεις και το ενδιαφέρον σου...λίγο?
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, moira και jimixatz.
  7. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    [​IMG] [​IMG]
    Καλησπέρα εκανα την πρωτη αναβαθμιση αλλα για την δευτερη ζηταει 12 τρυπανια καλο κουραγιο
     
    Τελευταία επεξεργασία: 23/10/16
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  8. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    αυτο παλι τι ειναι ?? ....ή που δεν θα ερχονται καθολου ή που θα ερχονται δυο δυο !! :p

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, kikijimy και 10 σε άλλους.
  9. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    μου εχει τυχει κι εμενα οταν ειχα 3 μερες να μπω στο παιχνιδι.μπορει να επαιξε ρολο αυτο.μαλιστα μου τα εδωσε εχοντας ζωοκομεια με ασβους και γατες μεσα.ο χρονος παραγωγης σου λεει μετα οτι επηρεαζει τα αναδυομενα... :music:
     
  10. beroniki555

    beroniki555 Τακτικός στο φόρουμ

    Κι εμένα 2 μου ήρθαν σημερα από ένα ζωοκομείο με κίτρινη αναβάθμιση!!!! Τι φαση;; Σούπερ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει στους jimixatz, sofiapao76 και skareleni.
  11. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Καλημερα, εμενα μου ηρθαν πριν κατι εβδομαδες πολλα μαζι και απο τοτε εχω να δω τρυπανι... Συνολικα εχω παρει 10
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, jimixatz και skareleni.
  12. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    Αυτά που δεν έρχονται είναι τα ξυλαράκια και τα τουβλάκια εδώ πέρα, σχεδόν ένας μήνας πέρασε από την τελευταία αναβάθμιση που έκανα και από ότι φαίνεται σε κανένα χρόνο θα είναι η επόμενη :cry: (εκτός και αν γίνει κανένα θαύμα και δούμε κανένα εξευγενισμό με όχι Χ10 αλλά με Χ100 αν όχι με Χ1000 :p) … Μόνο 4 τρυπάνια θα μπορούσα να "αξιοποιήσω" αλλά με κόστος τουλάχιστον 80 εκατομμύρια ΧΤ για 2 δεντράκια ευχαριστώ πολύ αλλά προτιμώ να κρατήσω και τα ζωάκια μου και τα ΧΤάκια μου xD

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε -lousi-leon2001, kolokythopitas, Gulit1 και 4 σε άλλους.
  13. -athena123-

    -athena123- Ενεργός συντάκτης

    *As*που τα βρηκες τοσα τρυπανια ,ολα σεσενα τα δωσανε εγω εχω ενα μηνα να δω ,να κανουμε ανταλλαγη με ξυλα?
     
    Αρέσει σε beroniki555, kolokythopitas, pap100 και 2 σε άλλους.
  14. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    παιδιά εμένα εδώ και καιρό μου λείπει άλλο!!!

    [​IMG]

    η ξυλόσφυρα!!!!! -.-
     
    Αρέσει στους -lousi-leon2001, sofiapao76 και kolokythopitas.
  15. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    -athena123- τι να σου πω από τη πρώτη μέρα το ίδιο καρτέρι τα είχα στήσει ... και ενώ τους πρώτους 2,5 μήνες δεν είδα ούτε 1 μετά όμως έβλεπα 2+ ανά ημέρα ... με αποτέλεσμα να έχω ήδη περισσότερα από αυτά που χρειάζονται για όλες μου τις αναβαθμίσεις ... ανταλλαγές? ευχαρίστως:D

    misirli οι ξυλόσφυρες έχουν τον τρόπο τους, εξευγενισμένο κουνουπίδι με το x1000 μεγαλύτερες πιθανότητες στις ξυλόσφυρες και σε κάθε μαζεματάκι (περίπου 8 ώρες) παίρνεις τουλάχιστον 10 ξυλόσφυρες (και από τους 3 χώρους φυσικά) ... και μιας και η ξυλόσφυρα έχει μεγάλη αξία 3000 ΧΤ είναι χρησιμότατος εξευγενισμός για να μην αδειάζεις και την αποθήκη σε αποστολές που έχεις δυνατότητα επιλογής του τι εργαλεία θα παραδώσεις (όπως και στο 2ο βήμα των αποστολών για τα οικοδομικά σχέδια ;) σιγά μην τους χαρίσουμε τα άλλα μας εργαλειάκια :p) ... πέρα από το κουνουπίδι x1000 στις ξυλόσφυρες δίνει και η ίριδα βέβαια και x750 δίνει το σπαράγγι ... απλά προτιμώ το κουνουπίδι γιατί με βολεύει περισσότερο για βραδινή σπορά.
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, kolokythopitas, skareleni και 7 σε άλλους.
  16. pap100

    pap100 Τακτικός στο φόρουμ

    *As* respect......οσο ζεις μαθαινεις.Και ειχα την εντυπωση οτι ξερω τα παντα απο το παιχνιδι.Καλες γιορτες σε ολους τους φαρμερ.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, skareleni, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  17. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    λοιπόν μόλις σε διάβασα έβαλα κουνουπίδι απλα δεν το έχω εξευγενίσει ακόμα! (έχει σήμασία αυτό; )

    εσύ το είδες στην πράξη αυτό που είπε; Αν, ναι τότε αυτό αποδεικνύει ότι κανείς δεν ξέρει τα πάντα για το παιχνίδι! :p
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Louisa, skareleni και 2 σε άλλους.
  18. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Φυσικά έχει σημασία! Ένας από τους εξευγενισμούς του, είναι που δίνει παραπάνω ποσοστά στη ανάδυση ξυλοσφύρων (1000 φορές περισσότερες) από τα χωράφια σου! Αλλιώς δεν θα πάρεις παραπάνω, μόνο ότι θα έπαιρνες από οποιαδήποτε καλλιέργεια.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 22/12/16
    Αρέσει σε kolokythopitas, Louisa, skareleni και 4 σε άλλους.
  19. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    Misirli ναι μόνο με το Χ1000 ενεργοποιημένο θα πάρεις ξυλόσφυρες μιας ολόκληρης χρονιάς σε ένα μαζεματάκι.
    Pap 100 όλα? Αυτό το θεωρώ πραγματικά αδύνατον ... δεν θεωρώ ότι γνωρίζω ούτε καν τα μισά για να μην πω το 1/3.
    Μια που πήρα φόρα ας πω και για το καρτέρι που έστησα για τα τρυπάνια ... κουραστικό αλλά αποδοτικό (δεν είναι για όλους το γνωρίζω αλλά ίσως να βοηθήσει μερικούς) ... γιατί πέρα από τοποθέτηση των 7 χιούιδων (και τρέχα σε καναδυό άλλα μέρη της φάρμας πριν επιστρέψω να μαζέψω - ανανέωση δεν κάνω σύμφωνα με τις οδηγίες ) έβαζα συνήθως 16ωρους στάβλους και εργαστήρια αλλά και ένα 32ωρών στο οποίο έβαζα 1 σ.τ. ... κουραστικό γιατί πρέπει να ξηλώνεις τα 16ωρα να βάζεις τη σ.τ. στο 32ωρο (ή οτιδήποτε του διπλού χρόνου) και μετά να ξανατοποθετείς τα 16ωρα σε κάθε αποθηκευτικό χώρο ... στα δεντροκομεία το ίδιο μπορεί να γίνει με 1 απλό δεντράκι που θα βάζεις τούρμπο λίπασμα και τα υπόλοιπα να είναι xxl φυσικά. Σ.τ. αγοράζω υπερβολικά σπάνια καθώς δεν κάνω εκτροφές παρά μόνο όταν είναι απαραίτητες οπότε μια που είχα αρκετές το να βάζω 1 σ.τ. σε κάθε αποθηκευτικό χώρο για διπλά τρυπανάκια 2 φορές την ημέρα δεν μου φάνηκε κάτι το πολυδάπανο άλλωστε στο σύνολο να χρειάστηκαν τόσες σ.τ. όσες χρειάζονται σε ένα ιβέντ εκτροφής ... πλέον φυσικά βάζω παντού τους στάβλους και τα εργαστήρια που θα μου φέρουν τα περισσότερα ΧΤ και χωρίς σ.τ. καθώς δεν με ενδιαφέρει ο ρυθμός των τρυπανιών που έπεσε φυσικά αισθητά.
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, kolokythopitas, Louisa και 5 σε άλλους.
  20. kakosgr

    kakosgr Προχωρημένος

    Καλησπέρα.
    Εγώ μόνο ζωοκομείο στη βασική φάρμα έχω πάρει. Επειδή όμως είδα ότι οι απαιτήσεις για αναβάθμιση ή για αγορά άλλων αποθηκευτικών χώρων είναι υπερβολικές, αποφάσισα να αναβαθμίσω σωρό κοπριάς με τα αστεράκια και με τις μπανάνες να κλείσω τις εξαγορές από το ναό.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.