Feedback Συζήτηση για τους Αποθηκευτικούς Χώρους

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 14/6/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Παιδιά δε θα το πιστέψετε... ούτε κι εγώ το πίστευα...
    μπήκα έτσι λίγο να διαβάσω τι γίνεται, και μετά λέω, δεν πάω να κοιτάξω στον αχυρώνα μου μπας και;;;
    Μου φαίνεται απίστευτο, γιατί το πρώτο μου τρυπάνι, το πήρα ή με το πρώτο μου μάζεμα ή με το δεύτερο. Τρίτη φορά δεν πρόλαβα να μαζέψω ακόμα.
    Έτρεξα να δω πότε έκανα το προηγούμενο μου ποστ, για να τσεκάρω τις μέρες που έχω αποκτήσει το εργοστάσιο.
    Βρε παιδιά, είναι πάρα πολύ λίγες οι μέρες και να φανταστείτε ότι το είχα στήσει τη δεύτερη μέρα.

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε graganta, kolokythopitas, markos5560 και 9 σε άλλους.
  2. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Λοιπόν τελικά όντως βελτιώθηκαν οι πιθανότητες για ανάδυση ηλεκτρικού τρυπανιού!
    Πριν οκτώ μέρες πήρα τα δύο πρώτα, μετά από δίμηνο υπομονής και τώρα ήρθαν άλλα 2 (από φλαμίνγκο και χελώνες αντίστοιχα).
    Αυτές οι πιθανότητες φαίνονται πια πολύ καλύτερες από τις αρχικές!
    Άρα οι διαμαρτυρίες μας ακούγονται κάπου κάπου...
     
    Αρέσει σε heavymetal7, kolokythopitas, sofiapao76 και 8 σε άλλους.
  3. monolith2

    monolith2 Επιφανής του φόρουμ

    [​IMG]μιλάμε για θαύματα!!!;)
     
    Αρέσει σε heavymetal7, kolokythopitas, sofiapao76 και 8 σε άλλους.
  4. smacsyl

    smacsyl Άρχων του φόρουμ

    Παιδια χμχμ μαλλον συναγροτες -ισσες εγω μετα απο πολυκαιρη σκεψη και συζητηση με καποιον ποιο εμπειρο γειτονα αποφασισα προχθες να βαλω το εργοστασιο σαν πρωτο αποθηκευτικο χωρο.Πριν λιγο που ηρθα εκανα τα "μαζεματα" μου και ειδα οτι με την πρωτη συγκομιδη απεκτησα το πολυποθητο τρυπανι..:D(οχι οτι εχω τη δυνατοτητα να το χρησιμοποιησω)-.-.Απο μια ματια που εριξα στο φορουμ διαπιστωσα οτι για καποιο λογο η εταιρια αποφασισε να γινει καπως πιο γεναιοδωρη οσον αφορα το συγκεκριμενο αναδυομενο.(Καλα θα ηταν να ηταν και λιγο γεναιοδωρη με αυτα που ζηταει στις αποστολες)..Οπως και να εχει αυτο δεν αναιρει τον ουρανο με τα αστρα που ζητανε για τους χωρους και τις αναβαθμισεις τους.(μη μιλησω για τα φιορινια που θελει για δευτερο χωρο.):cry:.Ειδομεν...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, sofiapao76, skareleni και 6 σε άλλους.
  5. markos5560

    markos5560 Τακτικός στο φόρουμ

    και σε μενα τελικα ηρθαν 4 ετσι στα ξαφνικα!!!!
     
    Αρέσει σε eeelenaki, kolokythopitas, beroniki555 και 4 σε άλλους.
  6. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Τώρα βλέπω κι εγώ ότι έχω τρυπάνι. Επιτέλους!!!
    Υποβάλλω και πάλι παράκληση το κάθε -κομείο να δίνει τουλάχιστον 4-6 τρυπάνια το χρόνο...
     
  7. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Ηρθε το 2ο τρυπανι!
    Δεν ξερω γτ χαιρομαι τοσο αφου τα υλικα που εχω φτανουν ακριβως για μια αναβαθμιση ζωοκομειου και τιποτα αλλο...
     
    Αρέσει σε eeelenaki, markos5560, moira και 2 σε άλλους.
  8. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλημέρα σε όλους,ωραίοι οι αποθηκευτικοί χώροι,(που περιμέναμε τόσα χρόνια),άλλα,τρυπάνι εδώ,τρυπάνι εκεί,τρυπάνι παραπέρα,ούτε με αίτηση δεν έρχεται σε μένα ,χώρια που με τόσο ξύλα που ζητά η αναβάθμιση την καθιστούν όνειρο θερινής νυχτός,άμα πείτε και για τις μπανάνες για το νησί,πρέπει να κάνεις 24 επίπεδα για να τα πάρεις,κι αν είσαι σε μεγάλο επίπεδο βγαίνουν πολύ δύσκολα οι πόντοι εμπειρίας,μάλλον θα με πάρει πολύ καιρό,ίσως και ένα χρόνο, για να τα φτιάξω. βέβαια εννοείτε ότι θα προσπαθήσω μέχρι τέλους για να τα κατασκευάσω;). να είστε όλοι καλά:).
     
    Αρέσει σε eeelenaki, markos5560, heavymetal7 και 6 σε άλλους.
  9. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Διότι όποιος βιάζεται σκοντάφτει. Γι' αυτο και χαίρεσαι τόσο
     
    Αρέσει στους markos5560, sofiapao76 και kolokythopitas.
  10. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Δεν καταλαβα τι θελεις να πεις :ρ
     
    Αρέσει στους markos5560 και moira.
  11. dimpap61

    dimpap61 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Δεν μπορώ να έχω παράπονο... Είδα αρκετά τρυπάνια σε posts συναγροτών... Ας μην είμαι πλεονέκτης να θέλω και δικό μου...
     
    Αρέσει σε eeelenaki, empotonaki, misirli και 6 σε άλλους.
  12. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    κανένα τρυπάνι μέχρι στιγμης....
     
    Αρέσει στους markos5560, skareleni και sofiapao76.
  13. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα σε όλους! Υπομονή και θα έρθουν τα ηλεκτρικά πριόνια. Εξάλλου ποιος βιάζεται να "ξεφορτωθεί" 1000000 σε ζώα εκτροφής (μόνο για το πρώτο βήμα) για την αναβάθμιση;
    Μια άλλη χρησιμότητα των αποθηκευτικών χώρων που παρατήρησα αλλά δεν το ανέφερα, είναι ότι δίνουν παραπάνω από 1 αναδυόμενο. Αν αρχίζοντας ένα δρώμενο έχουμε πολύωρους στάβλους ή εργαστήρια, τότε μπορεί από το ένα χωράφι που καταλαμβάνει ο αποθηκευτικός χώρος να πάρουμε μέχρι και 4 (ή περισσότερα αν έχουμε κάνει αναβάθμιση) αναδυόμενα.
    Το έχω δει να συμβαίνει στα τελευταία δρώμενα!!!
     
    Αρέσει σε eeelenaki, misirli, Louisa και 6 σε άλλους.
  14. skareleni

    skareleni Ειδικός του φόρουμ

    κανένα τρυπανι και σε μένα.
     
    Αρέσει στους eeelenaki, sofiapao76 και markos5560.
  15. markos5560

    markos5560 Τακτικός στο φόρουμ

    στη φαρμα εχω και τους 3 αποθηκευτικους χωρους,για 2μηνες δεν πηρα κανενα τρυπανι.Οταν ομως εβαλα το ζωοκομειο και το δεντροκομειο στο νησι τοτε αρχισαν να ερχονται !!!!
     
    Αρέσει στους eeelenaki, skareleni, Louisa και σε ακόμα ένα άτομο.
  16. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    αν όντως δεν κατάλαβες δες "μέρος" αυτου του ποστ!

    πες τα ντε! και ποιος τα έχει; (φυσικά δεν περιμένω απάντηση)
     
    Αρέσει σε eeelenaki, moira, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  17. elivfarm

    elivfarm Αρχάριος στο φόρουμ

    Λυπάμαι.. Αν μετά από 6 μηνών καθημερινό παιχνίδι δεν καταφερα να αποκτήσω ούτε ένα τρυπάνι αναδυόμενο για το περίφημο ζωοκομείο, αναρωτιέμαι πόσος καιρός θα χρειαστεί, και για τα υπόλοιπα. ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ
     
    Αρέσει στον/ην eeelenaki.
  18. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    καλησπέρα

    Το ζωοκομείο είναι online 3 μήνες και όχι 6 μήνες ;)

     
    Αρέσει στον/ην maroula.
  19. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    δυο εβδομαδες αργοτερα ηρθαν κι αλλα 6 τρυπανακια. :D
    μπηκαμε σε πολυ καλη συχνοτητα εμφανισης-αναδυσης και πολυ χαιρομαι!!!
    αυτην την φορα αναβαθμισα το ενα ζωοκομειο φαρμας.

    [​IMG] [​IMG]
     
    Αρέσει σε xaris68, smacsyl, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  20. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Εγώ απορώ που όλοι σας κάνετε παράπονα μόνο για το αν έρχονται τρυπάνια. Κανείς δεν θέλει να πει γιατί να δίνονται μόνο 2 επιπλέον θέσεις με όλα αυτά που ζητάει;;; Λοιπόν εμένα αυτό είναι το παράπονό μου... Ας έδιναν τουλάχιστο με την πρώτη αναβάθμιση 4 θέσεις και με τη δεύτερη αναβάθμιση άλλες 4 θέσεις.
    εεε ναι μετά ίσως να άξιζε να τα αναβαθμίσεις κι όλας.
    powerranger91 Μήπως είσαι λίγο βιαστικούλης;; Κι αν μας κάνουν τη χάρη;;;
     
    Αρέσει στους sofiapao76, skareleni και powerranger91.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.