Feedback Συζήτηση για τον Μεγάλο Ανοιξιάτικο Ελληνικό Διαγωνισμό

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την Unicorn*, 1/4/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Unicorn*

    Unicorn* Στρατηγός του φόρουμ

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας, για τον διαγωνισμό

    Μεγάλος Ανοιξιάτικος Ελληνικός Διαγωνισμός

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.




    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]


    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και -NTOMATA-.
  2. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Καλη πρωταπριλια, ελπιζω τα δωρα να ναι και αυτα μια πλακα :ρ
     
  3. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλό μήνααααααα τέτοιο δέλεαρ,τέτοια δώρα......όλοι στη μάχη της λύσης ....κάθε μέρα στις 15¨00 θα περιμένω με αγωνία το νέο γράμμα :p
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, sofiapao76, jimixatz και 3 σε άλλους.
  4. Menie70

    Menie70 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλημέρα. Και εγώ το ελπίζω. Γιατί αυτά τα δώρα που ΘΑ πάρουν όσοι κερδίσουν, είναι άνευ αξίας. Δεν νομίζω να ξεκίνησαν διαγωνισμό με αυτές τις αμοιβές.

    • 1ο βραβείο : 100 λίπασμα, 100 νερό, 1500 Χορτοτάλιρα και 1 Μηλιά
    • 2ο βραβείο : 50 λίπασμα, 50 νερό, 1000 Χορτοτάλιρα και 10 καρότα
    • 3ο βραβείο : 25 λίπασμα, 25 νερό, 500 Χορτοτάλιρα και 10 μαρούλια
    1 Μηλιά ... 10 καρότα !!!!! ..... 10 μαρούλια !!!!!

    Εντάξει .... γελάσαμε και σήμερα.

    Και του χρόνου να είμαστε όλοι καλά.

    Καλή πρωταπριλιά !!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, sofiapao76, jimixatz και 3 σε άλλους.
  5. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα
    Μπορεί να είναι Πρωταπριλιά αλλά ο διαγωνισμός είναι αληθινός και έχει σχεδιαστεί για νέους παίκτες χωρίς ομως να απαγορεύει σε παλιούς παίκτες να συμμετέχουν. Είναι στην διακριτική ευχέρεια του καθενός αν θέλει να συμμετάσχει ή όχι.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, -lousi-leon2001 και jimixatz.
  6. *ΜΑΜΑ*

    *ΜΑΜΑ* Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα και καλό μήνα !:D
    Ελάτε βρέ παιδιά ας μην είμαστε τόσο αρνητικοί σε όλα!:)
    Είναι καλό που ξεκινά κάτι νέο(παλιό στα ξένα) στο ελληνικό φόρουμ !Έστω και με αυτά τα μικρά
    για τους "μεγάλους "δώρα !
    Είναι νομίζω αρκετά διασκεδαστικό όπως κι αν έχει. Και ελίζω πως αργότερα θα έχει και καλύτερα δώρα !:D
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, -lousi-leon2001, TANGRA και 4 σε άλλους.
  7. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα καλο μηνα καλος ο διαγωνισμος αλλα ειναι γεια μικρα επιπεδα παραδειγμα να ασχοληθω εγω που ειμαι στο επιπεδο 93 και να κερδισο την μηλια 1500 χαρτολιρα 100 νερο και 100 λιπασμα θα το θα το στερησο απο καποιον η καποια που ειναι σε μικρο επιπεδο.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Menie70, TANGRA και 4 σε άλλους.
  8. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Εμένα πάλι δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση.
    Για κάποιο λόγο που ακόμη δεν ξέρουμε, μας δίνουν συνέχεια κοπριά (λίπασμα)
    Κοπριά από καφάσια, κοπριά από μυθικά ζώα, κοπριά στο πρίμιουμ
    Βρε λέτε να κάνουν event κοπριάς ?:eek:

    η εκδίκηση της κοπριάς
    8)

    συντονισμος - διαγραφή εικόνας
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 1/4/17
    Αρέσει σε kolokythopitas, -Μαρια13-, GaTe987 και 11 σε άλλους.
  9. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Αφου είναι για τους νέους παίκτες, αν και το έχω, θα πάω πάσο!!
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  10. .FARMERAMA010.

    .FARMERAMA010. Μόνιμος στο φόρουμ

    Υπάρχουν άραγε νέοι παίχτες rixainrempite ;
    Το γράφω αυτό γιατί στο φροντιστήριό μου εμφανίζονται μ ό ν ο με κόκκινο θερμόμετρο......
    Επομένως,αν όπως λες το έχεις,παίξε και κέρδισε........
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, -lousi-leon2001 και Menie70.
  11. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Για νέους παίκτες, πολύ αμφιβάλω. Εδώ δεν ξέρουμε και με τους παλιούς τι θα γίνει. Είμαστε στην φάση του κόκκινου γενικώς. Μπορεί όμως να έχουν ξεμείνει μερικοί νέοι ακόμα, οπότε να μην τους το χαλάσω.
    Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και Menie70.
  12. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Τελικά είναι πιο εύκολο να λέμε τα αρνητικά, να γκρινιάζουμε και να μαλώνουμε,
    από το να βρούμε να πούμε μια καλή κουβέντα.
    Μπράβο στους συντονιστές για την πρωτοβουλία τους
    Ευχαριστούμε για τα ωραία δώρα
    [​IMG]
    Εκείνη η γαλάζια λίμνη είναι ότι πρέπει για μπανάκια, έρχεται και καλοκαίρι :p

     
    Αρέσει σε kolokythopitas, -lousi-leon2001, IRENE26 και 4 σε άλλους.
  13. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Σε απανωτα χτυπηματα και υποβαθμισεις του παιχνιδιου δεν υπαρχει περιπτωση να εκτιμηθει ενα μικρο καλο ;) Ειδικα οταν αφορα μονο 3 τυχερους και πιο γρηγορους παικτες. Προφανως και τα θελουμε, αλλα οχι Ευα, δεν μπορεις για κανεναν λογο να σχολιασεις αρνητικα αυτη τη σταση
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  14. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Διαφωνώ με αυτήν την λογική και όταν έχει να κάνει με ανθρώπους που συμμετέχουν εθελοντικά και καταβάλουν την προσπάθεια να διοργανώσουν κάτι εδώ στο φόρουμ πρέπει να το επαινέσουμε και να τους πούμε και ένα μπράβο. Η εταιρεία, οι μέτοχοι και οι σχεδιαστές είναι άλλο τελείως διαφορετικό πράγμα, μην τα μπερδεύουμε.
    Με το δικό σου σκεπτικό και πολλών άλλων συμπεριφορών, είχαν σταματήσει οι διαγωνισμοί στο φόρουμ.
    Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω αυτό που λες, τα θέλουμε τα δώρα, δηλαδή θα συμμετέχουμε αλλά μας είναι πολύ βαρύ να πούμε ένα ευχαριστώ ??
    Ναι ναι, μια χαρά το κατάλαβα και αυτό ακριβώς σχολίασα 8)
    Αντιθέτως εκτιμώ τους ανθρώπους που δεν τους ενδιαφέρει, δεν θα σχολιάσουν και δεν θα συμμετέχουν.
    Ξεκάθαρα πράγματα, ξεκάθαροι άνθρωποι.

     
    Αρέσει σε kolokythopitas, -Μαρια13-, jimixatz και 6 σε άλλους.
  15. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Σε ενα παιχνιδι τα πρεπει τα βαζουμε μονο στο εαυτο μας. Επισης ελπιζω να καταλαβαινεις οτι η εταιρια και οι συντονιστες συνδεονται αμεσα, γιατι αλλιως θα πρεπει να αναθεωρησεις
    Δεν μπορω να καταλαβω τι σε δυσκολευει τοσο. Σε τι να πω ευχαριστω; Στο αστειο που δεν ηταν αστειο; Στα δωρα που θα δοθουν μονο σε 3 ατομα; Αν τυχει και βρω την φραση προφανως και θα διεκδικησω τα δωρα, αλλωστε ποιος δεν θελει Δωρα;

    Εν τελει, η συμπεριφορα των συντονιστων(η ορισμενων) σε συνδυασμο με την συμπεριφορα της εταιριας δεν μου επιτρεπει να πω "ευχαριστω".Τα δωρα καλα αλλα λιγα.Επισης δεν κατεκρινα και κανενος την σταση, ενω θα μπορουσα να σχολιασω το οτι καποιοι
    γκρινιαζουν αλλα αγοραζουν οτι πασαρει η εταιρια
    Ναι ετσι ειναι καλυτερα. Ομως οταν γκρινιαξατε για το πριμιουμ και τα πλεονεκτηματα που χασατε οσοι θελατε να στε πρωτοι σε ενα εικονικο παιχνιδι δεν τηρησατε αυτην την λογικη. Αρα χρυσουλα μου, μην μου λες να μην γκρινιαξω γιατι εγω δεν το κανω επειδη ειμαι ανταγωνιστικος αλλα επειδη το παιχνιδι χανει το ενδιαφερον του
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  16. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Τα έχεις μπερδέψει και τα αναφέρεις ολα μαζί.
    Εδώ δεν είναι event, δεν είναι κάποιο μέρος-τμήμα του παιχνιδιού (να σε ενημερώσω αν και δεν σε αφορά, ότι δεν έχω πριμιουμ και στα 7 χρόνια που παίζω, αγόρασα μόνο 2 εξάμηνα )

    Εδώ είναι ένας διαγωνισμός, κάτι που είναι μόνο στην ευχέρεια των συντονιστών αν θα τον κάνουν ή όχι.
    Το κατάλαβες τώρα ?
    [​IMG]

     
    Αρέσει σε kolokythopitas, -Μαρια13-, jimixatz και 4 σε άλλους.
  17. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Για τελευταια φορα γιατι δεν εχεις καταλαβει τι λεω και τι γινεται. Εγω εχω την χειροτερη αποψη για την υποστηριξη και την συντονιστικη ομαδα του παιχνιδιου. Θα προτιμουσα επαγγελματιες, οπως θα επρεπε. Συνεπως το να μου δωσει καποιος την ευκαιρια να παρω ενα δωρο, που οι πιθανοτητες να το κερδισω ειναι απειροελαχιστες δεν με συγκινει. Ωραια και γλυκουλα η φωτο που βρηκες αλλα εγω βλεπω αυτο που δινουν οι συντονιστες απο μεσα τους, και μοιαζει περισσοτερο με χολη. Στην χολη να πεις εσυ ευχαριστω, εγω εχω κριτικη σκεψη και δεν αλλαζω γνωμη ουτε εθελοτυφλω με μια λιμνη. Χαρισμα σου λοιπον. Καλη συνεχεια σε οσους λαβουν συμμετοχη στο διαγωνισμο
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  18. .selia.

    .selia. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια. Μπορείς επομένως να μην συμμετέχεις στο διαγωνισμό, αφού δεν σε καλύπτει.
    Αλλά όχι και να κατακρίνεις την καλή μας διάθεση. Κάθε φορά που κάνουμε διαγωνισμό, μας τον βγάζετε και ξινό με τέτοιου είδους σχόλια.

    Καλή συνέχεια και σε σένα.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, jimixatz και -lousi-leon2001.
  19. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Καλησπερα ξανα. Ζητω συγγνωμη, ηταν γενικο το σχολιο μου*. Δεν αφορουσε εσας και οντως απο ορισμενους συντονιστες εχω δεχτει την καλυτερη μεταχειριση. Στον διαγωνισμο αν θα τα καταφερω θα συμετασχω, ομως αυτο δεν αλλαζει την αντιεπαγγελματικη συμπεριφορα συγκεκριμενων. Και παλι συγγνωμη, γιατι εσεις ειστε παντα ευγενεστατη

    * Δεν μπορω να θεωρησω καλη διαθεση το να μου λεει καποιος οτι επικοινωνει σε 1 λεπτο με προγραμματιστες οι οποιοι κατευθειαν απορριπτουν ενα χαρακτηριστικο το οποιο εχουμε ηδη δει στο παιχνιδι
     
    Τελευταία επεξεργασία: 2/4/17
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  20. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλημέρα

    Όσον
    αναφορά την ιδέα σου, μάλλον θα προτιμούσες να σου πω ψέματα οτι την προωθήσαμε. Συγνώμη που ήμουν ειλικρινής και συγνώμη που οι σχεδιαστές δεν σε ρώτησαν που να βάλουν το νέο κουμπί ουτε σε ρώτησαν πως ακριβώς πρεπει να γράψουν το κώδικα. Θα το έχω υπόψη μου όμως.

    Εδώ είναι διαγωνισμός του φόρουμ και δεν έχει καμία σχέση με το παιχνίδι.

    Εφόσον απαξιώνεις το διαγωνισμό δεν υπάρχει και λόγος να συμμετάσχεις.
    Κάθε διαγωνισμός έχει ορισμένους νικητές. Εσύ δηλαδή θες να κερδίσουν όλοι χωρίς να προσπαθήσουν επειδή προφανώς βαριέσαι να κουράσεις το μυαλό σου.

    Δεν θα αφήσουμε κανένα πικρόχολο σχόλιο να χαλάσει το διαγωνισμό.

    Είναι πολύ απλό.
    Θέλεις να συμμετέχεις, καλώς.
    Δεν θέλεις; Μην συμμετέχεις.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, zendaya_13, -lousi-leon2001 και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.