Feedback Συζήτηση για τον Αυτόνομος Διακομιστής - Standalone Client

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 9/12/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μάλλον εσύ έχεις μπερδευτεί κάπου. Από ποιο Browser παίζεις;
     
  2. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Mε τις λιγες τεχνικες γνωσεις που εχω, θα προσπαθήσω να σας εξηγησω.
    Όταν εγινε η εγκατασταση του client ,εμφανιστηκε ένα σηματακι του farmerama στην επιφανεια εργασιας
    του υπολογιστη.Από εκει ανοιγω το παιχνιδι και μπαινω. Τωρα για browser δεν εχω υποψιν μου.
     
  3. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Αν μπαίνεις από την εφαρμογή τότε υπάρχει μόνο μια καρτέλα ανοιχτή.
    Μήπως αντί να επαναφέρεις την καρτέλα από την μπάρα εργασίας, ανοίγεις εκ νέου την εφαρμογή κάθε φορα;
     
  4. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Oταν εχω ανοικτο το παιχνιδι δεν ξαναπαω στην επιφανεια εργασιας.Προσπαθω όταν εχει κολλησει να το επαναφερω
    με f5 μονο .Το Χ εκεινες τις στιγμες δεν λειτουργει, συνεπως δεν μπορω να το κλεισω από κει ακομη και εάν θα ηθελα.
    Σε εκτακτες περιπτωσεις που κλεινει εντελως η σελιδα, κανω επανεκκινηση ,ξαναμπαινοντας από την επιφανεια εργασιας. Μονο τοτε ομως. Όταν απλως κολλαει ,κανω τις κινησεις που σας περιεγραψα παραπανω.Οποτε όχι, δεν ανοιγω εκ νεου την εφαρμογη.
    Οσο για τον αρχιτεκτονα, δεν αφαιρει μαζικα, διακοσμητικα περιορισμένων χρησεων;;
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/2/21
  5. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Το παιχνίδι πρέπει να τρέχει σε ΜΙΑ καρτέλα για να παίζει κανονικά. Αν τρέχει σε παραπάνω καρτέλες όπως ανέφερες, τότε είναι λογικό να κολλάει.

    Ο αρχιτέκτονας δεν λειτουργεί σε διακοσμητικά περιορισμένης χρήσης. Αυτά πάντα έπρεπε να τα αφαιρείς χειροκίνητα. Δεν είναι πρόβλημα του client.
     
  6. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Ωραια.Για τον αρχιτεκτονα,το καταλαβα.Δεν ειχε ξανασυμβει να τα αφαιρεσω όλα μαζι γι αυτό δεν ειχε πεσει
    στην αντιληψη μου.
    Για την καρτελα τωρα, επισης καταννοητο ότι κολανε οι πολλες ανοικτες καρτελες.Όμως δεν τις ανοιγω εγω.
    Ανοιγουν μονες τους, όταν κανω ανανεωση .Δηλαδη θα επρεπε κανονικα όταν παταω το f5 να ανοιγει η σελιδα,
    εχοντας φυγει από την οθονη η προηγουμενη.Αυτο όμως δεν συμβαινει, γι αυτό μαζεύονται πισω από την κεντρικη.
    Εκει είναι και το πρόβλημα.
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  7. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Το F5 κλείνει την καρτέλα και μετά ανοίγει άλλη. Είναι αδύνατο να ανοίγουν καρτέλες μόνες τους, Μάλλον πατάς κάτι λάθος.

    Επειδή όμως το θέμα εδώ είναι για συζήτηση και κάνουμε κατάχρηση,αν θες άνοιξε θέμα στην κατάλληλη ενότητα.
     
  8. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Σας λεω ακριβως τι γινεται.Σιγουρα το κουμπι που παταω είναι το f5.Και οντως ανοιγει καινουρια σελιδα,χωρις να εχει κλεισει η προηγουμενη.
    Δεν θελω να δημιουργω πρόβλημα με τις ερωτοαπαντησεις του θεματος.Αν δεν ξερετε να μου πειτε πως να το διορθωσω,
    πειτε μου ,παρακαλω, ποια είναι η καταλληλη ενοτητα για να θεσω το πρόβλημα μου ;;
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/2/21
  9. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Στην λαϊκή εντόπισα 1 πρόβλημα έχεις να πουλήσεις πχ 1.200 μήλα βάζεις 10 προσφορές και μετά πας να βάλεις 120 τεμάχια και γυρίζει σε 5 προσφορές γίνεται σε όλα τα αντικείμενα της λαϊκής
     
    Αρέσει στους Lina123 και Panagiotiis.
  10. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα. Να προσπαθήσω να βοηθήσω λιγάκι. Το πρόβλημα νομίζω ότι είναι ότι πατάει shift και F5. Με το shift ανοίγει καινούργια καρτέλα, οπότε δεν κλείνει η παλιά. Πρέπει να χρησιμοποιείται μόνο του το f5.

    Ελπίζω να βοήθησα..
     
    Αρέσει στους skias10 και SPIFIL.
  11. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Eυχαριστω πολύ συναγροτισσα. Την επομενη φορα που θα κολλησει θα εφαρμοσω αυτό που μου εγραψες.
    Ελπιζω να πιασει. Να εισαι καλα !!!
    Φιλικα Βικυ.:inlove:
     
    Αρέσει στον/ην Nantia123.
  12. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Εντόπισα 1 λάθος που πριν στο flash υπήρχε
    Θέλεις να σπείρεις και δεν έχεις απόθεμα πριν σε έστελνε να αγοράσεις
    Τώρα δεν ανοίγει καν η επιλογή αγοράς
     
    Αρέσει στον/ην maria_palou.
  13. smacsyl

    smacsyl Άρχων του φόρουμ

    Δεν ξερω αν εχει αναφερθει καπου η την "πατησα" μονο εγω.Το εχω προσεξει σε δρωμενα κυριως γιατι εκει κανω συχνο σπερνοθερισμα.Μερικες φορες μαζευω και κατοπιν σπερνω το φυτο δρωμενου αλλα παρατηρω οτι φυτευει καποιο αλλο τυχαιο φυτο που βρισκεται στην πρωτη σελιδα φυτων δλδ εκει που ειναι και το φυτο δρωμενου αλλα πολλες φορες δεν βρισκεται καν καπου κοντα.Μπορει δλδ να ειναι αρκετες σειρες κατω και πολυ πιο δεξια απο τη θεση που βρισκεται το φυτο δρωμενου.
    Το λεω αυτο γιατι τις πρωτες φορες νομιζα οτι πατησα κατι καταλαθος αλλα τις επομενες φορες ημουν υποψιασμενος και πολυ προσεκτικος οποτε και παρατηρησα οτι οντως συνεβαινε..αυτη τη φορα ομως δεν το προσεξα και παρεδωσα σχεδον ολα τα φυτα για να παρω καλαθια στην 3η αποστολη με αποτελεσμα να μπω να μαζεψω τωρα και να βρω το χωραφι μου γεματο μαρακουγια xD.Ε, Εσπειρα με τουρμπο λιπασμα και τρεχατε ποδαρακια μου γιατι το ταμειο ειναι μειον σε σουπερ λιπασμα.
    .
    Και κατι για τη λαικη.Μερικες φορες ετυχε να κανω προσφορα λιγο φθηνοτερη απο την πρωτη ωστε να ειμαι η πιο φθηνη προσφορα και να πουλησω γρηγορα αλλα αφου συμπληρωνα τον αριθμο φυτων και πατουσα "προσφορα" ,το προιον εμπαινε στη λαικη με το μεγιστο ποσο που θα μπορουσα .
    Αυτα τα ολιγα και με συγχωρειτε αν εχουν αναφερθει ξανα.
     
    Αρέσει σε icons1, Lina123, -sia1971- και 2 σε άλλους.
  14. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    σε μενα δουλευει ικανοποιητικα ο client.το χειροτερο προβλημα ειναι οτι ,η αποθηκη ,τα σεντουκια ,οι σταυλοι , δεντρα οταν θες να χρησιμοποιησεις καποια ,γυρνανε πισω στην αρχη ,πολυ εκνευριστικο καθε φορα που θες να κανεις καποιες αλλαγες .βεβαια δεν εχω τσεκαρει αν τα πραματα που μαζευω μπαινουν οντως στην αποθηκη,και αν τα μπονους που μαζευω ισχυουν...κατα τα αλλα σε μενα λειτουργει καλα σχεδον σαν τον flash..
     
    Αρέσει σε nefeli888, Lina123, -sia1971- και 2 σε άλλους.
  15. vouoikon63

    vouoikon63 Ανερχόμενος συντάκτης

    μπραβο σου σε μενα παντως κολαει απιστευτα ασε που η μαργαριτα παει συννεφο δεν φτανει που την βλεπω στον υπολογιστη την βλεπω και στον υπνο μου .εφιαλτης μου εγιναν οι μαργαριτες ας κανει και η εταιρια.
     
    Αρέσει στους Lina123, -sia1971- και elenigri.
  16. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Συμφωνω με ολους σας.Και εγω τα ιδια τραβαω.:mad:
    Οι μαργαριτες ειναι μονιμο ντεκορ πλεον στην φαρμα μου.Το χειροτερο ειναι, οτι στις εκτασεις του νησιου παρολο που υπαρχουν οι μαργαριτες, μαζευονται τα φυτα με τους βοηθους αλλα δεν βλεπεις, ποτε ειναι ετοιμα για θερισμα. Χαρτι και μολυβι συνεχεια , για να
    μην χανω τους χρονους. Τι απεγκαταστασεις εχω κανει και εγκαταστασεις ξανα το client, δεν λεγεται.:cry:Μου βγαζει μνμ για να το κανω.
    Τουλαχιστον 4 φορες.Δεν ξερω τι συμβαινει. Μονο ετσι μου ξεκολλαει .Για λιγες ωρες μονο , μην νομιζεται.
    Τα δρωμενα τα παιζω μετα κοπων και βασανων. :cry:Εχω αγανακτησει πια. Ερχονται πολλες στιγμες που μου λειπει ο flash.
    Oι ανανεωσεις εχουν γινει μεγαλος βραχνας.Παταω μονο το f5 οπως με συμβουλεψε η συμπακτρια μας Nantia123,και την ευχαριστω,
    αλλα δυστυχως παλι μαζευονται οι σελιδες πισω απο την κεντρικη και το χειροτερο ειναι οτι δεν λειτουργει ουτε το Χ .:cry:
    Εχω αναγκαστει να βγαλω τον υπολογιστη απο την μπριζα για να ξανα παρει μπρος.:mad:Θα καταστρεψω και το laptop μου, στο τελος.
    Σας νιωθω λοιπον και συμπασχω μαζι σας.
    Καλη δυναμη σε ολους μας, παιδια !!!
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε Lina123, -sia1971-, katerinoula17 και 2 σε άλλους.
  17. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα παρεούλα, καλή Κυριακή σε όλους, αυτό που εντόπισα στην λαική και στις αποστολές, εκτός ότι είναι εκνευριστικό δεν μπορείς να κάνεις σωστά τίποτα. 1ον Λαική: Αρχίζει απο τα φυτά, θα πρέπει να πατήσεις στα ζωα, μετά ανάλογα τι θέλεις πατάς νησί ή φάρμα, κάνεις αγορά, σε πάει πάλι στην αρχή... Νομίζω οτι θα πρέπει να επαναφέρει η εταιρία την λαική όπως ήταν. 2ο Αποστολές, κάνεις μια αποστολή (ενα βήμα πχ απο μια αποστολή) σε πάει στην αρχή των αποστολών (σε άσχετη αποστολή), ψάχνεις αρκετά να βρεις που είχες σταματήσει, κι άντε απ την αρχή. Μ έχει εκνευρίσει απίστευτα όλο αυτό>:(:mad:, είτε είσαι σε Unity, είτε είσαι στο client. Δείτε εκεί στην εταιρία τι μπορεί να γίνει..
     
    Αρέσει σε ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, Lina123, skias10 και 8 σε άλλους.
  18. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλησπέρα!!!
    Σήμερα δίνει τα ρέστα του ο client:p
    20:03 τον ανοίγω και βγαίνει αυτό.....
    [​IMG]
    Περιμένω...... Είμαι άνθρωπος της υπομονής;)
    20:12 ακόμα περιμένω......
    20:16 ακόμα περιμένω...
    20:40 ακόμα περιμένω..... Απλά τώρα έχω κάνει μπάνιο τον σκύλο μου, την Μπέλα μου και ακόμα περιμένω......
    20:51 ακόμα περιμένω..... Πίνω τον 5ο καφέ για σήμερα (Δεν μου φέρνει αυπνία αν αναρωτιέστε)
    Και για να μην τα πολυλογώ.......
    21:21 ακόμα περιμένω.......xD
    Το F5 σιγά μην δουλεύει και αυτό νεκρό σήμερα:p
    Μέχρι στιγμής το διασκεδάζω, για πόσο δεν ξέρω ακόμα γτ και η υπομονή έχει τα όρια της:music:

    Ξέχασα να αναφέρω ότι από το κινητό μπαίνω πολύ πιο γρήγορα αλλά μικρή η οθόνη μην στραβωθούμε κιόλας για ένα παιχνίδι;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/3/21
    Αρέσει σε nefeli888, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, skias10 και 3 σε άλλους.
  19. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα!
    Τα ιδια χαλια και το unity. Eχασα το μετρημα ποσες ανανεωσεις εκανα για καθε , μα για καθε κινηση και ξεκινησα και μετα τις 19.30 για να αποφυγω το συνωστισμο :p
    Ομως πως εξηγειται που στις 2.30 το μεσημερι (σημερα ναιιιι σημερα) το παιχνιδι ετρεχε με ταχυτητα καλυτερη κι απ οταν ειχαμε το flash;; Οπως επισης και καποιες νυχτες γυρω στις 3.30-4, τοσο που δεν το πιστευα.
     
  20. walrus4673

    walrus4673 Αρχάριος στο φόρουμ

    Στις σημερινές ταλαιπωρίες, στα ακραία άνω και κάτω σημεία του λουλουδότοπου έπρεπε να το διαπραγματευτούμε με τον client για να με αφήσει να μαζέψω, να αφαιρέσω και να προσθέσω διακοσμητικά και στη συνέχεια, έπειτα από ένα refresh, αρνούνταν πεισματικά να μου κάνει sort by ποσότητα ΠΕ, έπρεπε να αλλάξω τη ρύθμιση 10 φορές για να αντιδράσει εντέλει σωστά - και αυτά μόνο στον λουλουδότοπο :(
     
    Αρέσει στους Lina123 και -sia1971-.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.