Feedback Συζήτηση για τον Αυτόνομος Διακομιστής - Standalone Client

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 9/12/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    καλο μεσημέρι ..( μιλάω για την λαικη μονο)αν θεωρείς εκσυγχρονισμό της λαικης αυτο το μπέρδεμα τοτε να μου λείπει η εξέλιξη δεν συνηθίζετε με τίποτα
     
    Αρέσει στους maria_palou, pap100 και -voula63-.
  2. mara_libra

    mara_libra Στρατηγός του φόρουμ

    Οι εποχές αλλάζουν, η τεχνολογία εξελίσσεται, η επιστήμη προχωρά και παρ' όλα αυτά δεν έχουμε πάψει να ακούμε και να λέμε για "τις παλιές καλές εποχές", για τις συσκευές που τότε ήταν καλύτερες και τώρα είναι πιο αναλώσιμες από ποτέ κλπ κλπ ...
    Η εξέλιξη προχωρά σωστά και πετυχημένα όταν "πατά" στα παλιά, δοκιμασμένα και λειτουργικά δεδομένα.
    Αν εξέλιξη θεωρείς κάτι που παλαιά πήγαινε περίφημα και τώρα με τα νέα σέρνεται και αγκομαχά, μάλλον κάτι δεν έχω καταλάβει σωστά ως προς την έννοια της εξέλιξης.
    Η εξέλιξη συνεχίζει, βελτιώνει, δεν μηδενίζει. Δεν ξεκινάς από την αρχή, προχωράς μπροστά με την εμπειρία των προηγούμενων λαθών και γίνεσαι καλύτερος.
    Κι αν χρειαστεί κάτι να αντικατασταθεί, ακόμα και τότε βάση εμπειρίας από το παρωχημένο που αναφέρεις, πρέπει να είναι καλύτερο το καινούργιο .. Αλλιώς δεν αντικαθιστάς, συμβιβάζεις και υποβαθμίζεις.
    Όλοι κατανοήσαμε πως ο φλας μας τέλειωσε και όλοι φοβόμασταν τι θα μας έρθει μετά από αυτόν. Και να που οι φόβοι μας επιβεβαιώθηκαν.
    Σε καμιά περίπτωση δεν θεωρούμε υπεύθυνους όσους μας βοηθούν και φροντίζουν να μεταφέρονται τα προβλήματα στους αρμόδιους, αντίθετα εκτιμούμε την προσφορά τους, αλλά η αλήθεια είναι πως δεινοπαθούμε οι περισσότεροι για να συνεχίσουμε να παίζουμε το παιχνίδι που πριν λίγο απολαμβάναμε.
    Και η αλήθεια είναι πως υπομονή κάνουμε..
    Λίγες απορίες που μου δημιούργησε το ποστ σου, χωρίς καμία απολύτως πρόθεση για αντιπαράθεση.


     
    Αρέσει σε Lina123, jimthrilosgate7, ioanna6929 και 14 σε άλλους.
  3. steliosgrevena

    steliosgrevena Ανερχόμενος συντάκτης

    μετα απο ωρες καταφερα να μαζεψω την φαρμα μου.Και η ντροπη μερικες φορες ντρεπεται εκτος αν καποιος ειναι τοσο μα τοσο Ραγιας............
     
    Αρέσει στον/ην ioanna6929.
  4. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Καλησπέρα!!:)
    Κοίταξε,αναφορικά με τις τρέχουσες αλλαγές του παιχνιδιού και τον όγκο των νέων δεδομένων, οι όποιες καθυστερήσεις και αναβαθμίσεις εντάσσονται στα πλαίσια αυτης της βραδυφλεγούς μετάβασης από το παλιό στο νέο...Υπομονή έχουμε όπως αναφέρεις...Εγώ αναφέρομαι σαφώς στο κομμάτι της τεχνολογικής υποστήριξης που χρησιμοποιούν κάποιοι και ουδέποτε αναφέρθηκα στο αν το παιχνίδι παλαιά ήταν καλό...Αν και οι αλλαγές,κατα την ταπεινή μου άποψη, συμπεριλαμβανομένης της λαϊκής είναι καλύτερες, απλά είναι θέμα χρόνου να εξοικειωθούμε.Αλλά και πάλι εμείς το παλιό το γνωρίσαμε και απλα το αγαπήσαμε ως αυθεντικό...Όμως είναι ακριβώς το ίδιο παιχνίδι με τα προβληματάκια του και τις αλλαγές του...Το άρωμα και ο αθέρας που αποπνέει είναι ο ίδιος...Απλά άλλαξε ρούχα...Μεταμφιέστηκε χάριν της εξέλιξης...Ας δώσουμε λίγο χρόνο να ετοιμαστεί..Είμαι σίγουρος θα εντυπωσιαστούμε...Η εξέλιξη δεν σημαίνει άρνηση της σαγήνης του παρελθόντος...Αν θες τη γνώμη μου η μόνη γοητεία του παρελθόντος είναι ότι είναι παρελθόν...Και χαίρομαι που ήμουν μέρος του, μα ακόμα πιο πολύ χαίρομαι που συμβαδίζουμε μαζί,ζωγραφίζοντας με πινέλα μοντερνισμού,καμβάδες ενός νέου αύριο...
    Υ.Γ: Κατανοώ απόλυτα πως υπάρχουν πολλοί που δυσκολεύονται να παίξουν...Εύχομαι να βελτιωθεί η κατάσταση αλλά αν μπορούμε και εμείς με το δικό μας τρόπο, να συμβάλλουμε στην βελτίωση της προσωπικής μας εμπειρίας..Ακόμα και αν αυτό σημαίνει μια κάποια αναβάθμιση τους τεχνολογικού μας εξοπλισμού...Ειδάλλως εύχομαι να βρεθεί μια λύση ώστε όλοι να είμαστε ικανοποιημένοι.
    Συγγνώμη αν προκάλεσα αναστάτωση με το σχόλιο μου και ελπίζω να διατηρήσουμε το όμορφο κλίμα υγειούς συζήτησης που ήδη υπάρχει.
    Φιλικούς χαιρετισμούς!:inlove:
     
    Αρέσει σε Lina123, ioanna6929, 2014chr και 7 σε άλλους.
  5. zeta287

    zeta287 Αρχάριος στο φόρουμ

    jimixatzΥ.Γ: Κατανοώ απόλυτα πως υπάρχουν πολλοί που δυσκολεύονται να παίξουν...Εύχομαι να βελτιωθεί η κατάσταση αλλά αν μπορούμε και εμείς με το δικό μας τρόπο, να συμβάλλουμε στην βελτίωση της προσωπικής μας εμπειρίας..Ακόμα και αν αυτό σημαίνει μια κάποια αναβάθμιση τους τεχνολογικού μας εξοπλισμού
    Καλε μου φιλε -η εγω εχω πολυ καλο υπολογιστη ολοκαινουργιο και παλι το παιχνιδι σερνεται η εταιρια οχι μονο αργησε να λαβει τα μετρα της ενω ηξερε ποτε τελειωνει ο φλας αλλα εχω την εντυπωση πως πιστευει οτι μας εχει σιγουρα πελατακια...
     
    Αρέσει σε icons1, Ελενη1977, balikas και 3 σε άλλους.
  6. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, vickymou, Lina123 και 17 σε άλλους.
  7. farmerwoman12

    farmerwoman12 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    τελικα το μονο που δουλευει απροσκοπτα στο παιχνιδι μας ειναι οι αγορες πακετων, φιορινιων κλπ.. εκανα μια ωρα για να μπορεσω να μπω στο παιχνιδι για το τρεχον event και τωρα δεν μπορω να μπω στο νησι...ακομη φορτωνει.. εχει να μας πει κατι η εταιρεια εκτος απο υπομονη?
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, aggellll, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ και 4 σε άλλους.
  8. bill18

    bill18 Ενεργός συντάκτης

    Λυπάμαι πολύ που κατέληξε έτσι το παιχνίδι που αγαπήσαμε. Θα μπορούσε η εταιρία να μην μας έβλεπε μόνο ως πορτοφόλια. Είμαι από τους τυχερούς που δεν έχω κάποιο σημαντικό πρόβλημα με το παιχνίδι αλλά αυτό με τις προσφορές κάθε τρεις και λίγο και συνδρομές για πόσα πράγματα κουράζει πολύ. Εννοείται κατανοώ ότι πρέπει να έχει κέρδος η εταιρία για να μπορέσει να συνεχίσει η ανάπτυξη του παιχνιδιού και έχω συμβάλει αρκετά σε αυτό και θα συνεχίσω να το κάνω γιατί αγαπάω αυτό το παιχνίδι αλλά τα τελευταία χρόνια δεν έχουμε δει και κάτι διαφορετικό. Τα ίδια και τα ίδια events με την μόνη διαφορά να είναι τα γραφικά. Θα δούμε επιτέλους κάτι καινούργιο να μας κινήσει το ενδιαφέρον; ή στην σίγουρη λύση με τα ίδια events; Θα διορθωθούν επιτέλους όλα τα προβλήματα; O client 3 εβδομάδες είναι χωρίς ανενημέρωτος χωρίς να έχουμε κάποια ενημέρωση προς τα που βαδίζουμε για το αν είμαστε έστω κοντά στην λύση κάποιων προβλημάτων. Οι προσφορές όμως συνεχίζουν να σκάνε από παντού. Όλοι ξέρουμε το πρόβλημα με το χειροκίνητο θέρισμα αλλά δεν δίνει τους βοηθούς δωρεάν η εταιρία μέχρι να διορθωθούν τα προβλήματα. Έτσι διώχνει πολλούς παίκτες η εταιρία που θα μπορούσαν να τις αποφέρουν κέρδος. Κάνουμε υπομονή αλλά πόσο πια; (ήθελα να πω τα παράπονα μου για το παιχνίδι, ελπίζω να μην σβηστεί το ποστ μου)
     
    Αρέσει σε kiriakos2004, jimthrilosgate7, Ελενη1977 και 10 σε άλλους.
  9. amaliapanagouli118

    amaliapanagouli118 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους αποφασισα να γραψω γιατι βλεπω με μεγαλη μου λυπη ατι δεν δυαμαρτυρεται πια κανεις για τα χαλια του π αιχνιδιου εκτος και αν εχω μονο εγω προβλημα. Πριν λιγο για πολλοστη φορα πηγα να φυτεψω γετιανη και φυτεψα λυκισκο στο ξεφωτο βρηκα τα ζωα αταιστα ενω τα ειχα ταισει και μαλιστα με βοηθους διοτι διαφορετικα δεν μπορω να παιξω ,τι να πω για τη λαικη και ολα τα υπολοιπα και παρ ολα αυτα τα ιβεντ συνεχιζονται και μαλιστα με περισοτερες απαιτησεις και οι περισοτεροι απο εμας [και εγω μαζι] συνεχιζουμαι γιατι αγαπαμε το παιχνιδι σε αντιθεση με την εταιρεια που απλα μας χρησιμοποιει με την συνενεση μας.Παιζω με unity αλλα και με client τα ιδια χαλια.Παιζω 10 χρονια επ.φ. 221 επ.ν. 504 και συμφωνω απολυτα με τον αυμπαικτη μου bill18 και ελπιζω να μην σβηστει το ποστ μου ,επισης θα ηθελα προσωπικα να επισημανω οτι δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα με τους συντονιστες αλλα με την αδιαφορια της εταιρειας.Απλα παιζω πια αλλα χωρις να προσπαθω ιδιαιτερα να τελειωσω τα ιβεντ. Ελπιζω και ευχομαι να διορθωθουν τα προβληματα πριν τα παρατησουμε αρκετοι απο μας.
     
    Αρέσει σε ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, icons1, ioanna6929 και 2 σε άλλους.
  10. karagouna66

    karagouna66 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    πολλοι γραφουν και διαμαρτυρονται αλλα σβηνονται.
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και amaliapanagouli.
  11. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    έπειτα από τη δοκιμή ενός μήνα θα ήθελα να μιλήσω για τα προβλήματα που συνεχίζουν να με προβληματίζουν σχετικά με το client και νομίζω πως θα έπρεπε να τα προσέξουν οι ειδικοί.
    Το πρώτο είναι πως στην έκταση των μπόνους, "παιδική χαρά κατοικιδίων" όταν μαζεύω τα διακοσμητικά, από κάποια στιγμή και μετά σταματούν να φορτώνονται τα μπόνους. Πρέπει να κλείσω το παιχνίδι, να το ανοίξω και πάλι και να δω που έχουν σταματήσει να φορτώνονται τα μπόνους, φυσικά όταν τα θερίσω όλα κάνω πάλι επανεκκίνηση για να βεβαιωθώ πως όλα είναι ενεργά. έχω χάσει τόσα μπόνους μέχρι να το καταλάβω... Υπάρχουν φορές που το ίδιο συμβαίνει με τους στάβλους που θερίζω, καθαρίζω, ταΐζω και ποτίζω, ποτέ δεν είμαι σίγουρη πως όταν κλείσω το παιχνίδι θα έχει αποθηκευτεί/πραγματοποιηθεί το θέρισμα.
    Το δεύτερο, αν και γνωρίζω πως θα υπάρξουν αντιρρήσεις, είναι πρόβλημα με το ροδάνι. Έχω προσέξει, σήμερα δύο φορές, πως όταν γυρίζω πάρτι εισιτήρια τα μπόνους με τους πάρτι γύρους δε φορτώθηκαν, όπως επίσης, και κάποιες φορές τα αστεράκια. Για να είμαι ειλικρινής, δε γνωρίζω για τα υπόλοιπα που μου δίνει αν μπαίνουν στην αποθήκη γιατί απλά δε μπορώ να θυμάμαι όλα όσα έχω... αλλά αυτά τα δύο είναι μπροστά μου και τα βλέπω.
    Τρίτο κι όχι τόσο σημαντικό είναι πως δεν μπορώ να απενεργοποιήσω τα κινούμενα γραφικά στην "παιδική χαρά κατοικιδίων" δε ξέρω αν συμβαίνει μόνο στην δική μου "παιδική χαρά" ή αν είναι προγραμματισμένο μ αυτόν τον τρόπο.
    Γνωρίζω πως οι προσπάθειες που γίνονται είναι γιγάντιες και τελικά όλα θα λειτουργούν κανονικά αλλά προς τα παρόν χρειάζεται ακόμη λίγη δουλειά για να φτάσουμε στο σημείο αυτό. ;)
     
    Αρέσει σε aggellll, skias10, -voula63- και 4 σε άλλους.
  12. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    [​IMG]

    Αχ.....Τι ωραία που ήταν όλα πιο παλιά...
     
    Αρέσει σε sissy1988, troullys, noulaki99 και 18 σε άλλους.
  13. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Tα προβλήματα του client εξακολουθουν να υπαρχουν, μετα από τοσες μερες δοκιμων.
    Εγω εχω συχνα αποσυνδεσεις και κολληματα της μαργαριτας, σε βαθμο εξοντωτικο.
    Κανω συνεχεια ανανεωσεις για να είμαι σιγουρη ,ότι εγιναν οι εργασιες που εκανα.Τα εργαστηρια,ζωοκομεια κλπ,
    όταν θεριζω δεν βγαζουν το γνωστο τριγωνακι, με αποτέλεσμα να μενουν αταιστα μεχρι να το παρω χαμπαρι, και
    μονο χειροκίνητα λειτουργουν.Επισης το ανακατεμα της αποθήκης δεν εχει διορθωθεί ακομη και η επαναφορά της
    μπαρας που γυριζει στην αρχη.Πολύ κουραστικο ολο αυτό.
    Ελπιζω και ευχομαι να εξομαλυνθεί συντομα η κατασταση και να επανέλθουμε στους παλιους καλους ρυθμους μας.
    Προς το παρον παντος ,η ενασχοληση με την φαρμα μας ,εχει καταντησει ένα βασανο.
    Φιλικα Βικυ.:inlove:
     
    Αρέσει σε 66romanou, Lina123, nota.dim1802 και 8 σε άλλους.
  14. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    [​IMG] σήμερα έγινε μια ενημέρωση κι από τότε έχω τον ήλιο μέρα νύχτα στη φάρμα μου! σε όλες τις εκτάσεις!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/2/21
    Αρέσει σε αμφιθεα, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, -sia1971- και 8 σε άλλους.
  15. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Σε εμένα ο client πάει σχετικά καλά σε σχέση με πριν αλλά ο unity σέρνεται βέβαια καμία σχέση με τον flash αλλά παλεύεται σε σχέση με τον unity
    Τα κυριότερα προβλήματα που έχω αντιμετωπίσει εγώ είναι τα μηνύματα στο ταχυδρομείο που δεν βλέπεις το τι γράφεις και το άνοιγμα των κιβωτίων που σε πάει στην αρχική
     
    Αρέσει σε vickymou, Lina123, ioanna6929 και 3 σε άλλους.
  16. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Χαίρετε της εσπέρας!xD
    Πως έχετε φίλτατοι?xD
    Απεγνωσμένος ειμί με ένα ακόμη τεχνικό προβληματάκι, που αποτελεί ανάχωμα κατά την σποράν.
    Ουκ υπάρχει η φωτεινή ένδειξη πρασίνου χρώματος η οποία να παραπέμπει ημάς άμεσα στην λαϊκήν οπόταν ο κόπρος εξαντλείται...
    Επιληφθείτε παρακαλώ, αυθωρεί και παραχρήμα, αν είναι εφικτό φίλτατοι τεχνήται και λοιποί εργαζόμενοι.xD
    Δεν έχομεν ούλοι κόπρανα εις το μέγιστον!
    Ευτυχείτε!
    Υ.Γ: Ξέρω τους κανόνες απλά είπα να γελάσουμε λίγο ελπίζω να μην σβηστεί.
    Φιλιάα:inlove:
     
    Αρέσει σε olga-tse62, assamar, Megas_kokoriko και 20 σε άλλους.
  17. ikulias

    ikulias Ανερχόμενος συντάκτης

    Και εγώ το ίδιο ioanna6929.
     
    Αρέσει στον/ην ioanna6929.
  18. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Kαλημερα σε ολους.Καλη Κυριακη να περασουμε.
    Αυτές τις μερες αντιμετωπίζω 2 προβλήματα στον client.:oops:
    Το 1ο είναι ότι δεν λειτουργει ο αρχιτέκτονας, όταν παω να βγαλω μαζικα , διακοσμητικα από καποια εκταση.
    Πολύ κουραστικο και χρονοβορο όταν το προσπαθεις χειροκίνητα.
    Και 2ον Όταν κανω ανανεωση με shift και f5 (που συμβαινει συχνα κατά την διαρκεια της ημερας επειδή
    κολλαει)ολες οι προηγούμενες σελιδες δεν διαγράφονται, αλλα μαζεύονται ολες, πισω από την κεντρικη ,με αποτέλεσμα
    να αδυνατω να παιξω και να σκαλωνει φρικτα.Ουτε το Χ μπορει να διορθωσει την κατασταση γιατι μολις το ακουμπησει
    ο κελσορας βγαινει μαργαριτα. Αν μπορούσατε να μεριμνήσετε και να το μεταφερετε στους αρμοδιους θα σας
    ημουν υποχρεη. Σας ευχαριστω.
    Φιλικα Βικυ.:inlove:
     
    Αρέσει στους Lina123 και αμφιθεα.
  19. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλημέρα
    Σε ποιες σελίδες αναφέρεσαι; Το Farmerama παίζει σε μια σελίδα.
    Επίσης ο αρχιτέκτονας λειτουργεί κανονικά. Μήπως αναφέρεσαι σε διακοσμητικά περιορισμένων χρήσεων;
     
  20. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Για τον αρχιτεκτονα, ναι.Τα διακοσμητικα που ηθελα να βγαλω ηταν περιορισμένων χρησεων.Υπαρχει σηματακι διαγραφης αλλα δεν λειτουργει.
    Οσο για τις σελιδες,Για να καταλάβετε τι εννοω.Εχω μπροστα μου την σελιδα του client ανοικτη.Και κολλαει .
    Για να κανω ανανεωση ,επειδή δεν πατιεται το Χ ,παταω shift και το f5.Ομως ανοιγει καινουρια σελιδα της
    φαρμας, η ανανεωμενη ας πουμε, αλλα η προηγουμενη δεν σβηνει, απλως παραμενει από πισω.Ετσι μαζεύονται
    αρκετες ανοικτες σελιδες.Ελπιζω να μην σας μπερδεψα.
     
    Αρέσει στους Lina123, αμφιθεα και vickymou.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.