Feedback Συζήτηση για τη νέα λειτουργία "Ο Βοηθός Μαγικής Φασολιάς"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 22/9/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .FARMERAMA010.

    .FARMERAMA010. Μόνιμος στο φόρουμ

    Μαγική φασολιά!!!!!!!!!!
    Εγινε πραγματικά μ α γ ι κ ή :inlove:
    Ξεκούραστη , λειτουργική , ενημερωτική , χρηστική :D
    Μπράβο σε όλους όσους δούλεψαν
     
    Αρέσει σε giorgos19691969, Gulit1, Stefoulini και 4 σε άλλους.
  2. verybadfarmer

    verybadfarmer Ενεργός συντάκτης

    πολύ ωραία!!! ήταν απαραίτητη αυτή αλλαγή κ επιτέλους ήρθε,ήσυχα χωρίς πολλές τυμπανοκρουσίες αλλά δυνατά εκ του αποτελέσματος!!!
     
    Αρέσει σε koyrsaros, giorgos19691969, Stefoulini και 2 σε άλλους.
  3. kadim65

    kadim65 Νέος ειδικός

    Ωραία η αλλαγή αλλά μήπως θα έπρεπε να υπάρχει και ταξινόμηση σύμφωνα με την διάρκεια? Επίσης γιατί θα πρέπει να γίνεται ανανέωση για να μπορέσουμε να ξανακλειδώσουμε μια γραμμή?
     
    Αρέσει σε billgab, koyrsaros, giorgos19691969 και 6 σε άλλους.
  4. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλησπερα σας...
    αυτο με την ανανεωση που αναφερει ο συμπαικτης μας πιο πανω υπαρχει απαντηση απο συντονιστη οτι θα διορθωθει αλλα μαλλον απο την αλλη βδομαδα οποτε φιλε. αλλα κ ολοι μας υπομονη....
    τωρα οσον αφορα για το 1ο θεμα δλδ την ταξινομηση ανα χρονο τι να πω????
    εψαξα κ το βρηκα στο αρχειο υπαρχει θεμα που ειχα γραψει ζητωντας αυτα που γινανε στη φασολια ( εκτος των βοηθων που δε με πολυαπασχολουν)... το θεμα μου βεβαια ηταν γενικο αλλα η κεντρικη ιδεα ηταν να υπαρξει μια οργανωση που να μας επιτρεπει καλυτερο ελεγχο κ αξιοποιηση των γραμμων που αποκτουμε...(πραγμα που εν μερει συνεβει);)
    δυστυχως η ανα χρονο ταξινομηση που ειχα κ εγω στο μυαλο μου δεν εγινε οπως επισης κ το να υπαρχουν ισως κ 5 κλαδια σε καθε σελιδα κ οχι μονο 3 που θα μειωνε περαιτερω τον απαιτουμενο εκ μερους μας χρονο ....:(
    αν κ δεν ειμαι στο καταλληλο μερος ελπιζω να μεταφερθουν οι αποψεις μου κ αν πραγματοποιηθουν κιολας,,,,, λαμπαδεςςςςς
    υ.γ. κοιταξα την ημερομηνια που ειχα αναρτησει την ιδεα μου για τη φασολια κ ηταν 23 σεπτεμβρη περισυ αρα ακριβως ενα χρονο μετα (happy birthday) η bp λοιπον μπορει ν αργει αλλα.... δε λησμονει 8)8)8)
    καλη σας συνεχεια....
     
  5. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Ταξινόμηση σιύμφωνα με τη διάρκεια
    Αυτό είναι εύκολο να γίνει!! Αρκεί να υπάρχει λίγη υπομονή. Γι αυτό υπάρχουν τα βελάκια πάνω και κάτω από τον αριθμό κάθε σειράς της φασολιάς. Εγώ διέθεσα περίπου ένα δίωρο -κάνοντας και άλλα πράγματα ταυτόχρονα- και έβαλα όλες τις σειρές σε κάθε ομάδα σύμφωνα με το χρόνο που απαιτούν. Αρκετό χρόνο τρώει η ομόδα των σειρών προόδου (τις έχω όλες, δεν έχω αγοράσει μόνο όσες δίνουν χορτοτάλιρα) που αποτελείται από 23 σελίδες. Αλλά γίνεται 1 φορά και είναι για πάντα!
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γκρινιάζετε. Αν τις είχαν βάλει μόνοι τους θα διαμαρτυρόμαστε αν είναι από το μικρότερο στο μεγαλύτερο ή αντίθετα;
     
    Αρέσει σε billgab, gtrullis, giorgos19691969 και 3 σε άλλους.
  6. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    δηλαδη γινεται να το κανουμε και μονοι μας απλως πατωντας τα βελακια? γιατι η αληθεια ειναι πως τα πατησα αλλα δεν καταλαβα να εγινε κατι :p
     
    Αρέσει στους koyrsaros και giorgos19691969.
  7. kadim65

    kadim65 Νέος ειδικός

    Νάντια δεν γκρινιάζουμε! Παρατηρήσεις κάνουμε!
    Και αυτό που λες για τον χρόνο είναι σωστό αλλά μάλλον δεν είναι για μία φορά γιατί όποτε μπαίνει καινούργια σειρά θα χρειάζεται πάλι ταξινόμηση! ;)
     
    Αρέσει στους koyrsaros και giorgos19691969.
  8. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού


    καλησπερα σας...δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν... πιστευω ομως οτι η χειροκινητη λειτουργια που αναφερεις δεν ειναι βολικη γιατι γινεται (κ μπορεις να τη χρησιμοποιησεις ) μονο κατα ομαδες οποτε θα κανεις τι? θα φτιαξεις καθε ομαδα χωριστα κ ακολουθως θα τις μαζευεις παλι χωριστα? δλδ θα ανοιγεις πχ την ομαδα α θα μαζευεις θα την κλεινεις .... θα ανοιγεις την ομαδα β θα μαζευεις θα την κλεινεις κ παει λεγοντας??? ουφ κουραστικα μονο που το εγραψα ποσο μαλλον καθημερινα ανοιξε κλεισε τις ομαδες... αν απλα δινοταν η χειροκινητη λειτουργια κ στο συνολο δεν θα ηταν πιο απλο??? ακομα κ αυτο που γραφεις στο τελος ναι συμφωνω θα διαμαρτυρομουν κ εγω γιατι τελικα βρε αδερφε( η αδερφη) ενα παιχνιδι ειναι ας μας δωσουν τη δυνατοτητα να το φτιαξουμε οπως θελουμε κ μας βολευει ... θα αρεσε σε σενα η σε κανεναν αλλο αν πχ μας υποχρεωναν να βαζουμε τα διακ/κα μας η σταυλους-δεντρα-χωραφια με καποιο συγκεκριμενο τροπο ???? ο καθενας μας τα φτιαχνει οπως θελει αρα γιατι να μπαινουν περιορισμοι στη φασολια???
    παντα με φιλικη διαθεση κ
    καλη μας συνεχεια....
     
    Αρέσει στους ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ και giorgos19691969.
  9. kadim65

    kadim65 Νέος ειδικός

    Αν βάλεις όλες τις σειρές στα αγαπημένα μπορείς να κάνεις ταξινόμηση βάση χρόνου αλλά θα εξακολουθεί να χρειάζεται ταξινόμηση σε κάθε νέα σειρά.....
     
    Αρέσει στους billgab, kitsena, koyrsaros και σε ακόμα ένα άτομο.
  10. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]
    χαχαχαχα να 'σαι καλά χαχαχαχα
    xDxD

    παρόλα αυτά συμφωνώ μαζί σου
     
    Αρέσει στους kollitoi και giorgos19691969.
  11. rkatia

    rkatia Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα σας
    Ενδιαφέρουσα μου φάνηκε η αναβάθμιση της μαγικής φασολιάς. Με τον καιρό θα τη μάθουμε καλύτερα και θα βγάλουμε πιο ασφαλή συμπεράσματα στον αν μας αρέσει ή όχι. Θετικό για μένα ότι κατηγοριοποιήθηκαν οι γραμμές με βάση το τι δίνουν. Αν κατάλαβα καλά αυτή η ταξινόμηση γίνεται από την εταιρία και δεν μπορούμε να την κάνουμε χειροκίνητα. Αυτό δεν μου άρεσε. Γιατί δεν ταξινομήθηκαν όλες οι γραμμές που έχω στην φασολιά μου με αποτέλεσμα να ανεβοκατεβαίνω στην γενική φασολιά για να μπορέσω να κλειδώσω μία γραμμή. Αν εκτός από το μονό βέλος που σε κατεβάζει ανά 3αδα γραμμών υπήρχε και το διπλό (όπως υπάρχει και στην μπάρα γειτόνων) που σε πάει στο τέλος θα ήταν πιο βολικό.
    Αναφέρω και την γραμμή που έχω το πρόβλημα μήπως και ξέφυγε από τον έλεγχο της εταιρίας (λογικό με τόσες γραμμές) την ώρα της ταξινόμησης. Είναι η γραμμή εκτροφή γαϊδουριού που δίνει πε.
     
    Αρέσει στον/ην koyrsaros.
  12. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού

    οσον αφορα το αδερφη κ εγω συμφωνω μαζι μου ( με τετοιο nick Nantia123, μαλλον εως κ σιγουρα θηλυ μου κανει:music:xD) για τα αλλα τι λες??? η γνωμη σου μετραει (σαν τις εκλογες ενα πραμα....8)8)8))

    υ.γ. πλακα κανω οκ???? χωρις παρεξηγησεις παρακαλω,,,καλη μας συνεχεια...
     
  13. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    Οπως έχει γραφτεί και στις Σ.Ε, μπορείς να χρησιμοποιήσεις την ρόδα του ποντικιού αντι για τα βελάκια για γρηγορότερη πλοήγηση ανάμεσα στις σελίδες.

    Θα σε παρακαλέσω να χρησιμοποιείς τις κατάλληλες ενότητες για αναφορά προβλημάτων και όχι τις συζητήσεις.
    Ετσι οι συντονιστές θα μπορέσουν να ελέγξουν γρηγορότερα το πρόβλημα.
    Το πρόβλημα έχει ήδη προωθηθεί απο χθες και θα διορθωθεί.
     
  14. rkatia

    rkatia Ανερχόμενος συντάκτης

    Τελικά σωστά είπα ότι θα μάθουμε την λειτουργία της καλύτερα με τον καιρό.
    Δεν το γνώριζα αυτό με την ροδέλα και ούτε είδα να το γράφει κάπου στις σ.ε.
    Όσο για το 2ο σκέλος του ποστ μου το ανέφερα σαν αρνητικό στο ότι δεν μπορούμε να κάνουμε μόνη μας την ταξινόμηση.
    Παράλειψή μου που δεν άνοιξα νέο θέμα να το αναφέρω.
     
  15. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    Ακριβώς αυτό συμβαίνει !!!

    Και μένα θα μου άρεσε να μπούν χρονικά οι φασολιές (είτε κατά φθίνουσα είτε κατά αύξουσα μορφή) αλλά αυτό δεν γίνεται. Ετσι, επειδή υπάρχουν αρκετές ανενεργές φασολιές, τις πέρασα όλες στα αγαπημένα και να πώ επίσης ότι βοηθάει στο μάζεμα των φασολιών όταν κάποια είναι έτοιμη για μάζεμα, πρασινίζει (απο αχνό φόντο που έχει).
     
    Αρέσει στον/ην Stefoulini.
  16. [maria111]

    [maria111] Προχωρημένος

    ωραία η μαγική φασολιά αλλά εγώ χθες την πάτησα άσχημα λίγο η νύστα λίγο η αδιαβασιά άρχισα να μαζεύω ότι λαμπερό και αγόρασα 4 γραμμές χωρίς να το καταλάβω δεν είχα και ήχο ευτυχώς που κόλλησε και έκανα ανανέωση και είδα τα φιορινια μου λιγότερα και μετά κατάλαβα τι έκανα. πάνε τα μουσικά κουτιά που ήθελα να πάρω, πάνε και οι σταβλάρχες.
     
    Αρέσει στον/ην LILA413.
  17. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    μην στεναχωριέσαι, δεν είσαι η μόνη που την πάτησε.....
     
    Αρέσει στον/ην LILA413.
  18. kadim65

    kadim65 Νέος ειδικός

    Μία μικρή παρατήρηση ακόμα! Μήπως το παράθυρο με τις πληροφορίες που εμφανίζεται όταν κρατήσεις τον δείκτη του ποντικιού σε κάθε σειρά της φασολιάς πρέπει να έχει μια μικρή καθυστέρηση και να μην εμφανίζεται αμέσως?
     
    Αρέσει στον/ην freaky658.
  19. ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ

    ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ Γνώστης του φόρουμ

    Εχω μια μικρή απορία. Τι εννοείται ν'αγοράσετε μουσικά κουτιά; Που υπάρχουν αυτά κι εγώ, δεν τα βλέπω;
     
  20. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ειχε προσφορα την γραμμη φασολιας μουσικα κουτια, στο εβεντ με τις γραμμες φασολιας ρετρο.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.