Feedback Συζήτηση για τη Νέο περιεχόμενο " Λόφος Ηλιοτροπίων " & "Αλπικοι κήποι"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 13/6/23.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για τη Νέο περιεχόμενο


    " Λόφος Ηλιοτροπίων "
    "Αλπικοί κήποι"
    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.

    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Λόφος-Ηλιοτροπίων.35515/
    https://board-el.farmerama.com/threads/Κοιλάδα-Εντελβάις-Αλπικοί-κήποι.35518/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση



    Η ομάδα του Farmerama
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 15/6/23
    Αρέσει στους vagelis1968, SYLVART και assamar.
  2. ioannabad

    ioannabad Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλησπερα αγροτες και αγροτισσες
    κατι δεν καταλαβαινω στη νεα εκταση
    γραφει οτι ανοιγει στο 25 επιπεδο της κοιλαδας αλλα δεν εχει βγει ανακοινωση οτι ανοιγουν νεα επιπεδα σε αυτην. Αρκετοι ειμαστε στο επιπεδο 20 πως θα χρησιμοποιησουμε τη νεα εκταση;
     
  3. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  4. ioannabad

    ioannabad Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Αρέσει στον/ην -Snorkel-.
  5. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους, καταρχάς θα διαμαρτυρηθώ γιατί η εικόνα του ξενοδοχείου - σαλέ ήταν παραπλανητική. Άφηνε να εννοηθεί ότι
    θα ζήσουμε με κάποιο τρόπο μια χλιδάτη ζωή και αντίθετα θα ξεθεωθούμε στην δουλειά για να ξεκλειδώσουμε τον λόφο των ηλιοτροπίων. xDxD
    Το γεγονός οτι δεν θα μπορούμε να βάλουμε φυτά δεν με πειράζει καθόλου, μου αρκεί που θα μεταφέρω τα δεντροκομεία και τα ζωοκομεια από το ξέφωτο του δάσους στον νέο χώρο.
    Είναι μια προσθήκη που πραγματικά χρειαζόταν, νομίζω ότι θα είναι ένα επιπλέον κίνητρο για όσους δεν έχουν ασχοληθεί με την κοιλάδα του Εντελβαις να το ξανασκεφτούν.
     
    Αρέσει σε sofiapao76, vagelis1968, Marinaloren και 4 σε άλλους.
  6. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Ακριβώς αυτό είναι που δεν μου αρέσει,-.- να με αναγκάζει να ανοιξω την κοιλάδα για να έχω αυτόν το χρηστικότατο χώρο!!! (απο τι βλέπεις σαν χώρος μου αρέσει ακριβώς επειδή δεν καλλιεργείς φυτά!!! :)
     
    Αρέσει σε kadim65, vagelis1968, Marinaloren και 4 σε άλλους.
  7. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Καλησπέρα σε όλους!
    Πολύ ωραία προσθήκη του Farmerama ο λόφος των ηλιοτροπίων, και αυτό επειδή ταιρίαζει με τον τρόπο που παίζω τόσο καιρό στο παιχνίδι. Θα προσπαθήσω να το φτάσω μέχρι τέλους, ώστε να μπορέσω να μεταφέρω όλα τα πράγματα του ξέφωτου στον νέο χώρο και να βάλω όλα τα καλά αντικείμενα με τους καλούς ΠΕ. Γιατί ας μην ξεχνάμε πως το ξέφωτο έχει ένα πλεονέκτημα συγκριτικά με τους άλλους χώρους των διακοσμητικών:

    [​IMG]

    Θα μου πείτε έχουμε δρώμενα, αλλά ο εξής χώρος πολύ σπάνια χρησιμοποιείται για το φύτεμα. Αναδυόμενα συνήθως μαζεύουμε από εκεί, που κι χωρίς αυτόν τον χώρο βγαίνουν άνετα από τους άλλους!
    Ευχαριστούμε και καλό βράδυ! :inlove:
     
    Αρέσει σε sofiapao76, vagelis1968, Marinaloren και 4 σε άλλους.
  8. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Εγώ λέω να βάλουν στο δέντρο της Σοφίας μια ρούνα που να μας δίνει 45% στο λόφο των ηλιοτροπίων να βάλουμε εκεί τα διακοσμητικά ;)
     
    Αρέσει σε RARANIARO, vagelis1968, soyla74 και 3 σε άλλους.
  9. jimisraf1

    jimisraf1 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Καλο μεσημερι!Να διευκρινισω πως οτι γραφω δεν αφορα,σε καμια περιπτωση,τις εξαιρετικες συντονιστριες του παιχνιδιου!Και οπως εχω ξαναγραψει κι εδω και στην υποστηριξη,χωρις αυτες,για μενα δεν θα υπηρχε το παιχνιδι!Απευθυνομαι λοιπον,ΜΟΝΟ,στην εταιρια!Γιατι μας υποχρεωνεις για να παρουμε την νεα εκταση,να παμε 25 επιπεδο στην κοιλαδα?Γιατι δεν δινεις,μια εναλλακτικη λυση,σε οποιους δεν τους αρεσει η κοιλαδα?Για διαφορους λογους...Γιατι δεν βαζεις,2-3 αποστολες δυσκολες και οποιος τις τελειωνει,να εχει την δυνατοτητα να παρει τη νεα εκταση?Γιατι δεν βαζεις,εστω,ενα καρο φιορινια η ευρο για οποιον δεν θελει την κοιλαδα,αλλα θελει τη νεα εκταση?Τελος παντων,σκεψεις και προτασεις κανω...Να ειστε ολοι καλα,να προσεχετε αυτους και αυτα που αγαπατε και να μην ξεχνατε!Ενα παιχνιδι αγαπημενο ειναι,αλλα δεν παυει να ειναι ενα παιχνιδι...
     
    Αρέσει σε boykitsa68, pigara, kadim65 και 13 σε άλλους.
  10. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Πολύ σωστά...παράδειγμα τρανό, έπαιζα την έκταση σπάνια, επειδή δε με ενθουσίαζε και αυτό είναι προσωπική άποψη δεν αφορά τη συνολική...κάποιοι ενθουσιάστηκαν και μπράβο.Έφτασα με πολύ χαλαρούς ρυθμούς στο 9 επίπεδο και σε ένα μήνα με πλέον εντατικούς ρυθμούς,εξαιτίας της φασολιάς, σκαρφάλωσα στο 15.Τώρα πρέπει να είμαι 24 ώρες το 24ωρο απίκο, μήπως και φτάσω το 25, αλλά μάλλον θα πάρει πολύ.Ίσως μας "σώσουν"οι πόντοι του νέου πελάτη και τα νέα δωρα.Θα δείξει. Έπρεπε να δίνουν πόντους και τα δέντρα που φυτεύουμε, έστω ελάχιστους, αλλά να δίνουν.
     
    Αρέσει σε pigara, βιβη.2003, vagelis1968 και 5 σε άλλους.
  11. lostris51

    lostris51 Ανερχόμενος συντάκτης

    συμφωνώ με τα δυο προηγούμενα ποστ . είμαι και εγώ μέσα σε αυτούς που δεν παίζουν την κοιλάδα εντελβαίς . και τώρα την πάτησα ...
     
    Αρέσει σε 66romanou, stelios.kavala, vagelis1968 και 5 σε άλλους.
  12. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Αχ είμαι και εγώ που απείχα για 2 χρόνια περίπου και τώρα τρέχω και δεν φτάνω...:sleepy:Στο λόφο θα ανέβω κάποια στιγμή..;)Τώρα προσπαθώ να ανοίξω τη κοιλάδα:p
    Ηλιοτρόπια μου θα ανατείλετε!
    Σας το υπόσχομαι...
    Προς το παρόν..Δύστε8)
     
    Αρέσει σε vagelis1968, αμφιθεα, maria_palou και 3 σε άλλους.
  13. RARANIARO

    RARANIARO Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα σε όλους.Απο την αρχή δεν με ενθουσίασε η νέα έκταση άργησα λίγο αλλά είμαι επίπεδο 18 τώρα.. Σήμερα όμως υπάρχει ένας οίστρος με τόσες ανακοινώσεις,παιχνίδια,δρώμενα,εκτάσεις και με έπιασε απελπισία.Ισωςδε το συνεχίσω καθολου το εντελώς,δεν ξέρω...
     
    Αρέσει στους soyla74 και βιβη.2003.
  14. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλησπέρα κ απο μενα
    πολλα δρωμενα κ δεν μας δινεται η δυνατοτητα να μελετησουμε!Πρεπει να κατσουμε ωρες για να διαβασουμε κ να κατανοησουμε!
    Καλο θα ηταν να έμπαιναν τμηματικα κ οχι ολα μαζι
     
    Αρέσει σε RARANIARO, Marinaloren, misirli και 3 σε άλλους.
  15. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    χαλαρα βρε παιδια... ζουσαμε και πριν την νεα εκταση.. μετα απο 13 χρονια στο παιχνιδι εμαθα οτι καποτε ολα λυνονται.. καποια στιγμη θα φθασουμε εκει να ανοιξουμε την νεα εκταση.. μεχρι τοτε χαλαρα
     
    Αρέσει σε dafni_mat, ΝΕΦΕΛΗ9, Marinaloren και 8 σε άλλους.
  16. renalian

    renalian Ενεργός συντάκτης

    παντως τα καινουργια ανδυομενα δεν ερχονται με τιποτε
     
    Αρέσει σε RARANIARO, Marinaloren, maria_palou και 2 σε άλλους.
  17. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Μια χαρά μου έρχονται εμένα. Ειδικά αν μαζέψεις 2 - 2 τα παρτέρια ;)
    [​IMG]
     
    Αρέσει στους Marinaloren, jimixatz και SYLVART.
  18. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλημέρα Γνώμη μου ειναι να παίρνουμε πόντους και ν ανεβαίνουμε τα επιπεδα με ολες τις ενέργειες και όχι μόνο απο παραγγελίες και ανακύκλωση. Τοσο καιρο το παλεύω καθημερνά και είμαι στο 18.
     
  19. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα! Εσένα μπορεί...ούτε 4-4 έδωσε πάλι.
    "Λουλουδένιο στεφάνι" και "καλάθι μανιταριών" ,αγνοούνται.
    Όσο για τις ποσοότητες καρπών που ζητάνε οι πελάτες ,αυξήθηκαν στο τριπλάσιο, πέραν του οτι , είναι αδύνατον να ολοκληρωθούν μπερδεμένες με τα φυτά και ανύπαρκτα αναδυόμενα. Να είστε καλά!
     
    Αρέσει σε RARANIARO, Marinaloren, olga-tse62 και 4 σε άλλους.
  20. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μπορείς να μου δωσεις το ID σου. Δεν είναι λογικό να έχεις 0 αναδυόμενα. Θα ήθελα να το ελέγξω.

    Επίσης να σε πληροφορήσω οτι οι ποσότητες έχουν αλλάξει επειδή προστέθηκαν νέα αναδυόμενα και νέα φυτά/δέντρα.
    Καθώς οι παραγγελίες θα ζητάνε εναλάξ αναδυόμενα, οι ποσότητες αναλογικά είναι ίδιες με τις παλιές.

    Περιμένω το ID σου ;)
     
    Αρέσει στον/ην maria_palou.