Feedback Συζήτηση για τη Νέα έκταση " Ο Φάρος "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 3/11/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για τη Νέα Εκταση:


    " Ο Φάρος "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Νέα-έκταση-Ο-Φάρος.30027/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Νέα-έκταση-Ο-Φάρος.30028/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση



    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  2. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Τέλειο.... Χρειαζόταν αυτή η ανανέωση. Νομίζω ότι τώρα πλέον όλα τα διακοσμητικά μου θα εξαφανιστούν από τη μπάρα αποθήκευσης και θα μπούνε στο χώρο που τους αρμόζει... Μπράβο σε όλους τους υπεύθυνους που το κανάνε και εις ανώτερα για περισσότερους χώρους φυτών και ζώων (έχουμε και εργασίες :) )
     
    Αρέσει σε SPIFIL, skias10, sofiapao76 και 5 σε άλλους.
  3. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημέρα,

    άλλη μία πολύ καλή προσθήκη για να μπορέσουμε να βγάλουμε περισσότερα διακοσμητικά από την αποθήκη μας.

    Βέβαια εγώ επειδή δεν επιδιώκω να ανεβαίνω επίπεδα, έχω πολύ λίγα διακοσμητικά που δίνουν ΠΕ, προτιμώ και έχω τοποθετημένα διακοσμητικά που δίνουν δώρα όπως σεντούκια, μπαούλα, λίπασμα. Και πάλι όμως οι χώροι σχεδόν έχουν γεμίσει οπότε καλός όρισε και ο χώρος του φάρου.
     
    Αρέσει σε skias10, sofiapao76, Dr.Kelly και 3 σε άλλους.
  4. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    kαλησπερα σας....
    οκ καλα ειναι να μαζευουμε πιο πολλους πε δε λεω αλλα.....
    1ον εχουμε πει πολλες φορες για τα παμπολλα αστερια που εχουμε μαζεψει αρα γιατι να μην ανοιγει μονο με αστερια????? ημαρτον με τα φλουρια
    2ον πλεον θα ειναι αδυνατον να μαζευεις τα παντα με το χερι σε ενα δκαλεπτο που διαρκει το bonus της κουκουβαγιας αρα...... πληρωνε παιχτη για βοηθους με το μηνα ...γι εμας τους υπολοιπους χμμμμμμμ μαλλον παμε μια ταχυτητα κατω
    οκ δεν πειραζει χαλαραααααα
    καλη σας συνεχεια
     
    Αρέσει σε thena, martha72, skias10 και 8 σε άλλους.
  5. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους και ολες!
    Τις ιδιες σκεψεις καναμε alexbas :)
    και τοσο που σερνεται το παιχνιδι ακομη και στον flash ουτε και με βοηθους προλαβαινω το bonus της κουκουβαγιας για ολους τους χωρους. Πλεον μαζευω το χωρο των κατοικιδιων χωρις αυτο και μετα παω στη βασικη που εχω μονο την κουκουβαγια και συνεχιζω και πολλες φορες που κολλαει και αναγκαζομαι σε ανανεωση παει κι η κουκουβαγια.
    Οσο για τους βοηθους, οποιος δεν εχει δυνοπαθει :cry:
    Κατα τη δικη μου γνωμη , πιο χρησιμοι θα ηταν ενας αποκλειστικος χωρος μονο για δεντρα κι αλλος ενας μονο για σταβλους.
    Καλο απογευμα :inlove:
     
    Αρέσει σε martha72, fisherman65, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  6. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαίρετε! Γελάω απλά xD
    Με 173 αστεράκια και 326 φασουλοφλουριά αυτή τη στιγμή ακούω στοιχήματα για το πόσο καιρό θα μείνει κλειστός ο φάρος μου (λόγω καραντίνας φυσικά, όχι τίποτα άλλο :oops:).
    Συμφωνώ με αυτά που αναφέρθηκαν πιο πάνω. Και για μένα οι ΠΕ δεν ήταν ποτέ προτεραιότητα, πάντα προτιμούσα διακοσμητικά με δωράκια, είτε μόνιμα είτε περιορισμένων χρήσεων. Έτσι έχω ένα σχετικά καλό απόθεμα από αναλώσιμα καθώς δεν θέλω να τα αγοράζω. Αγοράζω μόνο βοηθούς ή (ορισμένες φορές) αντικείμενα που μένουν μόνιμα στη φάρμα μου.
    Τα φασουλοφλουριά ήδη ήταν πολύτιμα και δυσεύρετα οπότε προσωπικά θα μου πάρει καιροοοο να ανοίξω όλους τους χώρους του φάρου. :sleepy:
     
    Αρέσει σε martha72, rixainrempite, GEPPO1 και 5 σε άλλους.
  7. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Αγαπημενα μου ταλαιπωρα αγροτακια :inlove::inlove:
    Η πικρη αληθεια ειναι οτι και τα αστερακια εχουν γινει σπανια. Με συνεχομενα δρωμενα που χωρος και χρονος να κανουμε και καμια αποστολη και να αυξησουμε και τα αστερακια μας :oops:
    Επι μηνες εχω επιδοθει σε ολες τις ανοιχτες μου αποστολες μαζευοντας "σπυρι-σπυρι" τα πολυτιμα αστερακια. Θελουν κι αυτα κοπο και πολυυυυ υπομονη, όποτε εχετε ελαχιστο χρονο ξεφυλιστε τις ολες , και κατι θα μαζευτει.
    Οσο για τα φασουλοφλουρια κι αυτα δυσκολα :cry: και που να τα πρωτοχρησιμοποιησουμε
     
    Αρέσει σε vickymou, GEPPO1, -sia1971- και 3 σε άλλους.
  8. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλή μου φίλη υπάρχουν και χειρότερα xD xD
    Έχω 50 αστεράκια με μισοτελειωμένες ρούνες (να δω πότε θα τις ολοκληρώσω όλες :oops:) και γύρω στα 400 φλουριά, αλλά κι αυτά που να τα πρωτοαξιοποιήσω; :oops::oops:
    Γύρω στο 2022 θα έχω ανοίξει και τις 2 νέες εκτάσεις..:pxDxD

    Αλλά ευχαριστούμε Farmerama για τις εκτάσεις. Σίγουρα είναι πολύτιμη βοήθεια για τα μεγάλα επίπεδα!

    Να είστε όλοι καλά, καλή συνέχεια:inlove::inlove:
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, maria071966, vickymou και 7 σε άλλους.
  9. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Και 3η έκταση με φασουλοφλουριά; Έχουμε αστεράκια και χρυσές μπανάνες που δεν ξέρουμε πλέον τι να τα κάνουμε και αυτοί μας ζητάνε φασουλοφλουριά, ενώ θα μπορούσαν άνετα να κάνουν έναν συνδυασμό όλων αυτών και πολλών άλλων ακόμα;
    Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά εμένα αυτό δεν μου αρέσει καθόλου. Τα φασουλοφλουριά που χρησιμοποιούνται για αγορές ποικίλης μορφής αντικειμένων από το μαγαζόραμα, (να υπενθυμίσω και την τελευταία τους τροποποίηση εκεί, την αφαίρεση δηλαδή της απεριόριστης αγοράς αντικειμένων), είναι η τελευταία μόδα στο φαρμεράμα και πολύ δύσκολα στην απόκτησή τους.
    Και το ερώτημα που μου δημιουργείται προς τους αρμόδιους, είναι το εξής.
    ....Σας ενοχλεί να ανοίγουμε τις νέες εκτάσεις που μας προσφέρεται με πιο εύκολο τρόπο, ή πιστεύετε ότι όλοι μας έχουμε τις χιλιάδες φασουλοφλουριά;...
     
    Αρέσει σε traxhla, nota.dim1802, martha72 και 10 σε άλλους.
  10. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    επιτέλους μετά απο τόσα χρόνια ήρθε νέα έκταση για τα διακοσμητικά να βγάλουμε μερικά απο την αποθήκη.. για μένα που έχω 3354 αστεράκια και 2254 χρυσές μπανάνες, θα έπρεπε να υπάρχει η ευκολία να ανοιχθούν τα νέα τμήματα με τρεις επιλογές ... αστεράκια μπανάνες και φασουλοφλουρια.. είναι κρίμα να μαζεύουμε τόσα χρόνια και τελικά να μην αξιοποιούνται... κατά τα άλλα πραγματικά χάρηκα με την νεα προσθήκη.. την περίμενα πολλά χρόνια..
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, martha72, Nantia123 και 10 σε άλλους.
  11. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, .sofaki., GEPPO1 και 8 σε άλλους.
  12. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    δοκιμασε να μαζεψεις αστερακια με τις αποστολες προιοντων,ειναι πολυ ευκολο και μαζευονται πολλα
     
  13. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Και ο δικός μου Φάρος, θα παραμείνει "σβηστός" για άγνωστο χρονικό διάστημα...;)
     
    Αρέσει στους martha72, Dr.Kelly, -sia1971- και σε ακόμα ένα άτομο.
  14. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Θα συφωνησω κι εγω ,οτι οι περισσοτεροι απο εμας ,εχουμε περισσοτερες χρυσες μπανανες και αστερακια που μενουν αναξιοποιητα..
    Αρα τα φασουλοφλουρια δεν ειναι η μονη λυση.. Ας υπηρχε η δυνατοτητα τουλαχιστον να αποφασιζαμε εμεις , με ποιο
    τροπο θα ανοιγαμε τα κομματια του φαρου..
    Ολοι μας μαζευουμε αστερακια και φασουλοφλουρια με πολυ κοπο..Και ηδη ξοδεψαμε 400 αστερακια για να ανοιξει ο φαρος..
    Ας μας δινοταν λοιπον , το δικαιωμα της επιλογης..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε assamar, nota.dim1802, Panagiwtena και 8 σε άλλους.
  15. SPIFIL

    SPIFIL Ανερχόμενος συντάκτης

    καλησπερα,
    εγω παλι θα πω οτι και τα χορτοταλιρα ειναι αχρηστα για μενα, παρα πολλα και δεν αγοραζω τιποτα με αυτα.
    ομως ο νεος χωρος υπεροχος, χρησιμος και βαλαμε πολλα αντικειμενα (κι ακομα γεματη ειναι η μπαρα)
    τα π.ε πολλα με τα bonus και τα βιομηχανικα.
    εγω θα πω ενα μεγαλο ευχαριστω για τους δυο νεους χωρους.
     
  16. maria071966

    maria071966 Δούκας του φόρουμ

    υπομονη περναν τα χρονια σα νερο:p
    εμεις κοντευουμε να κλεισουμε 10ετια εδω μεσα:music:xD
     
    Αρέσει σε assamar, nota.dim1802, αμφιθεα και 4 σε άλλους.
  17. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    έκλεισα δεκαετία χαχαχ στα πόσα παίρνω σύνταξη?????xD
     
    Αρέσει σε -sia1971-, sofiapao76, Panagiotiis και 5 σε άλλους.
  18. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.
    Το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.