Feedback Συζήτηση για τη Νέα Προσθήκη " Κοιλάδα Εντελβάις "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 6/12/22.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. martha72

    martha72 Ενεργός συντάκτης

    καταφερα και εκανα το πρωτο μου δεντρακι γι αυτο μην αγχωνεστε αφου μπορεσα εγω ολοι μπορειται να τα καταφερετε
     
    Αρέσει σε .sofaki., 66romanou, maria_palou και 15 σε άλλους.
  2. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Εννοείτε μπορούνε όλοι Martha, απλά θα πρέπει να αφιερώσουν χρόνο για κάτι επαναλαμβανόμενο,φτιάξε υλικά-φτιάξε δέντρα, και ράβε ξήλωνε δουλειά να μη σου λείπει...xD.
    Τι να σου πω ενθουσιάστηκα ένα πράμα!
    Έφτασα στο επίπεδο 4 και σκέφτομαι να σταματήσω! (άποψη μου)
    Όμορφη Κυριακή σε όλους!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, vagelis1968, Marinaloren και 3 σε άλλους.
  3. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    Καλημέρα, έχει ξεκλειδώσει κάποιος το δέντρο λάριξ να μας πει την αξία φρούτου και την αξία δέντρου;
     
    Αρέσει στον/ην Marinaloren.
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Οι συχνές ερωτήσεις αναφέρουν την αξία. Δεν σου κάνουν αυτές οι πληροφορίες;
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  5. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    οκ το βρήκα, Πάντως οι καρποί του λάριξ δεν έχουν μεγάλη αξία σε σχέση με τη βυσσινιά. Το μόνο καλό είναι ότι δίνει πολλά ξύλλα στο κόψιμο. θα βάλω 2 μόνο για τα ξύλα.
     
    Αρέσει στους Lina123, GEPPO1, vagelis1968 και σε ακόμα ένα άτομο.
  6. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα και καλή εβδομάδα, επειδή βλέπω αυτόν το έναν πελάτη μου να είναι ακριβοθώρητος και λίγο τσιφούτης ως προς τους ΑΠΕ, θα προσπαθήσω να αποκτήσω ΑΠΕ μέσω της ανακύκλωσης, σκοπεύω να φτιάξω μεγάλες εργαλειοθήκες, θα μου στοιχίσουν μια βεντάλια η καθεμία και να δώσω 10 εργαλειοθήκες για 200 ΑΠΕ. Ξέρω ότι θα πάρει πολλές ώρες αλλά δεν μπορώ να κάθομαι με σταυρωμένα χέρια
    πίσω από τον πάγκο μου περιμένοντας τον κυριο Φίοντορ. ;)
     
    Αρέσει σε Lina123, Marinaloren, sofiapao76 και 6 σε άλλους.
  7. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλημέρα!!!
    Μπήκα και εγώ από χθες (επιτέλους)
    Τώρα ψάχνω να βρω άκρη αν και νομίζω ότι κάτι έχω καταφέρει ( 4 δέντρα μέχρι στιγμής)
    Από εκεί και κάτω ..... Θα δω σιγά σιγά τι θα κάνω.
    Είναι αρχή και μέχρι να το μάθουμε εεεε θα μας πάρει και λίγο!!!!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, jiorgos, Marinaloren και 8 σε άλλους.
  8. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    καλησπέρα, σήμερα ξεκλείδωσα την αλπική λάριξ και έριξα μια ματιά στις φάσεις του δέντρου.

    [​IMG]

    Αν κατάλαβα καλά, μπορούμε να κόψουμε το δέντρο στην 4η φάση και να πάρουμε περισσότερους καρπούς αλλά αν το αφήσουμε μέχρι τέλους θα πάρουμε 5 λιγότερους καρπούς αλλά τους ίδιους κορμούς. Κάνω λάθος ή εμένα μου φαίνεται παράλογο ?
     
    Τελευταία επεξεργασία: 12/12/22
    Αρέσει στους vagelis1968, Lina123 και Megas_kokoriko.
  9. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    νομιζω παιρνουμε λιγοτερους καρπους αλλα περισσοτερους κορμους.στη 4 φαση παιρνουμε 4μικρους και 1 μεσαιο ενω στη 5 παιρνουμε 5μικρους και 4μεσαιους.δηλαδη 1μικρο και 3 μεσαιους περισσοτερους στη 5 φαση...
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και SYLVART.
  10. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Σωστό αυτό που λες, άρα τα αγαθά από το τέλος και 5η φάση προσθέτονται.
    Διαρκώς ξεχνάω ότι τα αγαθά από κάθε φάση είναι ανεξάρτητα. Που θα μου πάει θα συνηθίσω σιγά σιγά. ;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 13/12/22
    Αρέσει στους olga-tse62 και vagelis1968.
  11. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    εχω φταση στη μεση του 5ου επιπεδου κ εχω ανοιξει 3 δεντρα κ την δευτερη εκταση...αν θελετε να με ακουσετε αυτοι που μπαινουν τωρα μην φτιαχνετε τιποτα που δεν θα τα χρειαστειτε αμεσα ,γεμιζετε την αποθηκη κ δεν θα χωραει σε λιγο τιποτα χρησιμο....εχω πεταξει ευτυχως οχι πολλα γιατι δεν μπορουσα να φτιαξω δεντρα....οποιος θελει ας ακουσει την συμβουλη αυτη κ με ευχαριστει μετα;)
     
    Αρέσει σε misirli, vagelis1968, soyla74 και 4 σε άλλους.
  12. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Δεν είναι έτσι, γιατί για να προχωρήσεις στη φάση πέντε πρέπει πρώτα να μαζέψεις τους καρπούς της φάσης 4.Οπότε θα πάρεις τους 25 καρπούς της 4ης φάσης και μετά από 5 ώρες θα πάρεις άλλους 20 καρπούς και θα κόψεις το δένδρο,οπότε θα πάρεις και περισσότερους κορμούς!
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και SYLVART.
  13. ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ

    ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ Ενεργός συντάκτης

    Για να φτιαξω το δευτερο δενδρο,πρεπει να παραδωσω 11.000 αξιας αλπικο βερικοκο?
     
    Αρέσει στους misirli και Marinaloren.
  14. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Ναι, πρέπει να φτιάξεις ενα σημα φρουτάρχη
     
    Αρέσει στους misirli, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ και Marinaloren.
  15. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    τα περιτα μπορεις να τα ανακυκλωσεις και παιρνεις ποντους εμπειριας...
     
    Αρέσει σε ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, misirli, Lina123 και 3 σε άλλους.
  16. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    1. Εγώ δεν προλαβαίνω να φτιάξω τα απαραίτητα και οι αποθήκες είναι γενικά άδειες. Ούτε σκέψη για επέκταση στις αποθήκες.
    2. Το χούμους βρε παιδιά με καθυστερεί πολύ.
    3. Μήπως θα παρακαλάμε σε λίγο να έρθει στο ροδάνι έλατο και σφενδάμι XXL; Έχει ο καιρός γυρίσματα (και το ροδάνι...)
     
    Αρέσει στους Lina123, olga-tse62 και vagelis1968.
  17. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    η ανακυκλωση εχει παρει φωτια κ με 2 κ με τρεις θεσεις αλλα αργει οποτε τα υλικα κατασκευης εμενα γεμιζουν πολυ γρηγορα κ μονο απο εκει πεταω...εβαζα στην αρχη ασταματητα το πριονιστηρι κ τωρα μπουκωσεxD
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/12/22
    Αρέσει σε Lina123, soyla74, vagelis1968 και 2 σε άλλους.
  18. .sofaki.

    .sofaki. Επιφανής του φόρουμ

    Εχω φτιαξει ενα σήμα,ειμαι επιπεδο 4 κι ομως δεν μπορω να φτιαξω βυσσινια. Τι δεν κανω σωστα?
     
  19. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Θα πας στο ξυλουργειο και θα πατησεις μονοπατι της σοφιας επανω δεξια εχει τα δεντρα πατας και σου βγαζει την λιστα με τα δεντρα πατας οποιο θελεις δινεις το σημα και ολα καλα
     
  20. .sofaki.

    .sofaki. Επιφανής του φόρουμ

    To παταω για να δωσω και γραφει δεν τηρω τις προυποθεσεις.Αφου ειχα δωσει 11000 και εφτιαξα το σημα.Μηπως εκανα κατι και διαγραφηκε?