Feedback Συζήτηση για τη Νέα Προσθήκη " Κοιλάδα Εντελβάις "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 6/12/22.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    ΄
    Καλημέρα, αφού μαζέψεις το δέντρο σου 3 φορές, την τέταρτη δεν θα έχεις τη δυνατότητα να το μαζέψεις πάλι (σα να τελείωσαν οι χρήσεις του) μετά κάνεις "κόψιμο" κι από εκεί παίρνεις παίρνεις νομίζω τα ξύλα και τα κλαδιά.
     
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Δηλαδή εσύ έκοψες τα δέντρα και πήρες ανθισμένα κλαδιά; :eek:
     
  3. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Εδωσα και εγω με τη σειρα μου τα 2500 αστερακια, και δεν ειδα φως!!! Προσπαθω να κανω κατι, να καταλαβω κατι παραπανω, αλλα δυστυχως δεν εχω καταφερει τιποτα! Τα κανω ετσι τα κανω αλλιως αλλα δεντρο δεν μπορω να βγαλω! Αυτο το κουτακι που λεει μετατροπη δεν θα επρεπε να πρασινιζει για να το παταμε και να συνεχισουμε???? Εμενα οτι και να κανω ειναι χρωματος γκρι και δεν αλλαζει! Αν μπορει καποιος να με βοηθησει, πολυ θα το εκτιμισω!!
     
    Αρέσει στον/ην soyla74.
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Αν θες βοήθεια από τους συντονιστές ξέρεις που να απευθυνθείς. ;)
     
  5. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Καλησπέρα και συγνώμη για τη ''χαζή'' ερώτηση-απορία αλλά πώς κατάφερες να ξοδέψες τα αστεράκια και που? Ευχαριστώ
     
  6. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    Συγνώμη που δεν σου έβαλα τα βήματα με τη σειρά:
    Βήμα 4 φτιάξε δέντρο (δες κάτω τι σου ζητάει για να καταλάβεις. 2 πράσινα καύσιμα, 3 βασικό χούμους και 2 μικρή εργαλειθήκη
    [​IMG]
    βημα 1 Δεν σου έβαλα εικόνα, είναι απλό, φτιάχνεις όσα καύσιμα θέλεις για να έχεις απόθεμα.
    Βήμα 2 φτιάξε εργαλιοθήκες.
    [​IMG]
    Βήμα 3 φτιάξε βασικό χούμους
    [​IMG]
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  7. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Ίσως είναι νωρίς αλλά αυτος νέος μηχανισμος δεν είναι και τοσο διασκεδαστικος Εδώ και 24 ώρες είμαστε πάνω απ'το pc να φτιάχνουμε επι μέρους υλικά για ένα ακομη δέντρο κι ένα σωρο φρούτα για μια ρούνα κτλ. Με συγχωρείται αλλά εγώ προσωπικά δεν διασκεδάζω. Περίμενα κάποιου είδους αναβάθμιση στα είδη υπάρχοντα αντικείμενα. Καλή συνέχεια σε ολους.
     
    Αρέσει σε Tony13, 66romanou, Marinaloren και 9 σε άλλους.
  8. -*Hermes*-

    -*Hermes*- Forum Moderator Team Farmerama GR

    Μάλλον δεν διάβασες τι έγραψε η κυρία Snorkel προχθές. Σου βάζω το απόσπασμα ξανά , γιατί είναι κρίμα να πιστεύουν κι οι άλλοι παίκτες ότι η έκταση δεν είναι κάτι ωραίο κι διασκεδαστικό. Πόσο μάλλον όταν θα έρθουν και πιο ωραία πράγματα πέρα από το να φτιάχνεις ένα δέντρο όπως λες ;)
     
    Αρέσει στον/ην skias10.
  9. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Το διάβασα, αυτο δε σημαίνει οτι θα είναι συναρπαστικά Εξέφρασα απά την προσωπική μου άποψη, μια πρώτη εντύπωση. Δεν έχω προθεση να επηρεάσω κανέναν. Εδώ θα είμαστε εύχομαι στο προσεχές μέλλον να εκπλαγούμε ευχάριστα. Προς το παρον αναμένωμεν
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/12/22
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Υπάρχει κάποιο πρόβλημα και δεν μπορούν να φυτευτούν νέα δέντρα.
    Αν τα βάλετε στα αγαπημένα μπορείτε να τα φυτέψετε.
     
  11. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ευχαριστω πολυ heavymetal7 για τις οδηγιες σου! Ακομα ομως αντιμετωπιζω προβληματα στη δημιουργια δεντρων και δεν μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος με τον νεο αυτον μηχανισμο! Απ οτι βεβαια ειδα υπαρχει και γενικοτερο προβλημα στη φυτευση δεντρων, οπως ανεφερε και η κ. snorkel. Βλεποντας και κανοντας .......... στη συνεχεια!!!!
     
    Αρέσει στον/ην 66romanou.
  12. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Αν τα βάλετε στα αγαπημένα μπορείτε να τα φυτέψετε.
    Πώς γίνεται αυτό?
     
  13. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπέρα κι από μένα.
    Θα ήθελα να καταθέσω και την δική μου άποψη-εμπειρία από την νέα έκταση.
    Στην αρχή δεν σας κρύβω ότι δεν καταλάβαινα και πολλά πράγματα .Προσπαθήσαμε λοιπόν βήμα βήμα με φίλους να το πάρουμε από την αρχή. Και σιγά σιγά μπήκαν όλα στην θέση τους.
    Αυτό που έκανα όμως είναι ,να έχω τα αυτιά και τα μάτια μου ανοικτά ,σε όποια καινούρια πληροφορία ,μας δίνουν οι
    συντονιστές/στριες μας. Και να αφομοιώνω οτιδήποτε θα μου φανεί χρήσιμο .
    Είναι μία εντελώς νέα λειτουργία και είναι απόλυτα φυσικό να υπάρχουν ακόμη ελλείψεις και πολλές πολλές απορίες , οι οποίες
    είμαι σίγουρη ότι θα απαντηθούν όλες άμεσα.
    Εξάλλου έχει περάσει μόνο ένα 24ωρο.Εγω μέσα σε αυτόν τον χρόνο μπόρεσα και έκανα ήδη 3 εξάδες απο βερυκοκιές και άλλα
    6 δέντρα που με περιμένουν στην αποθήκη. Αλλαξα και το πρώτο μου επιπεδάκι παραδίδοντας στον πελάτη και είμαι χαρούμενη
    γι αυτό. Μαζεψα αρκετή ξυλεία και 270 καρπούς.
    Υπομονή λοιπόν παιδιά και σε λίγο η καινούρια έκταση θα μας φαίνεται παιχνιδάκι και θα απολαμβάνουμε τα νέα μας αποκτήματα.
    Ευχαριστούμε πολύ τις συντονίστριες/στες μας, που κάνουν ότι μπορούν για να μας βοηθήσουν σε αυτή την προσαρμογή .
    Καλή μας αρχή λοιπόν, γεμάτη νέες και όμορφες εμπειρίες για όλους μας !!!

    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/12/22
    Αρέσει σε Lina123, thena, olga-tse62 και 12 σε άλλους.
  14. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Είναι κάτι που και εγώ δεν το χρησιμοποιώ πολύ... στο πάνω μέρος από τις επιλογές φυτέματος και στην κανονική σου φάρμα γράφει "Αγαπημένα". Σέρνοντας εκεί ένα φυτό (εδώ ένα δέντρο) το κάνεις "Αγαπημένο"... και το επιλέγεις από την κανονική του θέση αλλά και από εκεί... εγώ το έκανα και έπιασε. Μάλλον σε κάποια προσπάθεια αλλαγής έβαλαν τη βερικοκιά σε θέση που δεν επιλέγεται (στη 2η) αντί για τη σωστή που είναι η 3η. Τέλος πάντων έτσι λύνεται το πρόβλημα μέχρι να το λύσουν οριστικά.
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και soyla74.
  15. t-xris

    t-xris Ανερχόμενος συντάκτης

    Πως σέρνεις τη βερικοκιά αφού δεν την εμφανιζει στην κανονική φάρμα?
     
  16. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    [​IMG]

    Αν τις μεταφέρεις στην σειρά "αγαπημένα" μπορείς να τις φυτέψεις
     
    Αρέσει στους Lina123, vagelis1968 και evellin.
  17. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Καλησπέρα, κάνεις αριστερό κλικ στο δέντρο που θες πατάς ctr+c και με το ποντίκι ακομα πατημένο το σέρνεις στην αγαπημένη θέση
     
  18. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    εχω φτασει στο επιπεδο 3 εχω ξεκλειδωσει τη βυσσινια ,και ενω εχω συγκεντρωσει οτι χρειαζεται δεν μου βγαζει το εικονιδιο κατασκευασε.το εχει κανει καποιος?
     
    Αρέσει στον/ην Lina123.
  19. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Πρέπει να ξεκλειδώσεις το οικοδομικό σχέδιο από το μονοπάτι της σοφίας. Υπάρχει σχετική ανάρτηση στα γενικά προβλήματα από συντονιστή.
     
    Αρέσει στον/ην olga-tse62.
  20. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπέρα .
    Θα σου βαλω τις φωτο με την σειρά για να είναι πιο καταννοητο.
    [​IMG][​IMG]

    [​IMG][​IMG]

    [​IMG]

    Αυτούς τους καρπούς σε αξία θα πρέπει να παραδώσεις.Μετα θα μπορείς να φτιάξεις βυσσινιές.
    Ελπίζω να σε βοήθησα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/12/22
    Αρέσει σε .sofaki., Lina123, irene2 και 4 σε άλλους.