Feedback Συζήτηση για τη Νέα Προσθήκη " Κοιλάδα Εντελβάις "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 6/12/22.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα!!!
    Εχω ηδη κλεισει 10 χρονια και παω στα 11, εχω παραδωσει 18,815 και χθες με καποιες αποστολες εκτροφων μαζι με καποιες ακομη που ειχαν μεινει μαζεψα τελικα αποθεμα 2,508. Δεν χαιρομαι κιολας αφου παραδιδοντας 2500 θα ξεμεινω με μολις 8.
    Φοβαμαι μηπως η νεα προσθηκη εχει την καταληξη του φροντιστηριου, οι παλιοτεροι θα το θυμουντε.
    Αφου περιμενα πανω απο χρονο ωσπου να με ενταξει το συστημα στους δασκαλους κι αφου κουραστηκα πολυ με το ψαξιμο μαθητων και εφθασα στο 5ο του επιπεδο , καποια στιγμη απροειδοποιητα το εληξαν. Ομως δυστυχως και παλι μετρησαν οι ποντοι του 5ου επιπεδου που ειχαμε μαζεψει και τωρα εχω μια φασολια που της λειπει το ενα διακοσμητικο:oops:κατι που δεν εφταιξα εγω.
    Ελπιζω (παντα οσο ζω) και ευχομαι ο νεος χωρος να παει καλα!!!Εγω δεν ενθουσιαστηκα, διοτι θα ηθελα αλλου ειδους αναβαθμισεις στο παιχνιδι σε λειτουργιες που ειναι στασιμες οσα χρονια παιζω.
    Καλη συνεχεια στη μερα σας :inlove:
     
    Αρέσει σε nana, kitsena, xaidi και 10 σε άλλους.
  2. geoka9

    geoka9 Νέος ειδικός

    Καλημέρα, πολλά τα 2500 αστεράκια. Ξενέρωσα
     
    Αρέσει στους αμφιθεα, assamar και Lina123.
  3. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα στην παρέα.. μην μου το θυμίζεις αυτο χαχα.. ηταν μεγάλη ήττα μετα απο τόση προσπάθεια, ξαφνικά να εξαφανιστεί, όπως επίσης μεγάλη απογοητευση ηταν και το σινεμα, που ειχαμε εναποθεσει πολλές ελπίδες.. τεςπα αυτά πέρασαν,,, αυτό που θελω να πω στους νεότερους είναι να εχουν υπομονή.. δεν γίνονται όλα σε μια νύχτα.. τις περισσότερες φορές κάναμε πολλούς μήνες για να εχουμε πρόσβαση σε κάποια καινούργια λειτουργία του παιχνιδιού.. το παιχνίδι εκτός των άλλων είναι και στρατηγικής , συνεπώς όσοι δεν έχουν αστεράκια ας ξεκινήσουν να κάνουν αποστολές και οτι άλλο προσφέρει η εταιρία πχ δρώμενα, ετσι ωστε σε λίγους μηνες να τα συμπληρώσουν..
     
    Αρέσει σε kitsena, nota.dim1802, αμφιθεα και 4 σε άλλους.
  4. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα.
    Υπάρχουν ρούνες που δεν είναι και τόσο σημαντικές να ανοίξουν. Εγώ πάντα έπαιζα - και παίζω και θα παίζω - στρατηγικά το παιχνίδι, διότι μόνο έτσι πηγαίνει κάποιος μπροστά. Δεν ανοίγω ρούνες που δεν προσφέρουν κάτι και έτσι μένουν κι αστεράκια και είμαι ικανοποιημένος. Και όποιος διαφωνεί είμαστε εδώ να το λύσουμε
    Νομίζω ότι δεν σου είπε κανείς ότι είναι κάτι κακό ή κάτι λάθος. Είναι πάντως παράλογο να μην υπάρχουν αστέρια.
    Η κυρία Snorkel νομίζω το έγραψε και παραπάνω. Απευθύνεται σε παίκτες υψηλών επιπέδων που αυτόματα θα έχουν και τα απαιτούμενα. Δεν σκέφτηκες ότι αυτό είναι αλληλένδετο; Ή κι αυτό είναι κακός σχεδιασμός ;
    Όλα αυτά με πολλή καλή διάθεση στα λέω. Δεν έχω καμία εχθρική πρόθεση. Απλά όταν βλέπω αδικία στο παιχνίδι θέλω να εκφράζω την άποψή μου και να λέω τα πράγματα όπως είναι.
     
    Αρέσει στους zaxaroula80, Lina123 και skias10.
  5. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Η έκταση εκεί θα μείνει για πάντα. Δεν θα φύγει.
    Μάλιστα θα υπάρχουν νέες προσθήκες και δρώμενα. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να το συνδυάζετε με λειτουργείες που αφαιρέθηκαν για τεχνικούς λόγους (αλλαγή σε Unity)


    Έτσι γίνεται πάντα. Η ενημέρωση γίνεται 1 μέρα νωρίτερα. Και δεν καταλαβαίνω τι προετοιμασία χρειάζεται κανείς για αυτή την έκταση.
    Οι αποστολές είναι εκεί. Μπορείς να ασχοληθείς με αυτές τώρα. Και σε παρακαλώ μην φωνάζεις. ;)
     
    Αρέσει στους kitsena και Hellenagal200010.
  6. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    [​IMG]

    Καλημέρα σε όλους, καταλαβαίνω οτι πολλοί παιχτες θα έχουν πρόβλημα με τα αστεράκια, αλλά θα μαζευτούν σιγά σιγά. Αν έχετε φασουλοφλουρια το μαγαζοραμα δίνει 120 αστεράκια, επίσης οι απλοί γυροι στο ροδάνι δίνουν πολλές φορές αστεράκια.
    Τώρα το νεο παιχνίδι για την ωρα μου φαίνεται βουνό, κυριολεκτικά. Τελείως διαφορετικός τρόπος από ότι έχουμε συνηθίσει. Θα πάρει λίγο χρόνο και διάβασμα των σ.ε ξανά και ξανά. Όταν με το καλό ξεκινήσει θα έχουμε καλύτερη εικόνα για το πόσο καλο είναι.
    Πάντως η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα κατι τέτοιο, αλλά κάποια προσθήκη που θα σχετίζεται με την φάρμα.
    Εύχομαι καλή δύναμη στους συντονιστές - στριες, και υπομονή θα έχουμε πολλές απορίες, αν και εκαναν εξαιρετική δουλειά με τις σ.ε.
    και τους ευχαριστώ πολύ.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, soyla74, sofiapao76 και 6 σε άλλους.
  7. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Ουτε που θα το καταλαβω αν θα μου λειψουν 2500 αστερακια.:D.Και ο κωδικος HAPPYRELEASEDAY1 καλοός!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/12/22
    Αρέσει σε billgab, soyla74, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  8. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    Καλημέρα, για όσους αγχώθηκαν με τα αστεράκια, κοιτάξτε στη μπάρα σας, στα καταναλωτικά αγαθά μήπως έχετε μπαούλα αστεριών. Το κάθε ένα από αυτά, σας δίνει τυχαία από 1 έως 50 αστεράκια. Υπάρχουν κι άλλα κυβώτια που μέσα τους περιέχουν αστεράκια. Δείτε τις πληροφορίες του κάθε κυβώτιου για το τι περιέχει και ανοίξτε τα
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, soyla74, μαρω69 και 2 σε άλλους.
  9. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλημέρα αγρότες και αγρότισσες!

    Πολύ χαίρομαι για αυτή τη νέα προσθήκη του παιχνιδιού!:)
    Μου αρέσει ο σχεδιασμός να κατασκευάζουμε νέα φυτά, δέντρα και στάβλους, και με αυτά θα παράγουμε νέα φυτά, καρπούς, ζώα και δεν θα τα αγοράζουμε, όποτε θα έχουμε δουλίτσες να κάνουμε, πολύ καλό αυτό! :p
    Το παιχνίδι θα εξελιχθεί με δύο νέες εκτάσεις για φυτά και στάβλους, να φανταστώ ότι θα ανοίγουν με αστεράκια.xD

    Θα έχει 20 επίπεδα, μάλλον θα ανεβαίνουμε δύσκολα, θα φανεί δουλεύοντας.:p

    Χμμμμ, διαφορετική αποθήκη, με όριο και με αύξηση χωρητικότητας, πολύ καλό!

    Για τα αστεράκια, ανοίξτε όσο κιβώτια έχετε με απλούς γύρους και παίξτε στο ροδάνι, προσοχή, τα κιβώτια λίγα λίγα γιατί θα χαθούν αν έρθουν πάνω από 99 γύρους, π.χ. αν ένα κιβώτιο δίνει 3 γύρους θα ανοίξετε 33 και φυσικά αποστολές με προτεραιότητα τις εκτροφές που έχει τα ποιο πολλά αστεράκια.

    Υπομονή καλοί μου αγρότες και αγρότισσες, θα μαζευτούν σιγά σιγά τα αστεράκια.

    Με το καλό να υποδεχτούμε τη νέα προσθήκη του παιχνιδιού και καλό κουράγιο στη συντονιστική ομάδα! :p
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Megas_kokoriko, soyla74 και 9 σε άλλους.
  10. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Γειά χαρά αγρότες
    Μπορεί να είναι χειμώνας αλλά η δουλειά δε σταματά xD
    Καιρός για αγρανάπαυση νομίζω για να έχουμε χρόνο για την νέα περιοχή...ανυπομονώ μέχρι το μεσημέρι αλλά τελικά θα γίνει στις 5μμ o_O ...Δε περίμενα να έχουν πολλοί πρόβλημα με τα αστεράκια ...έχω σχεδόν 16000 κ δεν ήξερα τι να τα κάνω ...ανοίξτε τα σεντούκια παίξτε κ το ροδάνι κ θα μαζευτούν ...
    Ελπίζω να ήρθε για καλό η νέα έκταση κ όχι για σπαζοκεφαλιες xD Καλή συνέχεια σε όλους !!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/12/22
    Αρέσει σε nickoikono11, nota.dim1802, soyla74 και 5 σε άλλους.
  11. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Γνώστης του φόρουμ

    καλημερα σε ολους! εχοντας ανοιξει ολες τις ρουνες στο δεντρο της σοφιας το αποθεμα μου σε αστερακια ειναι 804!εχω βεβαια αρκετες αποστολες ανοιχτες αλλα δεν προβλεπετε να τις τελειωσω γρηγορα γιατι απαιτουνται αρκετες χιλιαδες πολυωρα φυτα συν τα εκαστοτε δρωμενα που τρεχουν! οποτε τα 1700 αστερακια που χρειαζομαι πιστευω να τα μαζεψω σε κανα χρονο και βαλε! οποτε χαλαρα ! δεν θα σκασω κιολας!καλη συνεχεια σε ολους!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, xaidi, nota.dim1802 και 7 σε άλλους.
  12. kadim65

    kadim65 Νέος ειδικός

    Πρώτη βιαστική ίσως εντύπωση ..... πολύ μπέρδεμα χωρίς λόγο!
     
    Αρέσει σε Tony13, ολγα1112, Lina123 και 5 σε άλλους.
  13. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Οκ δώσαμε τα αστεράκια και τώρα? ψάχνω τη δωρεάν βερυκοκιά αλλά δε τη βρίσκω. Όσοι δεν έχουν τα αστεράκια μη βιαστείτε να τα βρείτε xD.Το τελεφερίκ είναι διακοσμητικό !
     
    Αρέσει σε kitsena, nickoikono11, Lina123 και 4 σε άλλους.
  14. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Ούτε εγώ δεν την βρίσκω, αλλά που το διάβασες οτι θα πάρουμε δωρεάν δέντρα;
     
  15. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Μήπως ,(αναρωτιέμαι τώρα που το σκέφτομαι)...εννοούσατε οτι θα μας δοθεί πρώτα η βερυκοκιά και νόμισα οτι θα δοθεί δωρεάν? Όπως και να είναι ,μέχρι να εξοικειωθούμε αυτά θα συμβαίνουν.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, nickoikono11, Lina123 και 3 σε άλλους.
  16. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    [​IMG]

    τα καταφερα και εφτιαξα το πρωτο μου δεντρακι, αν ειστε παρορμητικοι όπως εγω προσέξτε τι πατάτε, έβαλα να φτιάξω ξυλεία ( μάλλον)
    και χρειαζεται 580 ωρες !! Δυστυχως δεν εχει επιλογη ακυρωσης. Μηπως να το κοιτουσαν αυτό οι σχεδιαστές ??
     
    Αρέσει σε Lina123, nota.dim1802, Marinaloren και 5 σε άλλους.
  17. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Χίλια μπράβο γιατί εγώ διαβάζω και ξαναδιαβάζω τις συχνές ερωτήσεις ,πάτησα και διάφορα και δέντρο δεν έχω. ΄
    Επίσης κολλάνε οι αγροτικοί βοηθοί όταν μπαίνω και μετά βγαίνω από την καινούρια έκταση. Παρατηρήσατε κι εσείς κάτι τέτοιο;
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Lina123, Marinaloren και 4 σε άλλους.
  18. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Αποκλείεται.

    Επίσης αν έχετε ερωτήσεις ή αναφορές προβλημάτων, αναφερθείτε στην σωστή ενότητα.
     
  19. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    μετα απο πολλη σκεψη καταλαβα... οτι δεν καταλαβα τιποτα!εχει κανεις πιο αναλυτικες οδηγιες για την κατασκευη του πρωτου δεντρου και τι δινουμε και γιατι?
     
    Αρέσει σε νταφυντακ, kitsena, Lina123 και 4 σε άλλους.
  20. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    [​IMG] Παιδια μολις εκανα το πρωτο μου δεντρο,βερικοκια,παω να το τοποθετησω και γινεται ξυλο με τσεκουρι,μαλλον το εκοψα;;;;:cry::cry:Δεν προλαβε το καημενο να δει το φως του ηλιου και να βγαλει καρπους του εμελλε να πεσει στα χερια μουxDxD!!!
    μαρω69 οταν εισαι μεσα στο ξυλουργειο βλεπεις την εικονα της βερικοκιας απο κατω ακριβως εχει τα υλικα που χρειαζονται για να την φτιαξεις πατα στο + του καθε υλικου και σε παει να τα φτιαξεις το καθε ενα ξεχωριστα στην περιοχη του μολις μαζεψεις τα υλικα που σου λεει οτι χρειαζονται για να φτιαξεις το δεντρο πατας πανω στην εικονα του δεντρου και λεει κατασκευασε στις υποδοχες παραγωγης που ειναι διπλα...αν δεν εχεις μαζεψει τα υλικα δεν μπορεις να κανεις το δεντρακι!!!
     
    Αρέσει στους pigara, Lina123 και assamar.