Feedback Συζήτηση για τη Νέα Προσθήκη " Κοιλάδα Εντελβάις "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 6/12/22.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Και εγω αναρωτιεμαι πως η αποθηκη θα αδειασει μονο οταν ανεβεις γρηγορα επιπεδο και δεν θα αδειασει αν παιζεις αργα
    αφου τους ιδιους ποντους θα χρειαστεις για να ανεβεις, αργα ,η γρηγορα αρα θα δωσεις τα ιδια προιοντα
    μαθηματικα το λενε μην τρομαξεις;)
     
  2. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Δεν μετάνιωσα για τίποτα. Γιατί να μετανιώσω άλλωστε. Τι είπα για να μετανιώσω. Την πάσα αλήθεια είπα. Τώρα εσείς γιατί βρήκατε οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτό και αποφασίσατε να την διαγράψετε, αυτό δεν το κατάλαβα και δεν χρειάζεται να το καταλάβω.
    Σκοπός κα snorkel ήταν να παραμείνει η ανάρτηση έτσι όπως την είδατε. Εφόσον κρίνατε ότι δεν έπρεπε, περιττό να έμενε με την αρχική της μορφή για αυτό και την διέγραψα. Ωστόσο, για όση ώρα ήταν αναρτημένη, την δουλειά της την έκανε. Οπότε, ούτε γάτα, ούτε ζημιά;)
     
  3. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Ακριβώς, απλά μαθηματικά είναι.
    Θα χρειαστούμε τους ίδιους πόντους αλλά απο διαφορετικές πηγές.
    Εσύ ανεβαίνεις επίπεδα από την ανακύκλωση αδειάζοντας τις αποθήκες σου ενώ εγώ βασικά από παραγγελίες.
    Οπότε εσύ χρειάζεσαι 204.000 αξίας για 3 μεγάλες ανακυκλώσεις ενώ εγώ μόλις 28.500 για 40-32 ώρες.
    Σχεδόν 10πλάσια αξία.

    Όταν θα φτάσεις στο 20 επίπεδο, θα έχουν αδειάσει οι αποθήκες σου και όλοι οι πόντοι εμπειρίας από παραγγελίες και ανακύκλωση θα χάνονται. Οπότε βιάστηκες να ανέβεις επίπεδο για να φτάσεις σε τέλμα?
    Εγώ όμως θα συνεχίσω να παίρνω πόντους από τις παραγγελίες και την μεσαία ανακύκλωση χωρίς να έχω αδειάσει την αποθήκη μου με εργαλειοθήκες και χούμους. Αυτό λέω εδώ και μέρες αλλά εσύ κόλλησες στις πρωτιές.

    Θα σταματήσω εδώ όμως. Δεν θα συνεχίσω να σου εξηγώ τα αυτονόητα κάθε φορά. Καλή συνέχεια.
     
  4. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    χαλαρώστε λίγο παιδιά!!!! εδώ μπαίνουμε για να γράφουμε τις σκέψεις τις τεχνικές και τις απόψεις μας όχι για να κριθούμε από άλλους αγρότες για το τι κάνει ο καθένας στη φάρμα του!! θα μας κάνετε να μην μπαίνουμε στο φόρουμ με τόσο ανταγωνισμό και ειρωνικες αναρτήσεις !!
     
  5. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Όταν έχουμε να προσθέσουμε κάτι κάνουμε νέα ανάρτηση.
    Δεν επεξεργαζόμαστε μια ανάρτηση μετά από 23 ώρες. Δεν ξέρω πως να το πω πιο κατανοητά. Στο είπα 3 φορές και συνεχίζεις.
    Αυτό που έκανες δεν είναι σωστό ιδεολογικά. Απορώ γιατί δεν καταλαβαίνεις το ατόπημα που έκανες και μιλάς τώρα περί ανέμων και υδάτων για αλήθειές και ψέματα. Οπότε κατάλαβε επιτέλους οτι δεν σε έκρινα αν είπες ψέματα ή όχι. Σου έκανα παρατήρηση γιατί περίμενες 23 ώρες για να επεξεργαστείς μια ανάρτηση και να προσθέσεις προσβολές.


    Αυτό που είδα εγώ και ολόι οι συμπαίκτες σου ήταν "Συ είπας"

    Μετά από 23 ώρες σου ήρθε η ιδέα να κάνεις επεξεργασία και να γράψεις ένα σωρό άλλα πράγματα.
    Πως θα σου φαινόταν αν ο συμπαίκτης σου πήγαινε σε χτεσινές αναρτήσεις και πρόσθετε άλλα κείμενα για εσένα;
    θα σου άρεσε; Θα σου φαινόταν ηθικό;


    Κανείς δεν την διάβασε , πίστεψέ με εκτός αν οι συμπαίκτες σου μπήκαν στο χρονοντούλαπο. xD
    Εσύ πας και διαβάζεις αναρτήσεις χτεσινές ξανά και ξανά;

    Για να τελειώνουμε με όλο αυτό, κανείς δεν μπορεί να κρίνει κανέναν. Κανείς δεν ξέρει τι έχει προσφέρει ο καθένας και δεν μπορείς κανείς να κρίνει τους συμπαίκτες σου.

    Έκανα λάθος που άφησα όλη αυτή την διαμάχη και έπρεπε να είχα επέμβει νωρίτερα. Ζητάω συγνώμη από τους υπολοίπους και με αυτή την ανάρτηση μου θα επανορθώσω.

    rixainrempite, θα σου απαγορευτεί η ανάρτηση σε αυτό το θέμα για 3 ημέρες. Ελπίζω είναι ικανός αριθμός ημερών να χαλαρώσεις. ;)
     
    Αρέσει στους Lina123, dinaspyro και xaidi.
  6. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα σε όλους!!!Μπήκα κι εγώ να δω τι λένε οι συναγρότες μου για την κοιλάδα...πως πάνε... να πάρω καμμιά ιδέα ..και πέφτω σε μια διαμάχη που πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω.Τι συναγωνισμός ειναι αυτός!!!ποιός θα είναι πρώτος...να τα χώσει ο ένας στον άλλον.. Εεεεε!!! συναγρότες!!!παιχνίδι είναι!!!!Μακάρι όλα σας τα προβλήματα να είναι του φαρμεράμα.Εγώ το φαρμεράμα το έχω για να ξεφεύγει το μυαλό μου από τα καθημερινά μου προβλήματα,όχι να μου δημιουργεί άλλα.
    Καλή σας ημέρα και καλή εβδομάδα!
     
    Αρέσει σε fisherman65, maria_palou, martha72 και 13 σε άλλους.
  7. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Οποιαδήποτε ανάρτηση εκτός θέματος θα διαγράφεται και ο συντάκτης θα τιμωρείται.
     
  8. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Πολυ ωραια λαγουδακι επιτελους καποιος παραδεχτηκε τον λαθος σχεδιασμο της κοιλαδας
    πραγματικα ελπιζω να το δει η εταιρια και να σεβαστει την γνωμη σου και ν αλαξει τον σχεδιασμο !!
     
    Αρέσει στους maria_palou και misirli.
  9. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Μας έχεις κουράσει με την εμπάθεια σου.
    Ασχολήσου με κάτι άλλο πιο δημιουργικό.
    Δεν είναι μόνο προσωπική μου άποψη, πιστεύω είναι πολλοί συμπαίκτες μας εδώ που αισθάνονται το ίδιο.
     
  10. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    Φτιαχνω 5 απο ολα τα δεντρα και περισσοτερες βυσσινιες ,φροντιζω να εχω 200 περιπου καρπους απο καθε δεντρο για τις παραγγελειες και τα υπολοιπα τα φτιαχνω βυσσινιες για τα σηματα καθως εχουν πολυ μεγαλυτερη αξια απο τα υπολοιπα.εχω ετοιμα τα 5 δεντρα και οταν δω οτι τελειωνουν οι καρποι απο καποιο τοτε μονο φυτευω.Αλλιως βυσσινιες και αμερικανικες οξιες για τα σηματα με τα δυο αστερακια.
     
    Αρέσει σε soyla74, vagelis1968, Lina123 και 5 σε άλλους.
  11. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα σε όλη την παρέα.. πριν λίγο καιρό έγινε μια ανακοίνωση σχετικα με τις ποσότητες των πελατών
    <<Γεια σας αγρότες και αγρότισσες
    Με το προγραμματισμένο sync αυτής της εβδομάδας (Τετάρτη 18/01/2023 15:00), θα υπάρξουν οι παρακάτω αλλαγές στις παραγγελίες της κοιλάδας Εντελβάις.

    • Ο πελάτης Φίοντορ Πίγκβιτζον θα ζητάει διαφορετικές ποσότητες (ελαφρώς λιγότερες)
    • Ο πελάτης Σκάρλετ Ρέιναρντσσον θα ζητάει διαφορετικές ποσότητες (ελαφρώς λιγότερες)
    • Ο πελάτης του Σαββατοκύριακου θα έχει ελαφρώς πιο δύσκολες απαιτήσεις.
    • Όλοι οι πελάτες (εκτός του Σαββατοκύριακου) μπορούν να ζητάνε καρπούς απο όλα τα αλπικά δέντρα βάση του επιπέδου του παίκτη ακόμα και αν δεν τα έχει ξεκλειδώσει από το μονοπάτι της σοφίας.

    Επίσης σχεδιάζουμε να φέρουμε νέους πελάτες πολύ σύντομα (τις επόμενες εβδομάδες) οι οποίοι θα σας επιβραβεύουν για το ξεκλείδωμα των ρούνων.
    Στόχος μας είναι να προωθήσουμε το άνοιγμα των ρούνων.

    Η ομάδα του FARMERAMA>>

    η διαπίστωσή μου είναι πως τα 96 χ 3 βερύκοκα, δεν μπορεί να θεωρούνται μειωμένες ποσότητες..η παραγγελία αυτή είναι σημερινή , αν κάνω κάπου λάθος και εχουν μειωθεί παρακαλώ διορθώστε με
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε fisherman65, crazyfarmer71, SYLVART και 11 σε άλλους.
  12. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Ειδικός του φόρουμ

    καλησπερα και απο μενα σε αυτην την ενοτητα! μολις τωρα ανοιξα και εγω την νεα εκταση!
     
    Αρέσει σε annasykourio, Lina123, Hellenagal200010 και 9 σε άλλους.
  13. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Εγω επιασα τον στοχο που ειχα βαλει για την κοιλαδα να παρω τις 2 σειρες φασολιας ως εδω τελος.
     
    Αρέσει σε Lina123, soyla74, jiorgos και 2 σε άλλους.
  14. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Έχω φτάσει στο 14ο επίπεδο και έχω γεμίσει σχεδόν όλες τις αποθήκες. Τώρα θα αρχίσω να πετάω διάφορα πράγματα φροντίζοντας να έχω ισορροπημένα προϊόντα για να δίνω στους πελάτες και να ανεβαίνω επίπεδα. Ενώ μέχρι τώρα υπήρχαν προκλήσεις, τώρα έχει λίγο καθίσει το παίξιμο στην κοιλάδα και νομίζω ότι θα έπρεπε να μπουν κάποιες άλλες λειτουργίες ώστε να δίνουν ενδιαφέρον στην κοιλάδα όπως οι αποστολές και τα δρώμενα στο κεντρικό παιχνίδι για να μην πέσει το ενδιαφέρον.
     
    Αρέσει σε anastz, olga-tse62, sofiapao76 και 5 σε άλλους.
  15. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]
    Ο πρώτος μου στόχος , επετεύχθη .
    Οι 2 υπέροχες φασολίτσες της Κοιλάδας , στολίζουν πλέον , το εναέριο λιβάδι μου.
    Συνεχίζουμε , για τα καλύτερα και τα ομορφότερα , που έρχονται !!!
    Καλή Σαρακοστή με υγεία .:inlove:
     
    Αρέσει σε vagelis1968, soyla74, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  16. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα και καλή σαρακοστη.. αγαπητε μου κοκορικο, μην πετας τα αντικειμενα σου.. κάνε ανακύκλωση... την χρησιμοποιω κατα κόρον και με την βοήθεια της ανακύκλωσης ανέβηκα επίπεδα και πήρα χρήσιμα δώρα.. ελπίζω να βοήθησα με την συμβουλή μου.. καλή συνέχεια σε όλους
     
    Αρέσει σε Marinaloren, vagelis1968, soyla74 και 3 σε άλλους.
  17. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους, στην ανακύκλωση επιλέγω την 3η και δίνω 3 μεγάλες εργαλειοθήκες αξίας 990 η καθεμία και έναν καρπό.
    Ετσι παίρνω 200 πόντους καθημερινά. Δυστυχώς σήμερα και τα 2 αποτελέσματα ήταν βλαστάρια δέντρου.
    Προσωπικά θα προτιμούσα να έλειπαν ως επιλογή, ακόμη και αν είναι λίγες οι πιθανότητες να τύχουν.

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε fisherman65, Marinaloren, vagelis1968 και 5 σε άλλους.
  18. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Η ανακύκλωση δίνει 200 πόντους κάθε 30 ώρες (επί 2 με τα κλειδιά)... δεν έχω σταματήσει ούτε ένα λεπτό να τη χρησιμοποιώ και πάλι έχω γεμάτες αποθήκες.
     
    Αρέσει σε fisherman65, Marinaloren, vagelis1968 και 3 σε άλλους.
  19. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    εφτασα στο επιπεδο 16 και χρειαζομαι κλαδευτηρι χειρος.που το βρισκω?
     
    Αρέσει στους Lina123 και vagelis1968.
  20. iocaste1

    iocaste1 Forum Moderator Team Farmerama GR

    Είναι αναδυόμενο και θα το βρεις όταν μαζέψεις τα δέντρα σου.
     
    Αρέσει στον/ην Lina123.