Feedback Συζήτηση για τη Νέα Προσθήκη " Κοιλάδα Εντελβάις "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 6/12/22.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για τη Νέα Προσθήκη:

    " Κοιλάδα Εντελβάις "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Νέα-προσθήκη-Κοιλάδα-Εντελβάις.34490/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    Σ.Ε - Κοιλάδα Εντελβάις - Γενικά και Ευρετήριο | Farmerama GR
    Σ.Ε - Κοιλάδα Εντελβάις - Αλπικοί κήποι | Farmerama GR

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση στη Κοιλάδα μας! :inlove:





    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
    Αρέσει σε Hellenagal200010, nota.dim1802, soyla74 και 3 σε άλλους.
  2. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Όπως λέει και η πεθερά μου στις περιπτώσεις αυτές... "ζωή στα κατσικομούλαρά μας"...
    και επειδή έχει ανέβει λίγο η πρεσβυωπία εκεί στο 20ο επίπεδο διάβασα ότι γίνεσαι "οργανοπαίκτης τάπερ"... εεε καλά λέω εγώ έπαιζα τάπερ από μικρός και με φώναζε η μάνα μου... αλλά τελικά το ξανακοίταξα με γυαλιά και έλεγε "οργανοπαίκτης τσίτερ"... το έψαξα, δεν διαφέρει και πολύ από το τάπερ...
     
    Αρέσει σε nickoikono11, elenigri, GaTe987 και 9 σε άλλους.
  3. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους!!Αρκετα πολυπλοκη φαινεται η λειτουργεια της κοιλαδας..αλλα και καααπως γνωριμη απο παρεμφερη(ΟΧΙ ιδια)παιχνιδια...!!!Συνηθως στην πραξη ,προσωπικα, καταλαβαινω το παιχνιδι.....θα το δω..και ταυτοχρονα με τις συχνες ερωτησεις θα πειραματιστω και θα πραξω.....!!!Μαλλον θα υπαρξουν πολλες αποριες....ηδη εχω 2-3 αλλα περιμενω να το δω πρωτα!!!Χαρηκα πολυ με την νεα προσθηκη παντα τετοια .....!!!:inlove::D
     
    Αρέσει σε olga-tse62, nickoikono11, maria_palou και 9 σε άλλους.
  4. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    2500 αστεράκια;;;;;;;;
     
    Αρέσει σε minos1978, siourdistan, dafni_mat και 10 σε άλλους.
  5. Παυλής

    Παυλής Νέος ειδικός

    Πολύ δουλειά για τους συντονιστές .
    Μπράβο για την δουλειά σας και , Καλή δύναμη .
    Α ναι και υπομονή να μας αντέξετε . !
     
    Αρέσει σε olga-tse62, ΗΡΩΛΟΥΚΑ, GEPPO1 και 4 σε άλλους.
  6. lostris51

    lostris51 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα σας
    πολύ καλή η νέα προσθήκη. αλλά θέλω να ρωτήσω κάτι.
    στην παλιά έκταση έχουμε πλέον έλλειψη χώρου υπερβολικά πολλά ζώα και δέντρα μην πώ για τα διακοσμητικά γι αυτούς τους χώρους δεν θα γίνει μια ανανέωση ?
    είναι κρίμα να τα έχουμε και να μην τα χρησιμοποιούμε και να τα ξηλώνουμε συνέχεια. μήπως έπρεπε οι υπεύθυνοι να φροντίζουν πρώτα για τους χώρους τους παλιούς?
    με σκεπτική διάθεση αλλά καλοπροαίρετη πάντα .
     
    Αρέσει σε kostantinos.13, zoyzoyni1971, minos1978 και 15 σε άλλους.
  7. louloudaki.2001.

    louloudaki.2001. Προχωρημένος

    2500 αστεράκια μήπως βρε παιδιά είναι λιγάκι πολλά; Καλοπροαίρετα ρωτάω καθώς πιστεύω πως πολλοί από μας θα κάνουν μήνες να τα μαζέψουν. Και ανυπομονούμε όλοι ιστεύω για την νέα αυτή προσθήκη την οποία θα ανοίξουμε πολλοί καιρο μετά. Βέβαια οι συντονιστές κάτι παραπάνω θα γνωρίζουν. Ελπίζω η νέα προσθήκη να είναι μια όμορφη εμπειρία:inlove:
     
    Αρέσει σε dafni_mat, misirli, maria_palou και 6 σε άλλους.
  8. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    Εγω πονοκεφάλιασα μ αυτά που διάβασα και δεν τα πολύ κατάλαβα. Θα περιμένω να δω στην πράξη. Θα ήθελα το παιχνίδι χαλαρωτικο και όχι πολυπλοκότερο. Καλόδεχτη κάθε ανανέωση.
     
    Αρέσει σε minos1978, ΚΑΛΙΑ, kitsena και 12 σε άλλους.
  9. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    [​IMG] Θέλω να κλάψω.
    Μετά από προσπάθεια αυτά.. Δεν μπορώ να βρω άλλα..οπότε θα πάτε χωρίς εμένα :cry:
     
    Αρέσει σε walrus4673, maria_palou, αμφιθεα και 5 σε άλλους.
  10. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    Πάλι καλά!! Εγώ έχω 600 που να βρω άλλα 2000;;; σε κανένα χρόνο και αν!!!
    μετά από πολύ κόπο μάζεψα 1500 αστέρια! άλλα δεν βρίσκω και η λαϊκή είναι άδεια!
    καλέ πουλήστε τίποτα εσείς που έχετε γιατί με τα κιάλια θα την βλέπουμε την νέα έκταση!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/12/22
    Αρέσει σε minos1978, kitsena, maria_palou και 4 σε άλλους.
  11. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    ξεκλειδώνει με 2500 αστεράκια. Αλήθεια τώρα?
    Εγώ μετά από τόσα χρόνια που παίζω έχω μόνο
    [​IMG] δηλαδή σε πόσα χρόνια θα μπορέσω να μπω σε αυτή την έκταση....
    Μήπως υπάρχει μία υπερβολή εδώ, λέω εγώ τώρα!!!
     
    Αρέσει σε minos1978, dafni_mat, maria_palou και 5 σε άλλους.
  12. farmer_girl77

    farmer_girl77 Νέος ειδικός

    Δεν μπαίνω καν στην διαδικασία να σκεφτώ σε πόσα χρόνια θα μπορέσω να ξεκλειδώσω την έκταση. Θέλω να ανέβω 8 επίπεδα αρχικά και αστεράκια θέλω αρχικά για άλλες βασικές λειτουργίες. Τώρα που έρχεται το πάρε δώσω θα ελπίσω και πάλι στην στήριξη συναγροτών για δέντρα και στάβλους για να ολοκληρώσω παραγγελίες. Έχουμε και συνεχώς δρώμενα και δεν ξέρω τι να κάνω πρώτα. Ελπίζω τουλάχιστον να αρχίσουν να δίνονται αστεράκια ως έπαθλα στα δρώμενα. Ίδωμεν...
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, αμφιθεα, 66romanou και 3 σε άλλους.
  13. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα σε όλους.
    Ήρθε λοιπόν η νέα έκταση στις φάρμες μας και μάλλον ήρθε για τα καλά.. διαβάζοντας τις συχνές ερωτήσεις στην αρχική πελάγωσα και τρομοκρατήθηκα.
    Αλλά αν τις πάρεις σιγά σιγά και με καθαρό μυαλό πιστεύω πως θα βγει η άκρη και το νήμα θα λυθεί.
    Μου αρέσει που υπάρχει αναβάθμιση στο παιχνίδι και μας δίνει το κίνητρο να ασχοληθούμε με νέα πράγματα , μιας και είχαμε και έχουμε συνηθίσει να παίζουμε σχεδόν τα ίδια δρώμενα και να εκτελούμε τα καθημερινά δέοντα.
    Ευχαριστούμε πολύ FARMERAMA! :inlove:

    Όσον αφορά τα αστεράκια.
    Δεν ξέρω γιατί έχετε τόσο θέμα εσείς οι "παλιοί" παίκτες. Παίζω το παιχνίδι μόλις 2,5 χρόνια και έχω κάνει καλή πρόοδο όσον αφορά το απόθεμά τους. Ορίστε τι έχω παραδώσει και τι έχω μαζέψει αντίστοιχα:
    [​IMG]
    [​IMG]
    Ευτυχώς έχω μαζεμένα και δε χρειάζεται να αγχωθώ για να τα βρω τελευταία στιγμή. Γι' αυτό να προνοείτε για όλα στο παιχνίδι..
    Δοκιμάστε να κάνετε αποστολές που είναι εύκολες και δίνουν και πιο πολλά αστεράκια. Για παράδειγμα, κάποιες αποστολες εκτροφής δίνουν παραπάνω αστεράκια από τα συνηθισμένα. Επίσης, καλές αποστολές είναι αυτές της Πανσελήνου. Καλές αποστολές είναι ακόμη και αυτές με τους καρπούς δέντρων.
    Ψαχτείτε λιγάκι στη λαχαναγορά και θα δείτε. Όλα θα γίνουν.
     
    Αρέσει σε zaxaroula80, sofiapao76, skias10 και 3 σε άλλους.
  14. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Δεν ξέρω πως το έχεις καταφέρει αυτό Παναγιώτη μου. Και εγώ παίζω στην λαχαναγορά και κάποιες αποστολές που είχα αφήσει πίσω τις έπαιξα πριν λίγο αλλά δεν κατάφερα να φτάσω τα 2500 αστεράκια.
    Μετά βίας έφτασα τα 1574...
    [​IMG]
    Εντάξει δεν θα μπούμε στην νέα έκταση φέτος (αν και τελειώνει σύντομα) Θα μπούμε στα μισά του '23 :p
     
    Αρέσει σε sofiapao76, misirli, Panagiotiis και 3 σε άλλους.
  15. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    Κάθε τι καινούργιο έχει τις δυσκολίες του αλλά έχει όμως και πολύ μεγάλο ενδιαφέρον... Τουλάχιστον εμείς που παίζουμε από την αρχή του παιχνιδιού γύρω στα 12 χρόνια ξέρουμε το πόσες προσθήκες και αλλαγές έχουν γίνει μέσα σε αυτό το διάστημα... Θεωρώ ότι θα διασκεδάσουμε και ότι το παιχνίδι αποκτάει νέο νόημα.. χρειάζεται υπομονή και χρόνος έτσι ώστε να το κατανοήσουμε και με τον καιρό είναι σίγουρο ότι θα λυθούν όλες μας οι απορίες... Τώρα όσο για τα δυόμισι χιλιάδες αστεράκια σίγουρα είναι πάρα πολλά για τους πιο νέους παίχτες.. βέβαια για εμάς πιθανόν δεν είναι π.χ. εγώ έχω 7259 αστεράκια τα οποία και δεν ήξερα πια τι να τα κάνω, με πόντους δένδρου 21530... Ήρθε η ώρα να αξιοποιήσω κάποια από αυτά.. για τους νέους παίκτες θεωρώ ότι θα είναι πάρα πολύ δύσκολο ίσως η εταιρεία βρει και κάποια άλλη λύση... Όπως και να χει καλή διασκέδαση σε όλους μας και υπομονή σιγά-σιγά με τον καιρό όλα θα μπουν στη θέση τους
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/12/22
    Αρέσει σε nota.dim1802, nickoikono11, sofiapao76 και 7 σε άλλους.
  16. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε sofiapao76, maria_palou, Lina123 και 3 σε άλλους.
  17. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Προφανώς δεν έχεις ξεκλειδώσει πολλά πράγματα γιατί εγώ προσωπικά τα έχω ξεκλειδώσει όλα εκτός από τις διακοπές.
    [​IMG]
    Κι από που κι ως που είναι "λάθος" ή "κακή διαχείριση" το ότι ξεκλειδώσαμε ό,τι έχει να προσφέρει το παιχνίδι?



    Κανένας δεν μπορούσε να προβλέψει ότι θα χρειαστούν τόσα αστεράκια για κάποια λειτουργία καθώς τίποτα ως τώρα δεν είχε τεράστιες απαιτήσεις και κανένας δεν προθυμοποιήθηκε να μας προετοιμάσει.
    Τέλος, προσωπικά έδωσα ότι είχα κ δεν είχα σε αποστολές, άνοιξα σεντούκια και αγόρασα τα αστεράκια με φασουλοφλουριά.
    Είναι παρανοϊκό αυτό που γίνεται και κανένας παίκτης δεν έχει ευθύνη για την "μη προετοιμασία" του. Ειδικά εφόσον μας ενημέρωσαν μόνο 1 μέρα πριν για κάτι τόσο τεράστιο.
    Σε λογικά πλαίσια ο μέσος παίκτης είναι λογικό να μην μπορεί να παραδώσει τόσα αστεράκια με τη μία, ειδικά στο επίπεδο 98. Κυριολεκτικά πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο. Σε όλα τα παιχνίδια που παίζω ενημερώνουν βδομάδες πριν ακόμα και για μικρότερα updates από αυτό το συγκεκριμένο του farmerama. Απίστευτο, δεν το περίμενα σε καμία περίπτωση αυτό το πράγμα.
    Περιμένω όμως να δω πακετάκια με 3-4-5 ευρώ που σου δίνουν αστεράκια. χαχα~ ;)
     
    Αρέσει σε rixainrempite, xaidi, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  18. IRENE26

    IRENE26 Ειδικός του φόρουμ

    Καλημέρα!!! Μην ξεχνάμε ότι εκτός από τις αποστολές, παίρνουμε αστεράκια από το ροδάνι, από τα σεντούκια που ανοίγουμε και από τα event. Εγώ έχω ανοίξει όλους τους ρούνους και έχω απόθεμα 20.733 αστεράκια. Και πιστεύω ότι δεν είμαι η μόνη με τέτοιο απόθεμα.
     
    Αρέσει σε νταφυντακ, sofiapao76, Lina123 και 3 σε άλλους.
  19. 66romanou

    66romanou Προχωρημένος

    Καλημέρα σε όλους!
    Όλοι οι προλαλήσαντες έχετε το δίκιο σας. Ο νέος χώρος αποτελεί, σίγουρα, μια πρόκληση, και οι διάφορες δυσκολίες θα αντιμετωπιστούν στην πράξη ... οπότε μπορεί να μην είναι και τόσο "δυσκολίες" ... Σίγουρα, όμως, θα περίμενα από την εταιρεία να διευκολύνει την είσοδο των παικτών, και μάλιστα πολλών επιπέδων, στο νέο χώρο, με ένα "βατό" αριθμό αστεριών. Τα 2.500 αστεράκια είναι πάρα πολλά, και αντί να δημιουργείται ενδιαφέρον, προκαλείται απογοήτευση και άγχος για το παιχνίδι ... αν περνάει από το χέρι των συντονιστών, ας τα μεταφέρουν αυτά πιο ψηλά!
    Για όσους επιχειρήσουν, καλή ανάβαση με το τελεφερίκ και να μας μεταφέρουν εδώ τις εμπειρίες τους!
    Πάντα με καλή διάθεση και υποστηρίζοντας ότι όσο πιο πολλοί παίζουν και απολαμβάνουν, τόσο πιο καλά!
     
    Αρέσει σε sofiapao76, misirli, maria_palou και 3 σε άλλους.
  20. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλημέρα. Ο νέος χώρος είναι σχεδιασμένος για παίκτες υψηλού επίπεδου. Όλοι αυτοί οι παίκτες έχουν μεγάλο απόθεμα από αστεράκια. Άλλωστε υπάρχουν εκατοντάδες αποστολές με αστεράκια και οποιοσδήποτε μπορεί να τα αποκτήσει. Αν κάποιοι δεν έχουν ασχοληθεί ποτέ με αποστολές, τώρα ήρθε η ώρα. ;)
     
    Αρέσει σε ΝΕΦΕΛΗ9, kitsena, billgab και 3 σε άλλους.