Feedback Συζήτηση για την αναπροσαρμογή τιμών

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 29/7/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    θα σας παρακαλούσα όμως οι ιδεες που βάζετε να είναι λίγο λογικές και εφικτές. ;)
    H Bigpoint ήδη σας έδωσε συνάλλαγμα αξίας 5 Ευρώ αν το ξεχάσετε ήδη και να σας ενημερώσω οτι δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα για να μας κάνει δώρο συνάλλαγμα κάθε εβδομάδα. Είναι εταιρεία με υπαλλήλους και έξοδα. Ας είμαστε λίγο σοβαροι στης απαιτήσεις μας. ;)


    Επίσης θα σας παρακαλέσω να σταματήσετε τους χαρακτηρισμούς περί "μαϊμού" εκπτώσεις.
    Θα αναγκαστούμε να διαγράφουμε τέτοιες είδους αναρτήσεις με κακοβουλα και αβάσιμα σχόλια.
    Το ποσό της έκπτωσης είναι 38% για κάθε αντικείμενο/προσφορά και είναι αληθινή έκπτωση


    Επίσης να σας ενημερώσω οτι σύμφωνα με τις ειδήσεις

    "Συναλλαγές μέσω πιστωτικών, χρεωστικών και προπληρωμένων καρτών με το εξωτερικό για πληρωμές και αγορές προϊόντων από το Internet μπορούν πλέον να πραγματοποιούν οι Έλληνες
    Για τις συναλλαγές αυτές καθορίστηκε ημερήσιο όριο από 300.000 ευρώ για κάθε μια από τις συστημικές τράπεζες Alpha Bank, Εθνική, Πειραιώς και Eurobank, και άλλες 90.000 ευρώ για την Τράπεζα Αττικής. "

    Συνεπώς αν δεν έχει αρχίσει ήδη, τις επόμενες ημέρες θα είναι εφικτές και πάλι οι τραπεζικές συναλλαγές και θα μπορείτε να επωφεληθείτε από τις μειωμένες τιμες.


    Και ειλικρινά θα περιμένω τότε να διαβάσω τις απόψεις όλων εκείνων που έχουν κατηγορήσει την Bigpoint για ανήθικες κινήσεις, για υποτίμηση της νοημοσύνης των Ελλήνων παικτών , για μαϊμού εκπτώσεις κ.τ.λ.
     
    Αρέσει σε jimixatz, .*Hazel*., 2014chr και 7 σε άλλους.
  2. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Χαχαχα έκανες την καλύτερη πρόταση.
     
    Αρέσει στους xristos-ale3andros και Stefoulini.
  3. hamilton39

    hamilton39 Ανερχόμενος συντάκτης

    kyria xara mpotw na sas doso mia akoma prosorini lisi.giati i eteria den mas bazi diafimisis sto sinema as poume 10 fores tin imera.etsi me auton ton tropw ton anejodo gia tin eteria 8a dinete tin dinatotita na apoktisoume merika fiorinia gia opoia xrisi 8eli o ka8enas.diladi 15 ponroi x 10 150.150 pontoi einai 7 fiorinia tin mera.exw tin entiposi me ta legomena prin apo kairo edw mesa sto ejoteriko blepoun ka8imerina kai se megalo ari8mo sinema edw kai xrono.
     
  4. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    βάλε κάτι παραπάνω, τσιγγουνιές θα κάνουμε τώρα ??
    ααα και να μην φανεί ότι μας τα χαρίζουν-προσφέρουν,
    να φανεί οτι μας τα δίνουν με το ζόρι
    έχουμε και μια αξιοπρέπεια που θίγεται
    8)
     
    Αρέσει σε rafaelos2011, heavymetal7, elenigri και 10 σε άλλους.
  5. monolith2

    monolith2 Επιφανής του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλη την κοινότητα. Είμαι ένας από τους πρώτους που ευχαρίστησα την εταιρεία και την Ελληνική συντονιστική ομάδα για την προσφορά των 150 φιορινιών που μας έκανε,χωρίς να είναι υποχρεωμένη. Επίσης είμαι ένας 5 χρόνων παίκτης του παιχνιδιού (με ένα πολύ μικρό κενό) που κάθε μήνα ξοδεύω αρκετά χρήματα για το παιχνίδι (επειδή το θέλω εγώ). Ωστόσο πρέπει να πω ότι η δεύτερη προσφορά της εταιρείας (μείωση τιμών) είναι -τουλάχιστον για την ώρα- άνευ ουσίας.
    Δεν μπορώ να την εκμεταλλευτώ και δεν μπορεί να μου φανεί χρήσιμη. Εύχομαι να αποκατασταθεί σύντομα η ομαλή λειτουργία του τραπεζικού συστήματος για να μπορέσω να συνεχίσω όπως και πριν το παιχνίδι μου. Με την παρούσα πάντως κατάσταση μπορεί εγώ να δυσκολεύομαι περισσότερο στο παιχνίδι μου (χωρίς βοηθούς και τροφές) αλλά η εταιρεία έχει μεγαλύτερη "χασούρα". Καλή Κυριακή σε όλους μας.....;)
     
    Αρέσει σε jimixatz, graganta, Antigoni-GR1 και 3 σε άλλους.
  6. alexandrosa

    alexandrosa Ενεργός συντάκτης

    Αχ σνορκελ μου!!!! μας υποτιμας.εμεις που εχουμε την κακη συνηθεια να χωνουμε τη μυτη μας στα ξενα φορουμ ειδαμε πραγματι οτι ολη η ευρωπη εχει επωφεληθει απο τις εκπτωσεις.Μονο εμεις οι ελληνες δεν μπορεσαμε να επωφεληθουμε του ευργετηματος.Λυπαμαι μονο που δε το συζητησα μολις το ανακαλυψα, αλλα βλεπεις αρπαξα το παρασημο και δεν ειχα προσβαση στο φορουμ. δεν εχω να πω τιποτα παραπανω.
     
    Αρέσει στον/ην monolith2.
  7. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    καταρχήν θα σε παρακαλώ να ακολουθήσεις τους κανόνες και να κάνεις αναρτήσεις στις σωστές ενότητες. Η ανάρτηση σου μεταφέρθηκε στο κατάλληλο θέμα.

    Μπορείς να μου εξηγήσεις τι ακριβώς εννοείς. Γιατι είναι εύκολο να γράφουμε ανυπόστατα πράγματα για να εντυπωσιάζουμε αλλά χωρίς αποδείξεις ή λεπτομέρειες δεν μου λέει κάτι.


    Περιμένω μια εξήγηση με Links από τα ξένα φορουμ οπως ισχυρίζεσαι σχετικά με τις αναπροσαρμογές τιμών.
     
  8. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    και εγω στο εξωτερικο μενω ..αλλαγες στις τιμες δεν ειδα ..ειλικρινα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως ζητατε απο την εταιρεια να μας πληρωνει για να παιζουμε ? -.- η να μην κανει προσφορες μισης τιμης στην υπολοιπη ευρωπη ? :eek:
    μιση τιμη ειχαμε και εδω αλλα με την τιμη που ειχαμε απο παντα δεν εχει καποια αλλη εκπτωση
     
    Αρέσει σε johnz, 2014chr, toylaaaaa και 3 σε άλλους.
  9. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Συγνώμη.. στα λίνκ και τις φωτό δεν είμαι καθόλου καλός..... Θα σας τα παραθέσω πιο αναλυτικά τώρα.

    [​IMG]

    Οκ.. το λίνκ εμφανίζει τη χρέωση της μηνιαίας συνδρομής αγροτικών βοηθών απο τη χώρα που μένω, τη Δανία.
    Είναι 10 Ευρώ το μήνα (74 κορώνες Δανίας).... όσο ήταν στην Ελλάδα πρίν τη μείωση τιμών.
    Αυτό το παραθέτω ώστε να ξεκαθαρίσει λίγο η συζήτηση για το εάν η μείωση τιμών αφορά και τις άλλες χώρες εκτος απο την Ελλάδα.

    Σήμερα η μηνιαία συνδρομή αγροτικών βοηθών στη Δανία είναι 10 Ευρώ...
    στην Ελλάδα 6 Ευρώ και κάτι.... άρα η έκπτωση είναι πραγματική και αφορά την Ελλάδα.

    Αφαίρεση εξωτερικού συνδέσμου
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 3/8/15
    Αρέσει σε 2014chr, bobostela, toylaaaaa και 2 σε άλλους.
  10. alexandrosa

    alexandrosa Ενεργός συντάκτης

    Μη κουραζεστε για μενα το θεμα μου δεν ειναι καθαρα η εκπτωση που εγινε, το θεμα μου οτι ειναι το δωρον αδωρο αφου δεν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε κανενα ειδος καρτας το ειχα ξαναγραψει εξ αλλου.Δηλαδη πρεπει να υπαρξει καποιος αγιος -οπως υπηρξε σε μενα-για να αποκτησουμε το πακετο των βοηθων;Δε με βολευει η αγορα απο την εξυπηρετηση πως αλλιως να το πω.Θα θελα πολυ να μαθω ποσοι απο μας τους ελληνες πηραν το πακετο των 6.19!!!!!! πιστευω ελαχιστοι και σιγουρα αυτοι το πηραν με την μεσολαβηση τριτων. το θεμα δεν ειναι το φτηνο ή το ακριβο το θεμα ειναι οτι δεν εχουμε προσβαση καθολου.Αν εψαχνε λιγο περισσοτερο η παραγωγη ισως ευρησκε τροπο για ολους μας.Ξερετε κατι με κουρασε ολο αυτο.
     
    Αρέσει στους monolith2, johndimond και LILA413.
  11. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Θα προσπαθήσω για μία ακόμα φορά (εύχομαι τελευταία) να σας εξηγήσω γνωρίζοντας οτι ισως και πάλι μερικοί παίκτες αδυαντούν να καταλάβουν επιμένοντας σε λάθος ισχυρισμούς μόνο και μόνο για να δημιουργούν εντάσεις.

    - Η αναπροσαρμογή τιμών έγινε ΜΟΝΟ για την Ελλάδα.
    Αν εσείς διαβάσατε για αναπροσαρμογή τιμών σε άλλες χώρες, θα παρακαλούσα να μας δείξετε αποδείξεις για αυτό.
    Αρα η μείωση 38% ισχύει ΜΟΝΟ για τους παίκτες με ελληνικές πληρωμές.

    - Κάθε Ελληνικός λογαριασμός ανήκει στις ελληνικές πληρωμές. Ετσι, όταν ανοίξετε την καρτέλα πληρωμών, βλέπεται την ελληνική σημαία στην επάνω δεξιά γωνία. Αυτο σημαίνει οτι τιμές που βλέπεται είναι οι τιμές που ισχύουν στην Ελλάδα.

    Αν αλλάξετε σημαία κατα το Log in , οι τιμές στις πληρωμές δεν αλλάζουν. Η ελληνική σημαία εμφανίζεται και πάλι στην καρτέλα πληρωμών ανεξάρτητα με την σημαία που παίζετε εφόσον ο λογαριασμός είναι Ελληνικός.
    Συνεπώς δεν μπορείτε να ελέγξετε εσείς τις τιμές με το να αλλάζετε την σημαία κατα το Log in σας.

    [​IMG]


    - Οι προσφορές που γίνονται στα Mini-δρώμενα φυσικά και ισχύουν για όλους τους παίκτες.
    Ομως εσείς - ως Ελληνες- έχετε περαιτέρω εκπτώσεις. Για παράδειγμα το πακέτο αγροτικών βοηθών κοστίζει 15 ευρώ. Με την προσφορά κοστίζει 10 ευρω για ολους τους παίκτες αλλά για τους Έλληνες κοστίζει 6,19


    -------------------------------

    Δεν κουράζομαι καθολου.. Μην αγχώνεσαι.
    Αλλωστε είναι η υποχρέωση μου να ξεδιαλύνω καταστάσεις. :)
    Περιμένω αποδείξεις για όσα ανέφερες στην ανάρτηση 86 με την οποία αφήνεις μομφές για ψευδή ενημέρωση απο την ομάδα μας.
     
    Αρέσει σε vickyargi, 2014chr, Stefoulini και 3 σε άλλους.
  12. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλημέρα

    Μια υπενθύμιση : Περιμένω ακόμα τα Links από τα ξένα φόρουμ σχετικά με την αναπροσαρμογή τιμών σε όλες τις χώρες.
    Εφοσον υπάρχει κατηγορία εναντίον μου , οτι σας υποτιμάω , θα ήθελα να το διαλευκάνουμε.
    Αν δεν υπάρχουν αποδείξεις αλλά μπερδεύτηκες , μπορείς επίσης να το αναφέρεις ωστε να λήξει εδώ το θέμα. :)
     
    Αρέσει στους vickyargi και empotonaki.
  13. alexandrosa

    alexandrosa Ενεργός συντάκτης

    μη με ταραζεις πρωι πρωι εγω το ειπα εσυ ψαξε. και οτι ακουγα Ευανθια Ρεμπουτσικα και ηρεμουσα ματςςς μουτςςςς
    καλημερααααααααααααααα
     
  14. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Εσύ μας κατηγόρησες, εσείς θα πρέπει να μας το αποδείξεις. ;)

    Γιατι γνωρίζω πάρα πολύ καλά οτι δεν υπάρχει κανένα Link και απλά ο σκοπός σου είναι να δημιουργείς εντάσεις στο forum με αναληθείς πληροφορίες.

    Καθώς είμαι υποχρεωμένη να εξασφαλίσω την σωστή και εύρυθμη λειτουργία του Forum και να μην επιτρέψω τέτοιες κακόβουλες αναρτήσεις οι οποίες δεν συνοδεύονται με αποδείξεις, θα πρέπει να σου στερήσω το δικαίωμα περαιτέρω ανάρτησης σε αυτό το θέμα.

    Αν βρεις τις πολυπόθητες αποδείξεις μπορείς να ανοίξεις ένα νέο θέμα με αυτές. Από εδώ και στο εξής το θέμα αυτό θα είναι μόνο προς ανάγνωση για εσένα.

    Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει στους Stefoulini, empotonaki και vickyargi.
  15. triadioena

    triadioena Νέος ειδικός

    δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο μερος αλλα με την αναπροσαρμογη των τιμων, το χλ πακετο της σουπερ τροφης δεν κοστιζει 6,29 αλλα 9,29...εκτος αν κατι δεν υπολογιζω σωστα :) παντως τοσο χρεωνει σε αντι8εση με το τι γραφεται στο δρωμενο για τη σχετικη προσφορα
     
  16. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Σ ΄ευχαριστουμε για την επισήμανση ήταν τυπογραφικό λάθος και διορθώθηκε
     
  17. .selia.

    .selia. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Σας ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.

    Το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.