Feedback Συζήτηση για την αναπροσαρμογή τιμών

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 29/7/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Το ανέφερα ήδη, είναι άλλο το να ζητάμε κάτι απο την εταιρεία
    και άλλο το να γκρινιάζουμε, χαρακτηρίζουμε και να απαξιώνουμε μια κίνηση της εταιρείας.
    Να βλέπουμε και λίγο μπροστά.
    Αν αύριο ανοίξουν οι συναλλαγές όλοι μας δεν θα είμαστε ωφελημένοι από αυτήν την προσφορά ?

    Υ.Σ.
    Αναρωτιέμαι τι να λένε οι παίκτες από άλλες χώρες και πόσο δίκιο θα έχουν αυτοί να γκρινιάξουν.
    Ας γκρινιάξουμε λοιπόν όλοι μαζί για να αναιρέσει η εταιρεία την απόφαση της
    τι άλλο να πω πια :(


     
    Αρέσει σε .FARMERAMA010., dalaveri, antigonis_farm και 9 σε άλλους.
  2. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Γεια στο στόμα σου eviena. Κάποιου του χαρίζανε γάιδαρο και αυτός τον κοίταγε στα δόντια!
     
    Αρέσει σε johnz, antigonis_farm, Stefoulini και 9 σε άλλους.
  3. sofia

    sofia Μόνιμος στο φόρουμ

    Αύριο μεθαύριο όμως που θα μπορούμε να χρησιμοποιούμε όλους τους τρόπους πληρωμής, αλλά οι χαμηλότερες τιμές θα παραμείνουν σύμφωνα με την ανακοίνωση, θα παραπονιόμαστε και τότε;; Αν ήμουν επιχειρηματίας και άκουγα τόση γκρίνια... μάλλον θα το είχα ήδη μετανιώσει!!

    graganta όταν κάποιος κάνει προσφορές τον "ευχαριστώ" πηγαίνοντας στο δικό του κατάστημα να ψωνίσω, αντί σε αυτό που πηγαίνω συνήθως. Και αν μάλιστα κάνει μια έκπτωση μόνο για μένα, ας πούμε ένα ζευγάρι παπούτσια στη βιτρίνα έχει τιμή 50,00 ευρώ και σε μένα τα δώσει 31,00 ευρώ (δηλαδή 38% κάτω) τότε σίγουρα θα του πω ένα ευχαριστώ πριν βγω από το μαγαζί του!!

    Διαγραφή παράθεσης από ποστ που έχει διαγραφεί για ανάρμοστη έκφραση
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 31/7/15
    Αρέσει σε Stefoulini, .eugenaki., natalia_prod72 και 4 σε άλλους.
  4. katerina14450

    katerina14450 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Xαιρετε..η δικη μου αποψη ειναι πολυ θετικη για την ευγενικη κινηση της εταιρειας προς ολους εμας τους Ελληνες παιχτες.Μπορει προς το παρον να μην μπορουμε να αξιοποιησουμε ολα τα οφελη της εκπτωσης που μας προσφερουν αλλα εγω βλεπω παρα περα .αφου οι μειωμενες τιμες θα παραμεινουν .
     
    Αρέσει σε Stefoulini, .eugenaki., natalia_prod72 και 5 σε άλλους.
  5. bibina.2

    bibina.2 Προχωρημένος

    Καλημερα!!! το να πουμε ενα ευχαριστω δεν ειναι κακο, αλλα η αχαριστια ειναι.. κ αυτη την στιγμη δειχνουμε αχαριστοι.
     
    Αρέσει σε Stefoulini, .eugenaki., natalia_prod72 και 5 σε άλλους.
  6. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    Καλησπέρα!
    Ποιος ο λόγος της διαφωνίας; Ας βάλει η εταιρία παλιές και νέες τιμές σε διπλανά εικονίδια ώστε να επιλέγουμε αυτό που θέλουμε.
    Εκεί να σας δω! ;) Κατά τα άλλα πιστεύω ότι θα βαρεθούν να ασχολούνται μαζί μας, αλλά πρώτα θα κάνουν καινούργιο συκώτι με αυτά που θα διαβάσουν, αν το δουν χιουμοριστικά.
     
    Αρέσει σε johnz, Gulit1, Stefoulini και 8 σε άλλους.
  7. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλημέρα
    μην μαλώνετε και μην χαλάτε τις καρδούδες σας έχουμε και καύσωνα !!!!!!!!!!!θα μας πειράξει και τίποτα
    όντως έχει προκύψει σοβαρό πρόβλημα με της τραπεζικές συναλλαγές και όχι μόνο στο παιχνίδι μας αλλά σε όλες της τραπεζικές εργασιες ,το θέμα είναι να βρούμε τρόπους που μας βολεύουν και μπορούν να έχουν αποτέλεσμα
    εγώ με sms δεν έχω παρει ποτέ και δεν ξέρω και τον τρόπο εδώ που τα λέμε
    (βοήθεια!!!!!!!!!!!!!!)
    για την paysafe όταν θα υπάρξει δυνατότητα να σταλούν εμβάσματα στο εξωτερικό ( και τι τους πείραζε για κάποιο διάστημα να έμειναν τα λεφτά τους στην Ελλαδα ) , τότε θα ξαναρχίσει η έκδοση νέων κωδικών
    κάποιες πληροφορίες λένε ότι θα ξαναρχίσει σε 2-3 εβδομάδες (μακάρι!!!!!!!!!!!!)
    και κάποιες όταν σταματήσουν τα capital controls(αλοίμονό μας)
    Καλό κουράγιο Ελληνες

    tsapouxis σωστό σε βρίσκω
     
    Αρέσει στους polulogou και Stefoulini.
  8. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    Βρε παιδια ουτε στα ιβεντ δεν γεμιζουμε τοσες σελιδες xD.
    Ειμαι απο τους παικτες που παιρνω (επερνα)το πακετο με τους βοηθους, τωρα θα συνεχιζω να τους παιρνω χωρις τον αρχιτεκτονα (δεν χαλασε και ο κοσμος). Ειμαι πολυ ευχαριστημενη με αυτο που εκανε η εταιρια (να βαλει 20φ. παραπανω στα sms).
    Μην ξεχνατε οτι εμεις οι ελληνες ειμαστε μια σταγονα στον ωκεανο του farmerama, και αν ηθελαν μπορουσαν ουτε καν να μας δωσουν σημασια και να μην εκανα απολυτως τιποτα. Φτανει με την γκρινια.
     
    Αρέσει σε johnz, Gulit1, polulogou και 7 σε άλλους.
  9. johndimond

    johndimond Αρχάριος στο φόρουμ

    Για να ξεκαθαρίσω λίγο την θέση μου και να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις! Πρώτα απ ' όλα δεν γκρινιαζω και ούτε αρνούμαι τις προσφορές της εταιρείας. Κάθε τέτοια κίνηση προς όφελος των αγροτών είναι δεκτή ( κατανοώ και σέβομαι πως κάποιοι παίζουν με χρήματα οπότε αυτές οι κινήσεις της εταιρείας είναι ανακουφιστικες και για κάποιους ίσως είναι και ευκαιρία να γεμίσουν τους λογαριασμούς τους με φιορίνια για μελλοντική χρήση). Απλώς αυτές οι κινήσεις για μένα προσωπικά, αυτή την δεδομένη στιγμή, αφενός δεν με εξυπηρετούν και αφετέρου δεν τις βρίσκω και "ηθικά" σωστές. Τα φιορίνια δεν τα έχω καταναλώσει ακόμα και οι μειώσεις δεν με εξυπηρετούν γιατί δεν αγοράζω πλέον φιορίνια. Απλώς αυτό που με εκνευρίζει και γι αυτό διαμαρτυρόμαι είναι το γεγονός ότι μπροστά από όλες αυτές οι κινήσεις προτάσσεται η κατανόηση των προβλήματων των ελλήνων παικτών και η αμέριστη συμπαράσταση της εταιρείας. Θεωρώ πως αυτές οι κινήσεις κάθε άλλο παρά προς αυτή την κατεύθυνση στοχεύουν. Μήπως η εταιρεία βρήκε την κατάλληλη ευκαιρία να βάλει βαθιά το χέρι της στη τσέπη μας ;; ( όπως προείπα δεν είναι λίγοι αυτοί που έτρεξαν να γεμίσουν τους λογαριασμούς τους με φιορίνια οπότε ποιος αυξάνει τα κέρδη του;; ). Και ναι αν μου χαρίζαν γάιδαρο και ήθελαν να μου πάρουν τον αχυρώνα εννοείται πως θα τον κοίταζα στα δόντια.

    Evieva δεν θεωρώ μεμπτή την κίνηση της εταιρείας ( και εγώ ενδεχομένως στη θέση της με τον ίδιο ή ίσως και με " χειρότερο" τρόπο να έπραττα ) αλλά θεωρώ την όλη στάση της λίγο "υποκριτική". Υπάρχουν πραγματικά πλήθος ανιδιοτελών πράξεων στις οποίες μπορούσε να προβεί. Κλείνοντας, και επειδή έχω μακρηγορήσει, θα ήθελα να τονίσω πως μπορεί η ελληνική κοινότητα μπροστά στις αντίστοιχες ξένες να απαριθμεί λιγότερα άτομα αλλά δεν παύει να έχει παίκτες οι οποίοι δαπανούν πολλά χρήματα και αρκετοί εξ αυτών έκαναν τις συναλλαγές τους μέσω τραπεζικών συστημάτων. Τα εν λόγω άτομα, λοιπόν, αυτήν την στιγμή έχουν μείνει ξεκρέμαστα και η εταιρεία ρίχνεται στην μάχη για να τα κρατήσει στο παιχνίδι ή έστω να παρατείνει την παραμονή τους. Τέλος, να σας πω ότι δεν είμαι αχάριστος ούτε άπληστος αλλά πίσω από κάθε κίνηση πριν την επικρίνω ή την επιδοκιμάσω την εξερευνώ λίγο και δεν στέκομαι στο φαίνεσθαι. Με συγχωρείται αν σε κάποια σημεία γίνομαι δηκτικός και θα ήθελα να υπογραμμίσω πως τα ανωτέρω τα γράφω με κάθε καλή διάθεση και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους συναγρότες μου !!!
     
    Αρέσει σε monolith2, thena, fisherman65 και 4 σε άλλους.
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Ελπίζω τώρα να είστε ικανοποιημένοι που ακόμα μια φορά , υπήρχε έκτακτη προσφορά αγροτικών βοηθών ωστε να επωφεληθείτε από τις μειώσεις.


    Και ελπίζω να μην αναγκαστούμε να διαβάσουμε ξανά κακόβουλα σχόλια περί υποτίμησης της νοημοσύνης σας ή ανήθικες κινήσεις της εταιρείας από την στιγμή που η Bigpoint κάνει τα αδύνατα δυνατά για να μας υποστηρίξει.
     
    Αρέσει σε polulogou, bibina.2, natalia_prod72 και 7 σε άλλους.
  11. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Δεν είναι όπως τα λες. Η έκπτωση δεν είναι ατομική. Είναι σαν μια αλυσίδα καταστημάτων να κάνει ειδική προσφορά στο υποκατάστημα της περιοχής σου. Όσο για την προτίμηση στο συγκεκριμένο μαγαζί την δείχνουμε πολύ καιρό, και αυτό είναι το ζητούμενο. Να συνεχίσουμε να τη δείχνουμε. Καλό βράδυ σε όλους.
     
  12. hamilton39

    hamilton39 Ανερχόμενος συντάκτης

    egw prosopika diabazo edw kai meres kai exw mperdeuti.den jerw se poia xwra zw?giati egw diabazw-blepw-akouw pou lene gia 1500000 myrio anergous kai merokamata osoi exoun fisika tou ponou(diladi merokamato,merokamato isa isa gia na agoraseis agrotikous boi8ous-souper trofi sti farma)ti na pw.kali mera se olous kai kala sms.
     
  13. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλημέρα και καλό μήνα
    Αφού ευχαριστήσω ολόκαρδα κι εγώ με τη σειρά μου την εταιρία να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε:
    Η πρόσφατη μερική απελευθέρωση των πιστωτικών καρτών περιλαμβάνει και τις πληρωμές προς το Φαρμεράμα;;
    Δοκίμασε κάποιος να αγοράσει κάτι με ευρώ;
    Ευχαριστώ
     
  14. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Γεια σου NOTHS58

    Δυστυχώς δεν γνωρίζουμε καθώς δεν εχουμε λάβει κάποια ενημέρωση. Από οτι έχω διαβάσει από παίκτες σε άλλα παιχνίδια της Bigpoint, υπάρχει δυνατότητα αγοράς με προπληρωμένες κάρτες (π.χ : moneysafe prepaid Mastercard)
    Το γράφω με κάθε επιφύλαξη καθώς δεν υπάρχει καμία επίσημη διαβεβαίωση και καθώς δεν την έχω χρησιμοποιήσει προσωπικά αλλά υπάρχουν αναρτήσεις παικτών οι οποίοι μπόρεσαν να κάνουν αγορές χρησιμοποιώντας αυτή την καρτα.


    Αν την έχει χρησιμοποιήσει κάποιος, θα ήταν καλό να μας το αναφέρει για να βοηθηθούν και οι υπόλοιποι παίκτες που θέλουν να κάνουν αγορές.
     
  15. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    αφου διαβασα και εγω τισ αποψεισ σασ ειπα να πω και εγω τη δικη μου αποψη.....νομιζω ειναι ασκοπο -ανουσιο να υπαρχει αυτη η αντιπαραθεση ,τα πραγματα ειναι πολυ απλα.....η εταιρια οπωσ πολλεσ αλλεσ ειπε να ανεβασει τα κέρδη τησ γιατι ετσι θα τσιμπήσει πελατεία...εγω εδινα καποτε 5 ευρω το μηνα τωρα δινω 5 ευρω καθε 2 μηνεσ και απο δω και περα τσιμπώντας με τη σειρά μου θα δινω 3 ευρω το μηνα και ετσι θα ειμαστε και οι δυο ευχαριστημενοι....ευχαριστω δε λεω για κατι που δεν ειναι χειροπιαστο αλλα ψεύτικο αλλα ουτε θα φανω αχαριστη......ολοι θα ειμαστε ευχαριστημένοι και κερδισμενοι και σαν καλοι αγροτεσ θα συνεχισουμε τη ζωη μας στην ουτοπια μασ .......αντε και παντα τετοια;)
     
    Αρέσει στους johndimond, ARGIR0123456 και graganta.
  16. sofia

    sofia Μόνιμος στο φόρουμ

    Είναι "ατομική" με την έννοια οτι δεν περιλαμβάνει όλους τους πελάτες της εταιρείας σε όλες τις χώρες αλλά μόνο όσους ζουν στην Ελλάδα.
     
  17. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    εεεεε δεν αντέχω αλλο :mad:
    απο οτι κατάλαβα αυτοι που διαμαρτύρονται δεν πληρώνουν για το παιχνίδι ,δεν τους αγγίζει τίποτα...
    τι είχανε τι χάσανε...καλε παιδιά μην λετε ευχαριστώ αν δεν σας ενδιαφέρει η μύωση που έγινε, αλλα μην διαμαρτύρεστε κιόλας
    μας βλέπουν.....έλεος απο οτι διαβάζω είστε μορφωμένοι άνθρωποι ...εχετε την εντύπωση οτι μας έχουν ανάγκη στο παιχνίδι με τα ψίχουλα που δίνουμε? ειναι γεγονός οτι μας νοιάζονται... (-----)αν σταματήσουμε να παίζομαι .... ας κάνουμε λίγο υπομονή ολα θα γίνουν και θα κερδίσουμε την μύωση που ειναι πολυ σημαντική εμεις βλέπουμε το δάσος και δεν βλέπουμε το βουνό ..
    καλό μήνα και καλό απόγευμα σε όλους και σεμνααααά.
     
    Αρέσει σε johnz, 1esko1, 2014chr και 2 σε άλλους.
  18. ARGIR0123456

    ARGIR0123456 Ενεργός συντάκτης

    καλησπερα κι απο μενα δεν θελω να μπω σε αντιπαραθεση με κανεναν συναγροτη αλλα ουτε με την bigpoint απλα θελω να ριξω στο τραπεζι μια ιδεα αφου η εταιρια μας ποναει εμας τους Ελληνες γιατι δεν μας δινει απο εναν 16ψηφιο κωδικο paysafe ε και οχι μαιμου εκπτωσεις ειναι απλα τα πραγματα η εταιρια εχει και το μαχαιρι και το πεπονι μπορει να κανει παρα πολλα πραγματα αν θελει γιατι απλα ειναι ενα παιχνιδι δεν ειναι ουτε καζινο ουτε στοιχιμα θα μπορουσα να γραφω ωρες να αναπτυξω το θεμα αλλα κανει και ζεστη θελω να παω να φτιξω και μια γρανιτα
     
    Αρέσει στον/ην johndimond.
  19. melenios70

    melenios70 Αρχάριος στο φόρουμ

    Θα μπορουσε επισης για ολους του Ελληνες παικτες να κλεισει μια 7ημερη κρουαζιερα και να μας κανει δωρο κι απο ενα λαπτοπ για να μπορουμε να παιζουμε οσα θα ειμαστε στην κρουαζιερα και οταν με το καλο πιασουμε στερια να μας κοψει κι ενα μηνιατικο 500 ευρω.. καλα ειναι??
    Μηπως εχουμε ξεφυγει??
     
    Αρέσει σε johnz, rafaelos2011, jimixatz και 12 σε άλλους.
  20. ARGIR0123456

    ARGIR0123456 Ενεργός συντάκτης

    μηπως δεν ειμαι ελληνας μηπως ειμαι βοας μηπως μηπως μηπως εγω μια ιδεα εβαλα στο τραπεζι αν δεν αρεσει σε καποιους μπορουν αν θελουν να παιξουν ταβλι και οχι να σχολιαζουν συναγροτες λιγο η ζεστη λιγο η θαλασσα παω να κανω μια βουτια
     
    Αρέσει στους johndimond, jimixatz και LILA413.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.