Feedback Συζήτηση για την αναβάθμιση της πανσελήνου

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 17/10/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. buenakias

    buenakias Νέος ειδικός

    Άντε όλοι να αγοράσουμε μυστήρια πανσελήνου, μετά να μην φτάνει ο χώρος, να ζητήσουμε έναν ακόμη και όταν φτάσουμε τα 1500 κλικ ΜΟΝΟ για να θερίσουμε να κλείσουμε ομαδικό ραντεβού σε ορθοπεδικό να μας έρθει φθηνότερα...

    ΥΓ. Το έχω ξαναπεί και θα το πω πάλι. Αυτός ο άνθρωπος που σκέφτηκε την συνταγή του τσάτνι έπρεπε να τον χρίσουν επίτιμο υπάλληλο της εταιρείας....
     
    Αρέσει σε Hellenagal200010, kolokythopitas, maria071966 και 13 σε άλλους.
  2. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    σφυριξτε,βρε παιδια! :(
    δεν πηρα ειδηση οτι υπαρχουν ηδη ανοιχτα 29 μικρα χωραφακια στο δασος των μανιταριων.μολις τωρα το ανακαλυψα.νομιζα οτι την ξεκλειδωνουμε ολοκληρη την εκταση κομματι-κομματι.εχασα τοσα φυτα. :cry: παλι καλα που το καταλαβα εστω και τωρα. :oops:
    οποτε το παιρνω πισω που ειπα πως ειναι ανουσιο το οτι συμμετεχει η εκταση αυτη στο δρωμενο.29 χωραφακια ειναι αυτα.διολου ασχημα.
    ανετα χωρουν εκει κι οι 5 μεταμεσονυκτιες γκουμουτσες...εεε...βελανιδιες ηθελα να πω,και περισσευει και λιγος ακομη χωρος για φυτεμα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 20/10/17
    Αρέσει σε graganta, anastz, jiorgos και 15 σε άλλους.
  3. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Α! Καλησπέρα! Δεν είσαι ο μόνος... καλά που το έγραψες! Δεν το είχα καταλάβει ... Καλό σου ξημέρωμα και πάω αμέσως να το δω!!!

    Και ναι! 29 χωραφάκια σε ευχαριστούν πολύ!
     
    Αρέσει σε NOTHS58, Megas_kokoriko, kolokythopitas και 9 σε άλλους.
  4. vickymou

    vickymou Κόμης

    καλημερα σας παιδια-κουρασμενα αγροτοπουλα-πρωτα απ'ολα εγω προτιμω να πειω ενα καφε λιγοτερο και αγοραζω βοηθους μια φορα το μηνα με την προσφορα, ετσι μου ερχεται φθηνοτερα απο τον ορθοπαιδικο! Ωραιες οι νεες εκτασεις αλλα τι να κανουμε την επαυλη που για να παρουμε τρομαχτικα διακοσμητικα πρεπει να φυτευουμε και να ξαναφυτευουμε,κατι που δεν το προλαβενουμε σε μια μερα μονο το μηνα που ειναι η πανσ/νος.Γιατι παραπονιεσται?οι εκτασεις ειναι πολλες αλλα αν προσεξατε τα δρωμενα δεν ειναι διαφορετικα και ταυτοχρονα σε ολες,τωρα ειναι μονο στην εκταση της πανσ/νου ωστε μπορουμε να τακτοποιησουμε την φαρμα μας ,Αυτο με τα δενδρα(βελανιδιες)ηταν πολυ ωραια ιδεα γλυτωνεις το φυτευε-μαζευε,δεν θελει πολυ χωρο,εχει σασπενςκαι το βρισκω πολυ πιο ωραιο απο τα συνηθισμενα ιβεντ.-ενα μεγαλο μπραβο σ'αυτον που το σκεφτηκε.Νομιζω πως κατι παει να αλλαξει προς το καλυτερο.Καιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι μη δινεται ιδεες στην εταιρεια!!!!!!!!!!!ακου να μην ισχυει το τσατνι στην πανσεληνο, η νεα συνταγη καλη αλλα τα φυτα που χρειαζεται δεν γινονται σε μια μερα που θα ειναι ανοιχτη η εκτ.παν/νου ,αυτο το σκεφτηκε η εταιρεια?,τι θα πρωτοκανουμε?Αντε τωρα δουλεια!!!!!!!!!!!ανεβηκε ο ηλιος ψηλα!!!!!!!
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, jules3, kolokythopitas και 5 σε άλλους.
  5. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Δεν μου αρεσει που τα διακοσμητικα μου (κολλημενη ) θα ειναι κλειδωμενα και θα τα βλεπω μονο καθε πανσεληνο !!!
    Ακυρο , χαρηκα που δεν ισχυει ! Σε ευχαριστω thumbelina !!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 22/10/17
    Αρέσει στους kolokythopitas και maria_palou.
  6. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Απόσπασμα απο τις συχνές ερωτήσεις:

    Στο σημείο 3 υπάρχει άλλη μία έκταση : "Η στοιχειωμένη έπαυλη"
    Η έκταση αυτή θα ξεκλειδωθεί αυτόματα και δωρεάν για όλους τους παίκτες.
    Εκεί μπορείτε να τοποθετήσετε μόνο διακοσμητικά που σχετίζονται με την πανσέληνο ή δρώμενα Halloween.
    Η έκταση αυτή θα παραμένει ανοιχτή πάντα ενώ οι άλλες δύο εκτάσεις θα ανοίγουν μόνο κατα την διάρκεια του δρώμενου "Νύχτες πανσελήνου"
     
    Αρέσει στους kitsena, maria_palou και NOTHS58.
  7. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλημέρα.
    Μόνο σήμερα πρόλαβα να διαβάσω το θέμα.
    Θα συμφωνήσω με τους συναγρότες για τις αιτιάσεις - παράπονα - ενστάσεις - γκρίνια (όπως τη λένε μερικοί) τους.
    Θα ήθελα να πω πολλά, αλλά ευτυχώς είπατε τα περισσότερα.
    Πράγματι η επέκταση της Πανσελήνου είναι ένα επικίνδυνο εγχείρημα που μπορεί να αποδειχτεί καταστροφικό.
    Ακόμη και αν αποτελεί μεταφορά άλλου παιχνιδιού που έκλεισε θα έπρεπε να γίνει πιο ήπια.
    Κάποιες παρατηρήσεις για όλο το παιχνίδι που ξαφνικά έγινε ετεροβαρές.
    Είχαμε 4 χώρους για το φαρμεράμα, έναν για το μπαχαμαράμα και έναν για την πανσέληνο.
    Επέκτειναν το μπαχαμαράμα σταδιακά σε 4 χώρους (και έδωσαν μια βοήθεια για ευκολότερο κλικάρισμα σε όσους δεν χρησιμοποιούν βοηθούς, κάτι σαν ημιαυτόματο).
    Τώρα επεκτείνουν και την πανσέληνο σε 4 χώρους. Από 4-1-1 το φαρμεράμα μετατράπηκε σε 4-4-4.
    Δεν θα έπρεπε να δώσουν κάτι σαν αντιστάθμισμα; Οι δωρεάν αυτόματοι βοηθοί μου ακούστηκε πολύ καλό.
    Δεν θα έπρεπε να ξαναφτιάξουν τον χάρτη; Δεν θα έπρεπε να ανοίξουν μόνιμα την πανσέληνο; Δεν θα έπρεπε να τη μετατρέψουν σε ένα ξεχωριστό χώρο-παιχνίδι και να βάλουν όλα τα φανταστικά μέσα και να αφήσουν τις άλλες 4+4 εκτάσεις στο πραγματικό; Δεν θα πρέπει να τη βάλουν στη λαϊκή; Δεν θα πρέπει να προσθέσουν τα στοιχεία της σε χωριστά σημεία στον Αχυρώνα (τώρα τα έχουν όλα μαζί: φυτά, καρπούς, ζώα).
    Έκαναν το ένα παιχνίδι τρία. ΟΚ. Δεν θα έπρεπε να το κάνουν πιο μεθοδικά, πιο ολοκληρωμένα;
    Η αλλαγή θα έπρεπε να είναι ριζική, όχι με τσόντες και μεσοβέζικες λύσεις. Μήπως θα πρέπει να απασχολήσουν τους προγραμματιστές τους για αναδιαμόρφωση του παιχνιδιού συνολικά, ώστε να διορθωθούν τα λάθη που υπάρχουν από παλιά (Σαρκοφάγα που έχουν γίνει φυτοφάγα. Διακοσμητικά, φυτά, καρποί και ζώα που μένουν άχρηστα. Μέτρια λειτουργία της λαϊκής, άχρηστα βιοτεχνικά προϊόντα με λίγες θέσεις στη μπάρα κλπ κλπ).
    Επίσης κάπου διάβασα ότι επίκειται αλλαγή της πλατφόρμας του flash. Μήπως οι προγραμματιστές που τυχόν περίσσευαν θα έπρεπε να είχαν απασχοληθεί σε αυτό;
    Αρκετά σας κούρασα. Καλό Σαβατοκύριακο.
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, kitsena, kiriakos2004 και 7 σε άλλους.
  8. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα σε όλους,τόσην ώρα το καημένο ,κάθομαι και λέω τρένοxDxDxD. δηλαδή ειχαμε 29 κουτάκια παραπάνω τόσες μέρες και δεν το πήραμε είδηση,μάλλον όμως και κάποιοι έπρεπε να μας το διασαφηνίσουν,έχουμε τόσες έννοιες,τόσες δουλειές,τόσες σκοτούρες<<βρε>>παιδιά... πάντως από την εταιρία καμιά ανακοίνωση για τα κουτάκια,μάλλον πρέπει να μας αποζημιώσουν και άμεσα μάλιστα,είπα να μην πάρω θέση αλλά, τόσο ξενύχτι και τόσο υπομονή για τα μαζέματα,είναι κρίμα να πάει χαμένος τόσος κόπος,τόσων ημερών,ελπίζω, πως το θέμα πρέπει να εξεταστεί από τους υπεύθυνους. συγνώμη εάν σας κούρασα,να είστε όλοι πάντα καλά:).
     
    Αρέσει σε graganta, powerranger91, soyla74 και 7 σε άλλους.
  9. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    αγόρασα 8 απόκοσμα δεντρύλλια και ετυχα τα παρακάτω. Δυστυχώς από τα καινούρια κέρδισα μόνο ένα τον καντηλοκάκτο. Αμέσως τού έβαλα λίπασμα και βλέπω τον χρόνο να μειώνεται στις 227 ωρες !!!! Σκέφτηκα ότι μάλλον κάποιο λάθος έγινε και ριχνω μια ματιά στις σ.ε
    και βλέπω ότι ο χρόνος συγκομιδής του δέντρου είναι οι 350 ώρες !!!

    [​IMG]

    τι να πω τώρα και εγω που νομίζω είμαι η μόνη που χάρηκε με την αναβάθμιση της πανσελήνου.o_O
    αν έγραψα σε λάθος ενότητα παρακαλώ σβήστε το.
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, graganta, jimixatz και 14 σε άλλους.
  10. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Παιδιά παίρνω το λόγο για να πω ότι από την πρώτη στιγμή,έβαλα τις βελανιδιές στη ανοιχτή έκταση,στο νέο χώρο. Δεν με ενημέρωσε κάποιος προσωπικά,άρα κάπου το διάβασα.Άλλωστε έψαξα τις νέες εκτάσεις και το είδα. Φαινόταν καθαρά.
     
  11. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    να πω οτι εισαι άτυχη??? ε δεν θα το πω γιατι εγω πηρα 11 και δεν ετυχα κανενα!!!!!!!!!!!!!!!!
    εβαλα αλλα 3 τα τελευταια αν και εδω δεν βρω τιποτα ...........
    τι να πω δηλαδη με ποσα ειναι ευχαριστημενη η εταιρεια να παρουμε για να τυχουμε εστω και ενα???
    α-π-ο-γ-ο-η-τ-ε-υ-σ-η!!!!!!
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, graganta, sofiapao76 και 7 σε άλλους.
  12. amorphis

    amorphis Ανερχόμενος

    πλακα κανεις ! εγω πηρα 10 και δεν πετυχα τιποτα νεο , εσυ πετυχες το καλητερο και μη σε νοιαζουν οι 350 ωρες αφου καθε μηνα για 2-3 μερες θα ανοιγουν οι τρομακτικες εκτασεις , οποτε θα εχει γινει το φυτο;)
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, kolokythopitas, graganta και 4 σε άλλους.
  13. deppy1970

    deppy1970 Ανερχόμενος

    Να θυμίσω τα κοφίνια πανσελήνου, εγώ μόλις τα άνοιξα και με βοήθησε να πάρω 1 σπίτι γατονεραιδων ακόμη. Γενικά είχα πολλά κοφίνια καφάσια και άλλα ξεχασμένα. μεταξύ άλλων πήρα και ένα δέντρο σταφυλλέας που δεν είχα.
    Αλήθεια, δε διάβασα ποστ με πρόοδο των συναγροτών , πόσα σπίτια γατονεραϊδων καταφέρατε να αποκτήσετε, εγώ τέσσερα και μάλλον θα πάρω άλλο ένα
     
    Τελευταία επεξεργασία: 22/10/17
    Αρέσει σε kolokythopitas, gtrullis, sofiapao76 και 6 σε άλλους.
  14. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    εγώ μόλις 1 αφού τελείωσα το δρώμενο με τις γατονεραϊδες!!!
    τι κοφίνια άνοιξα,τι γατονεραϊδες ταϊσα και συνεχίζω να ταϊζω τίποτα!!!
    απο τα σπάνια μόνο το διακοσμητικό έτυχα!!
    επίσης έτυχα τις 25 σ.τ,καταβροχθηστή μυγών,ανθοδέσμη τρόμου,τα διάφορα λιπάσματα και ένα σορό πόντους εμπειρίας!!
    δέν μπορώ να καταλάβω τί πρέπει να δώσεις για να τα τύχεις??πολύ απογοήτευση αυτό το δρώμενο!!
     
  15. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα!! Εγώ πήρα τέσσερα απόκοσμα μυστηριώδη δενδρύλια και έτυχα ένα καντηλοκάκτο.:) Από το τίποτα κάτι είναι και αυτό!!;)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, gtrullis, sofiapao76 και 5 σε άλλους.
  16. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλησπέρα
    Μετά την αναβάθμιση της πανσελήνου, χρειάζεται επειγόντως αναβάθμιση και το Μαγαζάκι του Γιώργη. Χωριστά τα δέντρα, χωριστά οι στάβλοι, χωριστά τα διακοσμητικά. Κάτι σαν το κατάστημα (αυτό με το καλαθάκι του σούπερ μάρκετ).
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, kolokythopitas, Nantia123 και 9 σε άλλους.
  17. andrew140

    andrew140 Αρχάριος στο φόρουμ

    Κι εγω μπορώ να πω πως παρ' όλο που τα γραφικά είναι όμορφα (ήμουν κάποτε παίκτης του fantasyrama και μου το θύμισε κι εμένα) δεν έχει πια αυτό το creepy στοιχείο που είχαμε παλιότερα.
    Νομίζω οτι άρχισε να κουράζει όμως το παιχνίδι για εμάς που πλέον δεν έχουμε τόσο χρόνο να ασχοληθούμε. Χωρίς αγροτικούς βοηθούς είναι πολύ δύσκολο να τα βγάλεις πέρα με τόοοσες εκτάσεις που μπήκαν σε μικρό χρονικό διάστημα. Συν οτι δεν προλαβαίνουμε να τις ξεκλειδώσουμε όλες, οι αποστολές είναι απαιτητικές. Ο χάρτης όσο πάει και γίνεται πιο σύνθετος και φορτωμένος. Ακόμη δε χωνέψαμε τους καταρράκτες στο bahamarama τσουπ ήρθε και αυτό το καινούργιο.
    Κάθονται και αναλώνονται και γεμίζουν το χάρτη με τζάμπα πράγματα, τη στιγμή που η πλεον ουσιαστική έκταση θα ήταν μια επιπλέον για τη βασική φάρμα.
    Έγινε ένα μπάχαλο με λίγα λόγια, αλλά θα προσπαθήσω να το δω όσο πιο θετικά μπορώ
     
    Αρέσει σε Boy_salonica88, kolokythopitas, 2014chr και 2 σε άλλους.
  18. melita

    melita Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Τέλος και με αυτές τις αποστολές. Πλέον πλήρης και το Δάσος Μανιταριών. :sleepy:

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε -lousi-leon2001, sofiapao76, skareleni και 3 σε άλλους.
  19. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Σήμερα που μπήκε το δρώμενο Πανσελήνου, κατάφερα επιτέλους να ολοκληρώσω την αποστολή "Το σήμα του βαμπίρ"!!:D Με το καλό αργότερα να μπορέσουμε να ολοκληρώσουμε και τις υπόλοιπες αποστολές της λαχαναγοράς!:):sleepy:-.-xD
     
    Αρέσει στους -lousi-leon2001 και maria_palou.
  20. FlorentiaDn

    FlorentiaDn Αρχάριος στο φόρουμ

    καλημερα μας αγροτες,

    εχω εναν προβληματισμο αν μπορει καποιος να με βοηθησει παρακαλω,
    κατι καπως συνεβη στις νυχτες πανσεληνου και ενω εχω ξεκλειδωτο το φυτο, φωτεινο μανιταρι, το αποθεμα μου ειναι 0!!!!

    τι κανω σε μια τετοια περιπτωση ?