Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    εγω μολις το ζητησα απο μια μαθητρια. ο ενας μαθητης δε μου απανταει και στον τριτο θα στειλω αυριο. παντως η μπαρα μου φαινεταισαν να μην ανεβαινει καθολου (αν και ανεβαινει). αν μπορουσαμε αντι για 5 να παιρναμε απο 15 ποντους θα ηταν καλυτερα πιστευω.
     
    Αρέσει στους NOTHS58, giannissuper και jimixatz.
  2. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα.Δυστυχώς οι μαθητές μου παίρνουν καθημερινά τα δώρα τους αλλά κανείς δεν κάνει τον κόπο να στείλει πόντους στοργής.Και πιστεύω συμβαίνει αυτό γιατί οι πιο πολλοί "μαθητές" είναι πολλαπλές φάρμες παλαιών παικτών που τις χρησιμοποιούν για ανάλογη βοήθεια τους στα διάφορα δρώμενα... Εμένα αυτό δεν με χαλάει βέβαια.
    Πάντως αν στέλνεις κάθε μέρα ένα δώρο και ένα μνμ στον μαθητή σου θα παίρνεις ούτως ή άλλως πόντους.
     
    Αρέσει στους mpimpilas, NOTHS58 και Stefoulini.
  3. giannissuper

    giannissuper Έμπειρος

    Ούτε εμένα μου στέλνουν και ούτε έχω ζητήσει να μου στείλουν, αλλά δεν έγινε και κάτι, όπως λέει και η misirli να κοιτάς να είναι ενεργοί καθημερινά οι μαθητές σου και να μην έχουν κόκκινο θερμόμετρο.
    Εγώ έχω 2 μήνες και κάτι που έχω μπει στο φροντιστήριο και έχω φτάσει είδη στο 3ο επίπεδο.
    [​IMG]
    Να στέλνεις καθημερινά το μήνυμα και το δώρο, και υπομονή θα ανέβεις.
    Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε zaxaroula80, heavymetal7, LILA413 και 5 σε άλλους.
  4. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Δανείζομαι την εικόνα από την επίσημη ανακοίνωση για το νέο ζώο εκτροφής:
    [​IMG]
    Και αυτήν την εικόνα από τις Σ.Ε για τους μυστηριώδες σταβλάρχες:
    [​IMG]

    Και η ρητορική μου ερώτηση χωρίς να περιμένω απάντηση είναι η εξής:
    Γιατί να δίνουμε-πληρώνουμε με πραγματικά ευρώ να αποκτήσουμε ένα δέντρο, έναν στάβλο κτλ όταν μετά μπαίνει στο παιχνίδι και μπορεί να το αποκτήσει ο καθένας με ψεύτικα λεφτά (ΧΤ); Ποια είναι η σημασία του σπάνιου είδους τότε;
     
    Αρέσει σε *Chelsea*, heavymetal7, 2014chr και 7 σε άλλους.
  5. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Καλησπερα.Πιστευω πως,μονο οσοι μ.σταβλοι χανουν την αξια τους μπαινουν σε διαδικασια εκτροφης οπως τωρα με το ποντικι και μετα εχουμε την δυνατοτητα να τους αγορασουμε με ΧΤ, δηλαδη μετα απο 1 χρονο ισως θα μπει ο κυκνος.Το δρωμενο με τους μ.σταβλους νομιζω οτι το μονο που σου προσφερει ειναι να αποκτησεις ενα ειδος μ.σταβλου προωρα και να επωφεληθεις απο αποστολες ή στην λαικη εως να χαθει η αξια του και να μπει στον καταλογο για αγορα με ΧΤ.
     
    Αρέσει σε heavymetal7, empotonaki, skareleni και 5 σε άλλους.
  6. Louisa

    Louisa Κόμης

    Καλησπέρα κι από εμένα. Η γνώμη μου στο θέμα είναι λίγο διαφορετική...
    Α) Το καλύτερο φυτό εξαρτάται από το λίπασμα που θες να χρησιμοποιήσεις:
    * Αν θες να χρησιμοποιήσεις τον "εξευγενισμό του δευτερολέπτου" με γραμμές φασολιάς, βιοτεχνικά και Σούπερ Λίπασμα τότε ναι το τριαντάφυλλο είναι κορυφή.
    **Αν θες να χρησιμοποιήσεις απλώς νεράκι και λίπασμα τότε η εξευγενισμένη γιρλάντα καλαμποκιού είναι η καλύτερη, γιατί με αρχικό χρόνο 12:42 κατεβαίνει κάτω από τις 6 ώρες...
    Β) Αποδεδειγμένα τα 1χ1 χωράφια δίνουν περισσότερα αναδυόμενα από τα 2χ2 (πχ. στο παρόν δρώμενο το τζίντζερ μου έδωσε σε 2χ2 χωράφια 12 αναδυόμενα ενώ σε 1χ1 19!!!)
     
    Αρέσει σε maria071966, LILA413, jimixatz και 4 σε άλλους.
  7. kadim65

    kadim65 Νέος ειδικός

    Γράφω εδώ γιατί δεν έβρισκα κατάλληλη ενότητα. Νομίζω οτι το layer με το τι κερδίσαμε σε κάθε γραμμή της μαγικής φασολιάς όταν μαζεύουμε χειροκίνητα είναι εντελώς περιττό και δυσκολεύει την όλη διαδικασία χωρίς να προσφέρει κάτι ουσιαστικό. Μετά από 5 χρόνια συμμετοχής στο παιχνίδι νομίζω έχω το δικαίωμα να πω την ταπεινή μου άποψη: Πρέπει να καταργηθεί!!!! :p
     
    Αρέσει σε xaris68, *mava*, Louisa και 11 σε άλλους.
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    Το έχουμε προωθήσει σαν Ελληνική ομάδα και ζητήσαμε την κατάργηση του ως περιττό Layer που δυσκολεύει πολύ την συγκομιδή των σειρών χωρίς χρήση βοηθού.

    Περιμένουμε απάντηση και σας ενημερώσουμε. ;)
     
    Αρέσει σε maria071966, kadim65, *mava* και 11 σε άλλους.
  9. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    καλησπερα σας ... το σιγουρο ειναι οτι αυτη η βελτιωση ειναι κακος μπελας ... ευχαριστω τη συντονιστικη ομαδα για την οποια προσπαθεια κανει για την ανακληση της...μεχρι τοτε να μοιραστω με σας ενα κολπακι που βρηκα κ δινει προσωρινα μια καποια λυση (για οποιους τους βολεψει βεβαια)... απλα προσπαθηστε να κανετε κλικ σε 2 γραμμες πολυ γρηγορα ... αν το καταφερετε ναι μεν βγαινει το, ενοχλητικο, πινακακι με τις πληροφοριες της 1ης γραμμης αλλα ειναι σαν σε 2ο πλανο (σαν φοντο πως να το πω???) οποτε μαζευετε τις γραμμες κανονικα κ δεν ενοχλει πολυ απλα δεν φευγει αφου δεν το κλεινετε πριν τελειωσετε το μαζεμα (αν το κλεισετε ξαναβγαινει)...οταν τελειωσετε το κλεινετε...
    ελπιζω να το εξηγησα καλα κ να σας βοηθησει.... δοκιμαστε το γιατι η ηρεμια μας ειναι πολυτιμη...;)
    καλη μας συνεχεια....
    υ.γ. παρακαλω αν καποιος συντονιστης η ακομα κ παικτης διαπιστωσει καποιο προβλημα που τυχον υπαρχει (εγω δεν ειδα κατι)να το αναφερει προς γνωση ολων μας... ευχαριστω...
     
    Αρέσει σε jimixatz, gtrullis, skareleni και 10 σε άλλους.
  10. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Το ίδιο ακριβώς κολπάκι πιάνει και σε εμένα από το πρωί.
     
    Αρέσει σε maria071966, LILA413, Louisa και 4 σε άλλους.
  11. surveyor81

    surveyor81 Ανερχόμενος συντάκτης

    Μπα, και σε μένα το ίδιο συμβαίνει.
    Εν τω μεταξύ στο σινεμά δεν έμπαινα ποτέ, τώρα τελευταία το ανακάλυψα για να παίρνω κανένα φιορίνι και μόλις έβγαλα καμιά 10ρια φιορίνια τελείωσε.
     
    Αρέσει σε LILA413, Louisa, jimixatz και 2 σε άλλους.
  12. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    Προσοχή!! Απόψε έχει τρομερό Wind και βρέχει φιορίνια! :D
    Αλλά ανοίξτε ομπρέλες, τζιζζζ δεν τ' αγγίζουμε :p
    [​IMG]
    Ειδάλλως ενδέχεται να μας ζητηθούν με το εκκαθαριστικό.
    Κι αλίμονο σ' όποιον φιορινοδιαφύγει... xD
     
    Αρέσει σε graganta, misirli, skareleni και 17 σε άλλους.
  13. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Θα ήθελα να ευχαριστήσω την εταιρία για την αποζημίωση με τα φιορίνια;), καθότι συνδρομητής της wind χρόνια τώρα:p. Τουλάχιστον μπορεί να χρεωθήκαμε διπλά για κάθε μήνυμα που στέλναμε, αλλά μας αποζημίωσε. Ενα μεγάλο ευχαριστώ, για την αναγνώριση αυτή.
     
    Αρέσει σε georgia469, skareleni, Louisa και 4 σε άλλους.
  14. sofia

    sofia Μόνιμος στο φόρουμ

    Δεν θυμάμαι αν έχει ειπωθεί ξανά, αλλά επειδή είδα ένα ανάλογο θέμα στις ιδέες θα το γράψω για όσους δεν το ξέρουν....

    Όταν μας τελειώσει το απλό λίπασμα,
    Είτε χρησιμοποιούμε βοηθούς,
    [​IMG]
    Είτε όχι,
    [​IMG]

    Αν κλικάρουμε για να βάλουμε λίπασμα, μας βγάζει τη γνωστή ειδοποίηση:
    [​IMG]
    Αν πατήσουμε εκεί που δείχνει το βέλος, στα πράσινα γράμματα, μας οδηγεί απευθείας στη λαϊκή για αγορά.
     
    Αρέσει σε maria071966, Stefoulini, soyla74 και 11 σε άλλους.
  15. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Εμένα δεν με οδηγεί στη λαικη!
     
    Αρέσει στους soyla74 και jimixatz.
  16. sofia

    sofia Μόνιμος στο φόρουμ

    Κάνεις κλικ ακριβώς πάνω στα πράσινα γράμματα; Όχι στο "ν" στο κάτω μέρος.
     
    Αρέσει στους LILA413 και jimixatz.
  17. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    geru1975 σε ευχαριστώ πολύ.
     
    Αρέσει στους LILA413, soyla74, toylaaaaa και σε ακόμα ένα άτομο.
  18. maria071966

    maria071966 Δούκας του φόρουμ

    θα συμφωνησω !!!! μολις το δοκιμασα και βγηκα στη λαικη απευθειας !!!
    τα καλα να τα λεμε !!!!!!!!!!!;);)
     
    Αρέσει σε Gulit1, LILA413, jimixatz και 4 σε άλλους.
  19. jules3

    jules3 Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα τη βοήθειά σας, και κυρίως τη βοήθεια των παλαιότερων παικτών, στο εξής: θέλω να μάθω τα διακοσμητικά που όταν τα τοποθετείς στη φάρμα, δημιουργούν κάποιο είδος "εφέ". Για παράδειγμα, το UFO εμφανίζει έναν ιπτάμενο δίσκο, τα κανόνια στολίζουν την οθόνη, το μαγικό τηλεσκόπιο φέρνει το νυχτερινό ουρανό. Τέτοιου είδους διακοσμητικά, προφανώς υπάρχουν και άλλα. Έχετε καμιά ιδέα; Όποιος μπορεί, ας βοηθήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
     
    Αρέσει στους Gulit1, toylaaaaa, LILA413 και σε ακόμα ένα άτομο.
  20. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]
    όταν μαζεύεις το ποτήρι αναποδογυρίζει όλη η οθόνη και θολώνει :p
    Σαν να είσαι μεθυσμένος xD

    [​IMG]
    διακοσμητικό δεν είναι αλλά κάνει ροζ την φάρμα

    [​IMG]
    πυροτεχνήματα φυσικά :D
    [​IMG][​IMG]
    Αη Βασίλης που πετάει χειμώνα καλοκαίρι xD

    [​IMG]
    βγάζει αστεράκια

    [​IMG]
    η κότα αμέριμνη πετάει τον χαρταετό
    κι αυτός κάποια στιγμή την σηκώνει στον αέρα xD


    αυτά σκέφτηκα τώρα
    :oops:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 25/2/16
    Αρέσει σε mpimpilas, heavymetal7, jimixatz και 11 σε άλλους.