Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. t.n.s

    t.n.s Προχωρημένος

    και τωρα πριν λιγο καιρο βγηκε μια ταινια σον το προβατο!
     
    Αρέσει στους Louisa, soyla74, GEPPO1 και σε ακόμα ένα άτομο.
  2. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    ωχ ωχ ενημερωθηκε το ημερολογιο για τον νοεμβρη και τι να δω? παρασκευη και 13 μπαινει το δρωμενο θερισμου! xD
    να γελασω η να κλαψω? :sleepy:
     
    Αρέσει σε soyla74, graganta, GEPPO1 και 4 σε άλλους.
  3. jules3

    jules3 Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπέρα και καλό μήνα! Θα ήθελα να επανέλθω στο θέμα "moneysafe", γιατί ενεργοποίησα την κάρτα και όντως δουλεύει για το παιχνίδι. Κατάφερα και πήρα τους βοηθούς και άλλα χρήσιμα. Η διαδικασία είναι μάλλον απλή, όπως την έχουν περιγράψει και άλλοι πιο πάνω. Το κακό είναι ότι υπάρχει χρέωση για το "πλαστικό" της κάρτας όταν την παραγγέλνεις, και μικρή χρέωση κάθε φορά που τη γεμίζεις. Αν σκεφτείς όμως ότι εκμεταλλεύεσαι τις τρέχουσες τιμές που είναι χαμηλότερες λόγω των εκπτώσεων από την εταιρεία, μάλλον κερδισμένος βγαίνεις. Προσωπικά, την παρήγγειλα Δευτέρα και την Πέμπτη την είχα στα χέρια μου. Αυτά. ;)
     
    Αρέσει στους soyla74, evieva, toylaaaaa και σε ακόμα ένα άτομο.
  4. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλους
    όντως η κάρτα δουλεύει μια χαρά , την παρήγγειλα την τετάρτη και σήμερα ήρθε (δεν μένω και στην Αθήνα ) και έκανα και αγορές
    όποιος θέλει πληροφορίες για την κάρτα στείλτε μου π. μ είναι πανεύκολο με ένα τηλέφωνο τακτοποιούνται όλα
     
    Αρέσει σε panos009, soyla74, Gulit1 και 5 σε άλλους.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    επιτέλους εγινε πραγματικότητα!!! <<Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι από τις 20/11/2015 αφαιρέσαμε τις κίτρινες αναβαθμίσεις στάβλων από όλους τους μυστηριώδη στάβλους.

    Ετσι, δεν μπορείτε πλέον να κερδίζετε κίτρινες αναβαθμίσεις ζώων από μυστηριώδη στάβλους >>
    αν τωρα αφαιρεθουν τα χλ και απο τα δενδρύλλια, τοτε το εβεντ μυστηριωδη, θα πάρει άλλες διαστασεις!! μπραβο στην ομάδα του Φαρμεράμα!!!
     
    Αρέσει σε Gulit1, powerranger91, soyla74 και 7 σε άλλους.
  6. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    συγχαρητηρια! επιτελους γιατι μπουχτισα με τα κιτρινα γαλακτοκομεια! xD
     
    Αρέσει σε panos009, Gulit1, .eugenaki. και 5 σε άλλους.
  7. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Την πάτησες Stefoulini..... για σταύλους μιλάει, όχι για εργαστήρια:cry:
    (και εμείς την πατήσαμε μαζί σου)
     
    Αρέσει σε Gulit1, Stefoulini, .eugenaki. και 6 σε άλλους.
  8. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    ωχ κριμα :/ ε θα ερθει κι η σειρα τους :D
     
    Αρέσει σε panos009, GEPPO1, misirli και 4 σε άλλους.
  9. alexandrosa

    alexandrosa Ενεργός συντάκτης

    λοιπον μια και εδω μπορουμε να συζηταμε τα παντα σχετικα μετο παιχνιδι θα ηθελα να ρωτησω το εξης.
    σημερα στο ροδανι μου εμφανιστηκε ενα πετρινο καστρο ξερουμε κατι γιαυτο;ειχαμε καμια ανακοινωση και δεν την διαβασα;
     
    Αρέσει στον/ην xristos-ale3andros.
  10. jules3

    jules3 Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπέρα Alexandra. Έτυχε και σε κάποιον άλλον, ο οποίος αναρωτιόταν, και του απάντησε ο συντονιστής ότι είναι επόμενο δώρο στο ροδάνι, έχει μπει κατά λάθος και δεν μπορούμε να το κερδίσουμε ακόμα. Δες στα γενικά προβλήματα, ανάρτηση από skevo "άγνωστο πάρτυ δώρο" σήμερα το πρωί.
     
    Αρέσει σε Louisa, GEPPO1, skevo και 2 σε άλλους.
  11. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    ..και μένα μου έτυχε στο ροδάνι και δεν έχασα ευκαιρία να το χτυπήσω..
    ... αλλά το ροδάνι γύριζε σαν τρελλό για πέντε λεπτά.... τελικά δεν άντεξα και πάτησα F5... και όταν ξαναμπήκα άφαντο το πέτρινο κάστρο.
    Μάλλον κάστρο φάντασμα θα έπρεπε να λέγεται.

    ... Μετά το είδα και στα γενικά προβλήματα.
     
    Αρέσει σε skareleni, GEPPO1, soyla74 και 2 σε άλλους.
  12. alexandrosa

    alexandrosa Ενεργός συντάκτης

    μια χαρα το κτυπησα συμπεριφορα αψογη αλλα......δεν ηταν ωρα 12 που βγαινουν τα φαντασματα
     
    Αρέσει σε Louisa, GEPPO1, soyla74 και 3 σε άλλους.
  13. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    [​IMG]

    Κι όμως έτριζε ο αμαξάς!!! Δικαίως η κλήση!!!
    Κι ένα μπουκαλάκι με υαλουρονικό οξύ για τις κλειδώσεις! xD

    Παρακαλώ θέλω κι εγώ ένα άτοκο δάνειο 100 χρυσών μπανανών!
    Θα ξεκλειδώσω ό,τι θέλω, θα επωφεληθώ από τα αντικείμενα με αυξημένους τ.π.ε.,
    που κανονικά θα έπρεπε να ανέβω πολλά επίπεδα για να τους έχω και για δόσεις "αποπληρωμής" δεν το συζητώ!
    Όποτε και αν θέλω, θα ανεβαίνω επίπεδο και θα τις δίνω πίσω! Πού κάνω αίτηση;
    Μην τρελαθούμε κιόλας!! -.-
     
    Αρέσει σε jimixatz, megakanoni, GaTe987 και 10 σε άλλους.
  14. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    λες και δε μου εφταναν τα 4 του ημερολογιου. xD σερι οι δωραρες.πολλαπλα τα χτυπηματα. :p
    [​IMG]
    ευτυχως κι ο σγουρομαλλης που ειναι γαλαντομος και σωζει καπως την κατασταση.
    [​IMG]
    κι εκει που εξευγενιζα την καλαμποκογιρλαντα μου...
    [​IMG]
    χαλαλι οι 300 καλαμποκογιρλαντες.αν ολοκληρωνεις τον εξευγενισμο χωρις σουπερ λιπασματα η φι,τοτε και μπονους να μη λαβεις,συμφερει η ανταμοιβη.;)

     
    Αρέσει σε jimixatz, megakanoni, LILA413 και 8 σε άλλους.
  15. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    δεν ξέρω που να το γράψω
    τα γραφικά είναι τέλεια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    [​IMG]
    στην εταιρεία και σε όλους που τα έφτιαξαν
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε panos009, Stefoulini, jimixatz και 4 σε άλλους.
  16. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    υπέροχο το Χριστουγεννιάτικο φόντο!!!! αν σας πω οτι μολις το είδα συνειδητοποιησα οτι εφτασαν τα Χριστουγεννα, θα με πιστέψετε??? Συγχαρητηρια στην ομαδα του Φαρμεράμα, μας κάνατε να νιωσουμε πάλι παιδιά!!!!!
     
    Αρέσει σε jimixatz, μαμα!, antigonisfarm και 7 σε άλλους.
  17. SemK

    SemK Επαγγελματίας του φόρουμ

    Χριστούγεννα ήρθαν πάλι, Χριστούγεννα ήρθαν πάλι!!!! :inlove::music: η πιο τέλεια εποχή του κόσμου και συγχαρητήρια στην ομάδα του παιχνιδιού που έκανε ένα τόσο όμορφο σκηνικό και θύμισε σε εμάς τους Έλληνες κυρίως ότι τα λευκά Χριστούγεννα είναι τα πιο όμορφα!! :inlove:
     
    Αρέσει σε giannissuper, Stefoulini, jimixatz και 2 σε άλλους.
  18. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ
    Καλημέρα
    Θα ήθελα να ρωτήσω άλλους δασκάλους πως τα πάνε με τους μαθητές τους.
    Στους δικούς μου στέλνω δώρο και μήνυμα κάθε μέρα (3*7=21 δώρα τη βδομάδα), αλλά αυτοί δεν μου βάζουν το μπόνους.
    Άντε και οι 3 μαζί να μου βάλουν 5-6 μπόνους τη βδομάδα.
    Τι νομίζετε; Είναι λίγα, μέτρια ή πολλά;;
    Ευχαριστώ
     
    Αρέσει στους giannissuper, 2014chr και jimixatz.
  19. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Πρώτα απ' όλα κοιτα αν είναι αρκετα ενεργοί οι μαθητές, αν είναι τότε ζήτα τους εσύ να μπαίνουν κάθε φροα στο φροντιστήριο και να σου δείνουν πόντους στοργής. Κι εγώ στην αρχή δεν έπαιρνα πόντους στοργής, όταν το ζήτησα...άρχισα να παίρνω ;)

    υ.γ αλλα εξαρτάται και τι μαθητές έχεις :)
     
  20. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Το έχω ζητήσει 3-4 φορές και το αποτέλεσμα είναι αυτό που λέω παραπάνω -μάλλον απογοητευτικό..
    Γι αυτό ρωτάω τι δίνουν άλλοι μαθητές σε άλλους δασκάλους...
     
    Αρέσει στους giannissuper, Stefoulini και jimixatz.