Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    Καλημέρα και από μένα. Συμφωνώ απόλυτα και για το event και για την ανταλλαγή στο πάρε-δώσε. Ούτε εγώ μπορώ να το καταλάβω γιατί εξαιρούνται και όσο για το να ενώσουμε τις φωνές μας, μάλλον τόσο καιρό που το λέμε δεν μας ακούει κανείς !!
     
    Αρέσει στους Stefoulini και dionmilia84.
  2. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Λοιπόν καιρό θέλω να πω τη γνώμη μου για το φροντιστήριο, αλλά όλο το ανέβαλα.
    Η λειτουργία του είναι απαράδεκτη. Από την αρχή δε λειτούργησε σωστά, δέχθηκε μόνο λίγους τυχερούς και για όλους τους άλλους "θα άνοιγε τις πόρτες του σε λίγο". Σε όποιον ρωτάει, η μόνιμη απάντηση των συντονιστών είναι ότι έχει πρόβλημα λειτουργίας. Αλλά όποιοι έγιναν αρχικά δεκτοί εξακολουθούν να δέχονται μαθητές, ενώ άλλοι ακόμα περιμένουν. Τελευταία φαίνεται να κινείται κάτι, αλλά όπως λέτε, μάλλον εντάσσονται σαν μαθητές, ανενεργοί λογαριασμοί.
    Το συμπέρασμα που βγάζω εγώ είναι ότι ενώ δε σχεδιάστηκε σωστά το φροντιστήριο ή εταιρεία το εισήγαγε -ή συνέχισε την λειτουργία του- επιτρέποντας (εσκεμμένα;) σε κάποιους παίχτες να αποκτούν τα όποια προνόμια αυτό δίνει, ενώ πολλοί άλλοι είναι αποκλεισμένοι. Και από τη στιγμή που δεν είναι σαφές πως έγινε η επιλογή των "δασκάλων" μπορεί ο καθένας να υποθέσει ότι του αρέσει.
    Άρα το συμπέρασμά μου είναι ότι θα έπρεπε να καταργηθεί η λειτουργία του φροντιστηρίου τελείως, αφού η εταιρεία ζητήσει συγνώμη από τους υπάρχοντες δασκάλους και αν βρεθεί ορθός τρόπος λειτουργίας, τότε να επανεισαχθεί. Η συνέχιση της λειτουργίας του αποτελεί αδικία για όλους τους επίδοξους δασκάλους που περιμένουν πάνω από έτος.
    ΥΓ: Δεν έχω τίποτα με όσους έχουν επιλεγεί και πιστεύω ότι υπάρχει κάποιος τρόπος επιλογής (πχ σειρά αίτησης), μόνο που δε μας είναι γνωστός. Απλώς πιστεύω ότι αυτό που λέω είναι το πιο δίκαιο.
     
  3. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    δεν ηξερα αν μπορω να παραθεσω Δημητρα(graganta) το μνμ στο ιβεντ πολωνιας οποτε το γραφω εδω....εχεις δικιο συμφωνω μαζι σου...και που καταληγουμε παλι;;;ιβεντ τζαμποδεντρων και οχι στο εμποριο και δωρα γιατι καποιοι δεν θα εχουν τη δυνατοτητα να δωσουν αυτα που θα ζητανε ......αλλα ιβεντ κανονικα....οταν το ειχε βαλει εκτος απο την δυσκολια που ειχα για να μου εμφανιστουν τα δεντρα σ.λιπασμα δεν ειχα ουτε χρηματα αλλα ουτε και πολλα δεντρα....οταν σε ενα ιβεντ ζητας τοσα αναδυομενα χρειαζεται σ.λ....ο χρονος περιορισμενος και καταληγουμε τζαμποιβεντ!!!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 28/9/15
    Αρέσει σε Gulit1, graganta, Stefoulini και 4 σε άλλους.
  4. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα παιδια
    απο εχθες το βραδυ εχω εναν προβληματισμο, σχετικα με τα αναδυομενα και τα βιοτεχνικα προιοντα. μεχρι πριν απο λιγο καιρο καταναλωναμε πχ κολοκυθομηλοπιτα, ψωμι καροτου κα, για να αυξηθουν οι πε των φυτων, και να παιρνουμε παραπανω αναδυομενα. εχουν γινει αλλωστε συζητησεις επι συζητησεων για το συγκεκριμενο θεμα. στην γιορτη Σεπτεμβριου μας ηρθε αυτη η ενημερωση <<Καλημέρα. Όπως έχει αναφερθεί κατ'επανάληψη για το συγκεκριμένο event, τα αναδυόμενα θα εξαρτώνται απο τον χρόνο παραγωγής των φυτών και των δέντρων και όχι απο τους πόντους εμπειρίας.
    Το θέμα έχει απαντηθεί πολλές φορές και κλείνει>> απο thumbelina, αλλα και απο επισημη ανακοινωση. ομως εγω καταλαβα οτι αυτο ισχυει μόνο για το συγκεκριμενο εβεντ. σε ερωτηση μου εχθες το βραδυ πηρα τις παρακατω απαντησεις <<Η ανακοίνωση λέει πως περισσότερα αναδυόμενα παίρνεις με φυτά μεγαλύτερης χρονικής διάρκειας
    Αν θέλεις εσύ να καταναλώσεις βιοτεχνικά που δίνουν περισσότερους ΠΕ ή βιοτεχνικά που μπορεί να μειώνουν τον αρχικό χρόνο (μεγαλύτερη απόδοση του σούπερ λιπάσματος)ή καθόλου βιοτεχνικά είναι καθαρά δική σου επιλογή >> Hazel και αυτη <<Υπάρχει επίσημη ανακοίνωση εδώ
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Αναδυόμενα-αντικείμενα.15128/
    Και το θέμα κλείνει.>> thumbelina.
    αρα αυτο που καταλαβα ειναι οτι πλεον τα βιοτεχνικά αυξησης πε, δεν παιζουν κανενα ρολο με την συχνοτητα των αναδυομενων. αυτο ομως για μενα τουλαχιστον ειναι ανατροπη του σχεδιασμου που εκανα τοσα χρονια με συνδιασμο πχ κολοκυθομηλοπιτας, ψωμι καροτου κλπ. δεν ξερω αν συμφωνητε αλλα αυτο ειναι πολυ παραξενο. δηλαδη απο δω και περα θα πρεπει απλα να φυτευουμε φυτα μεγαλης διαρκειας για αναδυομενα και τιποτα αλλο??? αν καποιος συμπαικτης εχει αλλη αποψη ή γνωριζει κατι παραπανω, παρακαλω ας το γραψει.
     
    Αρέσει στους Gulit1, kikijimy, koyrsaros και σε ακόμα ένα άτομο.
  5. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    Καλημερα
    Αυτο το ξερουμε πανω απο 2 χρονια το ειχαμε πει και στο παλιο και στο νεο φορουμ απειρες φορες και εγω προσωπικα το ειχα αναφερει πολλες φορες , καποιοι παιχτες ειχαν δοκιμασει να παιξουν χωρις βιοτεχνικα μετα απο τις κουβεντουλες αυτες και το ειχαν γραψει και αυτοι οτι ειχαμε δικιο ... και στην τελικη ηταν πολυ ευκολο να το καταλαβει καποιος εαν μαζευε με και χωρις βιοτεχνικα ...παραβιαζουμε ανοιχτες θυρες τωρα
     
    Αρέσει στους Nantia123, toylaaaaa και .*Hazel*..
  6. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Δεν παίζανε ποτέ και σε κανένα δρώμενο ρόλο τα βιοτεχνικά, παρά μόνο σε αυτά που το αναφέρουν ξακάθαρα οι συντονιστές πριν την έναρξη του δρώμενου.
     
  7. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ειλικρινα δεν το ειχα καταλαβει ποτε εως τωρα. αλλωστε νομιζω οτι πολυ απο εμας καταναλωναμε κολοκυθομηλοπιτα κα. για να παρουμε παραπανω αναδυομενα στα εβεντ. τωρα μου λες Lisy μου, οτι αυτο ισχυει 2 χρονια!!! τι να πω ισως εχεις δικιο και εγω ήμουν αλλου. ομως απο οτι θυμαμε δεν ειχε ποτε ειπωθει επισημα μεσα στα 5 χρονια που εγω ξερω, οτι ο χρονος μετραει. αυτο ειναι κατι που επισημα το μαθαμε τωρα. κανω λαθος???
     
    Αρέσει σε Gulit1, soyla74, koyrsaros και 3 σε άλλους.
  8. SemK

    SemK Επαγγελματίας του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλους σας!! :D όσον αφορά το πάρε δώσε που λέτε παραπάνω, αποφάσισα να διαβάσω τις συχνές ερωτήσεις μετά από καιρό και βρήκα το παρακάτω:
    Δεν μπορείς να δωρίσεις αντικείμενα τα οποία έχουν εισαχθεί στο παιχνίδι τους τελευταίους 4 μήνες. (εξαιρούνται τα διακοσμητικά από δρώμενα)
    Δεν μπορείς να ανταλλάξεις Κατοικίδια
    Δεν μπορείς να ανταλλάξεις ειδικά αντικείμενα (Μουσικά κουτιά - Διακοσμητικά από πάρτι εισιτήρια - Φιορινόδεντρα - Μαγικά δέντρα κ.τ.λ)

    Για τα τζαμπόδεντρα δεν λέει κάτι και αν βρίσκεται μέσα στην κατηγορία κ.τ.λ. τότε τι να πω... είναι όμως άδικο το να μην μπορούμε να τα ανταλλάξουμε, εκτός και αν η εταιρία όντως σχεδιάζει να ξαναβάλει το event... προσωπικά από τότε, είχα αποκομίσει μόνο ένα τζαμπόδεντρο για τούρμπο λιπάσματα, που προφανώς δεν είναι αρκετό ούτε για το τούρμπο λίπασμα... για σούπερ λίπασμα, αν τελειώσω όλες τις αποστολές που δίνουν, μετά δεν θα έχω καμία πηγή πέρα από τον προβατούλη, το χωριατοροδάνι και το κόμικ, που μπροστά σε μία καθημερινή ενίσχυση του αποθέματος, είναι πενιχρά τα ποσά...
     
    Αρέσει στους koyrsaros, ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ και misirli.
  9. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    μεταξυ μας εγω απορω γιατι το ειπε η εταιρεια διοτι πραγματικα ηταν ασημαντο κατα τη γνωμη μου ...ειναι κατι που μπορεις να δεις πολυ ευκολα αν παρακολουθεις τη φαρμα σου οταν αλλωστε για δεκαδες αλλα πραγματα .. δεν μπορει να μην θελετε να ξερετε ποσα εργαλεια "βγαζετε " οταν πχ μαζευετε καποιο φυτο ή καποια δεντρα ή καποιους σταβλους ετσι απο περιεργεια βρε αδελφε ...
    εχω πει πολλες φορες τα στραβα της εταιρειας αλλα δεν μπορουμε να την κατηγορησουμε και για αυτο ... με την ιδια λογικη θα επρεπε να μας λεει το καθε βημα που πρεπει να κανουμε για τη φαρμα μας .. πχ ..σημερα αγοραστε τα ταδε φθηνα ζωα απο τη λαικη γιατι σε καποιο ιβεντ θα τα πουλησετε 5 φορες πανω :p αυτα δεν λεγονται ...αυτα πρεπει να τα παρακολουθουμε να ξερουμε τη φαρμα και τη λαικη μας ...
    οπως η εταιρεια δεν μπορει να μας πει επισημως φτιαχτε τις αποθηκες σας και μετα ξεκινηστε τα ιβεντς γιατι αλλιως μονιμως θα εχετε αδεια αποθηκη και τα ιβεντς θα σας φαινονται βουνο ... δεν μπορει να σας πει επωφεληθειτε απο καποια ιβεντς ωστε να φτιαξετε τα χτ σας και αφηστε τα μπιχλιμπιδια που δινει ...
     
    Αρέσει σε *Persa*, ΡΩΞΑΝΗ, katerina14450 και 3 σε άλλους.
  10. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλησπέρα σας
    παρακολουθώ την συζήτηση με τα βιοτεχνικά . και θέλω να πω τα εξής
    τόσο καιρό που όλοι οι παλιοί παίχτες μας λέγατε να χρησιμοποιούμε βιοτεχνικά για να παίρνουμε
    περισσότερους Π.Ε και να βγάζουμε περισσότερα αναδυόμενα δεν είδα κανείς να λέει το
    αντίθετο !!!!!!!!!!!
    ακόμη και για τα κατοικίδια που πολλοί δεν είχαμε και αγοράσαμε , μήπως γι΄αυτό το λόγο δεν τα πήραμε για περισσότερους Π.Ε
    Μάλιστα για πάτε μια βόλτα από την κουβεντούλα για τα βιοτεχνικά και δείτε τις αναρτήσεις της evieva να δείτε τι γράφει , διατριβή έχει κάνει πάνω σε αυτό τα θέμα!!!!!!!!!!!!!!!!!
    και όλα αυτά για περισσότερους Π.Ε και για περισσότερα αναδυόμενα
    Lisy αν εσύ γνώριζες κάτι τέτοιο δείξε μας σε παρακαλώ μια ανάρτησή σου που να μας λες κάτι τέτοιο που αναφέρεις τώρα και μάλιστα ότι το ήξερες 2 χρόνια τώρα
    ευχαριστώ
     
    Αρέσει σε Boy_salonica88, Gulit1, elenigri και 2 σε άλλους.
  11. giannissuper

    giannissuper Έμπειρος

    Kαλημέρα σε όλους.
    Δεν θα σου κρύψω πως και εγώ τόσα χρόνια μέχρι και εχθές το ίδιο έκανα, νόμιζα θα έπαιρνα παραπάνω αναδυόμενα.
    Δεν πειράζει τώρα το μάθαμε όμως.
    Καλή συνέχεια να έχουμε.
     
    Αρέσει σε soyla74, GEPPO1, gtrullis και 2 σε άλλους.
  12. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    Εδω

    και το πιο αστειο ειναι οτι απο πανω εχεις γραψει εσυ 8)

    αν και δεν ηθελα να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας ...
    το εχω γραψει παρα πολλες φορες αλλα βαριεμαι απιστευτα να πεισω τον οποιονδηποτε απο τη στιγμη που βαριεται να ψαξει κατι τοσο απλο
     
    Αρέσει στους katerina14450 και LILA413.
  13. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    Τόσα χρόνια πασχίζαμε να φτιάξουμε βιοτεχνικά, να τα αγοράσουμε ώστε να βρούμε τρόπους να αυξήσουμε τους Π.Ε ώστε να έχουμε την μέγιστη συγκομιδή αναδυόμενων. Και αν δεχτώ (που δεν το δέχομαι) οτι εδώ και 2 χρόνια δεν το προσέξαμε εγώ και χιλιάδες παίκτες όπως ειπώθηκε.

    Άπειρες συζητήσεις για χρήση βιοτεχνικών εδώ και χρόνια για αύξηση των Π.Ε και όμως δεν βρέθηκε ένας συντονιστής να μας σταματήσει και να μας εξηγήσει τι συμβαίνει, παρά μόνο πριν λίγες μέρες με μια ξερή ανακοίνωση. Και μας άφηναν τόσο καιρό να «τρωγόμαστε» και τώρα εγώ προσωπικά καθώς και πολλοί εδώ μέσα να νιώθουν ότι 5 χρόνια τώρα είμαστε μέσα σε μια ανεξήγητη πλάνη και σήμερα να βρισκόμαστε πολλοί με ένα αίσθημα πίκρας και κοροϊδίας.
     
    Αρέσει σε Boy_salonica88, soyla74, GEPPO1 και 3 σε άλλους.
  14. vickyargi

    vickyargi Ενεργός συντάκτης

    Στα φυτά οι ΠΕ κ ο χρόνος συμβαδίζει, άρα δεν υπάρχει καμιά διαφορά με πριν. Δεν φαντάζομαι ότι υπάρχουν παίκτες να προσπαθούσαν να μαζέψουν αναδυόμενα με μαρούλι και σιτάρι, όσα βιοτεχνικά για έξτρα πε να είχαν καταναλώσει. Οι περισσότεροι πάντα παίζουμε με φυτά υψηλών ΠΕ, άρα κατ' επέκταση και χρόνου, που είναι αυτός που παίζει ρόλο στα αναδυόμενα.
    Η μόνη αλλαγή στρατηγικής έχει να κάνει με τα δέντρα, που ήδη πολλοί είχαμε παρατηρήσει ότι τα xxl δίνουν λιγότερα αναδυόμενα. Δεδομένου όμως ότι με αυτά έχεις 2 μαζέματα μέσα στην ημέρα, ενώ με τα απλά ένα μάζεμα, ο αριθμός των αναδυόμενων που προκύπτει είναι πάνω-κάτω ο ίδιος.
    Όσον αφορά τα βιοτεχνικά που καταναλώνουμε παραπάνω πε, μπορεί να μην έχουν επίδραση στα αναδυόμενα, οι παραπάνω πε όμως πιστώνονται κανονικά και επιδρούν θετικά στην άνοδο επιπέδων. Ειδικά όταν χρησιμοποιούνται σε φυτά με μεγάλο χρόνο, άρα και πε, τότε είναι αρκετά ευεργετικά.
    Για τα ποστ της evieva που αναφέρθηκε συμπαίκτρια παραπάνω στη συζήτηση για τα βιοτεχνικά, έχω να πω ότι δεν βλέπω να αναφέρεται κάπου ότι αν έχω παραπάνω πε, θα έχω κ παραπάνω αναδυόμενα. Για παράδειγμα στην ανάλυση που έχει κάνει η evieva για τον εξευγενισμό σε γαρύφαλλο και τριαντάφυλλο, η λογική είναι να παράγω ένα φυτό μεγάλου χρόνου, σε λιγότερο τελικό χρόνο, κ άρα φυτεύοντας το αρκετές φορές, να πάρω παραπάνω αναδυόμενα σε λιγότερο χρόνο.
    Για όλα τα παραπάνω θεωρώ ότι η στρατηγική που ακολουθεί ο καθένας είναι καθαρά προσωπική του επιλογή και δεν θα πρέπει να κατηγορούμε άλλους για τις λανθασμένες επιλογές που ίσως κάνουμε. Σε κάθε παιχνίδι δεν υπάρχει ένας μόνο τρόπος δράσης, αλλά διαφορετικοί κ εμείς επιλέγουμε τι μας συμφέρει.
     
    Αρέσει σε 2014chr, soyla74, GEPPO1 και 4 σε άλλους.
  15. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Δεν συνηθιζω να γραφω σε τετοια θεματα γιατι θεωρω οτι δεν ειναι και το καλλυτερο μου,αλλα και εγω μεχρι τωρα πιστευα οτι......
    παραπανω π.ε. απο βιοτεχνικα ισον πιο πολλα αναδυομενα.Πλανωμουν πλανην οικτραν.Βεβαια εχουμε το κερδος των π.ε. για την ανοδο
    επιπεδου,αλλα οχι οπως φαινετε και στα αναδυωμενα.Παντως θα συνεχισω κανονικα να καταναλωνω παντα κολοκυθομηλοπια,πασχαλινη μαρμελαδα και καροτοψωμο.Να εχετε ολοι μια υπεροχη μερα και καλο μηνα για αυριο.
     
    Αρέσει σε Gulit1, soyla74, GEPPO1 και 3 σε άλλους.
  16. BlKY11

    BlKY11 Νέος ειδικός

    Καλησπερα, μπορεις σε παρακαλω να μας δειξεις τα ποστ οπου η evieva κανει την διατριβη της στο να πεισει τους παικτες να καταναλωνουν βιοτεχνικα που δινουν αυξηση στους ΠΕ για περισσοτερα αναδυομενα??
    Και φυσικα δεν μιλαω για ενα παλιο πινακα που ειχε αναρτησει
    Περιμενω να μας δειξεις τα ποστ
     
  17. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Επειδή δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν δεν θα συνεχίσω το θέμα
    πάντως όπως διαπιστώνω δεν είμαι η μοναδική που πίστευα το αντίθετο και από ότι βλέπω οι
    περισσότεροι πιστεύαμε κάτι τέτοιο , εσείς που το γνωρίζατε μάλλον είστε η εξαίρεση
    καλή συνέχεια σε όλους με το ιβέντ
     
    Αρέσει σε Gulit1, maria071966, Stefoulini και 6 σε άλλους.
  18. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου, ουτε και με κανεναν αλλο, αλλα πρεπει να παραδεχθεις πως συμφωνα με αυτα που λενε και οι περισσοτεροι παικτες, παντα υπολογιζαμε στα βιοτεχνικα για παραπανω αναδυομενα. εγω προσωπικα επειδη παντα σε καθε εβεντ καταναλωνα μαρμελαδες ποτε δεν καταλαβα οτι τα αναδυομενα ειναι ιδια και στις δυο περιπτωσεις. ομως η γνωμη σου και καποιων αλλων παικτων ειναι αυτη και ειναι σεβαστη. οπως σεβαστη ειναι και η γνωμη η δικη μου και των υπολοιπων. το θεμα ειναι οτι πλεον δεν πρεπει να υπολογιζουμε στα βιοτεχνικα για παραπανω αναδυομενα και αυτο για εμενα ειναι ανατροπη οπως επισης θα περιμενα τοσα χρονια που σε δεκαδες ποστ το αναφερω εγω και οι συμπαικτες να μας διορθωσει ενας συντονιστης επισημα ομως, οχι εμεις μεταξυ μας, και να μας πει οτι κανουμε λαθος. εκτος και αν αυτο εγινε τωρα, οποτε ειναι κατι καινουργιο.
     
    Αρέσει σε Louisa, Gulit1, rodaggelos70 και 4 σε άλλους.
  19. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    διαβαζοντας τα ποστ με κανει να αναρωτιεμαι οτι ειμαι ο πιο ''μικρος''παικτης του παιχνιδιου ποτε δεν εχω κανει τοση αναλυση....τη φαρμα μου την αγαπω δεν λεω και το παιχνιδι μου αρεσει....ομως την εχω μεσα στη ζωη μου δεν την εχω κανει ζωη και αν σκεφτει κανεις πως με ενα μπλακαουτ παυει να υφισταται...με κανει να αναρωτιεμαι.....λοιπον σαν τετοιος παικτης θα πω την γνωμη μου....συνηθως διαβαζω τις επισημες ανακοινωσεις και φυσικα παρακολουθω εμπειρους παικτες.....για τα βιοτεχνικα ειχα και γω την ιδια εντυπωση οτι σου δινουν παραπανω ελπιδες για αναδυομενα και ποντους φυσικα ,δεν ηξερα οτι δεν παιζουν ρολο στα αναδυομενα και ασ παιζω σχεδον απο την αρχη του παιχνιδιου η δεν το ειχα καταλαβει, το καταλαβα ομως πολυ καλα με την επισημη ανακοινωση...πες με χαζη η οτι θες αλλα τωρα το καταλαβα...αν υπηρχε πιο νωρις η επισημη θεωρω θα το ειχα καταλαβει πιο νωρις....τωρα για το θεμα των τζαμποδεντρων διαφωνω να μπουν στο εμποριο και δωρα..θα ηθελα απλα να ξαναγινει το ιβεντ ετσι θα εχουν πολλοι περισσοτεροι την ευκαιρεια να τα αποκτησουν...και θα επρεπε η εταιρεια να σκεφτει οτι καποια παλια αντικειμενα δεντρα,φιορινοδεντρα,συνταγες..κ.α να τα ξαναφερνει στο προσκηνιο μεσο ιβεντ, για τους παλιους που δεν ειχαν την ευκαιρια για τον α η β λογο να τα αποκτησουν αλλα κυριως για τους καινουριους παικτες που ξεκιναν με διαφορετικα κρητιρια...εχει περασει καιρος π.χ απο το φιορινοδεντρο οι νεοι παικτες πολλοι δεν θα επρεπε σε αυτους να δωθει και αυτο το δωρο;(και σε παλιους)οχι ομως σαν μεσο ανταλλαγης αλλα δωρο μεσα απο το παιχνιδι;;;οπως λεει και ο gtrullis δεν το 'χω με τις αναλυσεις και ολο αυτο εγω απλα την ταπεινη μου αποψη λεω ,πως βλεπω τα πραγματα.....ευχαριστω
     
    Αρέσει σε Louisa, Gulit1, rodaggelos70 και 15 σε άλλους.
  20. dimpap61

    dimpap61 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Στο θέμα που βρισκόμαστε, σελ. 26, ανάρτηση 515 (και μην σε ξεγελάει ο τίτλος "αρχάριος στο forum", απλά δεν γράφω).
     
    Αρέσει στον/ην xristos-ale3andros.