Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. Louisa

    Louisa Κόμης

    Βάλε κάνα τόνο φίλε μου, γιατί μπορεί να είμαστε γέροι πριν καταλάβουμε τι εννοείς...
     
    Αρέσει σε LILA413, Tiravei, GEPPO1 και 3 σε άλλους.
  2. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλημέρα αγαπητέ συναγρότη.
    Για μια ακόμη φορά σε βρίσκω ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ στις αντιλήψεις και στα επιχειρήματά σου.
    Συγχαρητήρια.
    Καλή συνέχεια και καλή διασκέδαση στο παιχνίδι.
     
    Αρέσει στους Gulit1, GEPPO1 και dionmilia84.
  3. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    ποια σας μίλαγε για καστορόξυλο; xD και παρόλο που το ήξερα αυτό, δεν είχα αρκετά, αλλά το ευχαριστήθηκα! όσο το πήγα :)
     
    Αρέσει στον/ην Stefoulini.
  4. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    καλησπέρα, πιστευω ότι αξιζει να αγορασει καποιος την κάμπινγκ ομαδα φασολιας με τα 150 φιορίνια που εκαναν δωρο το καλοκαιρι στους ελληνες παιχτες...εγω την αγορασα καθως σε ένα χρονο μαζεύεις περιπου 2900000 χτ με καθημερινο login και σιγουρα ανεβαινεις πιο γρηγορα επίπεδα στο νησι με τους 10000 πε
     
    Αρέσει στους GEPPO1 και Stefoulini.
  5. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    κι εγω την αγορασα τη συγκεκριμενη και θεωρω πως δινει πολυ καλους π.ε. αλλα και 8000χτ οχι πως θεωρουνται πολλα στο επιπεδο που ειμαστε αλλα φασουλι το φασουλι...
    λοιπον μιας και απαγορευεται το διπλοποσταρισμα, θα γραψω εδω την ερωτηση μου: ειμαι η μονη που εχει παρατηρησει πως οταν βαζεις το ιδιο φυτο σε κανονικα χωραφια παιρνεις περισσοτερα αναδυομενα απο οταν τα βαζεις σε μικρα η το ιδιο συμβαινει και σε εσας? συνεπως η νεα ανακοινωση σχετικα με τα αναδυομενα που ρολο παιζει ο αρχικος χρονος και οχι τα π.ε. σε αυτο το σημειο διαψευδεται.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/9/15
    Αρέσει στους GEPPO1, koyrsaros και ste007.
  6. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    Συνεπώς συμφέρει σε όλες τις περιπτώσεις το τριαντάφυλλο που δίνει +11,5% Π.Ε , παρά το γαρύφαλο που δινει αν θυμαμαι καλα +5.5% . Αν κάνω κάπου λάθος διορθώστε με.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 18/9/15
    Αρέσει στους GEPPO1 και Stefoulini.
  7. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Παιδιά μάλλον εχω ευχάριστα νέα ... για κάτι που υπολειτουργούσε! μέχρι τώρα! πιο είναι; καλέ το φροντιστήριο!!! xD όσοι είχατε κάνει αίτηση ως δάσκαλοι!!! ξαναμπείτε μέσα θα χρειαστεί να την ξανακάνετε. Διότι σε εμένα έτσι εγινε!!! και αυτος που μου είπε ότι μόλις έγινε δασκαλος, του ξαναζητήθηκε η αιτηση!!!

    υ.γ. προσοχή!!! δεν έχουμε τίποτα επίσημο, άρα πάλι μπορει να υπολειτουργει, αλλα δεν βλάπτει να το κοιτάξουμε ;)
     
    Αρέσει σε Gulit1, soyla74, GEPPO1 και 2 σε άλλους.
  8. ste007

    ste007 Επαγγελματίας του φόρουμ

    όντως και σε έμενα ξαναβγηκε η αίτηση για να γίνω δάσκαλος χάρηκα για κάποια στιγμή και τώρα είμαι εκεί που ήμουν εδώ και χρόνια
    μήπως είμαστε περισσότεροι οι γέροι από τους νέους? γιατί αν δεν υπάρχουν πολλοί 40- παίχτες πως θα γίνουμε δάσκαλοι?
     
    Αρέσει σε Stefoulini, soyla74, GEPPO1 και 2 σε άλλους.
  9. rodaggelos70

    rodaggelos70 Ανερχόμενος

    εχεις απολυτο δικιο και ειδικα αυτο με την τροφη του κοκκορα ειναι αστα να πανε εχω ξεπαραδιαστει να αγοραζω καλαμποκι..λυσσαξα να εχω κιουι και τα ταιζω με σουπερ τροφη τις περισσοτερες φορες......
     
    Αρέσει στους Stefoulini, soyla74 και GEPPO1.
  10. Louisa

    Louisa Κόμης

    παιδιά τρέξτε στο ΣΙΝΕΜΑ !!!!
    πάρα πολλές ταινίες να δείτε και να πάρετε φιορίνια !!!
     
    Αρέσει σε Stefoulini, billgab, 2014chr και 7 σε άλλους.
  11. rodaggelos70

    rodaggelos70 Ανερχόμενος

    Σημερα εκανα την φαρμα ανω κατω για να μαζεψω λιπασματα απο αποστολες.....στο μεταξυ μαζεψα και αστερακια για τον ζωντανο θρυλο και προσθεσα στον εξευγενισμο του τριανταφυλλου την αγαπη σουπερ λιπασματος....η αληθεια ειναι οτι επειδη εχει 2 αρνητικα και ενα θετικο, το σημαντικοτερο, δεν ειχα δωσει την πρεπουσα σημασια.
    Σημερα ειδα οτι ο χρονος μειωνεται στις 2.00 ωρες περιπου με νερο, σουπερ λιπασμα και απλο λιπασμα.
    Μπορει οι περισσοτεροι να το ξερουν ηδη αυτο και να σκεφτουν ....ελα ρε τι μας ειπες τωρα.....απλα το γραφω εδω μηπως και καποιος δεν το γνωριζει οπως εγω που κοιμομουν με τα τσαρουχια :p...οποτε οσοι εχουν και την περιβοητη γραμμη της φασολιας που δεν εχω ιδεα τι ειναι και πως ειναι, μαζευουν αυτον τον αριθμο σε αναδυομενα!!!!τις επομενες μερες θα δω την διαφορα....
    Με τον ζωντανο θρυλο δεν εχω καταλαβει που λεει οτι θα εχω 22% μεγαλυτερη ευκαιρια να κερδισω απο τα χωραφια.....τι ομως??


    Υ.Γ εγω το ειπα κοιμαμαι με τα τσαρουχια...επρεπε να καταναλωσω στολεν και λευκη αγνοτηταααα!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/9/15
    Αρέσει στους 2014chr, LILA413 και soyla74.
  12. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Με το ζωντανό θρύλο αυξάνεις τις πιθανότητες για αναδυόμενα αντικείμενα κατά τις συγκομιδές... είσαι σε καλό δρόμο!!
     
    Αρέσει σε Stefoulini, soyla74, LILA413 και 2 σε άλλους.
  13. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Μην εμπιστεύεστε τις μηλιές! μόνο μήλα δίνουνxD
     
    Αρέσει σε jiorgos, Stefoulini, rodaggelos70 και 5 σε άλλους.
  14. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    καλημέρα Λένα
    γι΄αυτό εγώ εμπιστεύομαι τα σφενδάμια
     
    Αρέσει σε Gulit1, maria071966, Stefoulini και 3 σε άλλους.
  15. rodaggelos70

    rodaggelos70 Ανερχόμενος

    Αν πασχετε απο καποιο εργαλειο κοιταξτε στον εξευγενισμο των φυτων.
    Εγω επειδη εχω ελλειψη απο πριονια θα εξευγενισω καρπουζι με το τυχερο πριονι.
    Οσο ψαχνω βρισκω και οσο ζω μαθαινωo_O
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, Stefoulini, LILA413 και 3 σε άλλους.
  16. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG] Διορθώνω μην εμπιστεύεστε ούτε τις μηλιές ούτε τις κουφοξυλιές (11 στη σειρά καμαρωτές και να δώσουν μία μόνο μπαλίτσα?)8)
    ας ακούσω και τη Georgia469 επανέρχομαι με σφενδάμια και βλέπουμε...
     
    Αρέσει στους rodaggelos70, Stefoulini και xristos-ale3andros.
  17. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα
    Η μηλιές έχουν χρόνο παραγωγής 12 ώρες δηλαδή ίδιο χρόνο με τα XXL δέντρα και άρα πολύ λίγες πιθανότητες για αναδυόμενα. Δεν συμφέρει να τις χρησιμοποιείς για αναδυόμενα.

    Εδώ θα διαφωνήσω κάθετα καθώς το ξέφωτο μου είναι γεμάτο απο κουφοξυλιές και παίρνω ικανό αριθμό αναδυόμενων.

    Τα σφενδάμια έχουν ίδια αναδυόμενα με τις κουφοξυλιές, τις καρυδιές, τις σουρβιές κ.τ.λ αφού έχουν τον ίδιο χρόνο παραγωγής σύμφωνα με την ανακοίνωση που υπάρχει. Οπότε οτι 20ωρο δέντρο και να βάλεις, θα έχεις τα ίδια αναδυόμενα πάνω κάτω.
     
    Αρέσει σε Gulit1, Louisa, GEPPO1 και 6 σε άλλους.
  18. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Στο παλιό φόρουμ είχα γράψει και τι να εξευγενίσει ο καθένας αν θέλει να μαζεύει βιοτεχνικά υλικά.
    Εφόσον θέλεις να το κάνεις θα σου πρότεινα την μέντα
    που και λιγότερο χρόνο θέλει από το καρπούζι
    και πουλιέται καλά στην λαϊκή,
    επειδή το αγοράζουν για το ματέτσαγο ;)
     
    Αρέσει σε Louisa, Stefoulini, LILA413 και 6 σε άλλους.
  19. rodaggelos70

    rodaggelos70 Ανερχόμενος

    Ναι την ειδα την μεντα σωστα, πρεπει να τα κοιταμε και αυτα...και αν θες μπορεις να μου πεις αν καθημερινα δινω παραγγελειες στους πελατες τι οφελος θα εχω οσο ανεβαινουν οι ποντοι πελατων....απο το λιγο που ασχοληθηκα ειδα οτι καποιοι δινουν καλο αριθμο ποντων εμπειριας...υπαρχει κατι αλλο??
     
    Αρέσει στον/ην LILA413.
  20. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    ναι πρέπει να έχεις πολύ μεγάλη αποθήκη στο νησί xD
    δεν το συνιστώ πάντως, φάε ποντς η σμούθι για να πάρεις τ.π.ε

    Έψαξα και βρήκα ότι είχα κάνει ανάρτηση στις 3/3/15 σχετικά με εργαλεία και εξευγενισμό
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Συζήτηση-για-τα-πάντα-σχετικά-με-το-παιχνίδι.11805/page-9#post-64771

    Κοιτώντας παλιότερες αναρτήσεις μου σε αυτό το θέμα,
    ας ξαναθυμίσω οτι παίζοντας το κόμικ στην λαχαναγορά
    μπορούμε να κερδίσουμε
    [​IMG]

    σ.λ. που όλοι το ψάχνουμε
    διακοσμητικό 2χ1 που μπαίνει σε φασολιά Σημαντικό οταν μας δίνουν ελέυθερες σειρές
    6 σ.τροφές
    και όλους τους βοηθούς για 3 ώρες
    :)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 21/9/15
    Αρέσει σε Louisa, *mava*, ioanna6929 και 8 σε άλλους.