Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Εκτός από αυτό που ανέφερε η Εύα παραπάνω, υπάρχει και σε επίσημη ανακοίνωση από 14/11/2013 -όταν εισήχθησαν τα νέα επίπεδα (πάνω από 100) του Farmerama:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/νέα-επίπεδα-στο-farmerama.6034/
    Με την αναζήτηση, για επίπεδα Farmerama, το βρίσκεις εύκολα!
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, Stefoulini και Louisa.
  2. Louisa

    Louisa Κόμης

    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  3. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    Με αφορμή των επερχόμενων φανταχτερών στάβλων θα καταθέσω την ταπεινη μου γνώμη και είναι ότι χάνουν πλέον οι στάβλοι μας την παραδοσιακότητα των πολύ καλών χρωμάτων και γραφικών που έχουν ήδη μέχρι τώρα.

    Χώρο ζητάμε εδώ και 2 χρόνια και όχι λαμπυρίζοντες στάβλους και δέντρα και εύχομαι οι αρμόδιοι να μην επιτρέψουν να χαθεί η παραδοσιακότητα των χρωμάτων και γραφικών του παιγνιδιού.
     
    Αρέσει σε nana, monolith2, kadim65 και 6 σε άλλους.
  4. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    συμφερουν απο αποψη χωρου, αλλα για το θεμα των γραφικων και των χρωματων θα συμφωνησω μαζι σου. :)
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και koyrsaros.
  5. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    Δύο (2) στάβλοι πορτοκαλί χρονικά και ποσοτικά μου δίνουν σχεδόν όσα 1 νέος φανταχτερός στάβλος. Αρα το «κέρδος» μου όσον αφορά τον χώρο είναι του ενός μεγάλου χωραφιού. Αρα δεν νομίζω να συμφέρουν.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και LILA413.
  6. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    ναι αλλα αυτο το ενα μεγαλο χωραφι θα μπορουσες να το αξιοποιησεις αλλιως. αν θελεις να γεμισεις μια εκταση με σταυλους θα χρησιμοποιησεις τη μιση και στην αλλη μιση θα μπορεις να βαλεις οτι αλλο θες. βεβαια με αυτα τα ζωα δεν επωφελουμαστε και πολλοι. θα ηταν καλυτερα να τα εβγαζαν για ζωα μεγαλυτερων επιπεδων.
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  7. Louisa

    Louisa Κόμης

    νομίζω ότι αφού έβγαλαν για τα 3 "πρώτα" ζώα στάβλο νο5, μπορούμε να περιμένουμε σε λίγο καιρό και αντίστοιχη αποστολή για τα 3 "επόμενα" πάπια, γαλοπούλα, πρόβατο κ.ο.κ. ώστε τελικά να "αποκτηθεί" χώρος μέσω της αντικατάστασης....
     
  8. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Αυτό δεν είναι απόκτηση χώρου. Μας εξοικονομεί βέβαια λίγο χώρο, αν χρειαζόμαστε να παράγουμε απ' αυτά τα ζώα. Και δίνει αρκετούς ΠΕ για event που χρειάζονται ΠΕ από στάβλους. Αλλά το πρόβλημα του χώρου είναι για τους δεκάδες στάβλους και δένδρα που έχουμε από μυστηριώδη δενδρύλια και στάβλους. Εκεί δεν υπάρχει λύση!
    Παρ' όλα αυτά πιστεύω ότι θα ακολουθήσουν ακόμα 2-3 τέτοια δρώμενα εκτροφών με τα επόμενα ζώα, όπως ακριβώς έγινε και με τα κοτοπουλάκια-παπάκια κλπ (που παίρναμε με κάθε εκτροφή και ένα αντίστοιχο χαϊδευτικό ζώου, για αποστολές). Εξάλλου είναι μια λύση για την εταιρεία προκειμένου να καταναλώνονται super τροφές στις εκτροφές. Προσπάθησαν να το προκαλέσουν όταν αφαίρεσαν τα αστέρια από τα δρώμενα, για να κάνουμε τις αποστολές της λαχαναγοράς -που οι μισές και πλέον είναι εκτροφές- δε τους βγήκε από την τεράστια αντίδρασή μας και τώρα εφαρμόζουν αυτό. Ομολογώ ότι αυτή η λύση μου αρέσει, γιατί παίρνουμε διακοσμητικά, σειρές φασολιάς και άλλα δώρα, ενώ οι μόνιμες αποστολές εκτροφών δε δίνουν τίποτα!
    Τελικά πάντως το αίτημα για νέο χώρο παραμένει επιτακτικό, ελπίζω ότι εργάζονται πάνω σ' αυτό, σύμφωνα με τις υποσχέσεις τους.
     
  9. ariadnim

    ariadnim Μόνιμος στο φόρουμ

    Χαιρετω την ομορφη παρεα! Για μενα αυτοι οι σταβλοι ειναι καποια βοηθεια γιατι συνεχιζω και βαζω σταβλους και εργαστηρια κανονικα οποτε οπως και να χει λιγο χωρο μου τον εξοικονομουν. Ομως ειναι γεγονος οτι αυτος ο χωρος δε φτανει παρα για ελαχιστα πραγματα. Κερδιζω πραγματα που δεν ειχα απο μυστηριωδεις σταβλους και μυστηριωδη δενδρυλια και πανω που χαιρομαι πολυ μου κοβεται η χαρα γιατι αμεσως σκεφτομαι οτι δεν εχω που να τα βαλω.. Ευχομαι οτι η λυση που δουλευουν υποτιθεται αυτο το διαστημα για να εχουμε περισσοτερο χωρο να μην ηταν αυτη...:p
     
  10. ste007

    ste007 Επαγγελματίας του φόρουμ

    ένας νέος χώρος θα ήταν πολύ χρήσιμος μπορώ να πω. το μόνο σίγουρο είναι οτι θα μπει κάποτε νέος χώρος αλλά γιατί βιάζεστε τόσο?
    αν έχετε υπομονή όλα μπορούν να γίνουν
    τα ιβεντ που γίνονται απευθύνονται γι αυτό τον χώρο που έχουμε
    οκ στις μόνιμες αποστολές αν αργήσετε και 1 μηνά παραπάνω τι πειράζει εκεί θα είναι για πάντα
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και empotonaki.
  11. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    κάπου έπρεπε να γράψω την χαρά μου
    με το που άνοιξα την φάρμα
    μου ήρθε αυτό :D
    [​IMG]
    xDxD
     
    Αρέσει σε psipsi1978, Louisa, kolokythopitas και 17 σε άλλους.
  12. deppy1970

    deppy1970 Ανερχόμενος

    Κάτι καλό πρέπει να έχεις κάνει.:inlove:
     
    Αρέσει στους Louisa, kolokythopitas και Stefoulini.
  13. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    έχω κάνει καλούς γείτονες xD
    [​IMG] [​IMG]
    :p:p
     
    Αρέσει σε -Μαρια13-, Louisa, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
  14. Louisa

    Louisa Κόμης

    Δηλαδή αν ανοίξω τη ρούνα του θρύλου αλλά έχω 10/15 στο ένα έπαθλο και 14/15 στο άλλο θα τα δεχτεί και θα πάρω (τα κατ' αναλογία) επιπλέον αναδυόμενα σε όλα τα χωράφια;
    δεν χρειάζεται να τα έχω όλα για να δουλέψει;
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  15. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Ακριβώς έτσι λειτουργεί Louisa. Δε χρειάζεται να μεταφέρεις τα έπαθλα σε όλους τους χώρους. Τα βάζεις στο ζωντανό θρύλο και παίρνεις ότι ακριβώς έπαιρνες και πριν. Απλώς δεν ασχολείσαι συνέχεια με τη μετακίνηση των επάθλων. Να σου πω, εγώ το βαριόμουνα και δε τα μετακινούσα, με αποτέλεσμα να βοηθάν σε ένα μόνο χώρο μέχρι που μπήκαν στο θρύλο. Και όταν κερδίζεις μια αναβάθμιση κυπέλλου την καταθέτεις αμέσως στο θρύλο και οι πιθανότητες ανεβαίνουν από 24πχ (στο παράδειγμά σου) στο 25% μεγαλύτερες πιθανότητες για αναδυόμενα παντού!
     
    Αρέσει στους Louisa και Stefoulini.
  16. Louisa

    Louisa Κόμης

    Ωωωω σ' ευχαριστώ πολύ. Αρχίζω αγώνα για τα 300 αστεράκια αμέσως λοιπόν!
     
    Αρέσει στους Nantia123, misirli και Stefoulini.
  17. Louisa

    Louisa Κόμης

    Λοιπόν, έχω 155 αστεράκια μόνο... να βάλω στόχο το Θρύλο ή το νέο νησί;;;;
     
  18. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Εγώ πάντα έδινα προτεραιότητα στους χώρους. Εξάλλου αν μαζέψεις από χωράφια από έναν χώρο ακόμη (δηλαδή 5 χώρους αντί για 4 που είχαμε μέχρι τώρα) θα έχεις αναδυόμενα από 5 χώρους, δηλαδή 25% περισσότερα (αν παντού είχες φυτά με ίδιους ΠΕ). Και κερδίζεις και τόσα φυτά-καρπούς-ζώα παραπάνω. Έτσι ανεβαίνεις εύκολα επίπεδα. Μόνο που δεν θα σε βοηθήσουν να πάρεις αστέρια γιατί οι ΠΕ θα είναι τροπικοί (εκτός και αν γεμίσεις διακοσμητικά που δίνουν ΠΕ φάρμας).
     
    Αρέσει στους Louisa, 2014chr και Stefoulini.
  19. Louisa

    Louisa Κόμης

    Παίζω λίγους μήνες και δεν έχω πολλά διακοσμητικά. Φαντάσου ότι μόλις άνοιξα το νησί του θησαυρού (1+2) αλλά έχω πολλές ανολοκλήρωτες αποστολές ακόμα (τις δύσκολες ή ακριβές)... Από φυτά έχω πιπεριά και από ζώα τον ελέφαντα και κανένα εργαστήριο.
    Αλλά αν πάρω το ένα (νησί) θα δυσκολευτώ και θα αργήσω πολύ γα το άλλο (θρύλος)...
     
  20. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Τι μπορώ να τοποθετήσω στο τροπικό δάσος;
    Μπορείς να τοποθετήσεις οτι τοποθετείς και στην κύρια έκταση bahamarama. Μπορείς να φυτέψεις τροπικά φυτά, να τοποθετήσεις τροπικά δέντρα/τροπικούς στάβλους (αρκεί να τα έχεις ξεκλειδώσεις από το ναό των πιθήκων), διακοσμητικά καθώς και κατοικίδια.

    Σύμφωνα με τα παραπάνω και εφόσον στο bahamarama δεν μπορούμε να τοποθετήσουμε διακοσμητικά φάρμας
    άρα δεν θα μπορούμε και στο τροπικό δάσος παρά μόνο όσα δίνουν τροπικούς π.ε.
    Παρόλα αυτά και εγώ σου προτείνω να ανοίξεις τον νέο χώρο από το να δώσεις 300 στον θρύλο.


     
    Αρέσει σε rafaelos2011, Louisa, gtrullis και 3 σε άλλους.