Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. Nicki1964

    Nicki1964 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλημέρα σε όλους,
    ευχαριστώ για τις πληροφορίες αλλά το πρόβλημά μας δε λύνεται με την αγορά λίγων φιορινιών με μήνυμα ή το σταθερό. Αυτά είναι λύσεις για κάποιες μέρες. Φυσικά και έχω κουπόνια αλλά κι αυτά αν τα χρησιμοποιείς συνέχεια τελειώνουν γρήγορα. Το πρόβλημα πιστεύω θα είναι μακροχρόνιο. Αλλά τι να κάνουμε, θα δούμε. Ανάλογα με τις εξελίξεις θα κινηθούμε. Αν μάθει κάποιος κάτι, ας ειδοποιήσει και τους άλλους. Καλημέρα.....
     
  2. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλησπέρα σας
    θα αναφερθώ στο νέο πακέτο μ.σ που αναφέρεται στην Γυάλινη σφαίρα
    ελπίζω να μην διαγραφεί και πάλι ως εκτός θέματος

    Απευθύνομαι στους κ. συντονιστές
    πάλι καινούριο στάβλο? και πακέτο που θα κοστίζει 200 ίσως και παραπάνω φιορίνια?
    όπως γνωρίζεται στην Ελλάδα έχουμε σοβαρό πρόβλημα με τις τράπεζες
    θα ήθελα να κάνω μια πρόταση , ζητήστε από την εταιρεία να βάλουν το πακέτο
    μόνο για την Ελλάδα 30 φιορίνια και τον κάθε μ.σ από 15 που έχει, 3 φιορίνια

    όπως πολλοί Έλληνες παίκτες έδειξαν την αλληλεγγύη τους και αγόρασαν το πακέτο με την σειρά φασολιάς για
    την ανοικοδόμηση του Νεπάλ ( ανάμεσα τους και εγώ) έτσι και τώρα , είναι μια καλή ευκαιρία να δείξουν την συμπαράσταση τους σε όλους τους Έλληνες παίχτες να συνεχίζουν να παίζουν το αγαπημένο τους παιχνίδι

    κ. συντονιστές θα ήθελα να μεταφέρεται το αίτημα μου και ξέρω πως θα κάνετε ότι μπορείτε να μας βοηθήσετε

    ευχαριστώ πολύ

    θα ήθελα να δω και την γνώμη των συμπαιχτών μου στην άποψη που εξέφρασα

    καλό σας απόγευμα
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, .FARMERAMA010., αμφιθεα και 3 σε άλλους.
  3. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Καταρχήν να σε ενημερώσω πως προωθούμε τόσο τις δυσαρέσκειες σας όσο και τα καλα σας λόγια και τις προτάσεις σας.
    Σε αυτό το σημείο όμως θα πρέπει να καταλάβετε πως δεν μπορούμε να εκμεταλλευτούμε την δυσκολία της κατάστασης στην οποία βρίσκεται η χώρα μας για προσωπικό σας όφελος.
    Εξάλλου το event με τους σταβλάρχες δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα, οπότε δεν μπορούμε να γνωρίζουμε τι θα έχει γίνει μέχρι εκείνη την στιγμή με τις τραπεζικές συναλλαγές στην Ελλάδα.
    Κι απο την άλλη, όποιος παίκτης δεν μπορεί να αγοράσει αυτή την φορά σταβλάρχες, θα μπορέσει την επόμενη φορά, εφόσον αυτό το event επαναλαμβάνεται.
    Επιπρόσθετα τα 150 φιορίνια που δόθηκαν σε όλους τους παίκτες ήταν μια μικρή βοήθεια για τις μέρες που ακολούθησαν και θα έπρεπε να τα διαχειριστείτε με σοφία και όχι με σπατάλη.
    Κλείνοντας να σας επιστήσω ψυχραιμία μέχρι να δούμε την τελική έκβαση των γεγονότων στην πατρίδα μας.
     
    Αρέσει σε jimixatz, antigonis_farm, *mava* και 2 σε άλλους.
  4. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    κ. συντονίστρια

    ευχαριστώ που απαντήσατε ,
    μακάρι να τελειώσει γρήγορα αυτό το μαρτύριο που ζει η Πατρίδα μας
    πραγματικά δεν θα ήθελα να νομίζετε ότι θέλω να εκμεταλλευτώ την κατάσταση που ζούμε
    και τα φιορίνια που μας έδωσαν όχι μόνο δεν τα ξόδεψα αλλά δεν έχω ξοδέψει ούτε τα υπόλοιπα που είχα
    και για να μην νομίζετε ότι ήμαστε αγνώμονες θα ήθελα να μεταφέρετε τις ευχαριστίες μου στην εταιρεία
    που μπορούμε να βλέπουμε το τελευταίο καιρό καθημερινά βίντεο στο σινεμά και να μπορούμε να παίρνουμε και από εκεί φιορίνια
    ευχαριστώ
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, nana, antigonis_farm και 2 σε άλλους.
  5. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    εγω θα ξαναγίνω γραφική και θα πώ πάλι το ίδιο πράγμα.
    πάλι καινούριος στάβλος;να τον βάλουμε πού βρε παιδιά; έχω μία απορία στου κουφού την πόρτα μιλάμε;
    τόσες φορές έχουμε αναφέρει οτι δεν εχουμε χώρο.μέσα σε αυτούς τους τελευταίους 5-6 μήνες έχετε βάλει λύκους,κίουι,αρωματοποιεία,χελώνες,πλατύποδες,χήνες,βαλίτσες χήνων και βάζετε και την αλκυόνα;που θα πάει αυτό το πράγμα;αν δεν μπορείτε να βάλετε χώρο κάντε τους στάβλους 1χ2 αντι για 2χ2 να χωρέσουν και να μπορούμε να φυτεύουμε κιόλας!!
     
    Αρέσει σε mpimpilas, kolokythopitas, μαρω69 και 12 σε άλλους.
  6. joanna-party

    joanna-party Ανερχόμενος συντάκτης

    Εγώ δεν έχω πρόβλημα με τους καινούριους στάβλους, το πρόβλημα είναι ότι δεν έχουμε χώρο να τους βάλουμε και αναγκαζόμαστε σε περίοδο ιβέντ να βγάζουμε τους στάβλους. Θα ήθελα να υπάρχει επιπλέον χώρος για να φυτεύουμε και για να βάζουμε τους στάβλους γιατί εμένα οι στάβλοι πήραν το δέντρο της σοφίας και το μισό άγριο λιβάδι.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και Stefoulini.
  7. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    παίζω δυόμισι χρόνια και αυτο με την κοπριά πρώτη φορά το ειδα να μην βρίσκω να αγοράσω,δηλαδη αν ολοι ασχολουνται με το ιβεντ ποιος θα παράγη κοπριά??μια χαρά ήτανε έκαμνε ο καθε ενας το κουμάντο του και έβγαζε το ιβεντ τώρα??? μήπως να το αφήνανε ελεύθερο πάλι?? λέω εγώ τώρα...
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, LILA413 και Stefoulini.
  8. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    τι εννοεις ελευθερο? 7ημερο?
    παρεπιπτοντως, στη λαικη μου 1 λιπασμα κοστιζει 675 χτ.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 22/7/15
    Αρέσει στους kolokythopitas και Louisa.
  9. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    ξαναδιάβασε και θα καταλάβεις:p
    οταν λέω ελεύθερο εννοώ να αγοράζει ο κάθε ενας την ποσότητα που θέλει για να τελείωση το ιβεντ να εχει την ποσότητα που θέλει στην αποθήκη του ...στην δική μου λαϊκή ειχε το πρωί 940 χτ
    πιο απλό δεν μπορώ να το πω ;)
     
    Αρέσει στους LILA413 και Stefoulini.
  10. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    α οκ τωρα καταλαβα :D βλεπεις μας εχουν παρει τα μυαλα με τοσα ηβεντ απανωτα το ενα στο αλλο.. :p μεθαυριο ερχεται και το δρωμενο φιλιας...
     
    Αρέσει στους misirli και elenigri.
  11. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Αυτή την φορά θέλω να διαμαρτυρηθώ
    είναι δυνατόν να βάζουν το ιβεντ ανακυκλωσίτα που το περιμένουμε πως και πως ,την εβδομάδα του 15 Αυγουστου
    που όλοι η Ελλάδα θα πιάσει τα όρη και τα βουνά και τις παραλίες για να πάνε να ξεκουραστούν
    να "ξελαμπικάρει " λίγο από την μαυρίλα που επικρατεί σ΄αυτόν τον πονεμένο τόπο
    καλά θα μου πείτε στις άλλες Χώρες δεν έχουν γιορτές και πανηγύρια ,δεν γιορτάζουν την κοίμηση της Θεοτόκου
    έλα όμως εμείς είμαστε παραδοσιακός λαός και τα τιμούμε αυτά
    πως θα παίξω εγώ? με λέτε ? ούτε να το δω δεν θα προλάβω !!!!!!
    κρίμα !!!!!!!!:cry:
     
    Αρέσει στους Louisa, Stefoulini και t.n.s.
  12. t.n.s

    t.n.s Προχωρημένος

    εχετε δικιο! εγω το περιμενω αυτο το event γιατι μου εχουν μεινει μπαταριες απο το προηγουμενο αλλα και επειδη ηταν ωραιο και 99 τοις εκατο δεν θα συμμετασχω γιατι θα ειμαι στο χωριο αποκομμενος απο τον εξω κοσμο ( χωρις υπολογιστη,τηλεοραση και διαδυκτυο)
     
    Αρέσει σε jimixatz, Stefoulini, eirini10 και 2 σε άλλους.
  13. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    γεια, προφανως θα δυσαρεστηθουν πολλοι που πεφτουν 2 καλα ιβεντ τωρα τον αυγουστο, όπως και εγω.
    επισης θελω να πω ότι προσεξε κανενας ότι τωρα μπορούμε να μεταβαίνουμε στις παραγγελιες απευθειας από το σπιτακι στην βασικη (εκει οπου μπαινουμε για εξευγενισμο) αντι να θελουμε να πηγαίνουμε απ τη πολη ? πολύ χρησιμο αυτό....
     
    Αρέσει στους jimixatz, misirli και Stefoulini.
  14. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    καλά χαμπάρι δεν θα έπαιρνα αν δεν το έλεγες αυτό!
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, jimixatz και johndimond.
  15. osakis

    osakis Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Επιτέλους ξανά η ανακυκλωσήτα,από τα καλλίτερα δρώμενα όλων των εποχών της φαρμεράμα και από τα πιο αγαπημένα πολλών παιχτών καθώς και εμένα.Το κακό είναι ότι πέφτει μέσα στον Αύγουστο και πολλοί παίχτες δεν θα έχουν την ευκαιρία να ασχοληθούν με τα δρώμενα,τουλάχιστον για τον Αύγουστο δεν θα έπρεπε να διοργανωθούν δρώμενα.Ένα άλλο ωραίο μοντέλο δρώμενων είναι σαν κι'αυτό με τις γάτες που σε συγκεκριμένο αριθμό παράδοσης ζητούμενων ξέρεις τι θα πάρεις,καλός είναι και ο μαραθώνιος αγώνας για μια θέση στην λίστα των χιλίων που όσο πλησιάζει στο τέλος έχει πολλές ανακατατάξεις και παρουσιάζει μεγάλο ενδιαφέρον.Θα προτιμούσα αντί για λίστα των χιλίων παγκόσμια μπάρα.
     
    Αρέσει σε zoze4321, jimixatz, rafaelos2011 και 2 σε άλλους.
  16. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    [​IMG] τελος και τα δυο με τον ιδρωτα μου και χωρις αγορα, τα πουλια τωρα ειναι στην αγορα αφου τελειωσα και οι βαλιτσες ηταν αλμυρες τωρα τρεχω γι'αλλα αν και κανει ζεστη ρε παιδια, θα βγαλω το δερμα μου δε παει αλλο
     
    Αρέσει στους gtrullis, zoze4321 και georgia469.
  17. Louisa

    Louisa Κόμης

    μήπως ξέρει κάποιος αν υπάρχει και που πίνακας με τα ΠΕ που χρειάζεσαι για να αλλάξεις επίπεδο;
     
  18. rafaelos2011

    rafaelos2011 Τακτικός στο φόρουμ

    Δυστυχώς νομίζω ότι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.
     
    Αρέσει στον/ην Gulit1.
  19. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    από επίσημο fan site
    http://www.farmeramafans.de/level.html
    :)
     
    Αρέσει σε imolg, heavymetal7, Louisa και 3 σε άλλους.
  20. rafaelos2011

    rafaelos2011 Τακτικός στο φόρουμ

    Ευχαριστούμε πολύ evieva, είσαι πράγματι ένας φωτεινός παντογνώστης.xD