Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες

    Χτες λάβαμε απαντήσεις από την ομάδα του Farmerama σχετικά με κάποιες ερωτήσεις που είχαν προωθηθεί και συγκεκριμένα για το κοραλιογενής ύφαλο.
    Οπως θα διαβάσατε στην επίσημη ανακοίνωση, η εισαγωγή του ύφαλου στο παιχνίδι θα καθυστερήσει όπως επίσης και το φροντιστήριο. Η ομάδα του Farmerama θεωρεί σημαντικότερο την δεδομένη στιγμή να εισαγάγει ενα νέο χώρο και κάποιες βελτιώσεις στις ομάδες σύννεφων.

    Η ομάδα του farmerama μαζί με τους Board admins , αυτη την στιγμή, εργαζόμαστε για τις βελτιώσεις οσο αφορά τις σειρές σύννεφων.
    Θα μπορείτε να αλλάζετε την σειρά με την οποία βλέπετε κάθε ομάδα σύννεφων χειροκίνητα ή αυτόματα βάση κατηγοριών των επάθλων που δίνουν (Π.Ε, Τ.Π.Ε , ΧΤ, αντικείμενα κ.τ.λ) καθώς και θα υπάρχει δυνατότητα συγκομιδής τους με αγροτικούς βοηθούς.

    Δεν μπορούμε να σας δώσουμε περισσότερες πληροφορίες ούτε ακριβή ημερομηνία για αυτό. Αλλά να είστε σίγουροι οτι θα εκπλαγείτε ευχάριστα :inlove:
     
    Αρέσει σε pan15200188, kolokythopitas, LILA413 και 9 σε άλλους.
  2. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    πολυ ωραια σκεψη. κατα την γνωμη μου ειναι πιο απαραιτητος ενας νεος χωρος για την φαρμα, γιατι πλεον δεν εχουμε που να τοποθετησουμε ολους αυτους τους νεους (και παλιους) σταβλους. επισης η φασολια οπως εχουν πει πολλοι συναγροτες, εχει γινει αναρχος χωρος και καιρος ειναι ο καθενας να μπορει να τακτοποιει τα κλωναρια οπως αυτος επιθυμει, και να χρησιμοποιει και τους βοηθους. ελπιζω παραλληλα πραγματι να εκπλαγουμε ευχαριστα, οσον αφορα τον χρονο πραγματοποιησης, αλλα και το αποτελεσμα. καλη συνεχεια και συγχαρητηρια για αυτην την αποφαση.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Louisa, psipsi1978 και 4 σε άλλους.
  3. mimara

    mimara Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    ελπιζω να εκπλαγουμε ευχαριστα και να μην τρεχουμε.............................καλοκαιριατικα
     
  4. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    διαβάζοντας το ενημερωτικό δελτιο λέω κατάλαβα θα περιμένουμε 1 χρόνο πάλι, αλλά μόλις διάβασα το πόστ της -Snorkel- Λέω αν είναι έτσι, τουλάχιστον δικαίως θα περιμένουμε 1 χρόνο ακόμη για τον κοραλλιογενή ύφαλο αφού προτεραιότητα έχει ο νέος χώρος.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, psipsi1978, Stefoulini και 3 σε άλλους.
  5. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    Τώρα να τις "φάμε" τις μπανάνες ή να μη τις "φάμε";
    Ιδού η απορία! :sleepy:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, graganta και 7 σε άλλους.
  6. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    εγώ πάντως τις τσάκισα!
     
    Αρέσει σε .pastaflora., kolokythopitas, Louisa και 5 σε άλλους.
  7. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    εγω λέω πως πολύ καλά έκανες χαχα
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και psipsi1978.
  8. ste007

    ste007 Επαγγελματίας του φόρουμ

    αμα μπει προσφατα επεκταση στην φαρμα και ειναι με αστερακια την πατησα μολις τα χάλασα :p
    για σκεφτειτε με ποιον αλλο τροπο μπορει να μπει η επεκταση
    εχει μπει επεκταση αναλογα με το λεβελ με αστερακια με μπανανες με αποστολες με χτ
    τωρα? ελπιζω οχι με φιορινια δεν θα το αντεξω :p
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και Stefoulini.
  9. rafaelos2011

    rafaelos2011 Τακτικός στο φόρουμ

    Κάτι μου λέει ότι για τον καινούργιο χώρο θα χρειαστεί να αποχωριστούμε αρκετές μπανάνες ή αρκετά φιορίνια. Αποκλείεται να ανοίγει με κάτι το οποίο δεν θα θα αποφέρει κέρδη στην εταιρία.:oops:
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και psipsi1978.
  10. ARGIR0123456

    ARGIR0123456 Ενεργός συντάκτης

    καλημερα και απο μενα να πω την αποψη μου ολα ωραια και καλα αυτα που λετε συναγροτες αλλα η εταιρια θα επρεπε να σκεφτει οτι ειναι παιχνιδι και οτι υπαρχει και κρισιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι και επιτελους ασ το αντιμετοπισει σαν παιχνιδι και να σκεφτει λιγο και την δικιμας την πλευρα αυτα καλημερα και καλες βουτιες
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και rafaelos2011.
  11. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    εμενα παλι κατι μου λεει οτι θα ανοιγει με αστερια και για οποιους δεν εχουν αρκετα, με φιορινια. ουτε θελω να σκεφτω οτι θα ανοιγει με μπανανες ή μονο με φιορινια. καλυτερα να μην το σκεφτομαστε καθολου αυτο!! ειναι ανθυγιεινο!!
     
    Αρέσει σε pan15200188, kolokythopitas, graganta και 11 σε άλλους.
  12. Louisa

    Louisa Κόμης

    Καλησπέρα σας. Καταπληκτική ανάλυση. Μήπως μπορείτε να μας πείτε και σε ποιό επίπεδο δίνεται το κάθε εργαστήριο;
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  13. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Σ-Ε-Εργαστήρι.10761/
    τόσο κόπο κάνουν οι συντονιστές ας τα ψάχνουμε λίγο
    8)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, kollitoi, heavymetal7 και 2 σε άλλους.
  14. Louisa

    Louisa Κόμης

    Ευχαριστώ πολύ evieva. Όμως μέσα σε αυτήν την πολύ λειτουργική λίστα υπάρχουν και εργαστήρια όπως το τυροκομείο, κατασκευής πανιών, σουξέ κ.α. που δεν αναφέρονται στη διεύθυνση που τόσο ευγενικά μου παρέθεσες. Εκεί τι συμβαίνει;
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και heavymetal7.
  15. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Στο φόρουμ υπάρχει και η δυνατότητα αναζήτησης αν γράψεις την λέξη που θέλεις.
    Επίσης εδώ δεν είναι θέμα ερωτήσεων και να ξέρεις οτι η απάντηση απο ένα παίκτη δεν είναι πάντα απαραίτητα σωστή,
    για αυτό και πρέπει να διαβάζουμε ότι αναρτούν οι συντονιστές.
    Παρόλα αυτά να σου πω οτι τα εργαστήρια που αναφέρεις είναι είτε απο event είτε απο μυστηριώδεις στάβλους ή το τρένο
    και για αυτό δεν έχουν σχέση με επίπεδα, ανήκουν σε ειδική κατηγορία
    ;)


     
  16. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    τελος παιδια και το παρε-δωσε χθες ο ρετζο-πανσεληνο shop sale προχθες, εχουμε καλοκαιρινα δωρα χοκους ποκους Και ολα αυτα χωρις προβλημα ενα μεγαλο μπραβο στην εταιρια που δειχνει πιο ωριμη πιο σοβαρη που νομιζω θα πρεπει να τη βλεπουμε με αλλο ματι (οχι γυαλινο)
     
  17. Louisa

    Louisa Κόμης

    Ευχαριστώ πολύ
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  18. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Δεν ξέρω τι και πως και δεν είμαι τεχνικός
    όμως θέλω να πω δυο πράγματα.
    1.Καλό είναι να μοιραζόμαστε τις γνώσεις και τις εμπειρίες μας απο το παιχνίδι
    ώστε να βοηθιούνται οι συμπαίκτες.
    2. Επειδή το γνωρίζω χρόνια αυτό, πάντα κάνω μια βόλτα πριν κλείσω, ας γίνει αυτό συνήθειο σε όλους
    και επίσης μερικές φορές πιάνει και το εξής :
    Αν κάνω μια λάθος κίνηση στην φάρμα,
    δεν κουνιέμαι, πατάω αμέσως ανανέωση για να ακυρωθεί αυτή η τελευταία μου πράξη.
    :p
    έχω γλυτώσει μερικές "πατάτες" έτσι
    xD
     
    Αρέσει σε pan15200188, flyla78, kolokythopitas και 8 σε άλλους.
  19. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    για να καταλαβω αν π.χ. βαλω με βοηθούς σ.λ. σε ολα τα χωραφια καταλαθος το μονο που πρεπει να κανω ειναι να πατήσω ανανέωση με το που γινει το λαθος και μετα αυτο θα ανεραιθει? γιατι νομιζα πως πρεπει εκείνη την στιγμή να κλεισω την φαρμα και να την ξανανοιξω. αρα ισχυει αυτο με την ανανεωσ και οχι το κλεισιμο??

    το λεω για να καταλαβω καλυτερα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 20/6/15
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  20. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    καταρχήν δεν είπα ότι συμβαίνει πάντα,
    όμως ναι σωστά το κατάλαβες, εγώ με την ανανέωση το κάνω,
    απλά δεν θέλω να θεωρηθεί δεδομένο ότι θα γίνει η αναίρεση
    ;)
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, kollitoi και [stsimpouklis].