Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    φριφρι όλα τα έχω και τη ρούνα ακόμη και τη σειρά με τα λουλούδια
    αλλά τίποτα αυριο θα το εφαρμόσω και θα σας ενημερώσω
    ευχαριστώ πολύ
    καλό σας βράδυ
     
    Αρέσει στον/ην flyla78.
  2. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Δεν τίθεται θέμα δεν αμφισβητώ τους πίνακες, κάτι μας διαφεύγει και δεν μας βγαίνει, αυτό προσπαθώ να εντοπίσω, τι κάνουμε λάθος!
    Λογικά εγώ κέρδισα χρόνο γιατί ήμουν σε απλά μεγάλα, σε αντίθεση με την Γεωργία που ήταν σε άνετα. Οταν θα κάνω το τεστ επαλήθευσης θα σας ξαναενοχλήσω!!
     
    Αρέσει στον/ην GEPPO1.
  3. MrJohn

    MrJohn Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα και από εμένα.
    Ένα,επίσης,μπόνους για την μείωση του χρόνου στα λουλούδια (δηλ. και στο τριαντάφυλλο που συζητάμε) είναι το "ελιξίριο της ζωής",μειώνει τον χρόνο κατά 4%.Είναι στο 3ο επίπεδο του αλχημιστή και είναι πιο προσβάσιμο από όλους συγκριτικά με αυτό που είναι στο 5ο και μειώνει τον χρόνο κατά 6%. Δεν είναι κάτι φοβερό βέβαια,αλλά προσφέρει και αυτό μείωση και σε κάποιους ίσως να φανεί και κάπως χρήσιμο. :)
     
    Αρέσει σε Stefoulini, GEPPO1, toylaaaaa και 4 σε άλλους.
  4. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Ο αλχημιστής κατά την γνώμη μου, είναι απο τα πιο άχρηστα επαγγέλματα και δεν αξίζει να φτιάξεις νάνους.
    Είχανε πει νομίζω οτι θα κάνουν κάτι για αυτό το επάγγελμα αλλά έμεινε εκεί.
    Προσωπικά δεν θα χαράμιζα ούτε τα υλικά για να το φτιάξω
    ούτε ένα μεγάλο τετράγωνο σε κάθε χώρο
    χάνοντας π.ε. και αναδυόμενα για να κερδίσω 1,5 λεπτό
    ;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/6/15
    Αρέσει σε GEPPO1, .eugenaki., Nantia123 και 2 σε άλλους.
  5. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    αν και έχεις δίκιο, κάποια στιγμή βαριόμουν που δεν είχα τι να κάνω και λέω δεν βαριέσαι ανοιξέ τον!!! και έτσι τον άνοιξα!!! παρεπιπτόντως που και που τον χρησιμοποιω!!!
     
    Αρέσει στους GEPPO1, Stefoulini και heavymetal7.
  6. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Kαλησπέρα σας:)
    [​IMG]
    Ευχαριαστώ πολύ για το αναπάντεχο δώρο,είναι αξιέπαινο η κοινότητα του Farmerama
    να στηρίζει δράσεις που αποσκοπούν στην ανακούφιση συνανθρώπων μας που δοκιμάζονται .
     
    Αρέσει σε GEPPO1, katerina14450, [stsimpouklis] και 9 σε άλλους.
  7. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]
    Τελικά την 1,30 ώρα την κατάφερες να την κάνεις μισή και βρήκες τους σωστούς χρόνους χωρίς φασολιές.
    Φυσικά και μόνο με την σειρά κάστανου μηδενίζεται ο χρόνος, αυτό το έλεγα και στο ποστ με τον εξευγενισμό.
    Το θέμα ήταν όμως να έχεις τους σωστούς χρόνους χωρίς τις φασολιές που έλεγες πως δεν είχες ξαναδει.
    Θα μας πεις και τι έκανες λάθος μήπως το κάνουν κι άλλοι και βοηθηθούν ?
    ;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/6/15
    Αρέσει στους kollitoi, flyla78 και georgia469.
  8. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλημέρα evieva
    δεν ξέρω και δεν μπορώ να καταλάβω που έκανα λάθος
    σήμερα κοιτούσα τους πίνακες σου και με τη σειρά τα έβαλα όλα
    ενεργοποίησα και τη σειρά των λουλουδιών και μου βγήκε
     
  9. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR



    Λίγο μπερδεμένα τα γράφεις.
    Σε αυτό το θέμα αναφέρεις πως ποτέ δεν είχες 7 λεπτά παραγωγής στο τριαντάφυλλο ενώ σήμερα στο θέμα των τεχνικών ερωτήσεων αναγράφεις οτι ναι μεν έχεις 7 λεπτά αλλά δεν μηδενίζεται ο χρόνος. (κατι το οποίο σου έιχε επισημανθεί πολλάκις απο τους συμπαίκτες σου οτι συμβαίνει μόνο με την ενεργοποίηση της σειράς του θερισμού 2014)

    Για αποφυγή παρεξηγήσεων και παρερμηνειών λοιπόν να αναφέρω οτι δεν υπάρχει κανένα bug του παιχνιδιού επι του θέματος αλλά σε κάτι είχες/εχεις μπερδευτεί.
     
  10. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Κρίμα που δεν το έψαξες γιατί κι άλλοι ίσως κάνουν τα ίδια λάθη.
    Επίσης η σειρά των λουλουδιών δεν παίζει ρόλο στο ότι σου βγήκε ο χρόνος
    η σειρά σου μείωσε επιπλέον 3.5 λεπτά τον χρόνο.
    Άρα αν εξαρχής γίνουν τα βήματα του εξευγενισμού σωστά έχουμε πετύχει
    και θα είναι αρκετοί παίκτες που δεν θα έχουν αυτές τις φασολιές
    και είναι σημαντικό να κάνουν σωστά τον εξευγενισμό με τους σωστούς χρόνους.
    :)
     
    Αρέσει στους *mava*, kollitoi και Stefoulini.
  11. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    κ. snorkel πραγματικά σήμερα όπως γράφω τα πήρα όλα με τη σειρά και κοιτώντας τους πίνακες της evieva
    δεν μπορώ να καταλάβω τι λάθος έκανα και αν έκανα ,πρώτη φορά είδα αυτούς τους χρόνους
    σας έχω επισημάνει πως δεν έχω τον καστανά ,αλλά και χωρίς αυτόν μια χαρά χρόνους μου δίνει
    7 λεπτά σε απλά χωράφια δεν είχα μαζέψει ποτέ μόνο σήμερα
    ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και για τις συμβουλές σας
    evieva
    δηλ μπορεί να υπήρχε λάθος με τον εξευγενισμό ? αυτό μου λες ?
    όταν τον είχα κάνει πρόσεχα τι ακριβώς έπρεπε να κερδίσω , κοιτώντας πάλι τους πίνακες σου και έτσι τα είχα από την αρχή
    όπως τα έχω αναρτήσει στο παραπάνω ποστ
    μακάρι να έβρισκα το λάθος για να μπορούσα να βοηθήσω τους συμπαίκτες μου
     
  12. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    καλησπερα
    evieva να σε ρωτήσω..εγω εχω την σειρά του κάστανου και την ενεργοποιώ οταν ξεκινάει το ιβεντ με την πρώτη σπορά για να μαζέψω τα φυτά επιδει βάζω σ.λ κάνω λάθος??
     
  13. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    γεωργία όπως σου είπα πιο πάνω και είπε και η Χαρά
    δεν υπάρχει λάθος στους εξευγενισμούς
    αρκεί να κάνεις σωστά όλα τα βήματα
    δηλαδή τους σωστούς εξευγενισμούς, τα σωστά βιοτεχνικά πριν βάλεις σ.λίπασμα κλπ
    οπότε όσοι δεν έχουν τους χρόνους του πίνακα (χωρίς φασολιές) κάπου σε κάποιο σημείο κάνετε λάθος.

    elenigri τι ακριβώς με ρωτάς ? o_O
    το πότε θέλει ο καθένας να χρησιμοποιήσει και να κλειδώσει την φασολιά είναι δική του απόφαση
    εφόσον χρησιμοποιείς σ.λίπασμα και θέλεις 5% μείωση χρόνου την κλειδώνεις,
    αν δεν θέλεις την αφήνεις ανοικτή για να την χρησιμοποιήσεις άλλη στιγμή,
    καθότι ενεργοποιείται κάθε 96 ώρες και πρέπει να την προγραμματίζεις για όταν σε βολεύει.

     
    Αρέσει στους *mava*, elenigri και ARGIR0123456.
  14. ARGIR0123456

    ARGIR0123456 Ενεργός συντάκτης

    εγω ενα εχω να πω μπραβο evieva εγω το εκανα και σε μια μερα μαζεψα σχεδον ολα τα αναδυομενα νασαι καλα ευχαριστω
     
  15. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    [​IMG]

    απ' ότι βλέπετε τα κουπόνια βρίσκονται στους αγροτικους βοηθους!!! όσοι δεν τα βλέπετε έχετε δεξιά ένα βελάκι πατήστε το και θα τα δείτε
    στο τετραγωνάκι που σημείωσα με κόκκινο λέει ότι έχω 5 κουπόνια της 1 ώρας! αυτό σημαινει πως αν ενεργοποησω το ένα, θα έχω για 1 ώρα όλους τους βοηθούς, εννοειται φυσικά ότι μετα θα 3 κουπόνια της 1 ώρας.
     
    Αρέσει στον/ην rafaelos2011.
  16. psipsi1978

    psipsi1978 Αναλυτής του παιχνιδιού

    Kαλημερα!!πήρε κανείς το φτερωτό ψαράκι??
     
  17. rafaelos2011

    rafaelos2011 Τακτικός στο φόρουμ

    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ:)
     
  18. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    ενταξει δε λεω πολυ ωραια ολα τα αυριανα δρωμενα αλλα χρειαζεται να γινουν εργασιες συντηρησης ακριβως την ωρα που ξεκινανε? μαλλον ισως επειδη θα μπουν 4 μαζι.... :)
     
    Αρέσει στον/ην misirli.
  19. ste007

    ste007 Επαγγελματίας του φόρουμ

    ίσως κάνουν κάποιο κρας τεστ ?
    θυμαμαι παλιοτερα υπηρχαν θεματα μονο με το παρε δωσε
    τωρα θα μπει παρε δωσε ρετζο ιβεντ πανσελήνου και 50% έκπτωση σε αντικείμενα με φ.
    πολύ πράγμα ελπίζω να αντέξει
     
    Αρέσει στους Stefoulini, .eugenaki. και georgia469.
  20. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    μας εχουν αποδειξει και στο παρελθον οτι μολις υπαρξει προβλημ το διορθωνουν οποτε νομιζω δε θα υπαρξει προβλημα :)