Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. stig91

    stig91 Αρχάριος στο φόρουμ

    φιλοι φαρμερς ποιος είναι ο καλθτερος τρόπος να κανω οικονομία στο νερο και να μαζεθω σιγα σιγα γιατι μου τελειωνει σινεχως και δεν μπορω να κανω τιποτα
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  2. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Φίλε φαρμερστιγκ αν δεν διαβάσεις τις ΣΕ του παιχνιδιού δεν θα μάθεις για την φάρμα.
    Ξεκίνα απο τα βασικά και προχώρα στα πιο δύσκολα που θα έρθουν στα επόμενα επίπεδα.
    Καλοκαιράκι έρχεται, εκτύπωσε τα, να έχεις κάτι να διαβάζεις στην παραλία
    xDxD
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, antigonis_farm, maroula και 7 σε άλλους.
  3. kadim65

    kadim65 Νέος ειδικός

    Με το ύφαλο, τι γίνεται ρε παιδιά?
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  4. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Κάπου σε ένα φαν σάιτ, πήρε το μάτι μου, οτι έαν ολα πάνε καλά θα το δώσουν στην παγκόσμια ημέρα των ωκεανών. (8 Ιουνίου ,αλλά δεν είναι και σίγουρο, για αυτό και δεν το ανακοινώνουν)
     
  5. deppy1970

    deppy1970 Ανερχόμενος

    Μακάρι , αλλά δεν το νομίζω. Αν ήταν κοντά χρονικά θα είχαν αρχίσει διαρροές στην κρυστάλλινη σφςίρα
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  6. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα. εγω παντως βαρεθηκα να περιμενω και εδωσα τις μπανανες για να ανοιξω το τσαι!! το πολυ το κυρ΄ ελεησον, το βαριετε και ο παπάς!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, maroula, natalia_prod72 και 8 σε άλλους.
  7. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    Καλημερα, σε ολους δεν ηξερα που να μοιραστω την χαρα μου και σκεφτηκα πως αφου εδω ειναι τα παντα σχετικα με το παιχνιδι να το ποσταρω εδω:
    [​IMG]
    η χαρα μου ειναι τεραστια!
    επιτελους μετα απο 3 μηνες προσπαθειας τα καταφερα!
    Καλη Συνεχεια σε ολους!
    ευχομαι ολοι να πετυχετε τους στοχους που εχετε βαλει!!!
     
    Αρέσει σε Louisa, .FARMERAMA010., tjoytoy και 17 σε άλλους.
  8. natalia_prod72

    natalia_prod72 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλησπερα, και εγω ετσι ελεγα, κραταω τις μπανανες για τον υφαλο και ο υφαλος πουθενα :mad:. Οποτε τα ανοιξα ολα και επειδη ο υφαλος ακομα να ερθει τις ξαναμαζεψα. Καλα εκανες και τις εδωσες παιρνεις τους π.ε. αλλαζεις επ. και μαζευεις ξανα τις μπανανες xD.
    Πιο γρηγαρα θα μαζεψουμε τις μπανανες παρα να ερθει ο υφαλος.
     
    Αρέσει σε Stefoulini, graganta, misirli και 6 σε άλλους.
  9. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλησπερα παιδια. εκανα εναν προχειρο υπολογισμο για την αποστολη <<ινστιτουτο μουστακιων>> και τα νουμερα ειναι απιστευτα. λογω του οτι η καθε κολα για να παραχθει, θελει 8 κουκους, ολη η αποστολη για να ολοκληρωθει, θελει περιπου 3000 κουκους. δηλαδη πρεπει να νυχτα μερα να εχουμε τους σταβλους των κουκων στην φαρμα μας, την στιγμη που η φαρμα ειναι τοσο γεματη, απο ζωα και δενδρα που ειμαστε οριακα. αστε που θα γερασουμε, μεχρι να τελειωσει η αποστολη. μηπως η εταιρια θα επρεπε να ξαναδει το θεμα των 8 κουκων?? μηπως το νουμερο ειναι υπερβολικο??
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, NOTHS58, Stefoulini και 7 σε άλλους.
  10. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Επιτέλους, κάτι που είχα προτείνει (δε θυμάμαι που) μόλις βγήκε ο καινούργιος χάρτης, έγινε πραγματικότητα. Αυτό το κλικ που ζούμαρε στο νησί ήταν τελείως περιττό. Αφού μπορούσες να κάνεις κλικ κατευθείαν ή στο ναό των πιθήκων ή στα χωράφια του νησιού.
    Ένα κλικ θα μου πείτε, αλλά... κέρδος είναι!
    Συγχαρητήρια σε όποιον μας σκέφτηκε!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, NOTHS58, Stefoulini και 8 σε άλλους.
  11. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    ΛΙΠΑΣΜΑ
    Λοιπόν, το λίπασμα η κοπριά εξαφανίστηκε. Δεν υπάρχει στη λαική ούτε για δείγμα
    Οι αλλαγές απέτυχαν.
    Αυξήστε την παραγωγή κοπριάς ανά στάβλο σε 2, 3, 4 -όσο χρειαστεί, βαλτε να παράγουν και τα εκτροφεία και ίσως και κάποια αντικείμενα (δωρόδεντρα 100 τη φορά), ώστε να υπάρχει πάντα σε λογικές τιμές
     
  12. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Αυτό που χρειάζεται πάνω απο όλα είναι η αύξηση της χωρητικότητας της στοίβας.Και στη δικιά μου λαική το κυνηγάς με το τουφέκι όλη μέρα, κι όμως είναι ακόμα στα 30 χτ. Δεν είναι πια θέμα τιμής,αλλά επάρκειας προιόντος. Οι όροι αντιστράφηκαν. Μέχρι τώρα ήταν άφθονο, αλλά το πλήρωνες για χρυσάφι.
     
    Αρέσει σε Gulit1, kolokythopitas, Louisa και 2 σε άλλους.
  13. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    απτη μια μερια είναι καλο ότι είναι σε λογικες τιμες, αλλα τωρα ειδικα που υπαρχει οριο στη στοιβα και το χρειαζομαστε στα δρωμενα δεν υπαρχει ουτε για δειγμα....εξαφανίζονται στο δευτερολεπτο και αν προλάβεις...
    όμως οσοι δεν συμμετεχουν στα δρωμενα καλο θα ηταν να βαζουν προσφορες απτους ενεργους σταβλους τους για τους συμμετεχοντες
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, GEPPO1 και georgia469.
  14. hamilton39

    hamilton39 Ανερχόμενος συντάκτης

    opws eixa graci poio palia i moni lisi gia na uparxi isoropia einai mia.na bgazi kopria osi 8eli o ka8enas(ama 8eli fisika) kai na apo8ikeuete xoris orio,kai otan agorazi na yparxi to orio ton 300 monadon.
     
  15. *Persa*

    *Persa* Forum Moderator Team Farmerama GR

    **Μελωδία**
    Το ερώτημα σου είναι σε λάθος ενότητα !
    Θα σε παρακαλέσουμε να επικοινωνήσεις με την υποστήριξη για το πρόβλημα σου

    Καθώς επίσης, ν' αλλάξεις την υπογραφή σου ,
    καθότι είναι μεγαλύτερη από το επιτρεπόμενο όριο.

    Επόμενη ανάρτηση με το μέγεθος αυτής της υπογραφής θα διαγραφεί.

    Θα σε παρακαλέσουμε να διαβάσεις τους κανόνες του φόρουμ μας .
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  16. **Μελωδία**

    **Μελωδία** Αρχάριος στο φόρουμ

    οκ σας ευχαριστω θα το διορθωσω αμεσως
    ------------------------------------------------------------------------------
    ελπίζω τώρα να είναι εντάξει ? γινετε να κρατισω την εικονα ?


    Συγχώνευση από διπλοποστάρισμα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/5/15
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  17. *Persa*

    *Persa* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το μέγεθος της υπογραφής πρέπει να είναι 500 χ 200 το ανώτερο .

    Προσοχή και στα διπλοποσταρίσματα σε παρακαλώ διότι απαγορεύεται.
    Μπορείς να πατήσεις επεξεργασία στο πρώτο ποστ σου και να κάνεις ότι τροποποίηση θέλεις!
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  18. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλησπερα. απ οτι βλεπω η κοπρια εξακολουθει και εχει προβληματα. εγω νομιζω οτι η γνωμη της gragada ειναι η πιο σωστη. αν αυξηθει η χωρητικοτητα της αποθηκης πχ στα 500τμ, νομιζω οτι θα λυθουν πολλα προβληματα. αυτο θα μπορουσε να γινει ανετα με μια προσθηκη στο δενδρο της Σοφιας.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, heavymetal7, Louisa και 3 σε άλλους.
  19. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    [​IMG] παιδια εχω τελειωση και το δευτερο και χελωνα στη λαικη δεν ειδα ακομη, εχει κρυφτη φαινεται μεσα στο καβουκι της για τα καλα
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, 6770 και ariadnim.
  20. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]
    τελειωμένες με αγορασμένες όλες τις χελώνες από την λαϊκή
    με πολύ πολύ υπομονή :p

     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Stefoulini, 6770 και 3 σε άλλους.