Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλημέρα!!!
    Το μεγάλο παράπονο μου ήτανε τα κιβώτια Κουνγκ Φου Τίγρης, έχουν μέσα πίκολο που εγώ δεν είδα ποτέ και ας είχα ανοίξει πάνω από 100 (δεν θυμάμαι το ακριβές νούμερο)....
    Γύρισε όμως σήμερα η τύχη:D και βουαλά...
    Από τα 50 κιβώτια που άνοιξα λοιπόν σήμερα πήρα αυτά....
    [​IMG]
    Ναι ναι 3 πίκολο επιτέλους, όχι τίποτα άλλο έτσι για να σταματήσω να παραπονιέμαι;)
    Καλή συνέχεια!!!!

    Υ.Γ. Και ιδού τα αποτελέσματα από τα 3 πίκολο.... Η τύχη συνεχίστηκε (Μήπως να παίξω κανένα Τζόκερ)
    Οκ ναι είμαι χαρούμενη όχι γιατί θα σωθώ με αυτά, απλά ετσι για την ικανοποίηση του ότι παίρνω επιτέλους κάτι που να αξίζει από τα κιβώτια...
    [​IMG]
    :inlove::inlove::inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 2/12/23
    Αρέσει σε dimitris199813, Drados, Hecuba και 30 σε άλλους.
  2. ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ

    ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ Ενεργός συντάκτης

    Πειρατικη Λεια....χανεις τα εισιτηρια για πλακα!!!!!και χωρις να κερδιζεις κιολας!!!!
     
    Αρέσει σε ΣΠΥΡΟΣ.ΜΟΥΡ., martha72, ΑΓΓΕΛΙΚΗ.Μ και 5 σε άλλους.
  3. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    προσπαθώ τουλάχιστον μιαμιση ωρα να μπω στο παιχνίδι και δεν υπάρχει τρόπος να αναφέρω το πρόβλημα.. μπαίνω στο φόρουμ και δεν βλέπω να εχει αναφερθεί τίποτα.. ψάχνομαι μήπως πάει κάτι στραβά απο την δική μου πλευρά.. όπως πάντα λέω είναι φυσικό να υπάρχουν προβλήματα και φυσικά οι συντονιστές δεν είναι πάνω απο το κομπιούτερ, απολύτως σεβαστό.. θα πρέπει όμως όπως έχουνε πει και πολλοί άλλοι συμπαίκτες, να βρεθεί ένας τρόπος να συνδεόμαστε στο φόρουμ με τους κωδικούς μας, ακόμα και αν δεν λειτουργεί το παιχνίδι.. αυτό θα μας βοήθαγε πολύ, γιατί θα βλέπαμε οτι υπάρχει πρόβλημα γενικό και δεν θα ψαχνόμασταν.. ας το σκεφθούν οι προγραμματιστές του παιχνιδιού.. καλό ξημέρωμα και καλά Χριστούγεννα σε όλους
     
    Αρέσει σε anastz, Hecuba, FARMERAMA16000 και 3 σε άλλους.
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλημέρα
    Λάθος κάνεις. Υπήρξε επίσημη ανακοίνωση στις 00:57.Δϋο ώρες πριν να κάνεις ανάρτηση. Δεχόμαστε ακόμα επιθέσεις DDoS. Απλά τις περισσότερες από αυτές δεν τις αντιλαμβάνεστε καν.

    Πάντα σας ενημερώνουμε και ακόμα χωρίς να είσαι συνδεμένος, μπορείς να διαβάζεις τις επίσημες ανακοινώσεις.
     
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα σε όλους και Χρόνια
    καλημέρα και Χρόνια πολλά...
    Νομίζω ότι βλέπουμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος... Ούτε μία στιγμή δεν κατηγόρησα τους συντονιστές ή την εταιρεία ότι δεν κάνανε ανακοίνωση, δεν είπα αυτό... προσπαθώ να μπω περίπου από τις 12μιση ίσως και πιο νωρίς, δεν θυμάμαι την ώρα ακριβώς... Το θέμα μου δεν είναι το γιατί δεν υπήρξε επίσημη ανακοίνωση αμέσως, αυτό το γνωρίζω ότι δεν είναι δυνατόν... Εγώ αυτό που είπα και που το έχουμε ξανασυζητήσει μέσα στο φόρουμ κι άλλες φορές, είναι να υπάρχει ένας τρόπος να συνδεόμαστε στο φόρουμ ακόμα και αν δεν λειτουργεί το παιχνίδι... Έτσι ώστε αν γράψουμε ότι έχουμε πρόβλημα, θα ξέρουμε όλοι ότι υπάρχει πρόβλημα γενικό, γιατί στην προκειμένη περίπτωση επειδή εγώ έβλεπα ότι δεν υπάρχει ανάρτηση πίστευα ότι το πρόβλημα είναι στη δικιά μου σύνδεση.... Το αν είναι ή δεν είναι εφικτό να μπαίνουμε στο forum με κωδικούς αυτό είναι κάτι το οποίο δεν το γνωρίζω είναι κάτι που το ξέρουνε οι προγραμματιστές.... Εγώ απλά αναφέρω αν μπορεί να γίνει στην πορεία... Ξεκαθαρίζω και πάλι ούτε την ανάρτηση δεν την έκανα για το αν υπήρχε ή δεν υπήρχε ανακοίνωση, την έκανα μόνο και μόνο για το συγκεκριμένο θέμα σε σχέση με την σύνδεσή μας στο φόρουμ.. δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης, την στιγμή που απλά έκανα μια πρόταση προς σκέψη
     
    Αρέσει σε fisherman65, maria_palou, kellyboukou και 2 σε άλλους.
  6. Kodessa

    Kodessa Δούκας του φόρουμ

    Κωδικός από Facebook της Farmerama για τα Χριστούγεννα HOHOHOLIDAY ισχύει μέχρι 26-12-2023 στις 23:59
    Εύχομαι σε όλους Χαρούμενες Γιορτές με υγεία :D
     
    Αρέσει σε soyla74, thena, maria_palou και 26 σε άλλους.
  7. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    αυτό δίνει 25 τουρμπο λίπασμα της ζωζώς
    και 2 εργαλειοθήκες XXL
     
    Αρέσει σε georgios_2_, maria_palou, .FARMERAMA010. και 7 σε άλλους.
  8. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά.. κάνοντας κάποιες ανακατατάξεις στα διακοσμητικά λόγο έλλειψης πλέον χώρου, έπεσα πάλι πάνω σ αυτόν τον άχρηστο περιορισμό <<δεν μπορείς να έχεις κατοικίδια του ίδιου είδους στην ίδια περιοχή>> .. νομίζω οτι είναι ένας άχρηστος περιορισμός χωρίς νόημα και θα πρέπει να καταργηθεί.. όλοι οι χώροι διακοσμητικών και η παιδική χαρά είναι πλέον γεματα για τους περισσότερους, συνεπώς προσπαθούμε να βολέψουμε τα διακοσμητικά όπου μπορούμε.. πιο το νόημα να μην μπορούμε να βάλουμε πχ 2 μονοκερους μαζί? σε τι ακριβώς ενοχλεί? δεν περιμένω απάντηση , είναι ρητορικό το ερώτημα απλά για να επιστήσω την προσοχή.. καλή συνέχεια
     
    Αρέσει σε fisherman65, Hecuba, FARMERAMA16000 και 4 σε άλλους.
  9. kellyboukou

    kellyboukou Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα,
    Έχει δωθεί ένας επιπλέον κωδικός στο facebook, HAPPY2024 για 3 εισητήρια πάρτυ
    Καλή χρονιά σε όλους, με υγεία και πολλές συγκομιδές!
     
    Αρέσει σε μαρω69, bmanolos, misirli και 17 σε άλλους.
  10. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    καλε τι γίνεται ρε παιδια; γεμίσαμε κωδικούς απο facebook? καλη χρονια...και ότι επιθύμείτε!
     
    Αρέσει σε georgios_2_, Hecuba, skias10 και 3 σε άλλους.
  11. heavymetal77

    heavymetal77 Αρχάριος στο φόρουμ

    καλη σας χρονια με υγεια παιδια , απο περσι εχω ζητησει να μου διαγραψουν τις φαρμες μου ειπαν οτι θα ανοιξει η ομαδα διαγραφων 8 -1 -2024 , απο χθες το απογευμα εχω γραψει 7 μηνυματα στο email ακομα και εδω η κοροιδια δεν εχει ορια φυσικα και εδω κανει κουμαντο το αφεντικο , η πλακα ειναι οτι ζητανε σεβασμο
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  12. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Υπάρχει διαδικασία για διαγραφές. Δεν γίνονται έτσι επειδή εσύ θες.
    Μην αγχώνεσαι θα σε διαγράψουμε όταν κάνεις ότι πρέπει και ότι σου έχει ζητηθεί από την υποστήριξη. Εδώ όμως γιατί γράφεις; θα σε βοηθήσουν οι συμπαίκτες σου ή θες απλά να μας την πεις όπως παντα;
     
  13. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ


    Καλημέρα σε όλους, όταν είδα αυτή την ανάρτηση, για να πω την αλήθεια και θαύμασα και ζήλεψα. Είπα θα το κάνω και εγώ. Θα φανώ εγκρατής και συνετή και θα μαζέψω 50 κιβώτια κουνγκ φου πάντα. Μάζεψα 51 και ιδού το αποτέλεσμα. Ένα μοναχό πίκολο, ας ελπίσω ότι θα έχει μέσα κάτι καλό...

    [​IMG]
     
    Αρέσει στους sofiapao76, jimixatz, Lina123 και σε ακόμα ένα άτομο.
  14. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Καλημέρα!
    Είπα να ανοίξω κι εγώ όσα σεντούκια είχα.
    Άνοιξα γύρω στα 80 και έτυχα αυτά:

    [​IMG]

    Τα πίκολο τα ανοίγω όταν μαζέψω πολλά!
    Τώρα ας κάτσει στα υπάρχοντα μέχρι να μαζευτούν κι άλλα!
    Καλή συνέχεια σε όλους! 8)
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, skias10, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  15. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Αρχικά να πω ότι εύχομαι η Lina123 να εκμεταλλεύτηκε την καλοτυχία της στο έπακρον.
    Αυτό που λέει ο Panagiotiis , ότι τα τοποθετεί όλα μαζί, εμένα δεν μου είχε πάει πολύ καλά. Μια φορά που έβαλα τρία μαζί, μού έδωσε τρεις λουλουδένιες μελωδίες. Καλό διακοσμητικό δεν λέω και καθόλου δεν θα με ενοχλούσε αν έδινε τρία φιορινοδεντρα, μαγικά δέντρα ή Τζακ με δώρα. Από τότε οπότε έχω περισσότερα από ένα, τα τοποθετώ σε διαφορετικές ώρες και σε διαφορετικούς χώρους, για να έχω ποικιλία.
     
    Αρέσει στους misirli και Lina123.
  16. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλημέρα!!!
    Σας παρέσυρα λίγο μου φαίνεται αλλά από την αρχή που δώθηκαν αυτά τα κιβώτια δεν είχα πάρει ποτέ πίκολο και έτσι ήρθαν μαζεμένα. Και γουρλίδικα:pΓενικά τα μαζεύω πλέον και θα τα ανοίγω πολλά πολλά μαζί. Μέχρι τώρα έχω 56 μόλις γίνουν 100 θα τα ανοίξω και θα σας πω για τα αποτελέσματα. Πάντως δεν είναι και από τα καλύτερα κιβώτια μιας και σπάνια δίνουν πίκολο.
    Είδομεν λοιπόν τι θα φέρουν στην συνέχεια....

    Μπα εκεί σταμάτησεxD αλλά δεν με νοιάζει. Υγεία και πάλι υγεία, είναι νομίζω το πολυτιμότερο αγαθό στις μέρες μας και αυτό μου αρκεί... Συμπέρασμα: υγεία σε όλους μας και όλα τα άλλα θα έρθουν από μόνα τους:inlove:
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, -ΡΙΚΑ1985-, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  17. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλη την παρέα !!!

    [​IMG]
    Με 201 κουνγκ-φου κιβώτια , έτυχα 4 πικολάκια.
    Η αναλογία είναι σχετικά καλή. Καθε 50 κιβώτια ,1 πικολάκι.
    Πάμε τώρα ,βουρ για τα επόμενα.

    Καλό Σαββατοκύριακο με υγεία.!!!
     
    Αρέσει σε μαρω69, vagelis1968, jimthrilosgate7 και 15 σε άλλους.
  18. Tonia75

    Tonia75 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλημέρα!! Συζήτηση για το "ημερολόγιο Αγίου Βαλεντίνου" θα ανοίξετε;
     
  19. jimthrilosgate7

    jimthrilosgate7 Νέος ειδικός

    Όταν το ροδάνι θέλει να σε βοηθήσει... και η τύχη... εεε.. τότε σου έρχονται εντυπωσιακά αποτελέσματα...
    [​IMG] [​IMG]
    οπότε αυτές οι σπάνιες ευκαιρίες δεν πάνε χαμένες..... αφού με βοήθησε να συγκεντρώσω τα φυτά του δρώμενου... στη συνέχεια χρησιμοποίησα τον εξευγενισμένο Αμάρανθο.. με επιπλέον μπόνους παραγωγής.. και καταναλώνοντας περίπου 8.000 σούπερ λίπασμα... έφτιαξα 1.000.000 φυτά αμάρανθο.....εε.. (130 φυτά σε κάθε άνετο χωράφι) για να υπάρχουν... και φυσικά πάρα πολλά αναδυόμενα για το τρέχον δρώμενο.. που ολοκληρώθηκε χωρίς άγχος....
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε jimixatz, Marinaloren, sofiapao76 και 11 σε άλλους.
  20. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    θα ήθελα να σου πω για να βοηθήσω ,οτι οταν θέλουμε να μαζέψουμε αναδυόμενα συνήθως χρησιμοποιούμε μικρά χωράφια.. δεδομένου οτι το κάθε χωράφι μπορεί να δώσει ένα μόνο αναδυόμενο (χωρίς να είναι δεδομένο οτι θα πάρουμε αναδυόμενο απο όλα τα χωράφια), σκέψου οτι αν βάλεις 40 άνετα χωράφια θα πάρεις στην καλύτερη των περιπτώσεων 40 αναδυόμενα, αν στον ίδιο χώρο βάλεις 160 μικρά χωράφια η αναλογία όπως καταλαβαίνεις ανεβαίνει.. βέβαια ο καθένας μας εχει την στρατηγική του, απλά το είπα μήπως σου δώσω μια εναλλακτική..
     
    Τελευταία επεξεργασία: 16/2/24