Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. Hellenagal200010

    Hellenagal200010 Νέος ειδικός

    Προς το τέλος είμαι και μου λείπει όπως είπες η αγάπη. Έχω να κάνω εξευγενισμό από τότε που ξεκίνησε και έκανα το τριαντάφυλλο.Τωρα όμως έχω ξεχάσει όλη την διαδικασία και μάλιστα ανρωτιέμαι όταν την ολοκληρώσω τότε αυτόματα καταργω τον εξευγενισμό του τριαντάφυλλου;;
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  2. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Κανένας εξευγενισμός που έχεις αποθηκεύσει δεν χάνεται, ούτε καταργείτε.
    Αλλά είναι ενεργοί μόνο οι εξευγενισμοί που βάζουμε στις 4 θέσεις (που μπορούν να γίνουν 6) στην καρτέλα "εξευγενισμός φυτών". Οπότε διαλέγεις τι θέλεις να βάλεις. Βέβαια όταν αφαιρείς έναν εξευγενισμό για να βάλεις άλλον, έχει μια χρονοκαθυστέρηση 24ωρών, αλλά αν βιάζεσαι μπορεί να παρακαμφθεί (με φιορίνια νομίζω). Δηλαδή δεν αρκεί να τον κερδίσεις, πρέπει να τον βάλεις και σε μια θέση για να λειτουργεί!
     
    Αρέσει σε misirli, αμφιθεα, -ΡΙΚΑ1985- και 3 σε άλλους.
  3. Hellenagal200010

    Hellenagal200010 Νέος ειδικός

    Αρχίζω και νιώθω άσχημα που σε ταλαιπωρώ για να με καθοδηγείς και νιώθω βαθειά υποχρεωμένη!
    Πέτυχα λοιπόν και την αγάπη και αφήνω το σφυρί που δεν με ενδιαφέρει.
    Ωστόσο όλες οι θέσεις είναι κατειλημμένες από το τριανταφυλλο, τώρα πρέπει να τις διαγράψω για να βάλω τον αμαρανθο;;

    Διέγραψα μόλις τώρα τις 4 καρτέλες από τις 6 του τριαντάφυλλου και έβαλα αμάρανθο! Τώρα το κατάλαβα και ταυτόχρονα το θυμήθηκα!!Χίλια Ευχαριστώ!!!!!!!!:)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 16/9/23
    Αρέσει σε misirli, αμφιθεα, martha72 και 3 σε άλλους.
  4. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα σε όλη την παρέα .. επειδή παρακολούθησα την συζήτηση περί εξευγενισμου, θα σε συμβούλευα να εξευγενίσεις την βαλεριάνα.. είναι φυτό 22 ωρων που αν πετυχεις ολους τους εξευγενισμούς και με 2 βιοτεχνικα στην ασημένια θεση, ολοκληρωνεται σε περίπου 8ωρες ίσως και λιγότερο δεν θυμάμαι πολύ καλα .. παιρνεις βέβαια λιγότερα αναδυομενα, εγω παίρνω περίπου 160, αλλα σε συνολικό χρόνο σε σχέση με τον αμάρανθο παίρνεις σχεδόν τα διπλάσια.. εγω ξεκινάω πάντα με αμάρανθο σε μικρά χωράφια που φυτεύω απο την προηγούμενη και συνεχίζω πάντα με βαλεριάνα..επίσης μπορεις να ανοίξεις άλλες δυο θέσεις εξευγενισμού που κοστίζουν 100 φιορίνια η καθε μια.. αν μπορέσεις άνοιξε τις.. θα σε διευκολύνουν πολύ..
     
    Αρέσει σε misirli, αμφιθεα, martha72 και 6 σε άλλους.
  5. Hellenagal200010

    Hellenagal200010 Νέος ειδικός

    Χρησιμοποιώ και εγώ αμαρανθο απο την προηγούμενη αλλά για μαζεμένα αναδυόμενα χρησιμοποιώ εξευγενισμένο τριανταφυλλο σε άνετα χωράφια και σε χρόνο όπως ξέρεις μηδέν.
    Τώρα θα δω τους χρόνους στον αμάρανθο καθώς και πόσα λιπάσματα χρησιμοποιώ και θα ακολουθήσω και την δική σου συμβουλή σου σε δεύτερο χρόνο.
    Η βοήθειά σας ήταν πολύτιμη και σας ευχαριστώ απο καρδιάς!
     
  6. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    Καλησπέρα!! Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει αν είχε εξευγενίσει κάποιο άλλο φυτό εκτός από το τριαντάφυλλο και τον αμάρανθο και να είναι έτοιμο σε μηδενικό χρόνο; Εγω δεν τον εχω τον αμαρανθο γιατί είμαι ακόμα στο 233 επίπεδο! Δεν με ενδιαφέρουν τα αναδυόμενα θέλω να έχει μεγαλύτερη αξία από το τριαντάφυλλο!
     
    Αρέσει σε Hellenagal200010, αμφιθεα, -ΡΙΚΑ1985- και 2 σε άλλους.
  7. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Καλημέρα και καλή εβδομάδα:).
    Η καλύτερη επιλογή μέχρι το 234 που ξεκλειδώνεις αμάρανθο είναι το μαυροσίταρο!
    Με μια φασολιά μείωσης χρόνου, λευκή αγνότητα και στόλεν εκμηδενίζεται ο χρόνος;)!
     
    Αρέσει σε Hellenagal200010, αμφιθεα, -ΡΙΚΑ1985- και 3 σε άλλους.
  8. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Και το γαρύφαλλο κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά με το τριαντάφυλλο και τον αμάρανθο! Χρειάζεσαι και εκεί την αγάπη ΣΛ.
     
    Αρέσει σε misirli, jimixatz, Hellenagal200010 και 3 σε άλλους.
  9. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    Καλημέρα! Θα προσπαθήσω με το μαυροσίταρο γιατί έχει και πολύ μεγαλύτερη αξία από όλα(814)! Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 18/9/23
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, GEPPO1, jimixatz και 4 σε άλλους.
  10. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    χαχα πάνω που έλεγα ότι όλα είναι σε πολύ μεγάλα επίπεδα...αυτά όμως είναι για μένα χαχα
    Ωστόσο προς το παρόν έχω μόνο 4 θέσεις και τις 2 τις χρησιμοποιώ για ξυλόσφυρα, αλλά εσεις στα μεγαλύτερα επίπεδα (είμαι 129) υπάρχουν και άλλα φυτά που μπορει να δείνουν ξυλόσφυρα; ή κάτι άλλο σπάνιο όπως ο "αρπάγας" ; (δεν θυμάμαι πολυ κάλα το όνομα αλλα πιστεύω ότι καταλαβαίνεται :p )
     
    Αρέσει στους Nantia123 και GEPPO1.
  11. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Ε μα ναι! Αυτά είναι! Λίγο φτώχια στα χτ αλλά χαλάλι :p

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε vagelis1968, martha72, sofiapao76 και 7 σε άλλους.
  12. maruli1357

    maruli1357 Προχωρημένος

    καλησπέρα
    Κέλλυ με απλά λόγια...πως ;
    Μπράβο
     
  13. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Βρε καμιά φορά κολλάει το παιχνίδι και φαίνονται όλα να είναι άπειραxD.
    Μακάρι δε να μπορούσαμε να πετύχουμε τέτοια νούμερα σε φιορίνια και αστεράκια:p.
    Αμ δε όμως..
    Ας επιστρέψουμε καλύτερα στην ωμή, γλυκιά πραγματικότητα;).
     
    Αρέσει σε vagelis1968, martha72, xaidi και 4 σε άλλους.
  14. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα στην παρέα.. παιδιά το θέμα της λαικής έχει γινει πολύ κουραστικό.. κάποια στιγμη πρέπει να σταματήσει αυτό το χάλι με το ένα ενα φυτό, μια ωρα ψαχνω να βρω μια προσφορα της προκοπης με 500, 1000 φυτα σχεδον σε όλα , και ειναι γεματη η λαικη με πωλήσεις ενός φυτού, δεκα φυτών κλπ.. νομιζω οτι αυτο μας δυσκολευει ολους και εχει ξανααναφερθει στο παρελθον αλλα κάποιοι συνεχιζουν το βιολι βιολάκι τους..
     
    Αρέσει σε vagelis1968, xaidi, martha72 και 5 σε άλλους.
  15. stelios.kavala

    stelios.kavala Βετεράνος του παιχνιδιού

    Και όχι μόνο στα φυτά γίνετε αυτό αλλά και στους καρπούς , στα ζώα και τέλος πάντων ότι μπορούμε να αγοράσουμε από την λαϊκή.
     
  16. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Έχετε επιλέξει ποτέ το βελάκι της ποσότητας; (κάτι είναι και αυτό). Αλλά μην ξεχνάτε και τα μικρά επίπεδα που μαθαίνουν στην αρχή
     
    Αρέσει στους pigara, jimixatz και αμφιθεα.
  17. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    Εγώ πιστεύω ότι το χειρότερο με την λαϊκή είναι ότι δεν μπορείς να πουλήσεις σε υψηλές τιμές τα προϊόντα σου. Θελω να βαλω καρπους λευκας που δεν εχει καθόλου μεσα και η ανώτερη τιμη ειναι 2685!! αυτος ειναι και ο λόγος που δεν εχει κινηση η λαικη πλεον! παλια θυμάμαι περνούσα ώρες στην λαικη αγοράζοντας και πουλώντας αγαθά! Τώρα μπαίνω μονο οταν χρειάζομαι κατι!!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, stelios.kavala, toylaaaaa και 4 σε άλλους.
  18. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα σε όλους!!Δευτερη φορα που το αγοραζω απο το πανηγυρι!![​IMG] Ειμαι διπλα χαρουμενη:inlove::D!!Συνεχιζω με μπαλονια φυσικα αν και δυσκολευτηκα λογω χρονου ολα καλαα...Τα καταφερα!!!:DΚαι στα δικα σας ευχομαι παιδια!!Καλη συνεχεια!!:D
     
    Αρέσει σε vagelis1968, μαρω69, xaidi και 9 σε άλλους.
  19. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Πέρασα να πω τον καημό μου με το Πανηγύρι του Ρέντσο: στους δευτερότριτους λογαριασμούς έχω συσσωρεύσει εκατοντάδες γύρους που δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να παίξω - ειδικά από τότε που άλλαξε το "κρούσε τον κώδωνα" και δεν μπορώ πλέον να πετύχω καλό σκορ παρά μόνο στα μπαλόνια, που όμως θέλει πολύ περισσότερο χρόνο και προσπάθεια.
    Τσιγκουνεύομαι να ανταλλάξω τα εισιτήρια με μάρκες στην φιξαρισμένη αναλογία που είναι στην καλύτερη 1 προς 1,3 γιατί θα μπορούσα να κερδίσω κατά μέσο όρο 14 μάρκες από κάθε εισιτήριο (φυσικά όσο δεν παίζω κερδίζω μηδέν), κι έτσι εντέλει εμ δεν παίζω παιχνίδι εμ δεν ανταλλάσσω εισιτήρια και κάθομαι και τα κοιτάω και με κοιτάνε :(
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, xaidi, Megas_kokoriko και 2 σε άλλους.
  20. farmer_girl77

    farmer_girl77 Νέος ειδικός

    Μου έτυχε το πρώτο μου φιορινόδεντρο!! Δεν περίμενα να μου έρθει ποτέ!!:DxDxD
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/10/23
    Αρέσει σε kat77, toylaaaaa, αμφιθεα και 14 σε άλλους.