Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Τα παιδια βαριουνται ευκολα ..οσα εχουν αρχισει μετα απο καιρο τα ξεχνανε ,οπως κ πολλα αλλα εκτος παιχνιδιων χαχα
     
    Αρέσει στους soyla74, vagelis1968, Lina123 και σε ακόμα ένα άτομο.
  2. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    ειναι για τις 11/5 πανσεληνος
     
  3. -VASSO13-

    -VASSO13- Αρχάριος στο φόρουμ

    στη δευτερη σειρα συννεφων με τα αναμνηστικα των γιορτων του 2022 που θα βρω τα αναμνηστικα
     
    Αρέσει στον/ην soyla74.
  4. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Να τον χαίρεσαι thena να είναι πάντα γερός και ευτυχισμένος στην ζωή του!!!

    Στην αποθήκη σου και στα διακοσμητικά!!!
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 10/5/23
    Αρέσει σε Marinaloren, SYLVART, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    επειδή τωρα πήγα να φτιαξω τροφή για το προβατο ζομπι, θελω να πω πως οι ποσοτητες φυτων που ζηταει, ειναι απαράδεκτες.. δεδομενου οτι ο χρονος που παιζουμε στην πανσεληνο ειναι ελαχιστος, ειναι υπερβολικο να ζηταει 100 κουκλιστικο ματι και 75 μυκητες.. δηλαδη το μονο που θα πρεπει να κανουμε ειναι να φυτευουμε αυτα τα δυο φυτα για να φτιαχνουμε τροφη για τα προβατα.. νομιζω οτι σε κανενα αλλο ζωο δεν ζηταει τετοιες υπερβολικες ποσοτητες.. καλό ειναι να το ξαναδουν αυτο οι σχεδιαστες του παιχνιδιου.. καλο ξημερωμα σε ολους
     
    Αρέσει σε philippero98, Dr.Kelly, dafni_mat και 13 σε άλλους.
  6. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Ενεργός συντάκτης

    συμφωνω μαζι και τι φαση με τον καντηλοκακτο τι 200 ωρες ειναι αυτες ουσιαστικα οτι αποστολη εχει αυτο το δεντρο θα χρειαζομαστε 10 διαφορετικους πανσεληνους

    επισης σε καθε εβεντ βαζω μικρα χωραφακια αλλα επειδη δεν εχω μηχανη ωρες ωρες δεν παλευεται ουτε το μαζεμα ουτε η σπορα ουτε το νερο πολυ κουραστικο ωστοσο απο την αλλη δεν βγαινει το εβεντ αν δεν βαλεις μικρα δεν ξερω τι να κανω χδ
     
    Αρέσει στους soyla74, GEPPO1 και αμφιθεα.
  7. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα τέλος οι μόνιμες αποστολές στην πανσέληνο.
     
  8. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Ενεργός συντάκτης

    Σκέφτομαι να αρχίσω να μαζεύω αστεράκια για την κοιλάδα εντελβαις

    Ωστόσο ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει προσφέρει κάτι στην κανονική φάρμα η είναι ανεξάρτητο

    Βέβαια έχω μέλλον ακόμα 250/2500
     
    Αρέσει στους misirli, soyla74 και Nantia123.
  9. toylaaaaa

    toylaaaaa Εξαιρετικό ταλέντο

    χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες ... υπαρχει κωδικος στο fb MOMWOW23 δινει 10 φερορμονες κ 10 σ. τροφες ...να προσεχετε τις μανουλες σας !
     
    Αρέσει σε Παυλής, Marinaloren, elenigri και 4 σε άλλους.
  10. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Δεν σου προσφέρει άμεσα κάτι για την κυρίως φάρμα, εκτός από ένα καταπληκτικό διακοσμητικό και δύο εξίσου καλές σειρές φασολιάς, κάθε 5 επίπεδα τις κοιλάδας Εντελβάις. Αν έχεις ανοίξει όλες τις επεκτάσεις χώρων της φάρμας και του νησιού, τότε θα έλεγα να προχωρήσεις σιγά-σιγά και να την ανοίξεις.
     
    Αρέσει σε pigara, Megas_kokoriko, martha72 και 3 σε άλλους.
  11. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    [​IMG]
    Ασχολίαστο
     
    Αρέσει στον/ην Παυλής.
  12. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Θα το σχολιάσω εγώ.
    Εννοείς τους 150 ΤΠΕ ανα επίπεδο. Δηλαδή 76.800 ΤΠ
    Εννοείς τις 10 σούπερ τροφές;
    Εννοείς τα 25 σούπερ λιπάσματα
    ή εννοείς τα 4 αστεράκια;

    Γιατι για εμένα τίποτα δεν φαίνεται μικρό δώρο.
     
  13. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα σε ολη τη φαρμοπαρεα!!!

    Ε, τωρα δεν μπορω να μη σχολιασω....
    Εχω κερδισει σε party γυρους μπαλιτσες τυριου =5% γρηγοροτερη παραγωγη σταβλων σε χρυση θεση !!!!!!!!
    Εχω κερδισει γλυκο κουταλιου κυδωνι =1500 ΠΕ ωωωω!!!!!!
    Εχω κερδισει μαφιν με φραουλες =2000 ΠΕ λαλαλαλααααα!!!!!!
    Εχω κερδισει ομως και τηγανιτα =750 ΤΠΕ ουαουυυυυ !!!!!!!!!!! Τοτε ηταν που εκανα κι ενα μεγαλο παρτυ

    Η αληθεια ειναι οτι καποια απο τα παραπανω πρεπει να φυγουν πια απ το ροδανι , ε;;; η εχω αδικο
     
    Αρέσει σε crazyfarma, aggellll, rainbow και 11 σε άλλους.
  14. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Δεν έχεις καθόλου άδικο.... Και να συμπληρώσω: Κουρείο προβάτων 1 κίτρινο, Γαλακτοκομείο 1 κίτρινο, Έλατο ΧΧL (μου ήρθε πριν λίγο:p) και πολλά άλλα που πλέον το καθιστά βαρετό και ανούσιο.
    Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν και καλά δώρα,φυσικά και υπάρχουν, αλλά είναι σπάνια και άπιαστα.....
     
    Αρέσει σε aggellll, rainbow, Kodessa και 8 σε άλλους.
  15. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα σε ολους!Θα συμφωνησω παιδια εν'μερη μαζι σας,οτι καποια δωρα πρεπει να φυγουν και να μεταφερθουν στο απλο ροδανι και να μπουν καποια αλλα!!Ομως θα διαφωνησω στο οτι στο ροδανι υπαρχουν απιαστα και σπανια δωρα...Πολλες φορες εχω το ροδανι συνοδοιπορο σε ολες μου τις προσπαθειες στη φαρμα και χαμενη δεν βγαινω, στα ιβεντ,στο να μαζεψω σουπερ λιπασμα,ζωα κ.α αν σκεφτεις πως τα 25 σουπερ λιπασμα που δινει το ροδανι κανει 20 φιορινια για να το αγορασεις...παρακαλαω να μου'ρθει!!Φυσικα αυτο το χχλ ελατο οταν το δω στο γυρο ουτε που το γυριζω χαχαχα ξερω οτι θα μου τυχειxDΟμως το μυστικο ειναι αλλο οχι τα ιδια τα δωρα του ροδανιου....αλλα οι ιδιοι οι παρτι γυροι....Αν κανεις καλη χρηση τους μαζευεις απο το ιδιο το παιχνιδι που ωφειλω να ομολογησω τους δινει απλοχερα απο παντου,απο σειρες φασολιας,απο πληθωρα σεντουκιων κ.α Οποτε τους εχω εντελως δωρεαν και σε μεγαλη ποσοτητα καθε φορα που ανοιγω τα σεντουκια μου...Εχω πολυ ''κακες''μερες μερες στο ροδανι αλλα δινει και κατι μερες..αξεχαστες!!!Ομως τι να πεις ροδα ειναι και γυριζει...........:inlove:


    Υ.Σ μην ξεχασετε παιδια να τοποθετησετε το αναμνηστικο της γιορτης της μητερας δινει +1 στα δεντρα
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/6/23
    Αρέσει σε aggellll, rainbow, misirli και 10 σε άλλους.
  16. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Θα συμφωνησω σε ολα και με τις 2 σας (soyla74,Lina123) αλλα εγω εχω και το παραπονο μου, οταν διαβαζω καποιους συμπαικτες μας με 2πλα, 3πλα ή και 4πλα μπονους σοδειας +100% +200%, ενω εγω παρ'ολο που θα εχω παιξει και πανω απο 100 party γυρους και ακομη περισσοτερους απλους ουτε ενα απλο ταπεινο μπονους +1 σοδεια για 6ωριτσες δεν κερδιζω. Φυσικα μεγαλο ανα 3μηνο περιπου μου δινει ενα +100% σοδεια για να μη διαμαρτυρηθω ισως για διακρισεις :p
    Τελος παντων οπως ειπαμε ολες/οι ας βγαλουν προς το παρον τουλαχιστον καποια ασημαντα πλεον δωρακια, νομιζω οτι ειναι και το ευκολοτερο αυτο.
     
    Αρέσει σε aggellll, rainbow, vagelis1968 και 5 σε άλλους.
  17. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Το τζακ ποτ λέω αλλά γράφει 150 τροπικούς πόντους οχι το σύνολο οπότε λογικό να γίνει μπέρδεμα
    Αν και με βρίσκουν και εμένα σύμφωνο οι παραπάνω συναγρότες πρέπει να φύγουν ορισμένα άχρηστα δώρα τουλάχιστον από τους πάρτυ γύρους
    Πάρτυ γύρο και να κερδιζω ορό βαμπιρ που στην δικιά μου λαική έχει 53κ? Η τις τηγανίτες και όλα τα άχρηστα πλέον βιοτεχνικά
    Η τους κίτρινους σταύλους?
    Μηπως είναι καιρός να αλλάξει αυτό με τα δώρα τουλάχιστον ανάλογα με το επίπεδο του παίχτη?
     
    Αρέσει σε misirli, crazyfarma, bmanolos και 9 σε άλλους.
  18. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    εγω τωρα τι να σχολιάσω?? εχω 200χχλ ζαχαρενια σφενδαμια και 234χχλ ελατα.. δεν λεω τα υπόλοιπα..το να κερδιζεις κουραμπιε στο 240 επιπεδο δεν ειναι και σπεσιαλ δωρο.. θα πρεπει να υπαρχει μια διαβαθμιση στα δωρα.. τα σουπερ λιπασματα ειναι πολυ καλα δωρα αλλα τα περισσοτερα απο τα υπολοιπα αχρηστα για τα μεγαλα επιπεδα.. επισης ενω στις αρχες τα μπονους συγκομιδης ηταν πολύ συχνα, ανεξαρτητα αν τα κερδιζαμε, τωρα πια εμφανιζονται με πολυ μικρη συχνοτητα, με πιο συχνο το +1.. ελπιζω κατι να αλλαξει στο μελλον
     
    Αρέσει σε misirli, crazyfarma, Marinaloren και 7 σε άλλους.
  19. maruli1357

    maruli1357 Ενεργός συντάκτης

    Καλημέρα σε όλη την παρέα
    συμφωνώ ότι κάποια δώρα πρέπει να μεταφερθούν στο απλό ροδάνι και να μπουν κάποια άλλα.
    Ακόμα να είναι διαφορετικά για μεγάλα επίπεδα
    Όταν ήμουν μικρό επίπεδο χαιρόμουν με τα 20 αρώματα τώρα δεν γυρίζω το ροδάνι.
    καλή συνέχεια
     
    Αρέσει σε crazyfarma, Marinaloren, vagelis1968 και 4 σε άλλους.
  20. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    για να εκμεταλευτεις τα χρησιμα δωρα και επειδη καταλαβαινω οτι ο χρονος μας ειναι πολυτιμος, πηγαινε στον μυλο πατα να ξεκινησει , πατα μετα αμεσως esc και σε βγαζει στον χαρτη, ξαναπατα στον μυλο και ξαναπαιξε,μετα παλι esc και σε 5 λεπτα εχεις τελειωσει 100 γυρους
     
    Αρέσει σε Marinaloren, αμφιθεα, anastz και 3 σε άλλους.