Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR


    Προφανώς αργείς. Αν πατήσεις μόνο το παράδοση, γίνεται.

    Θα με ακούσουν αλλά προς το παρόν είναι ανέφικτο.
    Μετά την ολοκλήρωση του τελεφερίκ, θα το προωθήσω. ;)
     
    Αρέσει στους misirli, vagelis1968 και Coinhunter01.
  2. peponofloudas

    peponofloudas Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    γεια σας
    τις τελευταιες ημερες υπαρχουν πολλες συζητησεις για παικτες που πηδανε επιπεδα τσακ μπαμ. μηπως μπορουν να μοιρατστουν μαζι μας τις στρατηγικες τους.
    μαρα λιμπρα και γκεομπας νομιζω ειναι ελληνες. θα μας πειτε και εμας πως το κανετε;
     
    Αρέσει στους crazyfarma, μαρω69 και αμφιθεα.
  3. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Δεν ειναι μυστικο απλα αγοραζουν παρα πολλα διακοσμητικα ναπο τα σπεσιαλ δωρα γειτονων οπως ο χορος των φυλλων που δινει 250 τοις εκατο το καθε ενα και εχουν κρατησει χρησεις απο φεστιβαλ φωτος και ψεκασμα λουλουδιων που φτανουν πολλα δις το καθε ενα και εχουν αρκετα εως παρα πολλα λουλουδενιες μελωδιες ομπρελες με κουκιδες ,ομως για εμενα δεν αξιζει ολο αυτο το αγχος να κρατησεις την θεση σου στην λιστα για εμενα ειναι πολυ ψυχοφθορο.
     
    Αρέσει σε crazyfarma, misirli, thena και 4 σε άλλους.
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Όταν στο επόμενο δρώμενο δώρα γειτόνων, δεν θα υπάρχει τίποτα το αξιόλογο, να γνωρίζετε ήδη το λόγο από τώρα. ;)
     
    Αρέσει στον/ην misirli.
  5. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Αν δεν υπαρξει κατι αξιολογο στο επομενο δρωμενο γειτονων μαλλον την εταιρια θα βλαψει ;)
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και αμφιθεα.
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μάλλον τώρα κάποιοι έβλαψαν όχι μόνο την εταιρεία αλλά και τους συμπαίκτες τους και πιθανόν και τον εαυτό τους.
    Ας μην χαίρονται λοιπόν πριν να δούμε την έκβαση της υπόθεσης καθώς έχουν γίνει αρκετές αναφορές παγκοσμίως.

    Το θέμα θα εξεταστεί από την ομάδα του FARMERAMA. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να συνεχιστεί αυτή η συζήτηση και θα παρακαλούσα τους παίκτες που αναφέρθηκαν να επιδείξουν την κατάλληλη μετριοφροσύνη και αυτό συγκράτηση ώστε να μην προκαλούν τους υπόλοιπους. ;)
     
    Αρέσει στους jimisraf1, -*Hermes*- και *Kirki*.
  7. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Συγνωμη κυρια σνορκελ με ολο τον σεβασμο αλλα απο ποτε απαγορευεται να λεμε τα τιπς του παιχνιδιου ,
    απ οσο ξερω και εσεις με τον κανονικο σας τον λογαριασμο μας δινεται τιπς και συμβουλες πως να τελειωνουμε τα ιβεντ πιο ευκολα ,
    οποτε πως προκαλουνται οι υπολοιποι?
    και παλι συγνωμη που απαντω αλλα το κανω γιατι αφησατε αυτον τον υπαινιγμο οτι κανω κακο στην εταιρια και στους συμπαικτες μας .
     
    Αρέσει στους crazyfarma, vagelis1968 και αμφιθεα.
  8. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα σε όλους ,καλή εβδομάδα να έχουμε με υγεία.
    Θα σου πω πεπονόφλουδα ,για το νησί,που απαιτεί λιγότερα εκατομμύρια για κάθε επίπεδο,όταν ανακοινώθηκαν τα νέα επίπεδα με "ταβάνι" το 800, ήμουν αρκετά πίσω ,περίπου στα 550 επίπεδο. Όταν λοιπόν δεν είχαμε δρώμενο στο νησί, γέμιζα όλες τις εκτάσεις του νησιού με διακοσμητικά. Με αυτό το τρόπο καθημερινά, ανέβαινα 2 έως 3 επίπεδα, με αποτέλεσμα σε ένα περίπου μήνα να φτάσω το 800. Φυσικά όπως προείπε η συμπαίκτρια, χρησιμοποιούσα έξτρα μπόνους 200-100% πε .Τα μπόνους της φασολιάς και ό,τι μπόνους κέρδιζα στο ροδάνι. Τη περίοδο των γιορτών με τα εξτραδάκια από το "δισκοπότηρο γιορτής" και βουαλά! Όλα αυτά τα μπόνους, τα γνωρίζεις ,δεν είσαι νέος παίκτης.Ελπίζω λίγο να σε κατατόπησα. Γέμισε διακοσμητικά με τα περισσότερα τπε το νησί σου .
     
  9. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Γνώστης του φόρουμ

    καλημερα στην αγροτοπαρεα μου και καλη εβδομαδα να εχετε ολοι!παιδια απολαυστε το παιχιδι ! δεν χρειαζετε να τσακονομαστε μεταξυ μας! παιζοντας το παιχνιδι τοσα χρονια και με αφορμη ενα ατυχημα που ειχα την τριτη το οποιο εχει σαν αποτελεσμα για τους επομενους 3 μηνες να κυκλοφωρο με πατεριτσες οτι σχεδια ειχα κανει με τα δεωμενα πηγαν χαμενα! οκαθενας παιζει με το δικο του σκεφτικο το παιχνιδι!αν στο τελος καθε δρωμενου αποδειχθει λαθος ο τροπος που παιξαμε δεν μας φτενε ουτε οι συμπεκτες μας ουτε η ετερεια! πιστευω ολοι μας αλλα δρωμενα τα καταφεραμε και αλλα οχι! και τι εγινε;σημασια εχει να περναμε καλα και να εχουμε την υγεια μας! συγνωμη αν σας κουρασα αλλα ειχα μερες να γραψω λογο νοσοκομειου και βγηκαν ολα τα παραπανω λιγο αυθορμιτα! καλη συνεχεια και καλο μεσημερακι σε ολους!
     
    Αρέσει σε crazyfarma, 2014chr, Marinaloren και 10 σε άλλους.
  10. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Περαστικά "τρελέ αγρότη"... σιδερένιος
     
    Αρέσει στους toula25 και Nantia123.
  11. lykodimi

    lykodimi Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω αν θεωρείτε ότι αξίζει να δώσω τόσα αστερακια για να ξεκλειδωσω το ζωοκομείο και το δενδροκομείο. Σκέφτομαι μήπως θα ηταν καλύτερα να ξεκλειδώσω ρούνες που δίνουν περισσότερους ΠΕ ή αυτό που μου δίνει μεγαλυτερες τιμές στη λαικη (κα). Τι προτείνετε από τη πορεία σας?!
    ευχαριστώ πολύ!
     
  12. ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    εχω μια ερωτηση προς ολους.στο εργαστηριο εχει για κατασκευη κουρειο μαλιου προβατου ζομπι εχω φτιαξει μερικα εργαστηρια αλλα δεν τα βρισκω πουΘενα .γνωριζει καποιος κατι.ευχαριστω.

     
  13. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Μήπως τα έχεις τοποθετησει στη πανσέληνο?
     
    Αρέσει στον/ην skias10.
  14. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπέρα.
    Θα σου εμφανιστούν στην αποθήκη της πανσελήνου σου, όταν αυτη ανοίξει.
     
    Αρέσει στον/ην maria_palou.
  15. ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    ευχαριστω πολυ.
     
  16. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    η συναγρόττισσα απο κάτω είπε μόνο για το ενα διακοσμητικό, ο γείτονας μου είχε πει και το άλλο διακσμητικό το "ΠΛΑΤΣΟΥΡΙΣΜΑ"

    αυτό φιλενάδα ξαναπεστο!!! και έχω εναν τέτοιο γείτονα χαχα καθε μέρα βλέπω...ανεβαίνει επιπδεο. ακους τι λέει γείτονα, επίσης που έτσι δεν το ευχαριστιέσαι και το παιχνίδι.

    υ.γ. λιγο και εγω έχω ανέβει γρήγορα, αλλά δεν έχω αγοράσει τίποτα εκμεταλλεύτηκα κάτι bonus ΠΕ που δεν θυμάμαι καν από που και πως τους κέρδισα...και δεν με κόφτει (λέω τώρα χαχα)
     
    Αρέσει στους anastz και vagelis1968.
  17. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    συγνώμη βρε παιδια αλλα δεν εχω καταλαβει το νοημα αυτης της <<αντιπαραθεσης>> .. τα διακοσμητικα για αυτο δεν υπάρχουν?? και εγω ανεβαινω σχεδον μερα παρα μερα επιπεδο στο νησι.. εχω τοποθετησει φουλ διακοσμητικα στο νησι του θησαυρου και στην ακτη, και επισης παιρνω εκατομμυρια τπε απο τις φασολιες.. οχι με καιει να ανεβω επιπεδο στο νησι, βασικα ασχολουμαι ελαχιστα, αλλα τυχαινει.. απο ποτε υπαρχει προβλημα αν καποιος ανεβαινει πολυ γρήγορα επιπεδα??
     
  18. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα!
    Το αθέμιτο δεν είναι να ανεβαίνεις γρήγορα επίπεδα ούτε αν κρατήσεις ότι κερδίζεις από τζακ, από επιβραβεύσεις αγορών κλπ και τα ενεργοποιήσεις συγχρόνως, αλλά το ότι με τα δώρα γειτόνων, αν έχεις 10 λογαριασμούς και χαρίσεις στον κύριο κάποιο διακοσμητικό που δίνει ΠΕ, από αυτά που έχουν κόστος σε φιορίνια, όπως ο χορός των φύλλων, τότε παίρνεις πάρα πολλούς ΠΕ που δεν μπορεί όποιος δεν έχει δέκα ή και είκοσι λογαριασμούς...
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  19. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    ......βάλε κάτι ακόμα "κυρ Στέφανε".......8)
     
    Αρέσει σε martha72, thena, Megas_kokoriko και 4 σε άλλους.
  20. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ναντια μου το καταλαβαινω αυτο που λες, αλλα και παλι ξαναρωταω που είναι το κακό.. άλλωστε γιατι πρεπει να μας ενδιαφερει αν καποιος ανεβαινει γρηγορα επιπεδα με οποιοδηποτε θεμιτο τρόπο, ειτε στο νησι είτε στην φάρμα?? εμενα προσωπικα δεν μ ενδιαφέρει καθολου και μπράβο του.. δεν υπάρχει ανταγωνισμος στα επιπεδα και επιπλεον είδικα στο νησι, δεν υπαρχει τρόπος να μαθει καποιος αν ο γειτονας ανεβαινει επιπεδα γρηγορα, παρα μονο αν του το πει ο γειτονας.. θελω να καταληξω πως το αν ανεβαινει καποιος επιπεδα ή οχι δεν επηρεάζει καθολου την δικη μας αποδοση συνεπως δεν πρεπει και να μας ενδιαφέρει
     
    Αρέσει σε fisherman65, Nantia123, vagelis1968 και 3 σε άλλους.