Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ειλικρινά δεν ξερω τι το σπέσιαλ έχει, 25 κοπρια, 1 σ λίπασμα, 1 τουρμπο λίπασμα και 2 φασουλοφλουρία, ας αφήσω απ εξω το σεντούκι... βέβαια αυτά που είναι με φιορίνια είναι αξιόλογα, αλλά απο τότε που σταμάτησαν τις αγορές απο σταθερό και κινητό, εγω προσωπικα για δικούς μου λόγους που αφορουν τα προσωπικά μ στοιχεία, δεν μπορω να αγοράσω.. για να έχει λοιπόν κάποια αξία θα επρεπε στον αντίποδα να υπάρχει κατι αξιόλογο.. πχ 10 σ λίπασμα , κανένα σεντούκι όπως παλιότερα, κανένα καλό διακοσμητικό, ειδαλλως ο τίτλος σπέσιαλ αφορά μόνο αυτά που αγοράζονται με φιορίνια.. τα υπόλοιπα είναι απλά για να είναι..
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, farmerwoman_50, mini88_ και 5 σε άλλους.
  2. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Καλημέρα και καλό μήνα! Πόσα περίπου πίκολο χρησιμοποίησες για να σου έρθει; Εχω βάλει πάνω από 40 και ακόμα τίποτα...
     
    Αρέσει στους nota.dim1802 και toylaaaaa.
  3. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα και καλο μηνα σε ολους μας ευχομαι,με υγεια!!!πανω κατω 60 εκεινη την μερα!!!Δεν νομιζω ομως οτι παιζει κανενα ρολο αυτο..ξερω αλλους που ανοιγουν ενα και μοναδικο και το τυχαινουν....
     
    Τελευταία επεξεργασία: 1/4/22
    Αρέσει στους nota.dim1802, sofiapao76 και maria_palou.
  4. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα να ρωτήσω στον εξευγενισμό των φυτών έχετε ανοίξει όλες τις θέσεις; Και αν ναι τι φυτά βάλατε για περισσότερα αναδυόμενα στο λιγότερο χρόνο;
     
  5. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπέρα, έχω ανοίξει όλες τις θέσεις κι έχω εξευγενίσει τη βαλεριάνα για αναδυόμενα, με βιοτεχνικά, νερό και λίπασμα ετοιμάζεται κάτω από τις 8 ώρες δε θυμάμαι την ακριβή ώρα. όταν υπάρχουν δρώμενα που παίρνεις αναδυόμενα από φυτά δεν δυσκολεύεσαι καθόλου να τα μαζέψεις. μακάρι να υπήρχε εξευγενισμός και στο νησί θα ήταν μεγάλη βοήθεια...
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, Marinaloren, Nantia123 και 6 σε άλλους.
  6. sirtakis

    sirtakis Νέος ειδικός

    θα ήθελα να ρωτήσω τους αγαπητούς συντονιστές εάν γνωρίζουν , φυσικά , τι προτίθεται να κάνει η εταιρία με τα χιλιάδες υπάρχοντα αστεράκια και χρυσές μπανάνες . και εάν όχι , να μεταφέρουν παρακαλώ το αίτημα για την αξιοποίηση τους . είναι κρίμα να στέκουν εκεί ανεκμετάλλευτα . ένα ανάλογο δρώμενο η μια ανταλλαγή με κάτι ίσος . πιστεύω ότι θα συμφωνήσουν η περισσότεροι συναγροτες με αυτό . θα χαιρόμουν για μια απάντηση σας , που δεν θα είναι απλός του τύπου δεν γνωρίζουμε . θα ήθελα να μάθω τι σκέφτεται η εταιρία για αυτό το θέμα . ευχαριστώ εκ τον προτέρων για την ανταπόκριση σας .
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, GEPPO1, Lina123 και 7 σε άλλους.
  7. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    παιδια αν θέλετε λύστε μου μια απορία.. εσεις που μαζεύετε αυγά εκπληξη απο την φασολιά, έχετε βρεί κανενα αυγό κουπονιών??εδω και 4 μηνες περίπου βάζω 9,9 και τώρα 20 μαζί και κουπόνια δεν εχω ξαναδεί..στην αρχή κάθε 6,7 αυγά ερχόταν και ενα με κουπόνια.. τώρα εχουν εξαφανιστει.. συμβαινει και σ εσας ή μόνο σε μένα??

    αν δεν εχεις φθάσει στο επίπεδο της βαλεριάνας σου συνιστω τριαντάφυλλο και γαρύφαλο
     
    Αρέσει στον/ην maria_palou.
  8. FARMERAMA16000

    FARMERAMA16000 Προχωρημένος

    Αγαπητή GEPPO1,τώρα τελευταία-3 με 4 φορές-έβαλα από 26 αυγά και πήρα κουπόνια
    Ετυχε δεν ξέρω......
     
  9. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους!Μόλις διαπιστωσα οτι τα διακοσμητικα που πήραμε απο το ιβεντ κουνγκ φου μας δινουν τελικα +1 σε ζωα,δεντρα και εργαστηρια και οχι μονο 100% ποντους εμπειριας
    [​IMG]


    7800 Π.Ε / Τ.Π.Ε x επίπεδο
    1 τούρμπο λίπασμα
    100% πε/τπε στα δέντρα για 4 ώρες
    20:00
    1x2
    (5 χρήσεις)
    [​IMG]
    Μετά τις 5 χρήσεις θα δίνει:
    6250 π.ε./τ.π.ε.
    [​IMG]
    8200 Π.Ε / Τ.Π.Ε
    1 σούπερ λίπασμα της Ζωζώς
    100% πε/τπε στους στάβλους για 4 ώρες
    20:00
    1x2
    (5 χρήσεις)
    [​IMG]
    Μετά τις 5 χρήσεις θα δίνει:
    6750 π.ε./τ.π.ε.
    [​IMG]
    4300 Π.Ε / Τ.Π.Ε
    1 σούπερ τροφή
    100% πε/τπε στα εργαστήρια για 4 ώρες
    20:00
    1x1
    (5 χρήσεις)
    [​IMG]
    Μετά τις 5 χρήσεις θα δίνει:
    3600 π.ε./τ.π.ε.
    Οποτε οποιος θελει να χρησιμοποιησει προς ωφελος της φαρμας του αυτο το+1 να το κανει!!!Καλο βραδυ σε ολους την υγεια μας να'χουμε:inlove:!!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Megas_kokoriko, jiorgos και 11 σε άλλους.
  10. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπέρα σε όλους, τελευταία έβαλα περίπου 100 αβγουλάκια και έτυχα τρία αβγουλάκια με βοηθούς, αναλογικά αν υπολογίσεις....
     
    Αρέσει στους RARANIARO και soyla74.
  11. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Εγώ από 40 μόνο 1.
     
    Αρέσει στους nota.dim1802, soyla74 και ioanna6929.
  12. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Γελάστε και κλάψτε λίγο μαζί μου o_O
    Αυτό γίνεται όταν πατάς κουμπιά μισοκοιμησμένη. :sleepy:


    [​IMG]
     
    Αρέσει σε RARANIARO, MariaStathaki, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  13. iocaste1

    iocaste1 Forum Moderator Team Farmerama GR

    Εάν πατήσεις το χ θα χάσεις μόνο ένα.
    Τα άλλα θα επιστρέψουν στα υπάρχοντα σου.
     
    Αρέσει σε fisherman65, dafni_mat, RARANIARO και 15 σε άλλους.
  14. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα σε όλους.. πραγματικά αυτό δεν ηξερα .. νομίζω απο τις πιο χρήσιμες πληροφορίες.. και εγω ειχα την εντύπωση πως αν πατησουμε χ τα χανουμε ολα.. ευχαριστούμε πολυ
     
    Αρέσει σε ioanna6929, MariaStathaki, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  15. MariaStathaki

    MariaStathaki Νέος ειδικός

    Καλημέρα . Μια καλή λύση είναι η προπληρωμένη Paysafecard Classic ,την βρίσκω με 10 ,20 ,50 Euro και την έχουν σχεδόν όλα τα σούπερ μάρκετ και μπορώ να αγοράσω πακέτα μέχρι 49,99 Euro .Λόγω του ότι μένω στην Γερμανία δεν ξέρω τι ακριβώς ισχύει στην Ελλάδα , ρώτησε τους συντονιστές που θα ξέρουν καλύτερα .
     
    Αρέσει στον/ην ioanna6929.
  16. giannis58

    giannis58 Ανερχόμενος συντάκτης

    Φίλοι μου καλημέρα και καλό μήνα πήγα στη λαχαναγορά να κάνω καμιά αποστολή και με μεγάλη έκπληξη είδα οτι οι ποσότητες των φυτών είναι υπέρογκες π.χ το τίμημα της αλαζονείας ζητάει κρόκο και δίκοκο σιτάρι απο 107500 το καθένα θέλω σχεδόν 2 χρόνια να αγοράζω κάθε ημέρα απο το καλαθάκι τα 300 φυτά και όλες οι αποστολές με φυτά είναι περίπου στο ίδιο μοτίβο.Τι γίνεται βρε παιδιά κάθε 2 χρόνια θα κάνω μια αποστολή? έχω καταλάβει λάθος? ή υπάρχει άλλος τρόπος? και οι αμοιβές είναι ισάξιες?
     
  17. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Ναι υπάρχει, μπορείς να τα φυτεύεις. ;)
     
  18. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Όπως έχουμε ξαναπεί φίλε μου... το παιχνίδι είναι της υπομονής... αργά αργά και σταθερά.
    Και τι θα κατλάβεις άμα κάνεις την αποστολή??? σιγά τα δώρα που έχει... οπότε: αργα και σταθερά.
     
  19. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα, εχω κανει κάποιες αποστολές με πολλά φυτά οπως " βραδυπους εν όψη" , "ιστορίες υπερηρωων", "σχολική εκδρομή" και άλλες, και σίγουρα δεν χρειάζονται 2 χρόνια. Εκτός απο το κατάστημα σπορων, μπορείς να αγοράσεις από την λαϊκή, επίσης ο εξευγενισμος είναι μια λύση. Υπάρχουν και κάποιες αποστολές που δίνουν στο τελευταίο βήμα πικολο και πολλά φιορίνια, εγω μόλις ξεκινησα την αποστολη "επιστροφη στο παρελθόν" που θεωρώ οτι δίνει καλά έπαθλα. Και φυσικά το φύτεμα είναι απαραίτητο.
     
    Αρέσει σε Lina123, ioanna6929, αμφιθεα και 5 σε άλλους.
  20. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα παίζω πολλά χρόνια φαρμεράμα. Τις καθημερινές έπαιζα και από τον υπολογιστή της εργασίας μου αλλά για ασφάλεια δεν μπορώ να ξαναπαίξω. Έχουν κλειδώσει την σελίδα μαζί με αλλες σελίδες. Θα ήθελα να ρωτήσω αν το παιχνίδι μπορώ να παίξω και από κινητό και τι απαιτήσεις πρέπει να έχει το κινητό. Χρειάζεται να είναι android ή μπορεί και ios; Συγνώμη που γράφω εδώ αλλά θέλω την βοήθειά σας. Έχω ένα παλιο κινητό το iphone 6. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
     
    Αρέσει στους Παυλής, Lina123 και vagelis1968.