Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Κάνεις μεγάλο λάθος. Αν δεν γνωρίζεις τους κανόνες και δεν τους ακολουθείς δεν μπορείς να συμμετέχεις στο φόρουμ.

    Από την ανάρτηση σου δεν φαίνεται οτι είσαι ενήμερος. Γιατι αν ήσουν ενήμερος θα ήξερες πόσο δουλεύει η ομάδα του Farmerama για να διορθώσει τα προβλήματα και να αναβαθμίσει το παιχνίδι.
     
  2. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    μην ξεχνάμε όμως οτι δεν ξεκινήσαμε έτσι το παιχνίδι... βέβαια ποτέ δεν είχαμε χιλιάδες κουπόνια αλλά η εταιρία μας είχε ευχαριστημένους... εσύ πολύ καλά κάνεις και υπερασπίζεσαι την πολιτική της εταιρίας , αλλά βέβαια μην περιμένεις να συμφωνήσουμε μαζί σου τουλάχιστον εμείς οι παλιοί που ξεκινήσαμε όλοι μαζί εδω και παραπάνω απο 10 χρόνια.. τον τελευταίο καιρό ίσως κανένα χρόνο έχει ελαττωθεί η προσφορά σε κουπόνια και ακόμα πιο πρόσφατα ίσως 3 μήνες η προσφορά σε άλλα αξιόλογα δώρα όπως πχ στο ροδάνι σε μπόνους για τα φυτά... τουλάχιστον εμείς οι παλιότεροι έχουμε ζήσει εποχές άνθησης του παιχνιδιού, που βάζαμε το χέρι στην τσέπη με χαρά την στιγμή που η εταιρία μας χάριζε όμορφα δώρα και χαιρόμασταν να της το ανταποδίδουμε (όσο μπορούσε ο καθένας).. υπάρχει διαφορά να κάνεις κάτι μ ευχαρίστηση απο το να το κάνεις γιατί δεν έχεις επιλογή.. ποτέ η εταιρία δεν είπε οτι οι αγροτικοί βοηθοί είναι μόνο με πληρωμή (αν μας το έλεγε απο την αρχή έτσι απόλυτα, να είσαι σίγουρη ότι δεν θα μιλάγαμε σήμερα, όπως και πολλοί άλλοι) .. αντιθέτως μας χάριζε στα δρώμενα 12, 24 , 36 και 48 ώρες αγροτικούς βοηθούς που σίγουρα τα θυμάσαι αυτά τα δρώμενα.. είμαι απολύτως σίγουρη οτι τότε η εταιρία είχε πολύ περισσότερα έσοδα απο τώρα... και επειδή η δουλειά μου επι 20 χρόνια ήταν το μάρκετινγκ και η διαχείριση πελατών, πίστεψε με γνωρίζω πολύ καλά τι λέω... το να έχεις <<πελάτες >> που διαρκώς κάνουν παράπονα σημαίνει οτι κάτι δεν πάει καλά... το να φεύγουν και να χάνονται παλιοί παίκτες και να εξαφανίζονται σε μια βραδιά επίσης δεν είναι θετικό... βέβαια η πολιτική μιας εταιρίας είναι δικό της θέμα, αλλά το να λέμε και εμείς την άποψη μας είναι δικό μας θέμα... επίσης κανείς μας δεν αναφέρεται στον αγώνα που κάνετε εσείς ως συντονιστές.. τα περισσότερα σχόλια απευθύνονται στην εταιρία και αυτό που περιμένουμε από εσάς είναι να τα μεταφέρετε..
    επίσης να συμπληρώσω ότι πολλοί άνθρωποι (και μιλάω εντελώς γενικά) έχουν δυσλεξία, που τους οδηγεί στο να είναι ανορθόγραφοι όχι απο επιλογή τους.. ισως πρέπει να είμαστε λιγότερο επικριτικοί και δεν αναφέρομαι στον φίλο tajidioths διότι δεν τον γνωρίζω καθόλου, αλλά μιλάω γενικά με βάση την απάντηση σου για τα ορθογραφικά λάθη αγαπητή snorkel... ακόμα και στο πανεπιστήμιο όταν δίνουν εξετάσεις υπάρχει ανοχή και ειδική διαδικασία...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/8/21
    Αρέσει σε icons1, fisherman65, martha72 και 21 σε άλλους.
  3. gurgu

    gurgu Αρχάριος στο φόρουμ

    Αγαπητέ -snorkel-, διακρίνω ένα έντονο εκνευρισμό στο γράψιμό σου, κάτι το οποίο δεν συνηθίζεις να κάνεις. Μην απολογείσαι εσύ για την εταιρία, μην παίρνεις προσωπικά το θέμα, κανείς δεν τα βάζει μαζί σου. Όλοι μας αντιλαμβανόμαστε τον αγώνα που δίνεται από τους συντονιστές! Οι πολύ παλαιοί παίκτες - μεταξύ αυτών και εγώ- πιθανά δυσκολευόμαστε να ακολουθήσουμε το σκεπτικό της εταιρίας. Επίσης υπάρχουν και παίκτες που δεν γνωρίζουν να γράφουν σωστά για διάφορους λόγους, μεταξύ αυτών και η δυσλεξία. Είναι πού εύκολο , χωρίς να το αντιληφθούμε ή να είναι στις προθέσεις μας , να δώσουμε μηνύματα ρατσιστικά και να στοχοποιηθούμε για κάτι που ούτε καν μας πέρασε από το μυαλό. Δεν συνηθίζω να ποστάρω, δεν συνηθίζω να γράφω σε συμβουλευτικό ύφος, ούτε να κινδυνολογώ ,η πρόθεσή μου είναι ξακάθαρα να επιστήσω την προσοχή, γιατί πραγματικά σέβομαι τον αγώνα και την αγωνία σας. Δέξου την εκτίμηση από μια 65χρονη κοινωνική λειτουργό, που στεναχωριέται βαθύτατα για τον <κόσμο>, που η γενιά της παραδίδει σε σας τους νεότερους. Καλή δύναμη!!!
     
    Αρέσει σε bibika55, nota.dim1802, icons1 και 23 σε άλλους.
  4. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    γεια σας! ας το γραψω εδω αυτο που θελω να πω. λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων δεν μπορουσα να παιζω το τελευταιο διμηνο. τωρα χαλαρωσαν τα πραγματα λιγακι θα παιζω οσο πιο τακτικα μπορω. σιγουρα εχω να καλυψω κενα και να δω τι εχασα το τελευταιο καιρο. αυτα και καλη συνεχεια σε ολους
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, jimthrilosgate7, Megas_kokoriko και 10 σε άλλους.
  5. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Και ναιιιι το πρώτο φιορινόδεντρο ήρθε στην φάρμα μου FARMERAMA ευχαριστώ
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, skareleni, Lina123 και 19 σε άλλους.
  6. toula25

    toula25 Τακτικός στο φόρουμ

    Καλημέρα σε ολους!! Αν και δεν το περίμενα ήρθε και σε μένα το πρωτο φιορινόδεντρο σήμερα...Ευχαριστώ FARMERAMA ... Εύχομαι να το αποκτήσουν ολοι !! KΑΛΟ Σ/Κ σε ολους με υγεια ;)[​IMG]
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, toylaaaaa, kat77 και 21 σε άλλους.
  7. farmerwoman_50

    farmerwoman_50 Ανερχόμενος συντάκτης

    Γεια σας
    Πως ερχεται το φιορινοδεντρο βρε παιδια?Εχασα κατι?
    Με την καταργηση ΚΑΙ της σταθερης γραμμης δεν μπορουμε πια ουτε κ με αυτο τον τροπο να παιρνουμε φιορινια κ τον τελευταιο καιρο ζοριζομε πολυ χωρις βοηθους , φυσικα ουτε λογος για προπληρωμενες καρτες που θελουν προσωπικα στοιχεια τα οποια τρεχα γυρευε σε ποιες βασεις δεδομενων ειναι καταχωρημενα , αρα το μονο που μενει ειναι οταν κ οποτε μπορω να μπαινω στο παιχνιδι.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, soyla74, martha72 και 2 σε άλλους.
  8. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπέρα το φιορινόδεντρο βρίσκεται στο μυστηριώδες κουτί Πικόλο το οποίο είναι σαν ανταμοιβή σε δρώμενα αυτήν την στιγμή το βρίσκουμε απο το δρώμενο Ημέρα Γκαράζ και έχει 4 πικόλο έπαθλο
     
    Αρέσει σε Lina123, -sia1971-, vagelis1968 και 4 σε άλλους.
  9. farmerwoman_50

    farmerwoman_50 Ανερχόμενος συντάκτης

    Σας ευχαριστώ ολους απο καρδιάς που αφιερωσατε λίγο απο τον χρόνο σας για να μου απαντήσετε.
     
    Αρέσει σε soyla74, Lina123, Marinaloren και 3 σε άλλους.
  10. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Να ανοίγεις σεντούκια και να βγαίνουν πολύτιμα bonus...
    Ωραία πράγματα!!![​IMG]
     
    Αρέσει στους -sia1971- και SavoirAimer....
  11. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Εχεις πάρα πολύ αργή σύνδεση. Ο μοναδικός λόγος που δεν φορτώνουν τα εικονίδια είναι η αργή σύνδεση.
    Μάλλον θα πρέπει να το κοιτάξεις με το παροχό σου. ;)
     
  12. anna.apostolos

    anna.apostolos Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Έχω λάβει έναν κωδικό βοήθειας που θα τον βάλω για να λάβω τα δώρα που μου προσφέρoνται;
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  13. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    [​IMG]
    Στο τελευταίο με την πένα, θα σου ανοίξει ένα παράθυρο και θα τον γράψεις εκεί.....
     
    Αρέσει στους -sia1971- και Panagiotiis.
  14. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Ήρθα να κλαψουρίσω.
    Πότε μα πότε θα έρθει αυτό το πουλάκι στη φάρμαααα μου..!! Τόσοι μυστ. στάβλοι, τόση υπομονή και το πουλάκι ακόμα να ρθει :cry:
    Πουλάκι έλα...σου έχω έτοιμο φαΐ.... :oops:

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, pigara, soyla74 και 9 σε άλλους.
  15. *angels*

    *angels* Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Τελικά έμαθε κάποιος ποιός είναι ο κωδικός να τον πει και σε μας τους υπόλοιπους;
     
    Αρέσει σε martha72, maria_palou, MariaStathaki και 3 σε άλλους.
  16. bilbo

    bilbo Ανερχόμενος

    Καλησπερα , εγω θα ηθελα να κανω μια προταση , μιας και το φαρμεραμα καλως η κακως εχει πεσει δυστυχως , αυτο το καταλαβαινουμε οι λιγο πιο παλιοι απο την λαικη , απο εβεντ οπως το παρε δωσε που ειχε 400+ σελιδες και τωρα με το ζορι 150, γιατι δεν παιρνετε ολους τους παικτες να τους βαλετε σε μια λαικη , να ειναι ολοι μαζι στο παρε δωσε , σε οποιοδηποτε εβεντ , γιατι πουλαω πραγματα στην λαικη , δεν τα αγοραζει κανεις γιατι δεν τα χρειαζονται , δεν εχει παικτες να το αγορασουν δεν ξερω , ποσα ατομα να ειναι σε μια λαικη , τα ποσοστα εχουν πεσει κατα πολυ!! Η ιδεα μου ειναι να γινει μια συγχωνευση ολων σε μια , ετσι ωστε και οι τιμες θα πεσουν λογω της προσφορας ζητησης και θα βρισκεις πιο ευκολα πραγματα μιας και θα υπαρχει στην αποθηκη καποιου , για παραδειγμα στην λαικη μου , δεν πουλαει κανεις ζωα εκτροφης τελευταιας γενιας οπως αρκουδας πεταλουδας , καστορα , ανακοντα , καρχαρια και αλλα πολλα! οπως σε αλλες αντιστοιχα δεν πουλιουνται αυτα που δινουν σε μενα , αμα τα βαλουμε ολα σε μια θα υπαρχουν ολα παντου , και οχι μισα εδω μισα εκει και να παλευουμε στο παρε δωσε να αποκτησουμε ροζ εργαστηρια για τρελες προσφορες! Επισης μη αγοραζοντας τις προσφορες μας υπαρχει και το δεκα τα εκατο που ελεος να φορολογουμαστε στο παιχνιδι αλλα αλλη ιστορια η οποια ειναι σχετικη , δεν εχω παραπονο αυτο απλα λεω την γνωμη μου , αλλα οταν δινω 20εκ στα 10 τα εκατο και δεν μου αγοραζουν τιποτα ε καποια στιγμη χανεται η αξια της προσφορας και του προιοντος μου!! Αυτα τα 2 ειναι τα "παραπονα"μου απλα λυνοντας αυτα πιστευω θα παει αλυσιδα και θα ειναι ενα μικρο κλικ πιο κοντα στο παλιο φαρμεραμα απο αποψη πολλαπλων προιοντων!
     
    Αρέσει στους skareleni και -sia1971-.
  17. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα !!!Όχι και ούτε πρόκειτε,διότι οι κωδικοί είναι διαφορετικοί για κάθε ένα πάικτη...
    Και κάποιοι "παράταιροι" παίκτες.συμπεριλαμβανομένου κι εμού, δε πρόκειτε να λάβουμε κωδικό στο e-mail μας διότι λένε δεν είναι έγκυρο...
    Και δεν είναι έγκυρο επειδή κάναμε εγγραφή από μια άσχετη πλατφόρμα παιχνιδών ( δε την αναφέρω μη θεωρηθεί διαφήμιση ),η οποία πλέον σταμάτησε να συνεργάζεται με το παιχνίδι μας και η οποία δε ζητούσε e-mail για την εγγραφή μας.
    Tώρα για να γίνει δεκτή η ηλεκτρονική μου διεύθυνση,μου ζητήθηκε από την υποστήριξη να στείλω μια φωτο από τη συγκεκριμένη πλατφόρμα...που να το ήξερα να κρατούσα μία...μετά από τόσα χρόνια όμως έχουν σβηστεί όλα τα cookies και οι αποδείξεις...οπότε φίλτατοι συμπαίκτες /ες μου,δε δικαιούμαι εγώ να έχω e-mail και κατ'επέκταση κωδικούς bonus μα κυρίως αλλαγή προσωπικού κωδικού.
    Να είστε καλά!
     
    Αρέσει στον/ην GEPPO1.
  18. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Αν βρείτε το κωδικό να μου το πείτε και εμένα. :music:

    Παρεπιπτώντας, δεν έχει σταλεί κανένας κωδικός σε κανένα παίκτη. ;)

    Ο τελευταίος Bonus Κωδικός στάλθηκε στις 31/3/2021 ο οποίος έδινε 3 πάρτι εισιτήρια και ο οποίος έχει λήξει από τις 14 Απριλίου.
     
  19. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Κρατηστε για τον εαυτο σας τα bonus...δεν ειμαστε χθεσινοι στα windows! καληνυχτα
     
  20. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Επειδή αρκετές φορές προσπάθησα να είμαι φιλική και ευγενική απεναντί σου αλλά ούτε το εκτίμησες ούτε άλλαξες ύφος, από εδώ και πλέον θα σου απαντάω στο ίδιο ύφος.

    Σαφώς δεν είσαι χθεσινή αλλά είσαι σημερινή. Δεν είναι κακό που δεν έχεις την ελάχιστη γνώση από τεχνολογία. Το κακό είναι οτι λες οτι ανοησία σκεφτείς και μάλιστα το δυατυπώνεις με ύφος. Γνωρίζεις 2 ορολογίες και τις πετάς τυχαία.

    Να σου πω λοιπόν οτι το farmerama δεν έχει ουδεμία σχέση με windows ή mac. Είναι ανεξάρτητο software.
    Επίσης αν έχεις παράπονα για τα windows επικοινώνησε με την Microsoft. Δυστυχώς δεν είναι φίλος μου ο bill gates και δεν μπορώ να σε εξυπηρετήσω.