Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. pikpak-8-

    pikpak-8- Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Για να δούμε τι αποζημίωση θα δοθεί που θα ισοδυναμεί με 1 χαμένο θέρισμα 8ωρου φυτού event από 2 εκτάσεις, 2 χαμένα θερίσματα σερφοσανίδας (σε ένα event που ακόμα και σε φυσιολογικές συνθήκες με το ζόρι βγαίνουν οι μισές αποστολές) και 1 χαμένο θέρισμα στάβλων από 3 εκτάσεις... τα βιοτεχνικά και τα σουπερ λιπάσματα που έδωσα σήμερα αποκλειστικά λόγω της καθυστέρησης δεν με απασχολούν, άλλα φοβάμαι ότι θα χρειαστούν κι άλλα στην πορεία γιατί στένεψαν απότομα τα περιθώρια. Επισημαίνω πως δεν γκρινιάζω για τα τεχνικά προβλήματα, αν και κουράζουν είναι κατανοητά προς έναν βαθμό, η αξία της αποζημίωσης είναι αυτό που με προβληματίζει. Γιατί έχω φάει ήδη μια μεγάλη πίκρα από προηγούμενο event.
     
    Αρέσει σε ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, Theodoroupetros, fisherman65 και 5 σε άλλους.
  2. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα

    Συμφωνώ με τους συναγροτες παραπάνω.
    Οι 3 ώρες που χάθηκαν ισοδυναμούν με χαμένα θερισματα σε μικρά χωραφακια. Μικρή η απώλεια αν μιλούσαμε για ένα δρώμενο όπως τα συνηθισμένα (6 ημερών) , αλλά τώρα μιλάμε για ένα δρώμενο - περιορισμένης διάρκειας - που κάθε απώλεια ώρας μπορεί να μας κοστίσει πολύ.
    Και αντε να μην ήταν καλά τα δώρα, αλλά τώρα οι φασολιες αξίζουν να αποκτηθουν από όλους μας.
    Τέλος ένα μεγάλο ευχαριστώ στο τεχνικό τμήμα και σε όλη την συντονιστική ομάδα για την πολύτιμη τους βοήθεια αυτές τις μέρες, ώστε να παίξουμε - έστω κι με δυσκολίες - το αγαπημένο μας παιχνίδι;):inlove:
    Αναμένουμε μια καλή αποζημίωση!! Αν κι πιστεύω η παράταση των δρώμενων θα ήταν ένα καλό δωράκι.
    Καλό βράδυ σε όλους:)
     
    Αρέσει σε ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, jimixatz, Theodoroupetros και 5 σε άλλους.
  3. -PANOS00-

    -PANOS00- Αρχάριος στο φόρουμ

    Ελπιζω να δωσουν παραταση στα δρωμενα,ιδιως στο δρωμενο "ημερες καλοκαιριου"αλλά ειμαι περιεργη απο 11μμ ποτε θα το βαλουν να ληγει ....μεσα στη νυχτα;Εγω δεν εχω ξενυχτησει ποτε και για κανενα δρωμενο.Εχω πολλα ξενυχτια λογω δουλειας και για μενα ο υπνος ειναι πολυτιμος!!!
     
    Αρέσει σε Theodoroupetros, αμφιθεα, soyla74 και 3 σε άλλους.
  4. maruli1357

    maruli1357 Ενεργός συντάκτης

    καλησπέρα
    Είχαμε πρόβλημα χθες πρόβλημα και σήμερα. Νομίζω ότι καλύτερα θα ήταν το παιγνίδι να "πάγωνε" για 24 ώρες . Αυτό σημαίνει ότι θα τελειώσει μια μέρα αργότερα και τα επόμενα ιβέντ θα πρέπει να μετακινηθούν ή κάποιο να τροποποιηθεί.
    Η εταιρεία πρέπει να μας αντιμετωπίζει όχι ως "πελάτες" αλλά ως "ευχαριστημένους πελάτες".
    Είμαστε;
    καλό βράδυ
     
    Αρέσει στους Theodoroupetros και αμφιθεα.
  5. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Αν περιμενετε την επίσημη ανακοίνωση αύριο, νομίζω θα είστε ευχαριστημένοι πελάτες. ;)

    Καλό ξημέρωμα σε όλους!
     
    Αρέσει στους jimixatz, Theodoroupetros και Panagiotiis.
  6. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    αυτά συμβαίνουν, παντού υπάρχουν ατυχίες και αστοχίες .. με τέτοια ζέστη λογικό και τα μηχανήματα να τρελάθηκαν.. ας κάνουμε λίγο υπομονή... θα περάσει κ αυτό.. το μόνο που στεναχωριέμαι που δεν μπορώ να μπω στο νησί.. με πετάει συνέχεια
     
    Αρέσει στους Theodoroupetros, Lina123 και soyla74.
  7. kadim65

    kadim65 Νέος ειδικός

    Θα είμαι ευχαριστημένος όταν δεν χρειάζονται αποζημιώσεις αλλά το παιχνίδι κυλάει ομαλά, γιατί εδώ και κάποιους μήνες είμαι δυσαρεστημένος και δυστυχώς απογοητευμένος!
     
    Αρέσει σε maruli1357, anastz, maria_palou και 3 σε άλλους.
  8. ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ

    ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ Ενεργός συντάκτης

    Τελικα το σλογκαν ο πελατης εχει παντα δικιο δεν ισχυει πια....αυτο τα παλια χρονια!!!!τωρα ισχυει το βλεπε...ακου...σωπα!!!!!
     
  9. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Τώρα ισχύει... όποιος βιάζεται σκοντάφτει.

    Χωρίς να διαβάσεις ή να έχεις καν την παραμικρή ιδέα για το τι πρόκειται να γίνει λόγω των προβλημάτων, έχεις αρχίσει ήδη να κρίνεις αρνητικά. Αυτό δείχνει οτι είσαι προκατηλειμένος δυστυχώς.
     
  10. bibika55

    bibika55 Ανερχόμενος συντάκτης

    Για σας συνοδοιποροι!Παρακαλω μια ερωτηση.Που βρισκεται το chat room?
     
  11. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Eχει καταργηθει εδω και πολυ καιρο
     
  12. bibika55

    bibika55 Ανερχόμενος συντάκτης

    smaro94 Eυχαριστω πολυ
     
  13. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Δεν διαβάζω κανένα σχόλιο για της αποζημίωση ούτε για την 17ωρη παράταση του δρώμενου.
    Απεναντίας διάβασα πολλά αρνητικά σχόλια για τις 3 ώρες των προβλημάτων.

    Δεν σας αρέσει η αποζημίωση; Ή κρίνεται οτι είναι αναγκαίο να λέμε μόνο τα στραβά του παιχνιδιού και να μην σχολιάζουμε καθόλου τα καλά;
     
  14. koupaki

    koupaki Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα,από τις λίγες φορές που δεν νευρίασα με τις καθυστερήσεις και πήρα αποζημίωση.Μια χαρά φαίνεται.Δεν λεω βέβαια πάντα τέτοια,χαχαχαχα
     
  15. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Η 17ωρη παράταση του δρώμενου είναι σαφώς θετική.
    Το πίκολο είναι ένα τυχαίο δώρο που μπορεί να δώσει κάτι πολύ καλό αλλά μπορεί και να μη δώσει τίποτα ενδιαφέρον. Άρα τύχη...
    Οι 5 γύροι μάλλον στην κατηγορία αστείο κατατάσσονται. Και λίγοι είναι και βασίζονται στην τύχη.
    Ο βοηθός είναι καλοδεχούμενος.
    Με λίγα λόγια τα 2/3 της αποζημίωσης βασίζονται στην τύχη, δεν είναι κάτι χειροπιαστό και βέβαιο.
     
    Αρέσει σε p.tosh, μαρω69, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ και 2 σε άλλους.
  16. kadim65

    kadim65 Νέος ειδικός

    Η παράταση του δρώμενου δεν θα έπρεπε καν να αναφέρεται σαν αποζημίωση αλλά σαν φυσιολογική εξέλιξη λόγω των προβλημάτων.
    Όσο για τα υπόλοιπα θα επιμείνω στην άποψη μου. Το ζητούμενο είναι το χωρίς προβλήματα παιχνίδι και όχι οι αποζημιώσεις.
     
    Αρέσει στον/ην ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ.
  17. Lina123

    Lina123 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα!!!
    Για ποια αποζημίωση συζητάμε, γτ εγώ δεν έχω δει πουθενά ανακοίνωση και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη φυσικά!!!!
    Μήπως μου διαφεύγει κάτι?
     
  18. p.tosh

    p.tosh Προχωρημένος

    Καλησπερα. Εσενα σου αρεσει; Αντικειμενικα.Σαν παιχτρια οχι σαν διαχειριστρια.Βεβαια 11 και κατι χρονια το παιχνιδι 11 χρονια εσυ διαχειριστρια δεν εχεις κανει τον αγωνα που κανουμε εμεις οι απλοι παιχτες.
     
  19. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    προσωπικά επειδή θέλω πάντα να είμαι δίκαιη, θεωρώ οτι η αποζημίωση είναι μια χαρά (αν ηταν και 2 πίκολο, θα ήταν δυό χαρές χαχ) και φυσικά και η παράταση .. τώρα όσο για την καθυστέρηση και τα προβλήματα που παρουσιάστηκαν, οπως είπα και πιο πάνω , είναι πράγματα που συμβαίνουν και ειδικά όταν έχουμε να κάνουμε με υπολογιστές... προσωπικά το κατανοώ απολύτως γιατι και στην δουλειά μου και σε όλους εχουν παρουσιαστεί τεχνικά προβλήματα..

    Η αποζημιώση θα δωθεί μέσω ειδικής καρτέλας στα νέα. Θα είναι διαθέσιμη από την Τετάρτη 30 Ιουνίου 15:00 εώς και την Κυριακή 4 Ιουλίου 23:59.

    Το πακέτο περιλαμβάνει :
    1 x Μυστηριώδες Κουτί «Πίκολο»
    1 x Κουπόνι για βοηθούς συγκομιδής (12 ωρών)
    5 Πάρτι εισιτήριο
     
    Αρέσει στους jimixatz, Hellenagal200010 και Lina123.
  20. Lina123

    Lina123 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!!

    Θα συμφωνήσω μαζί σου....Πράγματι τεχνικά προβλήματα υπάρχουν παντού και πάντα....
    Βέβαια η ταλαιπωρία για πολλούς δεν ήτανε μόνο αυτές τις 3 ώρες που έπεσαν οι server......
    Ήτανε και άλλες 2 μέρες που δεν δούλευε σχεδόν τίποτα και τα 24ωρα event εγώ προσωπικά δεν μπόρεσα να τα τελειώσω λόγο αυτού και τα εγκατέλειψα...
    Τώρα το τι είναι δίκαιο και τι όχι αυτό είναι μία Μεγάλη και Άλλη Ιστορία.........
    Καλό βράδυ!!!
     
    Αρέσει στους GEPPO1 και perry2001.