Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Εντάξει, Κικιρίκου... πάρε συν 1 (καμιά τριακοσαριά δηλαδή) φυτά... λοιπόν προτείνω απλά να το αφήσουμε για αύριο... (και 30 Απριλίου το δώρο του σγουρομάλλη ένα πίκολο... θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι).
     
    Αρέσει σε icons1, niktsa112, αμφιθεα και 7 σε άλλους.
  2. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα.

    "Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου, θα πέσει να σε πλακώσει" λένε στο χωριό μου.

    Προφανώς λόγω της θέσης σου δε θέλεις ή δεν μπορείς να παραδεχτείς ότι είναι τελείως ανούσιο ένα τέτοιο μπόνους αυτήν την χρονική στιγμή, προσπαθείς να το σώσεις και να βρεις τα θετικά. Μόλις βγήκαμε όμως από ένα δρώμενο που ζητούσε κοντά στα 50.000 φυτά και κάθε μπόνους + στα φυτά είναι πλέον πολύτιμο όταν αμέσως μετά έρχεται δρώμενο με 24ωρες αποστολές. Κάποιοι παίκτες ξόδεψαν χιλιάδες σούπερ λιπάσματα και εκατοντάδες σούπερ τροφές για να τελειώσουν το προηγούμενο. Τα 600 παραπάνω απλά φυτά ή να κάτσω 2-3 ώρες μπροστά στο λάπτοπ και να φυτεύω καρότο, σιτάρι και σανό δε μου λένε απολύτως τίποτα και δε θα το κάνω κιόλας.
    Χίλιες φορές να μην υπήρχε καν και να ήταν στη θέση του μια ανθοδέσμη τρόμου που κοστίζει μόλις 6.000 ΧΤ στην λαϊκή, δε θα άλλαζε κάτι. Το συγκεκριμένο δώρο στον σγουρομάλλη ερχόταν πάντα σε δύσκολα δρώμενα έτσι για να πάρουμε λίγα παραπάνω φυτά που ήταν όμως πολύτιμα και τις περισσότερες φορές καταλαβαίναμε ότι έρχονται μεγάλες ποσότητες μόνο και μόνο που το βλέπαμε. Μην το παίρνεις θα μου πεις αν δε το θέλεις, αλλά είναι αστείο να το βλέπουμε τώρα, αυτό πειράζει περισσότερο...

     
    Αρέσει σε skias10, olga-tse62, icons1 και 27 σε άλλους.
  3. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλησπέρα!!!
    Και για να μην τα πολυλογούμε έχει αρχίσει να μας κουράζει σαν παιχνίδι από πολλές απόψεις.
    Δεν υπάρχει κάτι πλέον για να σε δελεάσει, να σε τραβήξει να προσπαθήσεις για το λίγο παραπάνω.
    Πλέον παίζουμε από συνήθεια και για αυτό αρκετοί από εμάς παίζουμε χαλαρά και όπου φτάσουμε.....
    Εγώ προσωπικά αν δω ότι δεν αξίζει σαν δρώμενο, το όποιο δρώμενο, δεν σπαταλάω ούτε 100 σ. λιπάσματα γιατί πολύ απλά δεν βρίσκω τον λόγο να κυνηγήσω κάτι το οποίο δεν μου τραβάει το ενδιαφέρον....
    Και αυτό δεν ισχύει μόνο στα δρώμενα.
    Οι γύροι στο ροδάνι.....Τι να πω τώρα για εκεί, έχω βαρεθεί να παίρνω αυτό το κουρείο προβάτων Ι και μανδραγόρα και και........
    Τα μπόνους σπάνια τα βλέπουμε πλέον όσους γύρους και να παίζουμε...
    Για τις συντονίστριες δεν θα πω κάτι, γιατί αν ήτανε στο χέρι τους είμαι σίγουρη ότι θα προσπαθούσαν να ευχαριστήσουν αν όχι τους πάντες, τουλάχιστον τους περισσότερους. Και για να είμαστε και ακριβοδίκαιοι η δουλειά τους είναι ακόμα πιο δύσκολη όταν όλοι σε () ξεσπάμε σε εκείνες γιατί είναι και ο εύκολος στόχος δυστυχώς......
    Ελπίζω να αλλάξουν σύντομα κάποια πράγματα στο παιχνίδι, για να μην αρχίσουμε να γινόμαστε ακόμα λιγότεροι οι παίχτες!!!
     
    Αρέσει σε skias10, vagelis1968, GaTe987 και 3 σε άλλους.
  4. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Και τα προβλήματα, καλά κρατούν... Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου....:cry:
    Ελάτε βρε παιδιά, φτιάξτε το επιτέλους, κι εγώ, θα σας κεράσω γλειφιτζούρι....:p
     
    Αρέσει στους vagelis1968, αμφιθεα και Lina123.
  5. niktsa112

    niktsa112 Νέος ειδικός

    καλημερααα!!!!!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχα
     
    Αρέσει στους skias10 και Lina123.
  6. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    γεια σας! ειπα να δοκιμασω την τυχη μου και στα γεννητουρια (αφου εχθες το ροδανι ηταν λιγακι γεναιοδωρο μαζι μου) και εβαλα σαλαμανδρες γιατι δεν ειχα παιξει στο ιβεντ. και θαυμα μου εδωσε και αρχαια σαλαμανδρα και αλβινο !!! δεν πιστευα στα ματια μου. πεντε εκτροφες εβαλα ολες κι ολες (απλες σαλαμανδρες )με τα συμπαθη ερπετα και οι 2 μου εδωσαν τα παραπνω. παω να παιξω τζοκερ αυριο(να το θυμηθω μονο):D
     
    Αρέσει σε skias10, Megas_kokoriko, -sia1971- και 5 σε άλλους.
  7. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    παιδιά σας παρακαλώ πείτε μου κάτι γιατί πραγματικά εχω μεγάλη απορία... έχετε ξαναδεί ποτέ στα τόσα χρόνια που παίζουμε, να ανταλλάσσονται στο πάρε δώσε τα διακοσμητικά του τρέχοντος δρώμενου??? έδωσα αφηρημένη το μπουμπουκιασμένο θερμοκήπιο και μετά θυμήθηκα οτι είναι στο τρέχον δρώμενο... ευτυχώς έχω κι άλλο.. όμως πραγματικά δεν θυμάμαι στα όσα χρόνια υπάρχει το πάρε δώσε να υπάρχουν προσφορές με τα τρέχοντα διακοσμητικά..εσεις??? θυμάται κανείς?? θέλω να πω οτι αυτό μήπως είναι λάθος του συστήματος ή γίνεται πάντα και απλά δεν το εχω προσέξει εγώ??
     
    Τελευταία επεξεργασία: 10/4/21
  8. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    νομιζω εχει ξαναγινει. ηταν ενα δρωμενο με τα τα τσεκουρια .εγινε το παρε δωσε μετα και ανταλαξα την ινγκριντ σαν χρυση βικινγκ αν θυμαμαι καλα.
     
    Αρέσει στους soyla74, GEPPO1 και Lina123.
  9. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Τα διακοσμητικά από δρώμενα είναι πάντα στο πάρε δώσε από την ίδια μέρα έναρξης. ;)
     
    Αρέσει στον/ην soyla74.
  10. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ευχαριστώ... ειλικρινά δεν το είχα παρατηρήσει ποτέ
     
    Αρέσει στους soyla74 και -Snorkel-.
  11. nektaria13

    nektaria13 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    παρε δωσε
    επειδη δεν βρηκα καποιο ποστ για συζητηση αυτου του θεματος γι αυτο θελω να ρωτησω εδω κατι...στο mini event παρε δωσε, ειχα 7 αδειες..χρησιμοποιησα τις 5 για να βαλω για αναζητηση ανταλλαγης κ μου εμειναν 2....στις 5 αδειες που εβαλα ενα συγκεκριμενο δεντρο το οποιο τελικα δεν ανταλλαχθηκε...τα 5 προιοντα που ηταν δικα μου κ εβαλα για να γινει η ανταλλαγη δεν μου επιστραφηκαν...χαθηκαν???ευχαριστω
     
  12. SavoirAimer...

    SavoirAimer... Ενεργός συντάκτης

    Καλημέρα! Μην ανησυχείς, αν δεν έχουν γίνει οι ανταλλαγές, σύντομα θα σου επιστραφούν και τα προιόντα σου και οι άδειες.
     
    Αρέσει στους nektaria13 και Nantia123.
  13. nektaria13

    nektaria13 Μαθητευόμενος στο φόρουμ


    καλησπερα...μολις ειδα οτι μου επιστραφηκαν...ευχαριστωωω
     
  14. ingridv

    ingridv Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα στην παρέα.
    Σήμερα έχει σούπερ χαμηλές τιμές. Κρίμα να μην βάζουν μισοτιμής και το εργοστάσιο και το ζωοκομείο. Υπάρχουν αυτοί που πληρώνουν αδρά και μπορούν να τα αγοράσουν και εμείς που με τα λίγα φιορίνια που έχουμε σκεφτόμαστε τι να πρωτοαγοράσουμε.
     
    Αρέσει σε -sia1971-, GEPPO1, μαρω69 και 3 σε άλλους.
  15. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Yay!! Randomly ανοιχτή πανσέληνος!! Είναι επειδή πέρασαν τα μεσάνυχτα και η έκταση απέκτησε δική της βούληση :inlove:
     
    Αρέσει σε icons1, -sia1971-, maria_palou και 2 σε άλλους.
  16. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Σήμερα ανακάλυψα τη λειτουργία του αυτόματου εκτροφέα. Το να βάζεις πολλές μαζί εκτροφές με το πάτημα ενός κουμπιού. Δεν θα το ανακάλυπτα αν η συμπαίκτρια μας skias10 δεν έκανε σχετική ανακοίνωση στο πεδίο ιδέες για το παιχνίδι. Μέχρι τώρα πατούσα κουμπιά επί πολλά λεπτά. Εσείς το ξέρατε? :)
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και GEPPO1.
  17. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    σια μου γλυκιά εδω και χρόνια υπάρχει αυτό!!!
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και -sia1971-.
  18. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλη την παρέα, για να μη γράφω σε κάθε δρώμενο ξεχωριστά, ενημερώνω σε γείτονες και φίλους ότι μέχρι τέλους Ιουλίου ΔΕΝ θα συμμετέχω σε κανένα δρώμενο, λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων. Εύχομαι κάθε επιτυχία σε όλους σας για τα εκάστοτε δρώμενα.
     
    Αρέσει σε -sia1971-, sofiapao76, Lina123 και 3 σε άλλους.
  19. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Μα πόσο εξαιρετική απόφαση να μπουν τα δώρα της γειτονιάς μαζί με ένα τόσο απαιτητικό δρώμενο που κάθε αναδυόμενο μετράει. Αλήθεια, συγχαρητήρια! Και ευχαριστούμε για το τίποτα! ;)
     
    Αρέσει σε sofiapao76, jiorgos, -sia1971- και 7 σε άλλους.
  20. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Το ίδιο σκέφτηκα κι εγώ! Τόσο χρήσιμα δώρα και να πάνε στον κάδο !
     
    Αρέσει σε -sia1971-, Dr.Kelly, Megas_kokoriko και 2 σε άλλους.