Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. Boy_salonica88

    Boy_salonica88 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλό μήνα σε όλους και καλή φώτιση στους τεχνικούς που συνεχίζουν να εργάζονται πυρετωδώς
    Μπήκε ο Απρίλιος και χειροκίνητα να μπορούμε να παίξουμε ούτε λόγος....
    Ελπίζω να μας κάνουν ένα Χριστουγεννιάτικο δώρο και στο τέλος του χρόνου να το έχουν φτιάξει....

    Μέχρι τότε δε θέλω να ξανά φάω φασόλια(μου θυμίζουν την φασολιά που μαζεύεται μετά από κάνα 20λεπτο+++ με φ5 και μπές βγές)
    Να μην ξανά δω μαργαρίτα (γύρω γύρω όλοι στην φασολιά)
    Δεν ξανά πατάω το πόδι μου σε χωράφια (μικρά χωράφια να μαζευτούν χειροκίνητα,δεν υπάρχει καλύτερο ανέκδοτο απ' αυτό)
    Η μάνα μου μ' έστειλε προχθές στην λαική για ψώνια και εννοείτε πως δεν πήγα....δεν κατάλαβε τον λόγο αλλά δεν πειράζει
    Τα ζωάκια που έχουμε δεν τα ξανά ταίζω γιατί μετά βλέπω κενούς κύκλους στον ύπνο μου

    Υ.Γ.1 Το παραλήρημα ενός τρελού θα πείτε αλλά όταν μπαίνεις ήρεμος να παίξεις λίγο φαρμέραμα χειροκίνητα και ανεβάζεις 250 πίεση αυτά συμβαίνουν....
    Υ.Γ.2 Και αφιερώνω αυτό το τραγούδι στους υπόλοιπους(όσοι έμειναν) χειροκίνητους συμπαίκτες μου.....

    ΥΠΟΜΟΝΗ
    Στίχοι: Αλέκος Σακελλάριος
    Μουσική: Σταύρος Ξαρχάκος
    Πρώτη εκτέλεση: Γρηγόρης Μπιθικώτσης
    Άλλες ερμηνείες: Αλίκη Βουγιουκλάκη & Δημήτρης Παπαμιχαήλ ( Ντουέτο )
     
  2. Τόνι_Χελιδόνι

    Τόνι_Χελιδόνι Forum Moderator Team Farmerama GR

    Απο την πόλη έρχομαι και στη κορφή κανέλλα! Και ξέβαψε τη φάτσα του πουλιού σου γιατί θα φας Μπαν-οφι. Έτσι μου είπαν κι εμένα το πρωί, δεν το δοκίμασα ακόμα, αμα το δοκιμάσεις πες μου κι εμενα.
     
    Αρέσει στον/ην μαμαβικη.
  3. Boy_salonica88

    Boy_salonica88 Ανερχόμενος συντάκτης

    μπανοφι δεν τρώω,δε μ αρέσει και πιο είναι το πρόβλημα σου για να φάω μπανοφι?
    λογοκρισία και εδώ?

    Απο την πόλη έρχομαι και στη κορφή κανέλλα!.......τονι χελιδόνι από εκεί ψηλά που πετάς οι αγροτικοί βοηθοί είναι δωρεάν??? έχεις καμιά έκπτωση??? ήρεμα ρωτάω γτ πιάσαμε Απρίλη και η εταιρειαρα δεεεεννννν....
     
  4. Τόνι_Χελιδόνι

    Τόνι_Χελιδόνι Forum Moderator Team Farmerama GR

    Βεβαίως έχω και έκπτωση, μισοί τιμή όλοι οι βοηθοί, για περάστε, για ελάτε, το αφεντικό τρελάθηκε!
     
    Αρέσει στους μαμαβικη και IRENE26.
  5. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    καλησπερα σε ολους ... ζητησα να μαθω τις αξιες ανταλλαγης αυτων που θα μας περισσεψουν μετα το τελος του δρωμενου κ δεν μπορω να παρω απαντηση απο τους συντονιστες του φορουμ...μονο χλευασμο ελαβα...
    εστειλα κ μνμ στην υποστηριξη αλλα.... δεν ειμαι αισιοδοξος, θα δουμε.
    μηπως καποιος απο τους παικτες εχει προσβαση σε καποιον ενημερωμενο πινακα σ.ε. απο ξενο φορουμ να μου δωσει καποιο link?
    ευχαριστω
     
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα
    Αν σε ενοχλούν τα αστεία τότε είσαι σε λάθος forum. Επίσης είσαι ο μοναδικός που ενοχλήθηκες από τα αστεία της Πρωταπριλιάς, οπότε είτε στραβός είναι ο γιαλός είτε στραβά αρμενίζεις.
    Δεν θα σταματήσουμε να διασκεδάζουμε επειδή ένας και μόνος παίκτης δεν έχει αίσθηση του χιούμορ. Οπότε θα σου πρότεινα να χαλαρώσεις λίγο και να διασκεδάσεις και εσύ μαζί μας αντί να συγχύζεσαι χωρίς λόγο. ;)

    Επίσης αν και δεν καταλαβαίνω σε τι χρησιμεύουν οι μετατροπές και πως θα επωφεληθείς από 6 ΧΤ, τις έχω προσθέσει. Εύχομαι τώρα που σου έφυγε ένα τόσο σοβαρό άγχος τι θα απογίνουν τα αντικείμενα δρώμενου, να χαλαρώσεις και να μπορέσεις να διασκεδάσεις και εσύ και έχοντας ένα ήρεμο απόγευμα να προσπαθήσεις να διακρίνεις την διαφορά του αστείου, του χιούμορ και του χλευασμού.

    Επίσης η διαδικασία λέγεται μετατροπή και όχι ανταλλαγή.
     
  7. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλες και σε όλους!

    Δεν μπορούσα να περιμένω να φτάσω τα πίκολο σε σημείο να γεμίσω μια ολόκληρη έκταση και μετά να τα ανοίξω. Δε ξέρω αν υπάρχει λόγος να το κάνει κάποιος αυτό. Την προηγούμενη φορά που άνοιξα κοντά στα 15 πίκολο δεν μου έκανε τη χάρη. Αυτή τη φορά έβαλα λοιπόν να ανοίξω τα 18 πίκολο που είχα μαζέψει έως τώρα από τα τελευταία δρώμενα και το αποτέλεσμα ήταν να μεγαλώσει η συλλογή μου (+1 φιορινόδεντρο).

    [​IMG]
    Αξιόλογα και τα υπόλοιπα αποτελέσματα με σημαντικότερα: 2 τζακ με δώρα (+2 φυτά για 10 ώρες με 20 χρήσεις), με 2 αιώνιο κυνήγι θησαυρού (10 φιορίνια δίνει το καθένα), με 1 μαγικό καπέλο (δίνει 160 φιορίνια συνολικά), 1 χαμστεροπαγίδα, 2 λουλουδένιες μελωδίες, 1 χοροπηδηχτό σόου (120 φασουλοφλουριά) κτλ...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 2/4/21
    Αρέσει σε vagelis1968, .FARMERAMA010., Megas_kokoriko και 19 σε άλλους.
  8. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλοριζικοο!!!!!!!Μπραβο σου!!!!αντε και στα δικα μας και σε ολους μας!!!εμενα μου ετυχαν αυτα ο 6ος ακριδακιας και το 5ο ή 6ο διακοσμητικο που δινει παρτυ γυρους.........παμε για τα επομενα!!!![​IMG]και την επομενη φορα θα ακολουθησω την συμβουλη σας και δεν θα τ'ανοιγω λιγα λιγα αλλα θα βαλω περισσοτερα πικολο μαζι!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 2/4/21
    Αρέσει σε vagelis1968, gtrullis, jimixatz και 5 σε άλλους.
  9. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καινουριος μπονους κωδικος calories .
    Mας δινει 3 τσατνι καροτο-μηλο, 2 παρτι εισιτηρια και 20 σ.λιπασμα.
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε vagelis1968, Marinaloren, soyla74 και 7 σε άλλους.
  10. -agela2011-

    -agela2011- Ενεργός συντάκτης

    Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Κοιτάξτε τα email σας, υπάρχει κωδικός που δίνει 3 πάρτι εισιτήρια.
     
    Αρέσει στους -sia1971-, soyla74 και Lina123.
  11. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!
    Δεν υπάρχει τίποτα απολύτως:music:
     
    Αρέσει στον/ην soyla74.
  12. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    σωστο υπαρχει....

    σωστο δεν υπαρχει......
    :D:D:D8)8)8)xDxDxD
    καλησπερες σε ολους.... βρηκα τον κωδικο σε καποιους 2ους λογ/μους μου αλλα οχι στον βασικο οποτε μαλλον δεν ειναι για ολους οποτε.... αγγελα και λινα μαλλον εχετε κ οι 2 δικαιο.... αν κ θα προτιμουσα να ειναι για ολους....
    καποια στιγμη θα ξαναδω τα mail μου δειτε κ εσεις καλου κακου-.--.--.-
     
    Αρέσει σε vickymou, vagelis1968, soyla74 και 2 σε άλλους.
  13. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλησπερες σε ολους.... βρηκα τον κωδικο σε καποιους 2ους λογ/μους μου αλλα οχι στον βασικο οποτε μαλλον δεν ειναι για ολους οποτε.... αγγελα και λινα μαλλον εχετε κ οι 2 δικαιο.... αν κ θα προτιμουσα να ειναι για ολους....
    καποια στιγμη θα ξαναδω τα mail μου δειτε κ εσεις καλου κακου-.--.--.-[/QUOTE]
    καλησπέρα αγροτιά βασανισμένη... αλεξ ξανακοίτα, εμενα μου ήρθε...
    επίσης παιδιά μην ξεχνάτε αυτό
    <<χρησιμοποιήσετε το κωδικό CALORIES θα λάβετε 3 πάρτι εισιτήρια , 20 σούπερ λίπασμα και 3 τσάτνι καρότου-μήλου. Ο κωδικός είναι ενεργός από τώρα εώς και την Δευτέρα 5 Απριλίου 23:59 και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μία φορά ανά λογαριασμό.>>
     
    Αρέσει στους Lina123, soyla74 και -sia1971-.
  14. niktsa112

    niktsa112 Νέος ειδικός

    καλησπερα σας ο κωδικος ανακοινωθηκε την παρασκευη. το γραφη στην ανακοινωση ..<.καλο πασχα>
     
    Αρέσει στους vickymou, Lina123, soyla74 και σε ακόμα ένα άτομο.
  15. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    καλησπερα σε σενα κ ολους....
    απλα για να μην υπαρχει παρανοηση απο κανεναν ο κωδικος calories ειναι οπως τα λες αλλα εμεις λεμε για αλλο πραγμα για κωδικο που στελνεται στο mail του καθενος μας τσεκαρε τα mail σου....

    επισης καλο θα ηταν ν απαντησει καποιος απ τους συντονιστες αν θα ερθει σε ολους η σε μερικους...

    καλησπέρα αγροτιά βασανισμένη... αλεξ ξανακοίτα, εμενα μου ήρθε...

    ξανακοιταξα μολις ακομα οχι θα δουμε......
     
    Αρέσει στους vickymou, Lina123, GEPPO1 και σε ακόμα ένα άτομο.
  16. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Νομίζω πως πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι στο newsletter. Εγώ έχω μέρες που βρήκα το mail (βέβαια τα κοιτάω κάθε μέρα).

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε vickymou, skias10, Megas_kokoriko και 2 σε άλλους.
  17. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    καλημερα σε ολους!Παντως οτι θα μας εδινε ο σγουρομαλλης το συν ενα στα φυτα και το ιβεντ που ξεκινα σημερα ζηταει αναδυωμενα,με ξεπερνα....!!!Ασε που δεν εχω αποφασισει αν θα παρω μερος στο προηγουμενο ιβεντ ειχε και τους ποντους γιορτης εδω που ειναι;;;Τι εγινε η εμπνευση στερευει;;;Ας ακουσουν λοιπον τις φωνες ολων των παικτων που πραγματικα η εμπνευση και η φαντασια περισσευει!!!
     
    Αρέσει σε vickymou, sofiapao76, -sia1971- και 11 σε άλλους.
  18. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα στην παρέα... όποιοι κάνουν τους σχεδιασμούς των δρώμενων ειλικρινά δεν ξέρω τι παράμετρους εξετάζουν... σήμερα το δώρο είναι +1 για φυτά και σήμερα δεν έχουμε κανένα φυτό δρώμενου να φυτέψουμε... δώρον άδωρο δηλαδή... καλό είναι να μην μας δυσαρεστούν συνέχεια με όλους τους τρόπους γιατί όπως βλέπετε όλοι τον τελευταίο καιρό οι περισσότεροι δεν είμαστε και χαρούμενοι...
     
    Αρέσει σε vickymou, μαρω69, soyla74 και 7 σε άλλους.
  19. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μπορείς κάλλιστα να το χρησιμοποιήσεις για να αυξήσεις τα φυτά σου τώρα που δεν τρέχει κανένα δρώμενο. ;)
     
  20. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ειλικρινα δεν με καίει καθόλου να πάρω συν1 μαυροσίταρο ή συν 1 καλαμπόκι.. και το λέω με πάσα ειλικρίνεια.. αντιθέτως με καίει να πάρω συν 1 στα φυτά δρώμενου.. άλλωστε αυτό δεν είναι μόνο δική μου άποψη άλλα και άλλων παικτών.. ειλικρινά πιστεύτε οτι στο 227 επίπεδο μας ενδιαφέρει και πολύ αν θα πάρουμε συν1 στα συνηθισμένα μας φυτά?? εδω φυλάμε τους γύρους για τα δρώμενα και θα σπαταλήσουμε ένα μπόνους συν 1 για τριαντάφυλλα και σανό πχ?? τεςπα ο καθένας έχει τις απόψεις του και δικαιούται να τις αναφέρει πάντα κόσμια;)
     
    Αρέσει σε vagelis1968, jimixatz, αμφιθεα και 7 σε άλλους.