Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    maria_palou

    Είναι η τελευταία φορά που ανεχόμαστε τέτοιου είδους μηνύματα.
    Την επόμενη φορά που θα έχεις αυτή την απαράδεχτη συμπεριφορά προς τους συμπαίκτες σου, θα αποκλειστείς ΜΟΝΙΜΑ τόσο στο forum όσο και από το λογαριασμό σου.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 10/3/21
  2. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Πολλές φορές λένε, "η σιωπή είναι χρυσός". Έρχονται όμως στιγμές, που όχι μόνο θέλεις να μιλήσεις, θέλεις να ουρλιάξεις.
    Έχουν περάσει περίπου 3 μήνες φίλες και φίλοι της παρουσίας του farmerama στο unity και τα προβλήματα, καλά κρατούν. Δυστυχώς, το farmerama στο unity, δεν τρέχει καθόλου. Σε σχέση με το flash, η μέρα με την νύχτα.
    Όπως είπα και σε παλαιότερή μου ανάρτησή, τα βασικά κομμάτια του παιχνιδιού, λειτουργούν ικανοποιητικά. Με τα επιμέρους όμως, τι γίνεται; Κολλάνε συνέχεια και σε αναγκάζουν σε συνεχείς επανεκκινήσεις του παιχνιδιού. Αυτό είναι εξαιρετικά κουραστικό και εκνευριστικό. Μας ζητάνε να δείξουμε κατανόηση. Να δείξουμε, δεν είπα όχι. Αλλά μετά από 3 μήνες και δεν έχουμε ακόμα το επιθυμητό αποτέλεσμα, ή τουλάχιστον να έχουν λυθεί τα περισσότερα προβλήματα;
    Καλά λοιπόν θα κάνουν κάποιοι, να μην μιλάνε για σταγόνες και ξεχειλίσματα ποτηριών. Το καλύτερο θα ήταν, να συμμεριστούν τον εκνευρισμό μας και να μην ρίχνουν λάδι στην φωτιά...;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 11/3/21
    Αρέσει σε Boy_salonica88, GEPPO1, Elena_64 και 15 σε άλλους.
  3. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερααα σε ολους!!:inlove:ελπιζω να μην ξεχασατε να βαλετε το διακοσμητικο[​IMG] που πηραμε απ'τη γιορτη δινει 10 σουπερ λιπασμα συνολο 70 γιατι για εφτα μερες θα ειναι οι χρησεις του και ηδη εχει περασει η μια!!!!!70 σουπερ δεν ειναι καθολου για μενα αμελητεο!!:D
     
    Αρέσει σε skareleni, vagelis1968, jimixatz και 9 σε άλλους.
  4. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Πάρτε μια γενναία απόφαση να μαζεύεται η φασολιά αυτόματα. Εμείς που δεν έχουμε μηνιαίους βοηθούς δεν μπορούμε πλέον να επωφεληθούμε από κάτι που έχουμε, ως επί το πλείστον, κερδίσει επενδύοντας χρόνο, χρήμα και πόρους στο παιχνίδι και ειδικά μετά την μετάπτωση στα Unity/Client οι χρόνοι αλλά και η διαδικασία, χωρίς πια τη χρήση του κλικ+enter έχει γίνει ακραία κουραστική.
     
    Αρέσει σε thena, vagelis1968, MHRES και 8 σε άλλους.
  5. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Ευτυχώς που μας το υπενθύμισες. Το είχα ξεχάσει τελείως.
     
  6. MHRES

    MHRES Αρχάριος στο φόρουμ

    Ειχα αφησει το παιχνιδι αρκετα χρονια ομως τωρα επεστρεψα δριμυτερη!(επιπεδο 50) Ωστοσο, εχω ξεχασει πολλα πραγματα.. Ψαχνω λοιπον για βερυκοκια αλλα δεν υπαρχει στην αγορα.Εψαξα στο φορουμ μηπως υπαρχει καποια αντιστοιχη νατηση αλλα βρηκα ενημερωση μονο για την βερυκοκια XL οτι δε θα ξαναβγει.. Συνεπω΄ς μπορει καποιος να με διαφωτισει αν μπορω να βρω καπου βερυκοκια?
     
    Αρέσει στους Lina123 και soyla74.
  7. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Μια βερυκοκκιά παίρνεις από το Δένδρο της Σοφίας, στις κάτω ρούνες και φυσικά μπορείς να βρεις στο "πάρε-δώσε", που γίνεται τακτικά!
     
  8. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Νάντια νομίζω εννοείς ροδακινιά, ή χάνω εγώ κάτι;

    Τέτοια παλιά μυστηριώδη εμφανίζονται κατά καιρούς σε δρώμενα αλλά ποιος ξέρει πότε. Το πιο απλό είναι να βρεις μέσω του πάρε δώσε, όταν έχει event στείλε μου μήνυμα να μου το θυμίσεις, θα σου στείλω.
     
    Αρέσει σε -sia1971-, Nantia123, Lina123 και 2 σε άλλους.
  9. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Συγνωμη αλλα δεν δινει βερικοκια το δεντρο της σοφιας δινει ροδακινια
     
    Αρέσει στους -sia1971-, Nantia123 και Lina123.
  10. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Ναι, δίκιο έχετε, μπερδεύτικα... Η βερυκοκκιά ήταν σε κάποια μυστήρια.. Άρα στο Πάρε Δώσε!
     
    Αρέσει στους icons1, Lina123, soyla74 και σε ακόμα ένα άτομο.
  11. MHRES

    MHRES Αρχάριος στο φόρουμ

    Ευχαριστώ πολύ!
     
    Αρέσει στον/ην soyla74.
  12. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα... ειλικρινά θα ήθελα να μάθω με πιο σκεπτικό τα μπόνους της πανσελήνου κατατάσσονται στην κατηγορία διαμαντένια... και για να γίνω συγκεκριμένη μιλάω για μπόνους τα μπόνους εσόδων εργαστηρίων, δένδρων, και στάβλων +2... πιστεύει κανείς ότι θα βγάλουμε το τσάντι που πλέον το έχουμε μόνιμο, για να χρησιμοποιήσουμε αυτά τα μπόνους??? και για πιο λόγο να είναι διαμαντένια όταν όλα τα άλλα σχετικά μπόνους ανήκουν στην κατηγορία <<χρυσή>> ??? ήδη όλο αυτό το θέμα με τις διαμαντένιες και χρυσές θέσεις χρειάζεται μια αναβάθμιση γιατι είναι στάσιμο εδώ και τόσα χρόνια, μην το δυσκολεύουμε ακόμα πιο πολύ....
     
    Αρέσει σε vagelis1968, anastz, kanellh και 11 σε άλλους.
  13. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Συμφωνώ αν και τα μπόνους εσόδων στάβλων είναι γενικά και καλύπτουν και την πανσέληνο..Τα μπόνους πανσελήνου είναι αποκλειστικά για την πανσέληνο.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, kanellh, Panagiotiis και 2 σε άλλους.
  14. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ναι αλλα μαζί με την πανσέληνο υπάρχει και το κανονικό παιχνίδι, δηλαδη οταν εχει πανσέληνο θα διαλύουμε το κανονικό παιχνίδι??? δηλαδή αυτος που εχει τσάντι για 10 μερες , θα βγάζει το τσάντι για να βάζει το μπόνους για την πανσέληνο??
     
    Αρέσει σε misirli, skareleni, jimixatz και 3 σε άλλους.
  15. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!
    Το ίδιο αναρωτιέμαι εδώ και μέρες..... Γιατί υπάρχει μόνο μία θέση Διαμαντένια.
    Θα έπρεπε τουλάχιστον να είναι δύο....
    Στην τελική δικά μου τα βιοτεχνικά, γιατί να μην μπορώ να τα χρησιμοποιήσω όπως θέλω εγώ.
    Αν θέλω να τα βάλω όλα με την μία ας τα βάλω.....
    Και επειδή αυτά είναι και για τα δρώμενα, ναι οκ είναι..... Ε πόσα έχει ο καθένας νομίζουν για να τα τελειώνει στο 24ωρο,
    αλλά και να τα τελειώνει και τι έγινε, μπράβο του και καλά έκανε.........
     
    Αρέσει σε vagelis1968, SPIFIL, anastz και 6 σε άλλους.
  16. p.tosh

    p.tosh Προχωρημένος

    Γεια και χαρα. Υπαρχει ο κωδικος TOGETHER μεχρι 28/3 και 23.59. Δινει 5 παρτι εισητηρια και 10 σ.τ
     
    Αρέσει σε vagelis1968, GEPPO1, skareleni και 11 σε άλλους.
  17. sirtakis

    sirtakis Νέος ειδικός

    και άλλος ένας τυχερός . από κουτί πίκολο πέτυχα φιορινοδεντρο . μετά από δέκα χρόνια συμμετοχής , καλοδεχούμενη τέτοιου επιπέδου εύνοια .
     
    Αρέσει σε misirli, vagelis1968, niktsa112 και 17 σε άλλους.
  18. sofaki1968

    sofaki1968 Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους! Καλή Πρωταπριλιά! :D

    Θα συμφωνήσω με την Λίνα. Αυτό είναι μεγάλο θέμα. Ας ήταν τουλάχιστον ενεργή η 2η Διαμαντένια θέση μόνο στην Πανσέληνο για να μπορεί να ενεργοποιεί όποιος θέλει και τον Ορό βαμπίρ -ταυτόχρονα με το τσατνί- και να μαζεύει περισσότερα φυτά Πανσελήνου μιας και το event είναι μόνο μία φορά το μήνα. Έχω 96 ορούς να κάθονται "άχρηστοι" στην αποθήκη μου και ένα σωρό άλλους μπόνους Πανσελήνου :(
     
    Αρέσει σε vagelis1968, GEPPO1, pap100 και 3 σε άλλους.
  19. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους! κατα τυχη πατησα δυο φορες πανω σε αυτο το τεραστιο πουλι που πεταει στην φαρμα μας!το εχετε δει και εσεις παιδια ετσι; δεν κανουν πουλακια τα ματια μου! η μηπως πρεπει να αρχισω να ανησυχω;xDxDxDxDxD!!!!! τελοσπαντων οπως ελεγα μετα την δευτερη φορα μου εδειξε αυτο: 2/5! Μηπως αυτο συμενει οτι αν πατησουμε πανω του 5 φορες δινει καποιο δωρο;
     
    Αρέσει στους -sia1971- και Lina123.
  20. Τόνι_Χελιδόνι

    Τόνι_Χελιδόνι Forum Moderator Team Farmerama GR

    Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις!
     
    Αρέσει στον/ην Lina123.