Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    γνωριζεται ποιο θα ειναι το επομενο ζωο εκτροφης?
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  2. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Άνοιξε την εφαρμογή,περίμενε στη λευκή σελίδα,βάλε κωδικούς,κάτσε στο παράθυρο να βλέπεις τη μαργαρίτα να γυρίζει,ανοίγει άλλο παράθυρο,κάτσε να βλέπεις τα πρόβατα με το καρότσι,περίμενε να φορτώσουν οι μαργαρίτες,θέρισε,σπείρε-ΜΗΝ πας στην πόλη για ροδάνι,θα περιμένεις δέκα ώρες-βγες,περίμενε να ανοίξει η αποσύνδεση στο browser - ξανακάντο 7 φορές ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΜΜΜΜΜ
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε GEPPO1, xristos-ale3andros, μαρω69 και 16 σε άλλους.
  3. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    καλημέρα,, bonus code από fb

    valentine21
     
    Αρέσει σε GEPPO1, kat77, pigara και 9 σε άλλους.
  4. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Kαι για οσους δεν το ειδαν ακομη, υπαρχει και 2ος μπονους κωδικος ,''BEMYVALENTINE''.
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε GEPPO1, jiorgos, kat77 και 10 σε άλλους.
  5. bilbo

    bilbo Ανερχόμενος

    Καλησπερα , ρε παιδια πως μπορω να ενισχυσω τα διακοσμητικα μου για να δωσουν πολλους παρα πανω πε , εννοω ποια βιοτεχνικα αγαθα χρειαζεται , τι αλλο , καποιο μπονους απο αποστολη , κατι απο χωριατοροδανι , πως μπορω να πιασω εναν μεγαλο αριθμο ποντων εμπειριας?
     
  6. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο


    καλημερα! πατέ ελιάς σκόρδου-πασχαλινή μαρμελάδα-μπόνους συγκομιδής-φασολιές ψάξε λίγο ειναι τόσα πολλά
     
    Αρέσει στον/ην GEPPO1.
  7. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα στην παρέα.. θέλω να γκρινιάξω λίγο για τις νέες αποστολές στην λαχαναγορά.... ειλικρινά πιστεύει κανείς οτι θα τελειώσουμε ποτέ μια αποστολή που ξεκινάει με 7775 φύκι απο φυσαλίδες και τελειώνει με 21865 τριανταφυλλιά της αρκτικής???? η συγκεκριμένη αποστολή είναι ο <<χομπίστας κηπουρός>> αλλά αυτό είναι ενδεικτικό... σχεδόν όλες οι νέες αποστολές που μπαίνουν είτε όταν ανεβαίνεις επίπεδα είτε αποστολές για όλους, έχουν τα ίδια σχεδόν χάλια.. πχ οι <<πολυάσχολες πεταλούδες>> τελειώνουν με 30000 σχοινόπρασο... ειλικρινά είναι αποστολές ανέφικτες, θεωρώ οτι μπαίνουν για να υπάρχουν, χωρίς σχεδιασμό σοβαρό, απλά για να γεμίζει η λαχαναγορά... κάποιες παλιές αποστολές πολλοί κάναμε 2,3 χρόνια να τις τελειώσουμε, κάποιες δεν τις τελειώσαμε ακόμα και αυτές τις καινούργιες αν τις τελειώσουμε ποτέ να μου τρυπήστε την μύτη (που λέγαν και οι πρόγονοι μας χαχα) ... πραγματικά τα τελευταία τουλάχιστον χρόνια το φαρμεραμα σε πολλά επίπεδα έχει χάσει την σωστή οργάνωση στον σχεδιασμό και αυτό διώχνει πολλούς παίκτες ειδικά τους νεότερους που σύντομα βαριούνται όλη αυτή την πολυπλοκότητα και την έλλειψη κινήτρων... ας το δουν οι αρμόδιοι.. τους το επισημαίνουμε συνέχεια οι πιο παλιοί που ζήσαμε το φαρμεράμαρα σε όλη την αίγλη του...
     
    Αρέσει σε vagelis1968, icons1, νικ2000 και 12 σε άλλους.
  8. jimisraf1

    jimisraf1 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Καλο μεσημερι...Σεβαστη η αποψη σου συναγροτισσα,ομως αυτες τις 2 αποστολες που αναφερεις τις εχω τελειωσει εδω και καιρο...Αρα τελειωνουν ολες οι αποστολες...Και προσωπικα περιμενω να μπει νεα αποστολη γιατι δεν εχω καποια να τελειωσω...
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και Lina123.
  9. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλο μεσημερακι συναγροτακια με ολες τις ταλαιπωριες που περναμε εδω και μηνες πια.
    Εγω θελω να "γκρινιαξω" για το τελμα που εχει πεσει το παιχνιδι μας οχι τωρα αλλα τα τελευταια χρονια.
    Ας αρχισω απο τα πιο απλα προς τα πιο συνθετα
    -Σπηλια του πειρατη, ιδια απο τοτε που ξεκινησε το farmerama
    -Δεντρο της σοφιας, καποια προσθηκη κλαδιων; ελαχιστη βελτιωση
    -Ροδανι απλων γυρων, ιδιο δεν ξερω απο ποτε
    παρτυ γυρων απαραδεκτο , δωρα σχεδον μονο για αρχαριους, κανενα ενδιαφερον για τους πολυ προχωρημενους κι αν εχουμε ζητησει την καταργηση των ανευ αξιας δωρων, αληθεια ποιο το κινητρο μας για αγορα παρτυ εισητηριων;
    -Βιοτεχνιες, ιδιες απο τοτε που ξεκινησαμε
    -Δρωμενα, επαναλαμβανομενα (copy-paste) των παλιοτερων
    #Συνεχομενη προσθηκη φασολιων στα δρωμενα που δινουν μπονους για σταβλους αλλα δεν εχουμε ελευθερο χρονο να τους τοποθετησουμε και να εκμεταλλευτουμε τα μπονους κι ετσι οι φασολιες μας φανταζουν ανουσιες.
    #Προβληματα που εμφανιστηκαν μετα το τελος του flash και δεν βλεπουμε βελτιωσεις οπως:
    -Λαϊκη που βαζεις για πωληση , κολλαει και σε επαναφερει στην αρχη της
    -Μυλος που εχει εξαφανιστει-δεν δουλευει, η επιλογη "αγαπημενες" τροφες, ειτε τις εχεις χαρακτηρησει ετσι ειτε οχι, επισης επαναφερει στην αρχη
    -Επαναφορα στην αρχη σε ολες σχεδον τις λειτουργιες που πρεπει να επιλεξουμε κατι, ανοιγμα κιβωτιων κλπ, ανοιγμα αποστολων της λαχαναγορας κ.α.
    -Η καθυστερηση για να ανοιξει ο καθε χωρος, ακομη κι αν προηγουμενως μπηκες στον χωρο, αλοιμονο αν εφυγες πατωντας πισω και κατι θυμηθηκες και θελεις να ξαναμπεις και παλι πρεπει να παρει το χρονο του.
    Ως συμπερασμα πιστευω οτι οποια αλλαγη-βελτιωση ειδαμε,ειδαμε . Απο εδω και περα ετσι θα ειναι το "παλαι ποτε" μοναδικο-φανταστικο μας farmerama. :oops::oops::oops:
     
    Αρέσει σε vagelis1968, dinaspyro, rixainrempite και 12 σε άλλους.
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Θα το δούμε στο άμεσο μέλλον. Κρατάω αυτή την ανάρτηση και θα το συζητήσουμε σύντομα. ;)
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  11. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    Φυσικά και τελειώνουν κάποια στιγμή όπως τελείωσαν και δεκάδες άλλες στα 11 χρόνια που παίζουμε... όμως κάποιοι δεν έχουμε χρόνο να σπερνοθερίζουμε ατέλειωτα ούτε αρκετά για να αγοράζουμε ατέλειωτα φυτά κα απο την λαική.... για αυτό θεωρώ οτι οι αποστολές πρέπει να γίνουν πιο βατές για όλους... φυσικά αυτή είναι η δική μου γνώμη... δεν σημαίνει οτι όλοι πρέπει να την αποδέχονται...
     
    Αρέσει σε vagelis1968, νικ2000, dafni_mat και 8 σε άλλους.
  12. liontaraki__

    liontaraki__ Νέος ειδικός

    Σχετικά με τις σημερνές διορθώσεις σφαλμάτων θέλω να πω δυο πράγματα... Προσωπικά δεν με ενοχλούν τα προβλήματα με τα γραφικά. Δεν μου κάνει τη ζωή η πιο δύσκολη η μαργαρίτα σε κάποιο διακοσμητικό ή στον φοίνικα ακάι. Ούτε με πείραζαν τα τεράστια κύματα στο εργαστήριο του καρχαρία.

    Αυτό που μου δυσκολεύει την ζωή απίστευτα είναι τα κατοικίδια που πετάνε ανεξέλεγκτα στην φάρμα μου κάθε φορά που τα μαζεύω με το χέρι αν και έχω απενεργοποιημένα τα γραφικά. Το ίδιο ισχύει και με τις φασολιές. Το φόρτωμα του παιχνιδιού με όλα αυτά ενεργοποιημένα γίνεται μαρτύριο...

    Όπως και το ότι δεν μπορώ να φτιάξω τον κήπο μου γιατί κάθε φορά που τοποθετώ ένα διακοσμητικό η μπάρα γυρνάει πάλι από την αρχή.
    Δεν ξέρω αν αυτά είναι πιο δύσκολο να διορθωθούν από τα γραφικά αλλά νομίζω ότι εκεί έπρεπε να δοθεί όλο το βάρος και όχι στα κύματα του εργαστήριου του καρχαρία...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 18/2/21
    Αρέσει σε vagelis1968, icons1, lazos95 και 11 σε άλλους.
  13. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Ένα ακόμα βήμα... ;)
    https://board-el.farmerama.com/threads/Βελτιώσεις-στην-ταχύτητα-του-παιχνιδιού.31163/#post-220818
     
    Αρέσει στον/ην sirtakis.
  14. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    ενα πραγμα θα πω ...... χαλασα λιπασμα απλο και σουπερ λιπασμα στην βασικη για το σοκολατενιο τριανταφυλλο ομως αντα αυτου λογω κολληματος, του παιχνιδου φυτευτηκε καρδαμο !!!!!!!:wuerg::wuerg:>:(>:( πεταξα στα σκουπιδια τοσο λιπασμα απλο και σουπερ
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και aggellll.
  15. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Δυστυχως οι καθυστερησεις συνεχιζονται οι ιδιες, εγω ακομη δεν διαπιστωσα καμια βελτιωση. :cry: με συνεχεις καθαρισμους και ανανεωσεις σε καθε βημα για να ξεκολησει δεν παιζουμε πια ...βασανιζομαστε>:(
    Τοποθετησα τα 4 ζωακια για εκτροφη και περιμενα να παρει την σ.τροφη !!!! ???
     
    Αρέσει σε vagelis1968, aggellll, icons1 και 3 σε άλλους.
  16. sirtakis

    sirtakis Νέος ειδικός

    για όποιους παίζουν με βοηθούς , το παιχνίδι είναι σε ικανοποιητικό επίπεδο . απομένουν κάποιες βελτιώσεις , όχι αμελητέες . για αυτούς που παίζουν χειροκίνητα , αναμένεται ακόμα αρκετή βελτίωση .
     
  17. farmerwoman12

    farmerwoman12 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    παρακολουθω τελευταια οτι οι αλλαγες στις ωρες των event γινονται χωρις καμμια ειδοποιηση. στην φρουταγορα σημερα μεχρι τις 11.15 πμ γραφοταν ωρα εναρξης 11. πριν απο λιγο ειδα να γραφει 15. και να συμφωνησω οτι ηταν ανθρωπινο λαθος η πρωτη ωρα εναρξης, μια εγκαιρη ειδοποιηση ηταν πολυ δυσκολο να γινει?
     
    Αρέσει στους vagelis1968, aggellll και αμφιθεα.
  18. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Υπήρξαν κάποια λάθη στο πρόγραμμα που λάβαμε.
    Δεν ήταν δικά μας λάθη. Μόλις λάβαμε την διορθωμένη ώρα αλλάξαμε τις επίσημες ανακοινώσεις στο επόμενο λεπτό.

    Οπότε θα ήταν καλό να μην θεωρείτε τους συντονιστές υπεύθυνους για κάθε αλλαγή ή λάθος.
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  19. farmerwoman12

    farmerwoman12 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    δεν απευθυνθηκα ειδικα στους συντονιστες, μιλησα για την ολη οργανωση του παιχνιδιου και πως μας αντιμετωπιζει σαν παικτες. τα αμεσως επομενα λεπτα που λετε ειναι στις 11.25. νομιζω το θεμιτο και δικαιο ηταν να ειδοποιηθουμε τουλαχιστον 5 λεπτα πριν την ωρα εναρξης. Δεν αντιδικω με κανεναν, απλα γραφω την παρατηρηση μου, και ξερετε οτι σπανια γραφω στο forum
     
    Αρέσει στους vagelis1968, aggellll και αμφιθεα.
  20. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Ανυπομονώ να το συζητήσετε!! ;)
     
    Αρέσει στους vickymou και vagelis1968.