Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. bilbo

    bilbo Ανερχόμενος

    Καλησπερα , τα γεννητουρια δεν κανουν τιποτα παρα να σου δωσουν ενα τυχαιο ζωο καποιας γενιας , οι φερορμονες δεν υποσχονται σιγουρα αλλα δινουν 4πλασιες πιθανοτητες για μεθεπομενη γενια , κατι που τωρα πια μιας και εγινε μονιμο θα χασε/εχασε την μαγεια του!Νομιζω οτι τα γεννητουρια ειναι απλα ενα εξτρα εβεντ που παει μαζι με τις φερορμονες , μικρο το καλο για μενα , αφου πιστευω οτι εαν βαλω 4 λαμπερα προβατα δεν προκειται να δωσει ποτε 2 χρυσα ( με φερορμονες παντα ) ισως δωσει χρυσο και ενα κανονικο , ισως δωσει ενα ζαχαρενιο και ενα κανονικο αλλα ποτε διπλο , δεν εχω δει πουθενα διπλο ζωο μετα την 5η γενια νομιζω!
     
    Αρέσει στους -sia1971-, skias10 και vagelis1968.
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    Προφανώς έχετε μπερδευτεί ή δεν γνωρίζεται πως λειτουργούν τα δρώμενα εκτροφών


    Αυτό δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει ακόμα και να βάλεις ζώα εκτροφής 1ης γενιάς. Ποτέ δεν θα πάρεις 2 χ επόμενης γενιάς.

    Στην έκρηξη γεννήσεων : Λαμβάνεις 1 ζώο ανάλογα του κανόνες εκτροφής (1 της επόμενης γενιάς) και άλλο ένα έκπληξη το οποίο μπορεί να είναι είτε προηγούμενης γενιάς είπε επόμενης.

    Στην ρούνα : Μια στις 4 εκτροφές (20%) θα λάβεις πίσω 2 χ κανονικά ζώα ή ένα τυχαίο ζώο άλλης γενιάς

    Με φερομόνες : Οι φερομόνες Ντελούξ αυξάνουν τις πιθανότητες να παρακάμψεις ένα επίπεδο εκτροφής κατά την διάρκεια της εκτροφής. Με την χρήση 4 Φερομόνων έχετε 4πλάσιες πιθανότητες.

    upload_2020-3-13_19-47-8.png

    Κόκκινο = αποτέλεσμα χρήσης Φερομόνων
    Μπλε = αποτέλεσμα ρούνας
    ροζ = αποτέλεσμα έκρηξη γεννήσεων
    Πράσινο = κανονικά αποτέλεσμα εκτροφής

     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, -sia1971-, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  3. 66romanou

    66romanou Προχωρημένος

    Καλημέρα σε όλους !
    Μιλώ με το θάρρος μιας παλιάς παίκτριας του παιχνιδιού ... ξεκίνησα να παίζω με την κόρη μου όταν ήταν 9 - 10 χρονών. Σήμερα η κόρη μου είναι 19, δεν παίζει,αλλά εγώ παίζω ακόμα... Μου κάνει λοιπόν εντύπωση, που μέσα στα events, τις προσφορές, τα δώρα, την καθημερινότητα του παιχνιδιού, το οποίο ξέρω ότι παίζεται σε πολλές χώρες, δεν έχω δει ένα μήνυμα εμψυχωτικό εκ μέρους της εταιρείας, τώρα που υπάρχει και το θέμα του κορωναϊού. Είναι μια κατάσταση πρωτόγνωρη, φοβιστική και άγρια, λοιπόν πιστεύω ότι δυο λόγια συμπαράστασης από την εταιρεία χρειάζονται (όπως μας στέλνει ευχές για Χριστούγεννα κλπ)... να μην αγνοούμε τη σκληρή πραγματικότητα γύρω μας ! Ευχαριστώ πολύ !
     
    Αρέσει σε GEPPO1, Georgeboy, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  4. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Καλημέρα. Ίσως σου διαφεύγει, αλλά υπάρχει ήδη θέμα εδώ σχετικά με τον κορωνοιό.

    https://board-el.farmerama.com/threads/Μένουμε-σπίτι.28508/
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και -Snorkel-.
  5. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μήπως ισχύει το αντίθετο;
    Μηπως εμείς πρέπει να πούμε δύο λόγια συμπαράστασης σε αυτούς τους ανθρώπους στην Γερμανία που εργάζονται από το σπίτι σε αντίξοες συνθήκες και τεχνικές δυσκολίες για να σου προσφέρουν εσένα ψυχαγωγία;

    Και ειλικρινά, το "είναι υποχρεωμένοι" δεν αρμόζει σε αυτή την περίπτωση!
     
    Αρέσει σε sirtakis, martha72, Panagiotiis και 3 σε άλλους.
  6. 66romanou

    66romanou Προχωρημένος

    Λυπάμαι ... τη "γωνιά ομιλητών" δεν την είχα προσέξει καθόλου ... ευχαριστώ πολύ!
     
    Αρέσει στους -lousi-leon2001, -Snorkel- και αμφιθεα.
  7. Long3

    Long3 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπερα ειμαι σχετικα καινουργιος στο παιχνιδι και εχω φυτεψει παντου κερασιες εκτος μικρων εξαιρεσεων λογο του οτι το κερασι εχει καλη τιμη.
    Πιστευεται οτι αυτο ειναι καλο και οτι συμφερει?
    Επισης τι αλλο με συμβουλευεται να κανω?
     
    Αρέσει σε pierikos, pap100, Panagiotiis και 2 σε άλλους.
  8. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Αγαπητέ συναγρότη καλώς όρισες στην παρέα του Φαρμεράμα. Πρώτα να σε πληροφορήσω ότι στο παιχνίδι αυτό τα "φράγκα" (χορτοτάλιρα) είναι μόνο μια από τις παραμέτρους του παιχνιδιού. Βασικά το παιχνίδι μοιάζει με εκείνους τους τύπους που έπαιζαν με τις τάπες στο Τενεσί περιμένοντας να ωριμάσει το βαρέλι!!! Είναι ένα παιχνίδι διαρκείας στο οποίο προσπαθείς να περάσεις ευχάριστα το χρόνο σου. Οπότε χαλάρωσε και δε χρειάζεται να βιάζεσαι σε καμία περίπτωση. Η ποικιλία των προϊόντων έχει μεγάλη σημασία οπότε προσπάθησε να έχεις από όλα τα φυτά-καρπούς-ζώα. Η ανάπτυξη της φάρμας είναι σίγουρα το ζητούμενο αλλά κάθε παίκτης βάζει και τους δικούς του στόχους. Η αγοραπωλησία στη "Λαϊκή" χρησιμοποιείται σε εξαιρετικές περιπτώσεις και δεν είναι στην καθημερινή σκέψη των παικτών. Για μένα προσωπικά το μισό παιχνίδι είναι το forum όπου επικοινωνείς με τους άλλους παίκτες και μαθαίνεις να διαχειρίζεσαι το παιχνίδι... αυτά από εμένα... περίμενε ιδέες και από άλλους συμπαίκτες. Αααα και να μη το ξεχάσω... τώρα στο πάρε-δώσε ζήτα από τους συμπαίκτες σου εδώ στο forum αυτά που σου λείπουν στην κατάλληλη ενότητα... θα δεις ότι υπάρχουν πολλοί που θα βοηθήσουν
     
    Αρέσει σε kat77, pierikos, Georgeboy και 11 σε άλλους.
  9. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα σε όλους.
    Υπάρχει κάποιο αγαθό/υλικό που να μειώνει τον χρόνο παραγωγής των δέντρων στην βασική κι το άγριο;;;
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  10. yelander10

    yelander10 Ενεργός συντάκτης

    ναι,απο το δενδρο της σοφιας
     
    Αρέσει στους -sia1971- και Panagiotiis.
  11. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    θα παρακαλούσα αν μπορεί να γίνει, η πανσέληνος να έχει μεγαλύτερη διάρκεια τώρα που είμαστε σπίτι.. νομίζω οτι είναι ευκαιρία να τελειώσουμε τις αποστολές στην λαχαναγορα...
     
    Αρέσει σε beroniki555, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, skias10 και 6 σε άλλους.
  12. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Χτες κοιτούσα το αγγλικό φόρουμ και κοιτούσα σε ανακοίνωση στο μαγαζόραμα σε διαφορα αντικείμενα ενημέρωναν μέχρι πότε θα είναι διαθέσιμα στο καταστημα καλό θα ήταν να μας ενημερώνεται για τέτοιες περιπτώσεις
     
    Αρέσει σε fisherman65, maria_palou, vagelis1968 και 4 σε άλλους.
  13. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Να ρωτήσω τους πιο έμπειρους παίχτες. Εκτός από τους λαγούς, τι άλλο από τα ζώα συμφέρει να πουλήσουμε, για να "βγάλουμε" χαρτοτάλιρα;;;
    ευχαριστώ εκ των προτέρων:):)
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  14. -Sofia999-

    -Sofia999- Αρχάριος στο φόρουμ

    καλυσπερα σε ολους! Υπαρχει καποιος που να γνωρζει πως μπορω να ανεβω πιο ευκολα λεβελ?
    Επισεις γνωριζει καποιος πως θα παρω μπανανε στο bahamarama γιατι θελω να πρωχωρισω ενα σταδιο για να εχω περισσοτερο χωρο.?
    αμα εχει καποιος ελευθερο χωρο για γειτονες εχω και εγω αν σας ενδιαφερει εγω θα ηθελ να γινουμε γειτονες!
     
  15. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Άνοιξε θέμα στη βοήθεια για αρχάριους. Θα λάβεις όλες τις απαντήσεις.
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  16. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλες και σε όλους με υγεία!

    Επιτέλους μετά από πάρα πολύ καιρό λειτουργεί πάλι το "Σινεμά" στο παιχνίδι που παλιά για όσους θυμούνται μας έδινε αρκετά φιορίνια με μόνο ένα βήμα. Βλέποντας απλά ένα βίντεο.

    Πατώντας πάνω στην αγελάδα:
    [​IMG]
    Αυτή τη φορά το βίντεο αφορά το παιχνίδι μας και σε 'μένα έδωσε 68 φιορίνια.
    [​IMG]

    ;)

     
    Αρέσει σε *Chelsea*, Gulit1, LILA413 και 10 σε άλλους.
  17. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    καλη πρωταπριλια και σε σενα
     
    Αρέσει σε Georgeboy, Panagiotiis, beroniki555 και 7 σε άλλους.
  18. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    καλημεραααα!!!!!!!!!!!!!!αχχχχχχχ αυτο το διακοσμητικο αεροσκαφος ειναι ολα τα λεφτα με το γουρουνακι που πεταει στη φαρμα πολυ το χαρηκα!!!!!!!ευχαριστουμε!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε Gulit1, skias10, empotonaki και 7 σε άλλους.
  19. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα! Στην προηγούμενη γιορτή, πήρα το διακοσμητικό βενετσιάνικος χιονάνθρωπος, που έδινε, όσο κρατούσε η γιορτή, 1 σούπερ τροφή και συν 1 στους στάβλους, για μία ώρα. Δεν το είχα προσέξει τότε και το βρήκα τώρα, να κοιμάται στη μπάρα των διακοσμητικών μου και... να μου χαμογελάει. Οι χρήσεις του, βέβαια, χάθηκαν, αλλά τι να κάνω; Του χαμογέλασα κι εγώ!

    Στην τωρινή γιορτή, έχει το ανοιξιάτικο διακοσμητικό, που δίνει δώρα κι αυτό.
    Όσοι - όσες παίξετε, μην το ξεχάσετε! Καλή συνέχεια...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/4/20
    Αρέσει σε Gulit1, pigara, Panagiotiis και 6 σε άλλους.
  20. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Στα δενδρυλλια εκπληξη του μουτζουρωτη, πηρα 2 δεντρα ουρανιου τοξου..
    Μια εκπληξη την επαθα .....αλλα δυσαρεστη.. :sleepy:
    Σηκωθηκα πρωι πρωι να μαζεψω τα μυστηριωδη μου και μου κοπηκε η χαρα..:(
    Καλημερα σας ειπα ;;
    Καλη σας μερα συναγροτακια μου..
    Φιλικα Βικυ..:inlove: