Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Νομιζω, απο οτι θυμαμαι, πανω πανω, στη μπαρα που σου γραφει τους ποντους του επιπεδου του μαρμελαδοποιου, δεξια σου βγαινει ενα (!) θαυμαστικο, αν το πατησεις σε πηγαινει κατ ευθειαν στην αποστολη.
     
    Αρέσει στους aggellll, Nantia123 και -sia1971-.
  2. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    στο επιπεδο 2 δεν μου βγαζει κατι ..μονο τα προιντα μου και το ποσο γεμιζει η μπαρα με αυτα που παρασκευαζω.
     
  3. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Γράψε στη σωστή ενότητα,για να σου λύσουν οι συντονίστριες όλες τις απορίες που έχεις.( βοήθεια για αρχάριους )
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  4. Μαριλένα_64

    Μαριλένα_64 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Kαλησπερα σας!Μηπως μπορειτε να μου πειτε απο ποιο διακοσμητικο η δεντρο? της πανσελινου μπορω να βρω την μαυρη λαμπα? Ευχαριστω!!!
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  5. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Την μαύρη λάμπα την κατασκευάζεις από το εργαστήριο μαύρου φωτός που το αγοράζεις από το κατάστημα του Γιώργη κατά την διάρκεια της πανσέληνου
     
    Τελευταία επεξεργασία: 20/1/20
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  6. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα σας! Πολύ μου αρέσει όλο αυτό που γίνεται! Και τα δωράκια... δεν τα είχαμε κι εχθές...
    Χρόνια πολλά Farmerama!!!
     
    Αρέσει στον/ην sofiapao76.
  7. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Χρονια Πολλα Farmerama!!!
    ομως με μιση καρδια ,
    και απευθυνομαι στους σχεδιαστες και οχι στις συντονιστριες,
    κατ'αρχην γιατι ολο αυτο με τα e mail, θελετε να δωσετε ενα δωρακι; βαλτε μια ανακοινωση στο φορουμ και οποιος θελει θα το αποκτησει.
    Σιγουρα γνωριζετε οτι η πλιοψηφια των παικτων σας ειναι ενηλικες που εχουν κι αλλες υποχρεωσεις, μας ειπατε οτι μετα τις 17:00 θα ερθουν τα μέιλ, αμ δε, μπορουσατε πρωτα να τα στειλετε σε ολους και μετα να βγαλετε την ανακοινωση.
    Αυτα ειναι για παιδακια νηπιαγωγειου, που δεν εχουν να κανουν τιποτα αλλο, αλλα το παιχνιδι αυτο ειναι πλεον για ενηλικους που δινουν λεφτα για να συνεχιζει να υπαρχει, διοτι αλοιμονο αν φυγουν αυτοι και παραμεινουν μονο τα νηπια...
    Δεν μας ειπατε ως ποτε θα μπορουμε να εξαργυρωσουμε τον bonus κωδικο.
    Ηρθαν μέιλ με καποια σχηματακια, μολις διαβασα απαντηση οτι το ονομα της φαρμας ηταν στα ελληνικα, αμ δε, ηρθαν και τετοια μέιλ και για φαρμες με αγγλικα ψευδωνυμα.
    Βαλατε δε συγχρονως και τα δωρα των γειτονων, σα να μας κοροϊδεψατε δηλαδη; με δρωμενο που τρεχει και ζηταει αναδυωμενα;
    Παμε τωρα και στο δρωμενο γενεθλιων, προς τι τετοιες ερωτησεις; ποσους κλαθρους χρειαζεται η πηδηχτουλα αραχνη; ή ποσα $ δολαρια εδωσε η εταιρια σε φιλανθρωπικο σκοπο; Ας το βαζατε σαν εξτρα γριφο με ενα μικρουτσικο δωρακι, μια αλλη μερα.
    Ειναι αυτο γενεθλιος μποναμας; και
    ποσες φορες πρεπει να παιξουμε την καθε πιστα για να μαζευτουν τα αστερονομισματα για την περιφημη πια φασολια και τα διακοσμητικα της;
    Γενεθλιος μποναμας, αλλα μποναμας , θα ηταν να παιρνουμε ολα τα δωρα απο τα βηματακια του καθε ζωου-επισκεπτη και οι ερωτησεις να ηταν απλες ερωτησεις που αφορουν το παιχνιδι και τις γνωριζουν ολοι.
    Προς το παρον σταματω εδω για να μη ζαλιζω τους συμπαικτες και τις συντονιστριες , που δεν μου φταινε και σε τιποτα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 23/1/20
    Αρέσει σε jiorgos, elenigri, ολγα1112 και 5 σε άλλους.
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    Τα δώρα δεν είναι ίδια για όλους και υπάρχουν διαφορετικές ομάδες παικτών που έλαβαν Bonus κωδικούς. Οπότε μια επίσημη ανακοίνωση δεν θα βοηθούσε.

    Μπορούσαμε να μην κάνουμε καθόλου ανακοίνωση και όποιος θα κοιτούσε τα email του θα έπαιρνε τα δώρα του αλλά θεωρήσαμε δίκαιο να ενημερώσουμε όλους ώστε να ρίξουν μια ματιά στην αλληλογραφία τους.


    Η ημερομηνία λήξης αναγράφεται στο εμαιλ


    upload_2020-1-23_20-58-28.png

    Υπάρχουν και εύκολες ερωτήσεις τις οποίες σίγουρα ξέρεις. Επιπλέον λαμβάνεις πόντους ακόμα και αν απαντήσεις λάθος οπότε ο σκοπός των ερωτήσεων είναι περισσότερο ψυχαγωγικός.

    Έχει απαντηθεί απο εμένα στο ανάλογο θέμα. Είναι 30 τράπουλες.
     
  9. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Οφειλω θεωρω μια απαντηση
    1. Αφου χωριστηκαν σε ομαδες οι παικτες , υποθετω αναλογα με το επιπεδο τους, μπορουσαν να βγουν τοσοι κωδικοι οσες και οι ομαδες.
    Ευκολοτερο, απλουστερη η διαδικασια και πιο ξεκουραστο για σας που ηδη βλεπω να σας βομβαρδιζουν με ερωτησεις.
    2. Ευκολοτερο να γινοταν η ανακοινωση ευυθυς αμεσως μολις ολοκληρωνοταν η αποστολη των μέιλ, και να αναφερατε και την ληξη εκει.
    (στο κατω μερος της εικονας του μέιλ με τοσο ψιριτσες γραμματα αμφιβαλλω ποιος το παρατηρησε)
    και τελος
    3. Παρ ολο που θελουμε 30 τραπουλες, και παλι δεν θα παρουμε πολλα δωρα απ τα ενδιαμεσα.
    Διοτι γενεθλια 10 ετιας σημαινει πανηγυρι , κι αυτο βλεπω πως περιμεναν και πολλοι αλλοι πλην εμου.
    Να ειστε καλα ολες !!!
     
    Αρέσει σε rixainrempite, aggellll, bmanolos και 2 σε άλλους.
  10. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Αυτό το δώρο με το e-mail,μεγάλη κοροιδία ...κατά την άποψη μου δηλαδή,δεν γράφω εκ μερους άλλων...τόσα χρόνια ανταλλάσουμε μηνύματα με την υποστήριξη και ξαφνικά δε γνώριζαν την ηλεκτρονική μας διεύθυνση!Και αν στο φινάλε έπρεπε να κάνουμε κάποιοες ρυθμίσεις ,θα μπορούσε κάλλιστα η εταιρεία να μας ενημερώσει λίγο νωρίτερα έτσι ώστε να τις κάνουμε...δεν βαριέσαι δεν πειράζει...χρόνια πολλά και καλά!!!
     
    Αρέσει σε jiorgos, aggellll, bmanolos και 5 σε άλλους.
  11. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Το παράπονο μου προς την εταιρεία ειδικά με το νέο ζώο εκτροφής
    Στο bahamarama έχουμε τόσα ζώα που θα μπορούσαν να γίνουν χωρίς να χρειαστούμε να ξοδέψουμε έξτρα χρυσές μπανάνες για να τα ανοίξουμε και θα χρειαζόταν μόνο να ανοίξουμε μόνο την εκτροφή τους και τώρα θα χρειαστούμε τις διπλές χρυσές μπανάνες άποψη μου είναι να γινόταν εκτροφή σε 1 ζώο που ήταν ήδη στα βασικά και όχι 1 που ανήκει στα μυστηριώδη και να μεταφερθεί στα βασικά
     
    Τελευταία επεξεργασία: 23/1/20
    Αρέσει στους maria_palou και sofiapao76.
  12. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Η εταιρία δεν διατηρεί ευρετήριο για να κατοχυρώσει ή να μαντέψει ποιο email χρησιμοποιείς.
    Σου προσφέρθηκε βοήθεια πολλές φορές για να αλλάξεις το email και δεν ήθελες. Οπότε είναι άδικο και ανήθικο να κατηγορείς τώρα την εταιρία εφόσον εσύ η ίδια δεν κάνεις καμία προσπάθεια να δηλώσεις ένα εγγυρο email.
    Η εταιρία θεωρεί ως email αυτό που είναι δηλωμένο μέσα στο λογαριασμό και δεν θα κάτσει να μαντέψει για 1.000.0000 παίκτες που να στείλει το εμαιλ και ποιος έχει δηλώσει ψεύτικο ή άκυρο εμαιλ

    Επίσης να σου υπενθυμίσω τους ΓΟΧ

    5.6 Κατά κανόνα η Bigpoint επικοινωνεί με το χρήστη μέσω e-mail, εφόσον δεν προβλέπεται διαφορετικά στους παρόντες Γ.Ο.Χ. ή σε άλλη συμφωνία με το χρήστη.


    Ο χρήστης οφείλει να εξασφαλίσει ότι μπορεί να λάβει τα e-mails τα οποία αποστέλλονται από τη Bigpoint στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου την οποία έχει δηλώσει κατά την εγγραφή ή αργότερα. Για τα παραπάνω φροντίζει ο χρήστης μεταξύ άλλων πραγματοποιώντας τις ανάλογες ρυθμίσεις του φίλτρου ανεπιθύμητης αλληλογραφίας (spam) και ελέγχοντας τακτικά την εν λόγω ηλεκτρονική διεύθυνση.
     
    Αρέσει στον/ην maroula.
  13. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Αυτό είναι αναληθές.
    Θα περιμένω ένα screenshot που να φαίνεται το άγνωστο όνομα και το ID του λογαριασμού.
     
  14. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Έλα Χριστέ και Παναγιά!!!Και ευχαρίστησα για τη βοήθεια και άλλαξα τις ρυθμόισεις και ξαναβρήκα τις ρυθμίσεις "off"...που σημαίνει κάποιος τις σκκαλίζει....τον κωδικό μου δεν τον έχει κανείς.....
    Αυτό είναι τεράστια προσβολή.......περί ανηθικότητος ειδικά....δεν σου επιτρέπω απλά!!!!
    Ούτε καν μπαίνω στον κόπο να απολογηθώ μανταμ!
     
  15. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Αν νομίζεις οτι κάποιος τις "σκαλίζει" τότε δες ποιος άλλος έχει πρόσβαση και άλλαξε το κωδικό πρόσβασης. Αλλά αυτό είναι ανέφικτο από την στιγμή που δεν έχεις δηλώσει ένα έγκυρο email και δεν θες να δηλώσεις ένα έγκυρο.

    Μεγαλύτερη προσβολή είναι να σου προσφέρουν ένα δώρο και εσύ να το ονομάζεις κοροϊδία και μάλιστα δημόσια. Από την στιγμή που δημόσια τοποθετήθηκες και αντί να παραδεχθείς το δικό σου σφάλμα οτι έχεις δηλωμένο ένα άκυρο εμαιλ και για το λόγο αυτό δεν έλαβες το δώρο σου, κατηγορείς την εταιρία και την υποστήριξη, τότε σαφώς είχα την υποχρέωση να σου απαντήσω δημόσια.

    Και ειλικρινά πρώτη φορά βλέπω να δόθηκαν δώρα και αντί για ευχαριστώ να μιλάμε με αυτό το τρόπο. Ειλικρινά λυπάμαι.
     
  16. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Θα πάρω πίσω την προηγούμενη ανάρτησή μου, για τον ενθουσιασμό μου, για τα γενέθλια του Farmerama.
    Έχω δώσει έγκυρο e-mail, από τότε, αλλά δεν ενεργοποίησα τη λειτουργεία για τα newsletter.
    Το να αποκλείωμαι, γι` αυτό τον λόγο, από τη διεκδίκηση του δώρου...δεν μπορώ να σας γράψω την έκφραση που μου έρχεται...
    Εξανεμίστηκε όλος μου ο ενθουσιασμός!!!
    Δώρο με όρους δεν είναι δώρο!!!
    Ούτε μου αρέσει και το ''απαιτητό'' του πράγματος- υποχρεωτικό για μελλοντικά ''δώρα''- για τα newsletter!

    Λ Υ Π Α Μ Α Ι .
     
    Αρέσει σε μαρω69, sofiapao76, ολγα1112 και 2 σε άλλους.
  17. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Δεν σε απόκλεισε κανένας από το δώρο.Εσύ απέκλεισες τον εαυτό σου.

    Εφόσον δεν επιτρέπεις σε κάποιον να σου στέλνει ενημερωτικά δελτία, δεν μπορεί να σου στέλνει. Απαγορεύεται κάποιος να στέλνει email χωρίς την συγκατάθεση του κατόχου. Εφόσον λοιπόν δεν έχεις δώσει την συγκατάθεση σου και έχεις αποκλείσει κάθε επικοινωνία με την Bigpoint , είναι αδύνατο να λαμβάνεις email.
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  18. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα
    screenshot δυστυχως δεν μπορω να στειλω αλλα το id. 44788206 , o bonus κωδικος που πηρα ειναι FAAC-VPH5-1BU3-P511 και το ονομα της φαρμας ειναι -SuperGoofy63-v
    E-mail ελαβα βεβαιως , ομως χωρις το ονομα της φαρμας.

    Τελικα ενω διαλεξατε μια πολυπλοκη διαδικασια , που ταλαιπωρησε αν μη τι αλλο πολλους παικτες χωρις λογο, επιμενετε να μη παραδεχεστε οτι ηταν λαθος σας.
    Οσο για τις κατηγοριες που χωρηστηκαν οι παικτες, και στο 54 επιπεδο και στο 87 και στο 179 , το δωρο ηταν ακριβως το ιδιο.
     
    Αρέσει στους sofiapao76 και -sia1971-.
  19. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Οπως σου είπα μόνο οι Ελληνικές χαρακτήρες έχουν πρόβλημα. Σε παρακαλώ δώσε μας ένα screenshot που να δείχνει το αντίθετο.
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  20. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Η υποστήριξη, που επικοινωνώ συχνά πυκνά και μου απαντούν και μου στέλνουν μετά στο e-mail μου το έντυπο, για να τους ενημερώσω αν έμεινα ευχαριστημένη ή όχι από την επικοινωνία μας, ποιανού είναι; Δεν ζήτησαν την άδεια μου γι` αυτό! Απλά μου το έστειλαν.
     
    Αρέσει στους sofiapao76 και -sia1971-.