Feedback Συζήτηση για τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -Snorkel-, 17/10/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. ger_13

    ger_13 Ανερχόμενος συντάκτης

    Θα ηθελα να ρωτισω ποτε δοθηκε το διακοσμητικο πατιναζ στο μπαγο δεν το βρησκω πουθενα (9-15 δεν μπορεσα να μπω
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  2. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Δοθηκε σε ολους τους παικτες στο δρωμενο ''χριστουγεννιατικη ιστορια 1-4'', στις 3/12 κατα την εναρξη του..
     
    Αρέσει σε aggellll, vickymou, -sia1971- και 2 σε άλλους.
  3. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Μπαίνω στη φάρμα μου κάθε πρωί, πίνοντας το καφεδάκι μου και στέλνω τα καθημερινά μου δώρα, για να μην τα ξεχάσω. Κάποια απ` αυτά τα πρωινά ''θυμάμαι'' πως θ` αρχίσει δρώμενο με αναδυόμενα στις 3:00. Κάποια όμως όχι. Θα το θυμηθώ σίγουρα αργότερα, αλλά δεν ''νοιώθω'' κι άσχημα. Δεν έγινε και κάτι! Ούτε όταν μου το κάνουν ενοχλούμαι! Θα τα στείλω και θα τα πάρω αύριο...
    Καληνύχτα και Καλά Χριστούγεννα!
     
    Αρέσει σε Gulit1, vickymou, soyla74 και 9 σε άλλους.
  4. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Καλά με αυτά τα δώρα login θα γίνει χαμός. Τα ψάχνω παντού στη φαρμεράμα και τα βρίσκω σε φασολιές. Χαμός μιλάμε.
     
  5. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    δύσκολοι καιροί για έρωτες γλυκιά μου Μαρία , δώσε τόπο στην οργή μέρες που είναι ,χρόνια πολλά στους εορτάζοντες και σε όλους καλή χρονιά να έχουμε όλοι με υγεία , χρόνια είχα να γράψω και είπα σήμερα μέρα που είναι (μου ήρθε φώτιση) να γράψω οχι μόνο για να ανακοινώσω οτι θα σταματήσω το παιχνίδι που τοσο αγάπησα αλλά να ευχαριστήσω πολλούς με γνώρισα απο το παιχνίδι ηθελα να βαλω και μια φωτογραφία απο το ημερισιο 1194 μερες αλλα πολλά αλλάζουν και έμεινα πισω , ενα γεια ισως να είναι λιγο αλλά ας το πω , ειχα δώσει υπόσχεση να μην ξαναγράψω εδω γιατί πολλοί με παρεξηγούσαν την κράτησα την υπόσχεση μου ελπίζω εκεί που ειναι να με καταλαβαίνει ένα ΓΕΙΑ να πω ήθελα
     
    Αρέσει σε ioanna6929, icons1, soyla74 και 13 σε άλλους.
  6. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα καινουριες αποστολες για μεγαλα επιπεδα μυστικοι ηρωες μονο το ρεβυθι 297.000 τεμαχια. τα μεγαλυτερα επιπδα εχουν περισσοτερο χρονο??? μπορει να εχουν βιοτεχνικα και κανα σουπερ λιπασμα περισσοτερο. νομιζω ξεφυγε η μπαλα. 3 χρονια προσπαθω να παρω το τζαμποδεντρο απο το εργατικα μπιζελια με τα επανοτα δρωμενα. θελω ακομη
     
    Αρέσει σε jiorgos, αμφιθεα, maria_palou και 2 σε άλλους.
  7. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Το ρεβύθι είναι λαχανικό 2.30 ωρών.
    Δε νομίζω να χρησιμοποιεί κανείς σ.λίπασμα για τόσο σύντομο φυτό.
    Μια η γραμμή φασολιάς που δίνει +1 λαχανικό για 24ώρες, μια και η μαρμελάδα Ιβίσκος που δίνει +3 στα λαχανικά.
    Σιγά σιγά θα βγούν οι ποσότητες για όποιον το επιδιώξει.
    Οι ποσότητα είναι πιο λογική σε σύγκριση με άλλες αποστολές με πολύωρα φυτά.
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, skias10, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  8. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    στο ρεβυθι κολλησες εσυ.το ειπα γιαατι ειναι κοινο γυτο για ολη την αποστολη. δες τα υπολοιπα κανε σουμα και πες ποτε θα μπορει καποιος να την τελειωσει παιζοντας και τα δρωμενα και εχει αλλες τρεις ταυτοχρονα
     
    Αρέσει στους -sia1971- και αμφιθεα.
  9. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Δεν θα σου απαντούσα εάν δεν ολοκλήρωνα και ο ίδιος τις αποστολές ψηλού επιπέδου.
    Τα φυτά που είναι μέχρι το γατόχορτο τα αγοράζω καθημερινά απο το διακοσμητή φάρμας.
    Τα φυτά σε μεγαλύτερο επίπεδο τα φυτεύω και βγαίνουν σιγά σιγά.
    Οι αποστολές θα βγούν οταν βγούν. Δε βιάζομαι.
     
    Αρέσει σε sofiapao76, -sia1971-, salt7000 και 2 σε άλλους.
  10. maria071966

    maria071966 Δούκας του φόρουμ

    ποσο λυπαμαι που διαβαζω οτι ενας ενας απο τους παλιους παιχτες αποχωρουν σιγα σιγα !!:cry:περασαμε 10ετια εδω αλλα καθως φαινεται αυτο δεν μετραει για τους ιδιοκτητες του παιχνιδιου !:oops:
    κριμα !!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, maria_palou, GEPPO1 και 6 σε άλλους.
  11. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    όσο πάμε και λιγοστεύουμε.... λυπάμαι για την αποχώρησή σου... μικραίνει η παρέα αυτών που ξεκινήσαμε το παιχνίδι... να είσαι πάντα καλά..
     
    Αρέσει σε ioanna6929, maria_palou, ολγα1112 και 2 σε άλλους.
  12. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερα, ηθελα να ρωτησω για τον ναο των πιθηκων. ειναι προτιμοτερο να ξεκλειδωνω πρωτα τις περιοχες πχ χωραφι 4 ή τα φυτα και τα υπολοιπα;;
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  13. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα. Εγώ προσωπικά ξεκινούσα πάντα βάζοντας προτεραιότητα τις εκτάσεις για να φυτεύω μέχρι να ξεκλειδώσω τα υπόλοιπα. Δεν χρειάζεται βιασύνη, όλα θα γίνουν σιγά σιγά.
    Να είσαι προσεκτικός τώρα στα αρχικά επίπεδα και να ξέρεις ότι όλες οι φάρμες είναι διαφορετικές. Κανείς δεν μπορεί να σου πει ακριβώς τι να κάνεις. :)
    Καλή συνέχεια!! :music:
     
    Αρέσει στους maria_palou και -sia1971-.
  14. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα,
    Πιστευω οτι ειναι καλυτερα να ανοιξεις τις περιοχες και το πρωτο φυτο καθε περιοχη που ανοιγεις.
    Τα δρωμενα τον τελευταιο καιρο, δινουν πολλους ποντους νησιου και αυτο θα σε βοηθησει να ανεβαινεις γρηγορα επιπεδα και να μαζευεις τις χρυσες μπανανες που θα χρειαστεις για το ανοιγμα των περιοχων. Ετσι θα προχωρησεις πλεον στο ανοιγμα φυτων, δεντρων και ζωων που απαιτουν λιγοτερες χρυσες μπανανες, και θα εχεις ολο το χωρο να φυτευεις ανετα.
     
    Αρέσει στους maria_palou και -sia1971-.
  15. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Καλησπερα εγω θα σου προτεινα να βαλεις διακοσμητικα σε ολους τους χωρους του νησιου ετσι θα εχεις περισοτερους ποντους απο οτι δηποτε αλλο ζητησε απο τους φιλους σου να σου στελνουν ολοι καθημερινα τα διακοσμητικα της εποχης εχουν πολλους ποντους και πιανουν μονο ενα μικρο χωραφακι το καθε ενα ετσι θα ανεβεις πολυ γρηγορα επιπεδα οποτε και πολλες μπανανες μετα τις κανεις οτι θελεις!
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και -sia1971-.
  16. skgskg

    skgskg Κόμης

    καλημέρα θα ήθελα μια βοήθεια για το πώς είναι πιο βολικό να φυτεύουμε μιας και το έβεντ ζητάει 2 φυτά. Είναι καλύτερα να φυτεύω ξεχωριστά τα φυτά συνέχεια και στις 2 εκτάσεις ή να φυτεύω ένα φυτό να το φτάσω στο απαιτούμενο αριθμό που χρειαζόμαστε και μετά να ασχοληθώ με το άλλο φυτό. Για πείτε μου τις γνώμες σας. Ευχαριστώ.
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και -sia1971-.
  17. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα,
    αν δεν μπορεις να μπαινεις συνεχεια στη φαρμα σου, ειναι καλυτερα να τελειωσεις πρωτα το ενα φυτο και μετα το αλλο.
    Επειδη εχουν διαφορετικο χρονο τα φυτα, αν φυτεψεις στην καθε εκταση και απο ενα φυτο, θα αναγκαζεσαι να μπαινεις σχεδον συνεχεια για να μη χανεις χρονο βεβαια μεταξυ των θερισματων.
    Καλη επιτυχια!
     
    Αρέσει στους -sia1971- και GEPPO1.
  18. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Συμφωνώ με την απάντηση της αμφιθέας,εάν όμως θέλεις να μαζεύεις και να παίζεις παράλληλα,βάλε ένα φυτο στη μιά έκταση και ένα στην άλλη,ωστε να μπορείς να φτιάχνεις προτζέκτορες που ζητάει το δρώμενο...όπως και να έχει,το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο ,όπως πάντα,θα το προλάβουμε κι αυτό εάν ασχοληθούμε βέβαια...
    Δοθείσης της ευκαιρίας,να ευχαριστήσω πολύ για τα αιτήματα φιλίας,παρ'ότι δεν έχω συμπληρώσει τον αριθμό των φίλων που δικαιούμαι ,δεν δέχομαι άλλους επειδή δεν θα είμαι σωστή και τακτική στις υποχρεώσεις μου με τα δώρα ,καλή συνέχεια!
     
    Αρέσει σε martha72, vagelis1968, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  19. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    καλησπερα σας. χρειαζομαι μια βοηθεια οσον αφορα το επαγγελμα μαρμελαδοποιος. εχω συμπληρωσει τα δυο επιπεδα με τις αποστολες. Το τριτος μερος για να συνεχισω που ειναι; εχω ψαξει παντου και δεν ξερω.
    ευχαριστω εκ των προτερων! :p
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και -sia1971-.
  20. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Μόλις τελειώσεις ένα επίπεδο πρέπει να κάνεις μία αποστολή για να σου εμφανιστεί το επόμενο επίπεδο. Ψάξε στις αποστολές σου στο τέλος μάλλον θα βρεις μία αποστολή που σχετίζεται με τις μαρμελάδες.
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και -sia1971-.